melbet_head

برانکو: بازی امشب مثل دوی 100 متر است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 475 ] - چهارشنبه, 5 شهریور 1399

برانکو: بازی امشب مثل دوی 100 متر است

قطعا امروز برای اهالی فوتبال روز متفاوتی است و همه روزهایی که دربی در آن برگزار شده روز خاص و ماندگاری شده است. برای پی بردن به این موضوع می توانید یک سرچ ساد... 5 out of 5 based on 3 ratings.
برانکو: بازی امشب مثل دوی 100 متر است

قطعا امروز برای اهالی فوتبال روز متفاوتی است و همه روزهایی که دربی در آن برگزار شده روز خاص و ماندگاری شده است. برای پی بردن به این موضوع می توانید یک سرچ ساد...

ارتش سرخ دات كام :

قطعا امروز برای اهالی فوتبال روز متفاوتی است و همه روزهایی که دربی در آن برگزار شده روز خاص و ماندگاری شده است. برای پی بردن به این موضوع می توانید یک سرچ ساده در مرورگر خود انجام دهید و تنها 2 کلمه بنویسید: «تاریخچه دربی» نتایج به دست آمده را که مشاهده کنید متوجه می شوید تمام روزهای تقویم که در آن دربی برگزار شده تا همیشه در خاطره این بازی ضبط می شود و ماندگار است. به همین منوال اسم ها هم می توانند برای همیشه خودشان را ماندگار کنند و شاید همین موضوع دلیلی شده که گلزنان دربی می گویند گلزنی در این بازی مزه دیگری دارد. شاید با مرور نام گلزنان دربی به اسم هایی برخورد کنید که اصلا برایتان آشنا نباشد یا خیلی وقت باشد که آن را نشنیده اید، اما آنها به واسطه یک گل برای همیشه در حافظه هواداران دو تیم باقی می مانند چراکه فلسفه دربی با تمام بازی ها فرق می کند.
گاهی اوقات هم بعضی نفرات به دربی اعتبار اضافه می دهند. افرادی که یا بهترین بوده اند یا اولین، مثل صفر ایرانپاک که گلزن ترین بازیکن دربی بوده یا خیلی از آمارهای جالب که با یک جست وجوی اینترنتی قابل خواندن است. بین نفراتی که به دربی اعتبار دادند نمی توانیم از نام برانکو ایوانکوویچ به سادگی عبور کنیم؛ پروفسوری که در این سال ها قهرمانی های زیادی برای پرسپولیس به ارمغان آورد و البته در دربی ها هم به راحتی حاضر نبود دستش را مقابل استقلال بالا بگیرد.

از روزی که برانکو به ایران آمد و سکان هدایت سرخ ها را برعهده گرفت، مشخص بود که قرار است تحولی بزرگ در این تیم رخ دهد. آقای سرمربی با اینکه روزهایی اصلا خوب نتیجه نمی گرفت و تیمش آن پایین های جدول قرار داشت اما آنقدر برای هواداران پرسپولیس قابل احترام و اعتماد بود که کسی به آینده او و تیمش شک نکرد. خیلی ها او را آلکس فرگوسن پرسپولیس می دانستند و شاید اگر امکانات مالی سرخ ها کمی حالت نرمال تری داشت همین اتفاق هم می افتاد. اما آقای سرمربی رفت تا برای هواداران پرسپولیس یک مشت آمار و ارقام از این مربی برجای بماند و بس.
برانکو در دربی ها یک وزنه به شمار می رفت و در 9 دیداری که برابر استقلال روی نیمکت پرسپولیس نشست توانست 4 پیروزی، 2 شکست و 3 تساوی را در کارنامه اش ثبت کند. خاطره انگیزترین دیدار هم احتمالا درخاطر همه فوتبالی ها باشد، دیداری که شاگردان برانکو با 4 گل توانستند استقلال را شکست دهند و اگر بی دقتی بازیکنی مثل طارمی که یک پنالتی را هم هدر داد نبود، چه بسا این بازی گل های بیشتری را هم به خود می دید.

در زمان های پیش از شروع دربی یکی از تفریحات و سرگرمی های هواداران 2 تیم خاطره بازی با چهره های دوست داشتنی این بازی بزرگ است. خواندن و شنیدن صحبت های افراد چهره و دیدن آنها می تواند لحظات خوشی را برای آنها فراهم کند. به همین منظور طی چند روز گذشته تلاش کردیم گفت وگویی اختصاصی با پروفسور سرخ ها که یکی از همین چهره های ماندگار است انجام دهیم که البته در این بین نباید از پیگیری و کمک رضا چلنگر چشم پوشی کرد. آنچه در ادامه می خوانید ماحصل گفت وگوی ما با سرمربی تیم ملی عمان است.

*می دانیم که درگیر امور تیم ملی عمان هستید اما برای هواداران پرسپولیس هیچ چیزی جذاب تر از صحبت های شما نیست.
من هم خیلی خوشحال می شوم که می بینم چنین حسی نسبت به من وجود دارد. گاهی باید به نشانه ها اعتماد کرد. ما در عمان دسترسی مان به اپلیکیشن واتساپ بسیار سخت است اما ظاهرا شما در اولین تماس توانستید برای گفت وگو روی خط بیایید و این همان نشانه ای است که من به آن اشاره کردم.

*شما یکی از مربیان موفق دربی هستید که برد، باخت و تساوی را در این دیدار تجربه کرده اید اما دربی حذفی را تجربه نکرده اید. به نظر شما چه تفاوتی بین دربی لیگ و حذفی وجود دارد؟
وقتی که شما در خلال لیگ یک دربی را پشت سر می گذاری باید به این بازی به چشم بخشی از یک دوی ماراتن نگاه کنی. یعنی هنوز شما یک مسافت طولانی را تا پایان لیگ داری و می توانی با حساب گری ها و نقشه کشی ها، تاکتیک هایی را که در آن مقطع از لیگ درنظر داری پیاده کنی. اما آیا این فرصت در بازی حذفی هم به شما داده می شود؟

*قطعا نه و به همین دلیل بازی های حذفی را بازی اشتباهات می نامند.
حالا من می خواهم یک نام جدید روی آن بگذارم. این بازی مثل دوی 100 متر می ماند. در دوی 100 متر باید با تمام توان و قدرت استارت بزنی و خیلی مسئولانه بازی کنی تا بتوانی زودتر از سایر رقبا خودت را به خط نهایی برسانی. شما حتما به خاطر می آورید که ما در اصفهان و در همین مرحله نیمه نهایی مقابل سپاهان دیدار کردیم. ما در آن بازی با اینکه هجومی بازی کردیم اما هر بازیکنی در آن بازی وظایف خود را به نحو احسن انجام می داد و البته این را هم بگویم که شناخت کافی از تفکرات یکدیگر باعث شد با کمترین اشتباه آن بازی را به نفع خودمان تمام کنیم.

*حالا در شرایط فعلی که قطعا از آن اطلاع دارید شرایط کدام تیم را بهتر می بینید و شانس کدام تیم را برای رسیدن به فینال جام حذفی بیشتر می دانید؟
به هیچ عنوان دربی حساب و کتاب ندارد. برای نتیجه گرفتن در این بازی باید یک سری فاکتورها داشته باشید اما با داشتن همان فاکتورها هم نمی توان به طور قطعی گفت فلان تیم برنده است. در ابتدا باید دید در آن روز برگزاری دربی وضعیت تیمی در چه شرایطی قرار دارد که این خودش موضوع مهمی است. در آن لحظه باید دید بازیکن از لحاظ پیاده سازی مهارت ها در چه وضعیتی قرار دارد و اینکه بازیکنان 2 تیم در چه شرایط روحی و روانی قرار دارند و بسیاری از نکات دیگر در نتیجه این بازی تاثیرگذار است.

*پس شما از حالا شانسی را برای هیچ تیمی قائل نیستید که برنده دربی باشد.
به هیچ وجه شانس از پیش تعیین شده ای را نمی توان برای تیمی متصور شد. به نظر من شرایط برای هر 2 تیم برای رسیدن به فینال برابر است. در همه بازی های دربی تیم ها با هر شرایطی که پیش از آن داشته باشند شانس برای هر 2 تیم برابر است و این بازی فلسفه خاص خودش را دنبال می کند.

*یعنی پرسپولیسی را که با اختلاف 14 امتیازی قهرمان لیگ برتر هم شده نمی توان دارای شانس بیشتری دانست؟
خیر. حتی پوکر قاطعانه پرسپولیس هم نمی تواند پیروزی شان در دربی را قطعی کند و پرسپولیس هم نیاز دارد که یک سری از این فاکتورها و پارامترها را داشته باشد. نقش کادرفنی پرسپولیس و احساس مسئولیت بازیکنان می تواند در کسب پیروزی تاثیرگذار باشد.

*کدام دربی که شما حضور داشتید برایتان خاطره انگیزتر است؟
من می خواهم به دربی سال 94 اشاره کنم که تازه تیم را دست گرفته بودم و وضعیت تیم در جدول خیلی بد بود و اصلا ما را به عنوان کاندیدای سقوط به لیگ یک می شناختند اما در این بازی توانستیم با تک گل علیپور استقلال را شکست دهیم که برای هواداران ما در آن شرایط بسیار شیرین و دلچسب بود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر الشارجه کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 6 مهر 1397 / ساعت : 17:10
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 0
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : تاناشف (ازبکستان)
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن