melbet_head

نوبری: نباید جای یحیی تصمیم بگیریم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 647 ] - پنجشنبه, 13 شهریور 1399

نوبری: نباید جای یحیی تصمیم بگیریم

لیث یکی از مهاجمان خوبِ پرسپولیس بود. بازیکنی که در زمان مربیگری علی پروین به تیم آمد. او این روزها علاوه بر اینکه مربیگری می کند، یکی از کارشناسان فوتبال شبک... 5 out of 5 based on 1 ratings.
نوبری: نباید جای یحیی تصمیم بگیریم

لیث یکی از مهاجمان خوبِ پرسپولیس بود. بازیکنی که در زمان مربیگری علی پروین به تیم آمد. او این روزها علاوه بر اینکه مربیگری می کند، یکی از کارشناسان فوتبال شبک...

ارتش سرخ دات كام :

لیث یکی از مهاجمان خوبِ پرسپولیس بود. بازیکنی که در زمان مربیگری علی پروین به تیم آمد. او این روزها علاوه بر اینکه مربیگری می کند، یکی از کارشناسان فوتبال شبکه الکاس قطر است. به همین دلیل ریزبینانه تر از قبل، فوتبال می بیند چون قرار است بازی ها را در شبکه قطری آنالیز کند.
در مورد دربی پای صحبت های لیث نوبری نشستیم. او البته به ماجرایی از سال گذشته اشاره کرد، در زمان مدیریت قبلی باشگاه پرسپولیس. گفت وگو با بازیکن سابق سرخپوشان را در زیر می خوانید:

*باخت در دربی برای همه تلخ بود.
اول از همه این ایام را به همه تسلیت می گویم و دعا می کنم دوران سختی که در پیش داشتیم و داریم به حق محرم به خوبی بگذرد. در مورد بازی باید بگویم ما در فوتبال 3 تا پرس داریم. پرس از یک سوم حمله، پرس از خط میانی و پرس از یک سوم دفاعی که استقلال تاکتیکی داشت. اول بازی پرس را از یک سوم حمله خود شروع کرد و دیدیم که خیلی زود به گل رسید. البته این به معنی بد بودن پرسپولیس نبود، بلکه غافلگیر شد. می دانم کادر فنی تیم مقابل را آنالیز کرده بود. به هر حال قشنگی فوتبال به اشتباهات فردی هست. اشتباهات فردی است که گل در فوتبال به همراه دارد. ما دفاع منطقه ای و من تو من داریم. پرسپولیس از دفاع من تو من ضربه خورد. بازیکن ما اجازه داد قائدی راحت صاحب توپ شود و دفاع راست پرسپولیس نتوانست من تو من را انجام بدهد. نباید می گذاشتیم این بازیکن در محوطه قدم، راحت تصمیم بگیرد و ضربه بزند. قائدی درست در آن زاویه ای که خودش خواست قرار گرفت و به گل رسید.

*البته پرسپولیس هم بازی را به تساوی کشاند و هم توانست برای دقایقی به گل برتری برسد.
پرسپولیس تیم بزرگی است و یحیی و کادر فنی اش تجربه دارند. آن ها در این سال ها تجربه لازم را به دست آورده اند و این تجربه به کمکش آمد. فنایی و مطهری مربیان خوبی هستند. فنایی هم بازی من در بانک ملی بود. کادر فنی تیم توانست نقطه ضعف استقلال را پیداکرده و گل مساوی و بعد گل برتری را بزند.

*اما نتوانست برای دقایقی گل را حفظ کند تا کار در همان 90 دقیقه به سود پرسپولیس تمام شود.
اینجا خیلی مهم است که در این بازی خیلی حساس، ما باید یک گل را در 4 دقیقه نگه داریم. یک بازیکن حرفه ای باید بداند در لحظات حساس که تیم مقابل استقلال است و بازی هم حذفی است که برای ما خیلی اهمیت دارد دوگانه را به دست بیاوریم، چند دقیقه نتیجه را حفظ کند. پرسپولیس 4 قهرمانی متوالی را به دست می آورد و این یک رکورد محسوب است، مهم بود که امسال جام دوگانه را بگیریم. لیگ دیگر جذابیت آنچنانی برای مان نداشت. ای کاش بازیکنان احساس مسوولیت بیشتری می کردند. ضمن اینکه همه این ها زیر ذره بین لیگ های مختلف ازجمله قطر هستند، کاش آن لحظات را بهتر مدیریت می کردند. پرسپولیس می توانست برنده مسابقه باشد.

*البته خالی کردن تیم از پنالتی زن، در شرایطی که محتمل است که کار به پنالتی بکشد، هم کار اشتباهی بود.
الان همه ما از دور کار را نگاه می کنیم، درحالی که ما نمی توانیم جای کادر فنی تصمیم بگیریم. نمی شود این طور گفت که کاش این 2 را بیرون نمی برد، ما از یک زاویه نگاه می کنیم، درحالی که سرمربی همه شرایط را زیر نظر دارد. قطعاً کادر فنی بهتر از من و شما وضعیت بازیکن و شرایط بازی را می داند. به نظر من بهتر است این طور قضاوت نکنیم. یحیی گل محمدی مربی خوبی بوده و به هر تیمی رفته موفق عمل کرده. یحیی از شهر خودرویی به پرسپولیس آمد که موفق بود. ما نمی توانیم خودمان را جای یحیی بگذاریم، مربی بهتر از همه روی کار احاطه دارد. ضمن اینکه هم دوست داشت تیمش بهترین نتیجه را می گرفت و هم اینکه حریف استقلال بود. از همه مهم تر اینکه لیگ برتر نبود که بازی برگشت داشته باشد و یحیی می خواست ببرد.

*جدایی بازیکنان و زمزمه هایی که از تیم می شنویم اصلاً جالب نیست. ترابی ظاهراً برای پیوستن به تیم الدحیل، قراردادش را فسخ کرده.
من اینجا می خواهم حقیقتی را به شما بگویم، در خصوص پارسال و در زمان مدیریت انصاری فرد. هوادار پرسپولیس باید بداند که من به عنوان کسی که در کانال الکاس کارشناسی می کنم و همیشه در مورد پرسپولیس به طور شایسته و به حق صحبت کردم، سال گذشته خواستم قهرمان ایران را در تورنمنتی که تیم های بزرگ رئال مادرید، بارسلونا، اینترمیلان، آیندهوون، گلاسکورنجرز در آن حضور داشتند و قرار شد تیم پرسپولیس را هم من ببرم اما متأسفانه دید حرفه ای در باشگاه نبود. انصاری فرد قول هایی داد و زیر قولش زد. توقع داشتم مدیرعامل وقتی حرفی می زند پایش بایستد. من دعوتنامه آوردم ولی سنگ اندازی کردند و جای پرسپولیس در این تورنمنت خالی بود. یک تیم مراکشی جای پرسپولیس را گرفت. حالا بگذارید در مورد بازیکنانی که در لیگ ستارگان حضور دارند صحبت کنم. اول به رامین رضاییان تبریک می گویم که تصمیم فوق العاده ای گرفت. اینکه یک دفاع راست 13 گل در لیگ ستارگان قطر می زند اتفاق بزرگی است بعد بونجاح که فوروارد السد است، 15 گل. رامین 22 بازی برای الشحانیه ای که سقوط کرد، انجام داد و 13 گل زد، این کارنامه فوق العاده ای برای رامین رضاییان بود و معلوم است که الدحیل او را از دست نمی دهد. یکی از کارهای مثبت رامین این است که فقط وظیفه دفاعی انجام نمی دهد و در کارهای هجومی هم مشارکت دارد.

*در مورد مقصد بعدی مهدی ترابی هم صحبت از الدحیل است.
او هم زیاد میل به حمله دارد. در پرسپولیس خوب کارکرده، اما هنوز با الدحیل قرارداد نبسته. نمی دانم در حد حرف است و یا دنبالش هستند. البته من دوست دارم ترابی در پرسپولیس بماند و دست یحیی را خالی نگذارد. ما در باشگاه های آسیا به این بازیکن احتیاج داریم. نمی شود با دست خالی با حریفان تادندان مسلح بازی کرد. پرسپولیس با رفتن او به مشکل می خورد. ترابی مهره باارزشی برای پرسپولیس است.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

به نظر شما شرایط پرسپولیس در مرحله مقدماتی چطور خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : دیلان پررا
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن