melbet_head

استیلی: بردن یا یاختن در ضربات پنالتی این همه هیاهو ندارد

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 887 ] - جمعه, 7 شهریور 1399

استیلی: بردن یا یاختن در ضربات پنالتی این همه هیاهو ندارد

حمید استیلی با حمایت از یحیی گل محمدی معتقد است شکست در ضربات پنالتی آن هم مقابل یک تیم بزرگ مثل استقلال، خیلی موضوع مهمی نیست که بخواهد باعث تغییر شرایط و آز... 5 out of 5 based on 5 ratings.
استیلی: بردن یا یاختن در ضربات پنالتی این همه هیاهو ندارد

حمید استیلی با حمایت از یحیی گل محمدی معتقد است شکست در ضربات پنالتی آن هم مقابل یک تیم بزرگ مثل استقلال، خیلی موضوع مهمی نیست که بخواهد باعث تغییر شرایط و آز...

ارتش سرخ دات كام :

حمید استیلی با حمایت از یحیی گل محمدی معتقد است شکست در ضربات پنالتی آن هم مقابل یک تیم بزرگ مثل استقلال، خیلی موضوع مهمی نیست که بخواهد باعث تغییر شرایط و آزردگی مربی ای شود که رضایت هواداران را جلب کرده.

دربی 93 پایتخت تمام شده ولی هنوز تبعات آن ادامه دارد. فرهاد مجیدی پس از این مسابقه به دلیل رفتار مدیران باشگاه استعفای خود را در فضای مجازی اعلام کرده و در سوی دیگر هنوز یحیی گل محمدی از آتش تند هواداران پرسپولیس رها نشده و ممکن است با ادامه فشارها یک تصمیم غیرمنتظره بگیرد و بی خیالی مدیران و انتقادات هواداران را به عنوان دلایلش برای استعفا مطرح کند.

حمید استیلی همبازی سابق گل محمدی در تیم ملی و همینطور باشگاه پرسپولیس اما این حجم از انتقاداتی که نسبت به عملکرد سرمربی پرسپولیس مطرح است را منطقی نمی داند و یکی از دلایل آن را انجام کم بازی میان دو تیم بزرگ پایتخت می داند. او معتقد است هوادارن پرسپولیس دیگر باید از انتقادات خود دست بکشند و به حمایت از گل محمدی بپردازند و در سوی دیگر مدیران باشگاه پرسپولیس را ملزم به عملکرد بهتر در قبال خواسته های سرمربی تیم کرده است. 

*به هواداران استقلال و پرسپولیس تبریک می گویم
حرف های استیلی در مورد دربی 93 اینطور آغاز شد:« من برای تماشای بازی دربی به همراه رضا شاهرودی به ورزشگاه آزادی رفته بودم و بازی را از نزدیک دیدم. خیلی بازی زیبایی را دیدیم. اول باید به هواداران استقلال تبریک بگویم که تیمشان به فینال مسابقات رسیده است و بعد باید تبریک ویژه ای به هواداران پرسپولیس بگویم به خاطر حمایت فوق العاده ای که در چهار سال اخیر از تیمشان در روزهای پیروزی و همینطور باخت داشته اند.» 

*این شکست مهم نیست و نباید شرایط تیم را عوض کند
او با اشاره به اتفاقات بازی ادامه داد:« پرسپولیس در این جام تا رده های پایانی رفت و چند دقیقه تا رسیدن به فینال فاصله داشت و شاید اگر در آن چند دقیقه بازیکنان تیم با تمرکز و دقت بیشتری بازی می کردند، حالا تمام چیزهایی که طی روزهای اخیر شنیده ایم و انتقاداتی که به گل محمدی می شود، جایش را به تحسین می داد. به نظرم اما شکست در این مسابقه اصلا موضوع خیلی مهمی نیست و نباید شرایط تیم را به طور کلی تحت تاثیر خودش قرار بدهد.» 

*انجام دربی های متوالی باعث حساسیت زدایی افراطی می شود 
از استیلی پرسیدیم چطور شکست در دربی را بی اهمیت جلوه می دهد که او در واکنش به این سوال اینطور توضیح داد: « اتفاقا خیلی خوب است که دربی های زیاد و پرتعدادی برگزار شود و از این بازی حساسیت زدایی بشود تا کری خوانی ها هم حالت معقول تری به خودش بگیرد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که شاهد بازی های زیادی باشیم؛ اینطوری بازی برای هواداران عادی تر می شود و فشار بازی ها کمتر خواهد شد.» 

*کری خوانی های دربی گاهی خطرناک می شود 
او سپس با اشاره به هواداران اضافه کرد: « در همین بازی هم نبود تماشاگران به نظرم کمک کرد تا تیم ها در شرایط کم فشار تری بازی کنند. البته که دربی با تماشاگر یک فضای دیگر و خاص خودش را دارد ولی خب در ایران به خاطر کری خوانی هواداران که گاهی شکل خیلی جدی و خطرناکی به خود می گیرد. فکر می کنم در طول سال این دو تیم اگر در سوپرجام، جام حذفی یا حتی بازی های دوستانه با هم بازی کنند، دربی بازی امن تری را از چیزی که فعلا هست و تاثیراتی که در اینده تیم و مربیان می گذارد، شاهد خواهیم بود و به همین دلیل هم مربیان خیلی محتاط بازی می کنند.» 

*نباید به گل محمدی حمله کنیم
سوال بعدی از حمید استیلی در مورد انتقادات پرشماری بود که از یحیی گل محمدی پس از شکست در دربی مطرح شده است. او در واکنش به این سوال گفت: « اتفاقا برای خود من هم این حجم از انتقاد عجیب است. پرسپولیس تا دقیقه 92 تیم پیروز میدان بوده است، ولی به هر حال به خاطر غفلت و اشتباه فردی یکی دو بازیکن به تساوی رسیده و در ضربات پنالتی باخته که شانس در تعیین برنده آن خیلی موثر است. باخت نه در دربی و نه در هیچ مسابقه دیگری خوب نیست و هیچ مربی ای هم دوست ندارد تیمش بازنده باشد، ولی به نظرم این مسئله با شکلی که اتفاق افتاده خیلی حاد نیست، که بخواهیم با وجود کار خیلی خوبی که سرمربی پرسپولیس در تیم انجام داده و رضایت طرفداران را جلب کرده، به گل محمدی حمله کنیم.» اینطور نباید باشد که به واسطه یک بازی و شکست در ضربات پنالتی اهمیت و زحمات کادر فنی را زیر سوال ببریم و همه چیز را تمام شده بدانیم.

*شاید پیروزی پر گل برابر سایپا پرسپولیس را فریب داد 
سوال بعدی این بود که با تمام این توضیحات اما ترکیب اولیه پرسپولیس دچار مشکل بود و دو سه تعویض تیم برای حل شدن این اشکال سوزانده شد. استیلی برای پاسخ به این سوال عنوان کرد: « باید ببینیم یحیی چه اندیشه ای داشته است. به هر حال هر مربی ای در چینش نفراتش ممکن است اشتباهاتی داشته باشد یا بازی از نظر تاکتیکی آنطور که او فکر می کرده یا مطابق میلش بوده، پیش نرفته. به هر حال فوتبال همین است. پرسپولیس با همین ترکیب مقابل سایپا سه گل زده بود؛ تیمی که پس از شروع دوباره بازی های لیگ شکست نخورده بود و به سختی گل می خورد. شاید این مسئله کادر فنی پرسپولیس را فریب داده است. به هر حال این شکست اتفاق افتاده و شاید اگر موضوع مصدومیت نادری نبود، شرایط خیلی بهتر پیش می رفت و شاید اصلا کار به وقت های اضافی کشیده نمی شد.» 

*این شکست، باخت عجیبی نبود 
در تعویض ها و انتخاب نفرات و ضربات پنالتی هم به یحیی گل محمدی وجود دارد. سرمربی سابق تیم المپیک ایران بیان کرد: « خب همانطور که گفتم در ضربات پنالتی شانس خیلی مهم است. ضمن اینکه روی پنالتی احمد نوراللهی آقای حسینی از خط فاصله گرفت و ضربه باید تکرار می شد. این موضوع در داوری بسیار مهم است ولی خب به آن زیاد توجه نمی شود. مهم نیست و ما باید این موضوع را بپذیریم که استقلال در ضربات پنالتی پرسپولیس را شکست داده است و این شکست یک شکست نرمال و طبیعی بود. بین دو تیم که قدرت های اول کشور هستند، شکست در ضربات پنالتی یک شکست نرمال است و نباید اینقدر علت یابی شود. بردن یا باختن در ضربات پنالتی این همه هیایو و جار و جنجال ندارد و حتی اگر سرمربی در ایده های اولیه بازی اش اشتباه کرده باشد و در بازی هم به زعم خیلی ها تصمیمات درستی نگرفته باشد، اما این مسئله به نسبت عملکردی که گل محمدی در پرسپولیس داشته، چیز مهمی نیست و قابل حمایت است و نباید کاری کرد که باعث دلسردی یحیی از حضور در پرسپولیس بشویم.» 

*بخش بی رحمانه فوتبال بیشتر نصیب مربیان می شود
شما دربی های متفاوتی را تجربه کرده اید و یک دربی بسیار سخت را نیز در فینال جام حذفی به عنوان بازیکن با پیروزی 2 بر 1 پشت سر گذاشتد و یک شکست سه بر صفر در جام حذفی هم به عنوان مربی در کارنامه شما وجود دارد. استیلی برای پاسخ به این سوال به اتفاقات دیداری که به عنوان سرمربی مغلوب استقلال شد اشاره کرد و ضمن حمایت از گل محمدی حرف هایش را ادامه داد:« خوب شد که پرسیدید. اگر آن بازی ما با استقلال در جام حذفی را دوباره مرور کنید، ما در طول 90 دقیقه تیم بهتری بودیم و باید برنده بازی می شدیم، اما قوای جسمانی تیم ما بعد از گلی که استقلال روی نبوغ آقای جباری به ثمر رساند، تحلیل رفت و از نظر روحی افت کردیم و استقلال هم پرستاره بود و نتوانستیم بازگردیم و شکست سنگینی را متحمل شدیم. با وجود اینکه هنوز معتقدم در طول 90 دقیقه می توانستیم به دور بعدی جام حذفی صعود کنیم و در دقایق پایانی بازی چند فرصت خیلی خوب داشتیم. اما هیچ کس این اتفاقات و مسائل کیفی را یادش نمی آید و همه آن نتیجه سه بر صفر و گل شریفات را به خاطر می آورند و این بخش بی رحمانه فوتبال است که بیشتر نصیب مربیان می شود.» 

*دیگر انتقادات از یحیی گل محمدی کافی است
او سپس با اشاره به گل محمدی و انتظاراتی که از مدیران باشگاه دارد، اضافه کرد و حرف هایش را خاتمه داد:« من نگرانم برای یحیی گل محمدی هم همین اتفاق رخ دهد. هر چند این بازی با آن بازی فرق داشت و پرسپولیس اگر یک مقدار در انتهای بازی دقت می کرد، می توانست در طول 90 دقیقه پیروز زمین باشد. به همین دلیل من یحیی را شایسته حمایت می دانم و معتقدم انتقاداتی که از او طی یکی دو روز گذشته انجام شده، دیگر کافی است و دیگر باید تیم را باید آماده حضور در رقابت های آسیایی کرد. این حجم از انتقادات خجالت آور  و بی شرمانه است. یحیی مربی توانمندی است و حتی در دوره ای که من مدیرفنی تیم امید بودم، قصد داشتم او را به تیم ملی امید بیاورم و کارهای نهایی هم برای این انتقال انجام شده بود و اگر او این مسئولیت را در آن مقطع می پذیرفت، ما می توانستیم به با او به المپیک صعود کنیم. به نظرم  پرسپولیس با یحیی همچنان بهترین تیم و کیفی ترین تیم ایران است و بهتر است هواداران هم دیگر به فکر حمایت از تیم باشند و مدیران باشگاه هم خیلی زود به فکر برآورده کردن نیازهایی باشند که یحیی گل محمدی از آنها خواسته ولی انجام نشده و به نوعی تمرکز سرمربی تیم را برهم زده است. بی شک پرسپولیس با یحیی و با حمایت مدیران و هواداران می تواند پنجمین قهرمانی پیاپی را به دست بیاورد ولی اگر این انتقادات ادامه پیدا کند، معلوم نیست چه بلایی سر تیم خواهد آمد.»


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
 • amir abedyan
  amir abedyan :
  واقعا بازی که در وقت معمولی و اضافه مساوی شده اونم با خوش شانسی و گل دقیقه93 مساوی کردن..جالبه آقای طباطبایی که دروازه بان تیم ملی بوده واین هجمه رو راه انداخته..6تا زدیم؟!!واقعا ایشان میاد تو برنامه ها و ادای حاج رضایی بزرگ رو در میاره و مثلا منطقی صحبت میکنه و خودش رو انسان موجهی جلوه میده..در حالیکه با ادا درآوردن و هستش هستش کردن انسان بزرگ نمیشه.حد ایشان و فهم و درکش از فوتبال همون 6 هست که گذاشته..واقعا این حجم از خریت نوبره..فشار روانی انسان رو به هر کاری وادار میکنه.هرچقدرم ادای جنتلمن ها رو بخای دربیاری بالاخره از یک جایی میزنه بیرون.مردیکه موج سوار مجازی.
 • morteza morteza
  morteza morteza :
  آقا امیر گل گفتی... چه 6 تا زدیم؟! خیلی دیگه دارن خودشونو مسخره میکنن... بازی مساوی شد و اگه که بخوان حرف قاطعانه بزنند باید بگند 3-1 در پنالتی زدیم ! ما بهشون وقط میدیم اگه تونستند در 90 یا 120 دقیقه حتی 6-5 پرسپولیسو شکست بدند ما قبول میکنیم نه در پنالتی... پرسپولیس وقطی استقلالو 6 تایی کرد در 90 دقیقه 6-0 استقلالو زد به این میگن 6 تایی...
  در مورد آقای استیلی هم میگم که کاملا حق با او هستش انتقاد از آقای گل محمدی دیگه کافیه باید او و تیم پرسپولیس رو حمایت کنیم اگر که واقعا طرفدار پرسپولیس هستیم و صلاح تیم رو میخواهیم اگه حمایت نکنیم تیم به فنا میره باید یحیی و پرسپولیسو حمایت کنیم مثل زمانی که پرسپولیسو به چهارمین قهرمانی متوالی رساند ولی با یک باخت در دربی اونم در ضربات پنالتی نباید از یحیی و پرسپولیس نا امید شد و بازم وقط برای جبران شکست در مقابل استقلال هست بخدا منم از این باخت خییییییییییلی ناراحت شدم ولی باید یحیی رو حمایت کنیم برای آینده پرسپولیس...

نظرسنجی

پرسپولیس برابر السد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 6 مهر 1399 / ساعت : 17:10
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 0
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : تاناشف (ازبکستان)
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن