اکسید هد

کنعانی زادگان: تبریک و تونل قهرمانی در فرهنگ فوتبال ما نیست

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 736 ] - چهارشنبه, 15 مرداد 1399
کنعانی زادگان: تبریک و تونل قهرمانی در فرهنگ فوتبال ما نیست

مدافع پرسپولیس می گوید: شما دیدید منچسترسیتی رقیب مستقیم لیورپول برای این تیم تونل قهرمانی درست کرد اما این مسائل را در ایران فراموش کنید. محمدحسین کنعانی زاد...

ارتش سرخ دات كام :

مدافع پرسپولیس می گوید: شما دیدید منچسترسیتی رقیب مستقیم لیورپول برای این تیم تونل قهرمانی درست کرد اما این مسائل را در ایران فراموش کنید.
محمدحسین کنعانی زادگان در اولین فصل بازگشت به پرسپولیس توانست عنوان قهرمانی لیگ برتر را از آن خود کند. او در طول فصل جایگاه ثابتی در تیم پرسپولیس داشت و هرکس هم سرمربی پرسپولیس شد، فرقی نکرد. زمان گابریل کالدرون این مدافع ملی پوش فیکس بود و با حضور یحیی گل محمدی باز هم در ترکیب اصلی ماند. با محمدحسین کنعانی زادگان پس از تساوی با نساجی مازندران گپ زدیم که در زیر می خوانید.

*بازی با نساجی مازندران چرا به تساوی رسید و نوار پیروزی های شما قطع شد؟
دلایل متعددی می تواند وجود داشته باشد اما شاید اصلی ترین آن چمن مصنوعی ورزشگاه قائمشهر باشد. بازی کردن روی چمن مصنوعی راحت نیست.

*یحیی گل محمدی هم این حرف را زد و محمود فکری هم تأیید کرد که هیچ فوتبالیستی علاقه ندارد روی چمن مصنوعی بازی کند؟
دقیقاً همین طور است. در چمن مصنوعی بازی کردن سخت است و نمی توان راحت توپ را کنترل کرد، به حرکت درآورد یا پاس داد و احتمال مصدومیت هم وجود دارد. همین مسئله باعث شده که هیچ بازیکنی تمایل به بازی در چمن مصنوعی نداشته باشد. ما هم در قائمشهر روی زمین چمن مصنوعی سخت بازی کردیم.

*البته موقعیت های زیادی هم داشتید که یکی از این موقعیت ها شوت استثنایی بود که زدی و علیرضا حقیقی با واکنشی فوق العاده دفع کرد؟
هنوز هم باور نمی کنم علیرضا حقیقی چگونه آن شوت من را سیو کرد؟ فکر می کنم سیو سال بود!

*(به شوخی) خودت را برای رقص معروف و شادی خاص آماده کرده بودی که...
درست است. آن توپ باید گل می شد چون با دقت، سرعت و قدرت زیادی نواخته شد. توپ خوب به پای من چسبید ولی علیرضا حقیقی دوست خوبم توانست آن را مهار کند.

*یکی، دو بار هم ضربات سر خطرناکی زدی و...
بله، خیلی اشتیاق گلزنی داشتم. روی ضربات ایستگاهی و کرنرها پیش کشیدم که گل بزنم اما کمی هم بدشانس بودم.

*روح ا... باقری هم گل زیبایی زد وگرنه می توانستید یک کلین شیت دیگرثبت کنید؟
دقیقاً همین طور است. روح ا... باقری ضربه عجیبی به توپ زد که رفت توی دروازه و باورنکردنی بود. آن گل خیلی زود زده شد و یک مقدار زمان برد که ما به خودمان بیاییم.

*آن طرف هم استقلال تهران برد و به رتبه دوم جدول رسید. فکرش را می کردی؟
باید چه بگویم؟! الان وضعیتی به وجود آمده که هر حرفی بزنید در فضای مجازی یک جور دیگری برداشت می شود. ما در پرسپولیس برای همه احترام قائلیم و سعی می کنیم تمرکزمان روی تیم خودمان باشد. هیچ اظهار نظری هم در خصوص تیم های دیگر انجام نمی دهیم ولی بقیه این طور نیستند.

*منظورت را واضح تر می گویی؟
نیازی نیست بگویم. همه حرف ها را نباید زد.

*شاید انتظار داشتید باشگاه های رقیب همچون بارسا که به رئال مادرید تبریک گفت قهرمانی پرسپولیس را تبریک بگویند که نگفتند؟
این فرهنگ در فوتبال ما وجود ندارد. اینکه بارسا به رئال مادرید بابت قهرمانی لالیگا تبریک می گوید به خاطر فرهنگی است که جا افتاده است. رقابت وجود دارد ولی احترام هم وجود دارد. شما دیدید منچسترسیتی رقیب مستقیم لیورپول و پپ گواردیولا برای لیورپول تونل قهرمانی درست کردند اما این مسائل را در ایران فراموش کنید. تبریک و تونل قهرمانی در فرهنگ فوتبال ما نیست.

*محمود فکری هم در مصاحبه قبل از بازی با شما از این موضوع گلایه کرد که چرا نمی تواند با خیال راحت به دوست خوبش یحیی گل محمدی بابت قهرمانی تیمش تبریک بگوید یا اینکه از استقلالی صحبت کند که 17 سال در آن سابقه بازی و مربیگری داشته است؟
محمود فکری اتفاقاً خیلی مرد است. او و پیروز قربانی خیلی خوب و منطقی درباره قهرمانی پرسپولیس حرف زدند و بزرگی خودشان را نشان دادند. این فوتبال، نتایج و حتی قهرمانی ها زودگذر است. می آید و می رود اما آنچه باقی می ماند رفتار و گفتار است. من دوست ندارم خیلی در این رابطه صحبت کنم منتهای مراتب در مجموع به قهرمانی پرسپولیس احترام لازم گذاشته نشد.

*چطور؟
مشخص است. شما کدام تیم را در تاریخ لیگ برتر سراغ دارید که توانسته باشد 4 هفته زودتر و با این قدرت قهرمان لیگ برتر شود؟ این تلاش و زحمات بچه های ما از سوی برخی رقیبان نادیده گرفته شد. هیچ کس نگفت ما 10 بازی پشت سر هم خارج از خانه برنده شدیم. بازی های خوبی به نمایش گذاشتیم و لایق احترام بیشتر بودیم.

*محمدحسین کنعانی زادگان در جوانی هم پیراهن پرسپولیس را پوشیده است اما در بازگشت مجدد و در همان فصل اول قهرمان لیگ برتر شده است. چه حسی داری؟
بله، من درگذشته هم پیراهن پرسپولیس را پوشیده ام اما این بار فرق می کرد. این مرتبه به تیمی پیوستم که برای قهرمانی ساخته شده است. شما این تیم قهرمان را می توانید در تمرینات پرسپولیس هم ببینید. بچه های پرسپولیس در تمرینات هم مثل مسابقات رسمی با انگیزه کار می کنند چون هدف دارند. خوشحالم و افتخار می کنم در چنین تیمی توپ می زنم و کنار این بازیکنان قهرمان هستم.

*آیا رسیدن به جام قهرمانی باعث شده شما دلسرد و کم انگیزه شوید؟
نه، این بازیکنان پرسپولیس کم انگیزه نمی شوند و در همه بازی ها برای برد به زمین می روند. ضمن آنکه هنوز جام حذفی هم باقی مانده است. ما می خواهیم با قدرت لیگ را به پایان برسانیم و از آن طرف برای قهرمانی جام حذفی بجنگیم.

*ولی رقیبان گردن کلفتی هم در جام حذفی دارید؟
گفتم که همه رقیبان برای من قابل احترام هستند اما ما هم پرسپولیس هستیم. تیمی که همه جام ها را می خواهیم. با یک جام هم سیر نمی شویم.

*جمعه باید در استادیوم آزادی بازی کنید. این مسابقه را چطور پیش بینی می کنی؟
ما باید قهرمانانه بازی کنیم. باید ثابت کنیم لایق قهرمانی زودهنگام لیگ نوزدهم هستیم و برای برد به زمین می رویم هر چند تیم مقابل هم انگیزه دارد.

*و قرار است جشن قهرمانی پرسپولیس برگزار شود؟
بله، نباید جشن قهرمانی پرسپولیس خراب شود!

*این جشن حواشی زیادی هم به خاطر دعوت از کالدرون و برانکو به دنبال داشت. نظری نداری؟
من حق را به آقایحیی سرمربی تیم می دهم. به نظرم اتفاق جالبی برای قدردانی از تیم قهرمان و مربیانش نبود. من امروز که با آقای گل محمدی و سایر اعضای کادر فنی کار می کنم این حرف را نمی زنم بلکه پس از این همه سال فوتبال و تجربه می گویم مربیان تیم ما از لحاظ دانش فنی، تمرین و ارتباط با بازیکنان بی نظیر هستند و باید قدرشان را دانست.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر الوحده امارات کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الریان قطر
الریان قطر
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : ؟؟؟
شنبه, 28 فروردین 1400 / ساعت : 21:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
الوحده امارات
الوحده امارات
ورزشگاه : گوا هند
داور مسابقه : کیمورا (ژاپن)
چهارشنبه, 25 فروردین 1400 / ساعت : 19:00

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن