اکسید هد

برانکو و کالدرون بخواهند بیایند هم نمی توانند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 969 ] - پنجشنبه, 9 مرداد 1399

برانکو و کالدرون بخواهند بیایند هم نمی توانند

به نظر می رسد دعوت باشگاه پرسپولیس از برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون جنبه فرمالیته دارد و بعید است این دو مربی روز 17 مرداد در جشن قهرمانی حضور یابند. روز... 5 out of 5 based on 4 ratings.
برانکو و کالدرون بخواهند بیایند هم نمی توانند

به نظر می رسد دعوت باشگاه پرسپولیس از برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون جنبه فرمالیته دارد و بعید است این دو مربی روز 17 مرداد در جشن قهرمانی حضور یابند. روز...

ارتش سرخ دات كام :

به نظر می رسد دعوت باشگاه پرسپولیس از برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون جنبه فرمالیته دارد و بعید است این دو مربی روز 17 مرداد در جشن قهرمانی حضور یابند.

روز گذشته باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که از برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون دعوت کرده که روز 17 مرداد در جشن قهرمانی پرسپولیس حضور یابند. این تصمیم که با استقبال هواداران این تیم در ابتدا مواجه شد، واکنشی عجیب را از سوی یحیی گل محمدی به دنبال داشت و او گفت که به جای این «شومن بازی ها» مدیران باشگاه باید مطالبات آن ها را بپردازند.

مطالبات برانکو و کالدرون حدود 2 میلیون دلار است. پرسپولیس باید هرچه زودتر دستکم طلب برانکو را بپردازد تا محرومیت نقل و انتقالاتی و جریمه های بعدی را از سر باز کند و شاید به همین خاطر باشد که یحیی خشم خود را به صورت علنی و در اینستاگرام ابراز کرده است. با این حال حتی اگر دعوت از این دو مربی سابق واقعی هم باشد، موانع زیادی پیش روی حضور آن ها در جشن قهرمانی وجود دارد:

1. بدعهدی مدیران پرسپولیس: در یک سال اخیر سه مدیرعامل پرسپولیس وعده پرداخت حقوق برانکو ایوانکوویچ را دادند اما تاکنون هیچ یک موفق به این کار نشده اند. همچنین انصاری فرد و رسول پناه با قاطعیت از حل مشکل گابریل کالدرون صحبت کردند اما او هم با شکایت به فیفا در مقام پیگیری مطالباتش برآمد. بنابراین بدقولی پرسپولیسی ها شاید مهم ترین مسئله ای باشد که برانکو و کالدرون را برای حضور در ایران بی انگیزه می کند.

2. عدم پرداخت مالیات: مالیات قرارداد اغلب مربیان و بازیکنان در ایران برعهده باشگاه است و باشگاه ها نیز اغلب از پرداخت آن امتناع می ورزند. پرسپولیس و استقلال میلیاردها تومان بدهی مالیاتی دارند که برانکو و کالدرون هم جزو آن ها هستند. سرمربی کروات که از سال 2016 تا 2015 به همین خاطر نتوانست به ایران بیاید، بار دیگر در چنین وضعیتی قرار دارد و اگر وارد کشور شود، خروجش دشوار خواهد بود. این وضعیت برای مربی آرژانتینی هم وجود دارد.

3. ناتوانی در تهیه بلیت: پرسپولیسی ها برای رفت و آمد کالدرون از بوینس آیرس باید دستکم 4 بلیت تهیه کنند که باتوجه به قرارداد قبلی این مربی مشخص است که این بلیت ها باید بیزینس کلاس باشند. همچنین برانکو هم احتمالا باید به صورت غیرمستقیم راهی ایران شود که مجموع قیمت بلیت این دو احتمالا بیش از 100 میلیون تومان خواهد بود که تامین این رقم برای چنین مسئله ای از دست باشگاه پرسپولیس خارج است. حتی در صورت تامین منبع مالی هم مشخص نیست که در این وضعیت کرونایی بلیت به چه شکل تهیه خواهد شد.

4. قرنطینه، کرونا، مرز بسته: بسیاری از کشورها مرز خود را به روی ایران بسته اند یا اجازه ورود به شهروندانی که در ایران اقامت داشته اند را نمی دهند. همچنین پس از ورود هر فرد خارجی به کشور باید 14 روز قرنطینه و همچنین تست کرونا انجام شود و این در حالی است که تنها 9 روز تا جشن قهرمانی سرخ ها فرصت باقی است. کنار هم قراردادن این چند جمله کوتاه، به وضوح آشکار می کند که امکان حضور مربیان سابق پرسپولیس در جشن قهرمانی وجود ندارد.

5. جای خالی 6 دستیار: بدیهی است که برانکو و کالدرون بدون دستیاران خود در جشن قهرمانی حضور نخواهند داشت. آن ها در مدت مربیگری شان در پرسپولیس نشان دادند که چه اهمیتی برای دستیاران خود قائل هستند اما حالا در خبر منتشره از سوی سرخ ها، خبری از اینیگو، خواکین، چوک، پانادیچ، زلاتکو و مارکو وجود ندارد و همین موضوع احتمال رد درخواست را بیشتر هم می کند.

6. برنامه سازمان لیگ: از طرف دیگر سازمان لیگ هنوز مجوز ورود میهمان های ویژه یا غیرویژه را به جشن قهرمانی نداده و شاید این یکی از موانع جدی بر حضور برانکو و کالدرون یا هر میهمان دیگری باشد. در این مدت سازمان لیگ ورود افراد به ورزشگاه را به شکلی سفت و سخت و جدی پیگیری کرده و این بار هم تلاش دارد تا روی قوانین خود پافشاری کند.

بنابراین می توان گفت که دعوت از این دو اقدامی فرمالیته یا بسیار آرمانگرایانه است چرا که امکان حضور سرمربیان سابق سرخپوشان در ایران چیزی نزدیک به صفر است که البته شاید باشگاه پرسپولیس برای رفع این موانع برنامه هایی جدی دارد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر الوحده امارات کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الریان قطر
الریان قطر
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 28 فروردین 1400 / ساعت : 21:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : کیمورا (ژاپن)
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن