melbet_head

نه آقا یحیی ما باختیم، اما از مسئولیت فرار نکنیم!

- نظرات : 8 اظهار نظر - بازدید [ 1720 ] - پنجشنبه, 6 شهریور 1399

نه آقا یحیی ما باختیم، اما از مسئولیت فرار نکنیم!

بعد از شکست پرسپولیس برابر استقلال در جام حذفی، سرمربی سرخ ها در اظهاراتی عامل شکست تیمش را «اراده ای برای قهرمان کردن یک تیم» قلمداد کرد که به نظر می رسد این... 5 out of 5 based on 19 ratings.
نه آقا یحیی ما باختیم، اما از مسئولیت فرار نکنیم!

بعد از شکست پرسپولیس برابر استقلال در جام حذفی، سرمربی سرخ ها در اظهاراتی عامل شکست تیمش را «اراده ای برای قهرمان کردن یک تیم» قلمداد کرد که به نظر می رسد این...

ارتش سرخ دات كام :

بعد از شکست پرسپولیس برابر استقلال در جام حذفی، سرمربی سرخ ها در اظهاراتی عامل شکست تیمش را «اراده ای برای قهرمان کردن یک تیم» قلمداد کرد که به نظر می رسد این موضوع صرفا برای فرار از مسوولیت شکست عنوان شده باشد.

به گزارش ایسنا، با همه حواشی قبل از داربی نیمه نهایی جام حذفی بین پرسپولیس و استقلال، این بازی با برتری آبی ها به پایان رسید تا آبی ها خود را برابر تراکتور در فینال این رقابت ها ببینند. اما بعد از این دیدار یحیی گل محمدی، سرمربی پرسپولیس در اظهاراتی عجیب عنوان کرد: «نیروهایی نمی گذارند پرسپولیس موفق باشد». یک روز پس از بازی گل محمدی در یک پست اینستاگرمی نوشت: « اگر بازی های حریف (استقلال) رو تا این جا دنبال کنید، می فهمید که اراده ای برای قهرمان کردنشون وجود داره، دقیقا به خاطر همین مخالف برگزاری بازی بودم.» گل محمدی خیلی زود این پست را از صفحه شخصی اش حذف کرد تا نشان دهد، نمی تواند مسوولیت صحبت هایش را بر عهده بگیرد.

اظهارات آقای مربی درحالی مطرح می شود که به گواه صحبت های پیشکسوتان پرسپولیس و کارشناسان فوتبال، پرسپولیس پیش از این که از حواشی متضرر شود، از ترکیب عجیب آغاز بازی (به طور مثال نیمکت نشینی کامیابی نیا) و در ادامه تعویض های عجیب تر نظیر بیرون کشیدن علیپور و بشار رسن، متضرر شد. گل محمدی که به خوبی می دانست استقلال خط هافبک قدرتمندی دارد، بدون توجیه، کامیابی نیا را نیمکت نشن کرد تا نوراللهی به تنهایی جلوی خط دفاع پرسپولیس بازی کند. از طرف دیگر در دقایق پایانی که معمولاً مربیان پنالتی زنان تیم شان را به بازی می فرستند، بشار رسن و علیپور که از پنالتی زنان پرسپولیس بودند را از بازی بیرون آورد و همین امر کارش را در چیدن پنج پنالتی زن آخر بازی مشکل کرد.

از دوره ای که پرسپولیس همراه با برانکو به اوج رسید و موفقیت ها با کالدرون ادامه پیدا کرده، جمله «می خواهند یک تیم قهرمان شود» بر سر زبان ها افتاده است. با وجود این که بارها این جمله از سوی برخی پیشکسوتان و شاید بازیکنان مطرح شده اما پرسپولیسی ها با خنده و تمسخر از آن عبور می کردند اما حالا سرمربی خودشان از چنین عباراتی استفاده می کند. در این باره باید از یحیی گل محمدی پرسید که اگر جریانی می خواهد تیمی قهرمان شود، پس باید بپذیریم همان جریان به قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر کمک کرده است؟ اگر پرسپولیس در لحظات پایانی از گل برتری خود دفاع می کرد و روی اشتباه خط دفاعی و دروازه بانش، گل نمی خورد، آن جریان چگونه می توانست یک تیم (استقلال) را قهرمان کند؟ اگر ضربه سر دانشگر به گل تبدیل نمی شد، الان پرسپولیس با شایستگی به فینال جام حذفی رسیده بود و دستی در پشت پرده فعال نبود؟ آیا همان جریان اوساگونا را به عنوان پنالتی زن انتخاب و به او الهام کرد نه شوت خود را آسمان بکوبد؟

اظهارات عجیبی که از سوی سرمربی پرسپولیس برای فرار از مسوولیت شکست مطرح می شود، روی افکار عمومی و ذهن میلیون ها هوادار تاثیر می گذارد. آن هایی که عاشقانه فوتبال را دنبال می کنند و با پیروزی ها شادی می کنند و با شکست ها اشک می ریزند، شاید متوجه این نباشند که سرمربی تیم شان برای یک «فرار» چنین مسائلی را بر زبان آورده باشد و به همین خاطر این گونه القاهای نادرست روی ذهن آن ها تاثیر می گذارد. بر اساس کدهای اخلاقی فیفا اگر هر یک از عوامل فوتبال، از وقوع تبانی، فساد و ... مطلع باشد و آن را به مراجع قضایی اطلاع ندهد، مجرم است و باید مجازات شود. حال باید از گل محمدی پرسید که اگر از وقوع یک تبانی برای قهرمان کردن یک تیم اطلاع داشت، چرا آن را به مراجع قضایی فدراسیون فوتبال اطلاع نداده است؟

گل محمدی خودش بهتر از هر کسی می داند، پرسپولیس بیش از هرچیز، به او باخته است. حواشی شایعه توافق با سپاهان، مسائل داوری و اراده های بیرون زمین، یک توهم بزرگ برای تیمی است که بلامنازع 4 بار پی درپی قهرمان لیگ برتر شده است. پرسپولیس با هدایت برانکو در سخت ترین شرایط به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید چون این مربی آموخته بود از شکست ها پلی برای موفقیت بسازد، نه این که با فرار از مسوولیت آن، خود را مبرا از تقصیرها جلوه دهد. در پایان دیدار پرسپولیس برابر استقلال، احمدنوراللهی که پنالتی از دست داده بود، مسوولیت شکست را پذیرفت، شاید سرمربی سرخ ها هم باید این چنین عمل می کرد و با قبول مسوولیت شکست هوادارانش را آرام می کرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  عالی بود. یحیی شخصیت و توان واقعیش رو دیروز چه قبل بازی ، چه حین بازی و چه توی مصاحبش بعد از بازی نشون داد و نشون داد مربی بزرگی نیست و بیشتر از اینکه از دست خودش عصبانی و ناراحت باشه باخت تیم رو بی جهت به مسایل دیگه ربط میده و عملا از همین الان تیم رو در استانه بازیهای آسیایی میبره تو حاشیه. باختی فدای سرت و تیم ولی مرد باش و بزرگ و به اشتباهت اعتراف کن و سعی نکن ما رو فریب بدی. خیلی رک بگم از چشم هوادارا افتادی.
 • pepero sorkh
  pepero sorkh :
  گل محمدی آدم ساکت و ترسوییه. مربی خوبیه واسه پیکان و نفت و .... نه برای جواهری مثل پرسپولیس با این انسجام تیمی که داشت.
  اصلا تو کله تیم پرسپولیس باخت و خوردن این همه گل جایی نداشت.

  گل محمدی داره تیم رو به معنای واقعی متلاشی میکنه. مربی بزرگ تقصیرات رو گردن میگیره تا تیم از هم نپاشه. ولی ایشون از دیروز گفته بیراندوند نباید میرفت (اشاره به رادو) و اوساگونا را نخواستم (چرا بازیش دادی و عبدی و عالیشاه رو نشوندی رو نیمکت. چرا بهش پنالتی دادی) و سید جلال رو هم که بماند...

  حالا داره با کوبیدن رادو، زمینه اوردن لک رو فراهم میکنه
 • Amir Mohebbi mh
  Amir Mohebbi mh :
  اینکه فشار ها هست که یحیی حقیقت رو گفته اما کار مربی بزرگ کنترل همین فشارهاست , برانکو و کالدرون بزرگ بودن ولی هیچ مربی ایرانی درحال حاضر در حد پرسپولیس نیست مربیای ایرانی حال حاضر بدرد تیمای وسط جدول میخورن نه استقلال و پرسپولیس ، بهترین مربیای ایران جلالی و قلعه نویی هستند که دیدید فشار رقابت چه بلایی سر قلعه نویی آورد. یحیی از اول نباید جایگزین کالدورن میشد آخه با چه کارنامه و چه منطقی ؟ با چه جامی با چه رزومه هدایت تیم بزرگی؟ مجیدی و یحیی تازه اومدن استقلال و پرسپولیس که یادبگیرن مربیگری رو اما پرسپولیس و استقلال جای یادگیری نیست جای پیاده کردن تجربه هاست .
 • کریم جهاندیده
  کریم جهاندیده :
  آقا یحیی این قابل توجیه نیست این ضعف مربی را میرسونه اولا وقتی دقیقه 92تیم جلو هستش 2تعویض کن وقت میگرفتی واین تعویض میتونست روحیه حریف را دردقایق پایانی خراب بکنه حسین پور وسط میدان میگذاشتی تا کمک کمال پوشش می داد نورالهی بریده بود عبدی را زودتر میاوردی نیاز به اوساگنا نبود
 • pepero sorkh
  pepero sorkh :
  مربیگیری توی پرسپولیس با هر تیم دیگه فرق میکنه. یحیی اگه بره ذوب اهن یا پیکان حتما نتایج فوق العاده ایی میگیره. اما پرسپولیس مربی بزرگ میخواد. کسی که بتونه تیم رو تیم نگه داره
 • pepero sorkh
  pepero sorkh :
  موضوع فقط یه چیزه: گلمحمدی نمیخواد از میراث برانکو چیزی بمونه.
  میراث برانکو سبک بازی پرسپولیس بود. اینکه در دفاع منسجم و گل نخور و در انتقال توپ از دفاع به حمله سریع بود.
  چهار سال با این سبک قهرمان شد و حتی کالدرون هم وقتی که اومد، پیش فصل سعی کرد سیستم رو عوض کنه ولی متوجه شد که تیم با این سیستم خو گرفته.

  گل محمدی میخواد روش و سیستم خودشو جا بندازه و این به قیمت از دست رفتن یک تیم دست چین شده، منظم، منضبط و همدله.
  الانم فشار رو انداخته روی رادو و ...
  زمان برانکو و کالدرون، تیم طوری بازی میکرد که اصلا توپ تو محوطه نمیومد.
  کجا پرسپولیس این همه موقعیت میداد به حریف.
 • علیرضا مهنامی
  علیرضا مهنامی :
  اقای یحیی گل محمدی مربی بازی حساس نیست چون فوق العاده ترسو است تعویض اوساگونا اشتباه بزرگی بود خیلی بزرگ عامل باخت دربی تعویض اشتباه گل محمدی و دستپاچگی در ارنج تیم درست بازی حساسی بود و دستچپاچگی باعث تصمیمی اشتباه مثل اوردن به بازی اوساگونا بود
 • شهرام آذری
  شهرام آذری :
  درود به همه پرسپولیسی های عزیز و البته سایت خوب ارتش سرخ

  چند سالی بود که اینجا دیدگاه نمیفرستادیم چون همه چیز با برانکو و میراث برانکو خوب بود
  اما امتاسفانه بازیکن دوست داشتنی سالهای نه چندان دور ما یحیی گلمحمدی دوباره سکان تیم را بدست گرفت


  من از یحیی گلمحمدی یک سوال دارم


  اقا یحیی شما چرا از بازی فینال جام حدفی قبلی جلوی سپاهان درس نگرفتی ؟؟؟؟
  به رفتارت با مهدوی کیا نگاه کن همان نگاه بچگانه را با خودت به بازی با کیسه اوردی

نظرسنجی

به نظر شما شرایط پرسپولیس در مرحله مقدماتی چطور خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : دیلان پررا
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن