melbet_head

نساجی-پرسپولیس؛ جدال انگیزه ها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 655 ] - جمعه, 10 مرداد 1399
نساجی-پرسپولیس؛ جدال انگیزه ها

دیدار فردا (شنبه) نساجی و پرسپولیس در دومین روز هفته بیست وهفتم لیگ نوزدهم پر از انگیزه های پیروزی و گلزنی و تقابل های فوتبالی است که بین 2 باشگاه، کادر فنی 2...

ارتش سرخ دات كام :

دیدار فردا (شنبه) نساجی و پرسپولیس در دومین روز هفته بیست وهفتم لیگ نوزدهم پر از انگیزه های پیروزی و گلزنی و تقابل های فوتبالی است که بین 2 باشگاه، کادر فنی 2 تیم، بازیکنان مازندرانی پرسپولیس و بازیکنان پرسپولیسی نساجی جریان دارد.

ایم فوتبال نساجی مازندران عصر فردا از ساعت 19:30 در زمین خانگی باید به مصاف قهرمان زودهنگام لیگ نوزدهم برود و مقابل تیمی قرار بگیرد که بدون دغدغه از اثرگذاری نتیجه بازی در جایگاه جدولی اش، برای رکوردشکنی در کسب امتیازات و تعداد پیروزی ها در یک فصل به میدان می آید.

تیم فکری تاکنون 6 بازی رسمی و سه بازی دوستانه برگزار کرده که در هیچ کدام از این بازی ها شکست را پذیرا نبود. این تیم در بازی های لیگ برتری خود تا کنون سه بار از حریفان عقب افتاد که هر سه بار توانست به بازی برگردد تا اثبات کند که با کادر فنی جدید از نظر تیمی متحول شده است.

*پسر پرسپولیس مقابل پرسپولیس
نکته قابل توجه بازی فردا تقابل برخی بازیکنان با تیم قدیمی خودشان است. در باشگاه نساجی سه بازیکن حضور دارند که زمانی با لباس پرسپولیس بازی می کردند و هنوز هم از آن ها به عنوان بازیکنان پرسپولیسی فوتبال ایران یاد می شود. علیرضا حقیقی، حسین ماهینی و محمد عباس زاده پرسپولیسی های نساجی هستند. عباس زاده به دلیل مصدومیت امکان حضور در ترکیب نساجی برای بازی امشب و تقابل با تیم اسبق و محبوب خودش را ندارد. اما حقیقی و ماهینی که به نوعی شاخص ترین چهره های نساجی در فوتبال کشور محسوب می شوند، در دیدار عصر امروز پر از انگیزه هستند.

حقیقی که این روزها سنگربان مطمئنی برای نساجی چی ها محسوب می شود زمانی لقب پسر پرسپولیس را یدک می کشید. او مدت ها سنگربان پرسپولیس بود و با درخشش در همین دروازه به تیم ملی راه یافت و در جام جهانی 2014 درون دروازه تیم ملی ایران ایستاد. حقیقی طی 9 ماه اخیر در نساجی عملکرد مطلوبی داشت و با ثبت 9 کلین شیت در بازی های لیگ برتر نشان داد که به آمادگی بالایی رسیده است. حالا تقابل دوم او در با پرسپولیس در لیگ نوزدهم زمان مناسبی برای حقیقی است تا در روزهایی که به دلیل جدایی بیرانوند از پرسپولیس، زمزمه های احتمال بازگشت حقیقی به این تیم وجود دارد، درخشش خود را در بازی مقابل تیم اسبق خود تکمیل کند و توانمندی های خود را به رخ مدیران و کادر فنی این باشگاه بکشد.

*تقابل ماهینی با تیم سابق
اما داغ تر و جذاب تر از تقابل حقیقی با پرسپولیس، رویارویی حسین ماهینی مدافع باسابقه نساجی با پرسپولیس است که ناگهانی و دور از باور از این تیم کنار گذاشته شد. ماهینی که یکی از باسابقه های پرسپولیس محسوب می شد، در تعطیلات نیم فصل و با تغییر کادر فنی پرسپولیس به دلیل کم بازی کردنِ ناشی از مصدومیت در نیم فصل نخست، از ترکیب سرخپوشان کنار گذاشته شد و بلافاصله با درخواست نساجی به این تیم پیوست و از ابتدای نیم فصل دوم هم در ترکیب نساجی چی ها قرار گرفت.

اضافه شدن ماهینی به خط دفاع نساجی به فکری برای تقویت سازمان دفاعی تیم کمک زیادی کرد. ماهینی در بازی های اخیر نه تنها عملکرد خوبی در دفاع داشت، بلکه روی بازی سازی و گلزنی نساجی هم اثرگذار ظاهر شد. او در بازی با فولاد روی هر سه گل تأثیر مستقیم داشت و حالا در تقابل با تیمی که مدت ها برای آن به میدان رفته بود، تلاش می کند توانمندی و کارآمدی خود را به کادر فنی پرسپولیس اثبات کند. حضور دو پرسپولیسی اثرگذار یعنی حقیقی در دروازه و ماهینی در خط دفاع نساجی قطعا کار را برای پرسپولیس در دیدار فردا دشوار خواهد کرد.

*پرسپولیس مازندرانی رودرروی نساجی
بیراه نیست اگر گفته شود این پرسپولیس مدت هاست که مازندرانی ترین پرسپولیس محسوب می شود. تیمی که در حال حاضر هفت بازیکن مازندرانی در اختیار دارد. علی علیپور و مهدی عبدی از قراخیل قائمشهر، سیامک نعمتی اهل آلاشت سوادکوه، امید عالیشاه از ساری، سینا مهدوی کوچکسرایی از قائمشهر، شجاع خلیل زاده از بهنمیر و سعید حسین پور از آمل، مازندرانی های پرسپولیس هستند. ضمن این که محمد نادری مدافع آذری پرسپولیس هم سابقه هشت بازی برای نساجی را دارد. از طرفی سرمربی سرخپوشان هم به نوعی مازندرانی محسوب می شود.

یحیی گل محمدی که این روزها روی نیمکت سرخپوشان قرار دارد و قهرمانی با این تیم را به نام خود ثبت کرده است، هم بزرگ شده مازندران است و هم در فوتبال قائمشهر و نساجی سابقه حضور دارد. گل محمدی هر چند که متولد اردبیل است، اما از همان سال های کودکی در محمودآباد مازندران سکونت داشت و فوتبال را از همین استان آغاز کرد و سپس به سطح اول فوتبال کشور رسید.

سرمربی سرخپوشان دقیقا 10 سال پیش یعنی مرداد 1389 در دومین تجربه سرمربیگری خود روی صندلی سرمربیگری نساجی نشست و نتایج خوبی هم با نساجی کسب کرد. او با تیمی جوان که میانگین سنی کمتر از 23 سال داشت توانست با نساجی نتایج خوبی کسب کند و از مدعیان صعود به لیگ برتر در آن فصل باشد. علی علیپور که این روزها در پرسپولیس مهره ای اثرگذار است، آن زمان 16 سال بیشتر نداشت و با اعتماد و نظر مثبت گل محمدی برای نساجی وارد میدان شد.

گل محمدی با شهر خودرو هم سابقه پیروزی مقابل نساجی را دارد و هم شکست. گل محمدی در دیدار نیم فصل دوم نساجی و شهرخودرو سرمربی تیم مشهدی بود و در قائمشهر از نساجی شکست خورد. او حالا با قهرمان نیم فصل به قائمشهر آمده تا با کسب سه امتیاز، هم رکورد بیشترین برد در تاریخ لیگ برتر را بشکند و هم به یک قدمی رکورد استقلال و سپاهان در کسب امتیاز از یک فصل برسد.

*کادر استقلالی نساجی مقابل پرسپولیس
دیدار فردا نساجی و پرسپولیس برای هواداران استقلال هم اهمیت زیادی دارد. پس از تساوی نساجی با استقلال در تهران با گل منحصربه فرد محمد میری که از وسط زمین وارد دروازه استقلال کرد، کری خوانی های بین آبی ها و قرمزها بالا گرفت. حالا استقلالی ها چشم به بازی امروز دارند و امیدوارند که نساجی پرسپولیس را با شکست بدرقه کند.

اما روی دیگر این ماجرا حضور چهار چهره نامدار استقلال در کادر فنی نساجی است. محمود فکری، عبدالصمد مرفاوی، سیروس دین محمدی و حنیف عمران زاده همگی استقلالی هایی هستند که سابقه بازی مقابل پرسپولیس را دارند. استقلالی ها نتیجه گرفتن نساجی در بازی مقابل پرسپولیس را قطعا نوعی پیروزی برای خودشان تلقی خواهند کرد. ضمن این که فکری و دستیارانش هم از این که بتوانند رقیب سنتی خود را این بار خارج از شهرآوردهای معروف سرخابی ها و با تیمی دیگر شکست دهند قطعا خوشحال خواهند شد.

البته فکری برای این دیدار مهم مانند بازی گذشته با کمبود بازیکن مواجه است. محمد عباس زاده، احسان قهاری، حامد بحیرایی، علی شجاعی، رضا دهقانی و محمد میری بازیکنان اثرگذاری هستند که فکری به دلیل مصدومیت امکان استفاده از آن ها را ندارد.

*تاریخچه رویارویی دو تیم
دو تیم تا کنون به جز بازی های دوستانه، 14 بار در بازی های رسمی لیگ قدس، جام آزادگان، جام حذفی و لیگ برتر مقابل یکدیگر قرار گرفتند که حاصل این دیدارها هفت برد برای پرسپولیس، 6 تساوی و یک برد برای نساجی بود. البته نساجی و پرسپولیس سابقه برگزاری چند بازی دوستانه را هم دارند.

تنها پیروزی نساجی سال 1371 در هفته پایانی جام آزادگان رقم خورد که در قائمشهر موفق شد پرسپولیس را که در صورت برد می توانست قهرمان شود، با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد و مسبب قهرمانی پاس شود. پرگل ترین بازی دو تیم نیز همان فصل رقم خورد که پرسپولیس در تهران 5-1 نساجی را شکست داد.

در تقابل های بین سرخپوشان و نساجی چی ها، فرشاد پیوس با پنج گل زده به نساجی بهترین گلزن است. نادر دست نشان هم با 11 بازی مقابل پرسپولیس در لباس نساجی بیشترین تعداد بازی های رودرروی دو تیم را تجربه کرده است. در پرسپولیس هم حسین عبدی 9 بار تجربه حضور در مسابقه دو تیم را داشت. بیشترین سرمربیگری بازی های بین دو تیم نیز با 11 مسابقه به نام رحیم دست نشان ثبت شده است. در مقابل هم علی پروین 9 بار مقابل نساجی هدایت سرخپوشان را به عهده داشت.

گل محمدمایلی کهن به نساجی در بازی سال 1366 که دقیقه پنج وارد دروازه نساجی کرد سریع ترین گل رد و بد شده بین دو تیم است و دیرهنگام ترین گل را نیز حسین عبدی سال 1368 در وقت های اضافه وارد دروازه نساجی کرد. برای نساجی زودهنگام ترین گلی که وارد دروازه پرسپولیس کرد سال 1368 توسط رحمت الله محمدپور در دقیقه 24 ثبت شد و فریدون فضلی هم سال 1373 در دقیقه 90 دیرهنگام ترین گل نساجی در دیدارهای رودرروی دو تیم را ثبت کرد.

دیدار تیم های نساجی و پرسپولیس را حمید حاج ملک قضاوت خواهد کرد و یعقوب سخندان و عباس پورحیدری نیز کمک های او هستند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر الشارجه کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 6 مهر 1397 / ساعت : 17:10
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 0
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : تاناشف (ازبکستان)
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن