melbet_head

نام پرسپولیس احکام را سنگین می کند؟

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 883 ] - شنبه, 15 شهریور 1399

نام پرسپولیس احکام را سنگین می کند؟

فرهاد مجیدی بعد از شکست در فینال جام حذفی و از دست رفتن قهرمانی، با بازیکنانش خداحافظی کرد. پس از این اتفاق باشگاه استقلال در اطلاعیه ای از مذاکره با استراماچ... 5 out of 5 based on 6 ratings.
نام پرسپولیس احکام را سنگین می کند؟

فرهاد مجیدی بعد از شکست در فینال جام حذفی و از دست رفتن قهرمانی، با بازیکنانش خداحافظی کرد. پس از این اتفاق باشگاه استقلال در اطلاعیه ای از مذاکره با استراماچ...

ارتش سرخ دات كام :

فرهاد مجیدی بعد از شکست در فینال جام حذفی و از دست رفتن قهرمانی، با بازیکنانش خداحافظی کرد. پس از این اتفاق باشگاه استقلال در اطلاعیه ای از مذاکره با استراماچونی برای بازگشت به این تیم خبر داد. البته در روزهای گذشته هم اخباری مبنی بر مذاکره احمد سعادتمند با این مربی در رسانه های ایتالیایی برای بازگشت به فوتبال ایران منتشر شد که از سوی وی موردتکذیب قرار گرفت و مدیرعامل استقلال مدعی شد به قصد گرفتن تخفیف از استراماچونی به رم سفرکرده است. ولی با اطلاعیه اخیر مشخص شد که اخبار رسانه های ایتالیایی چندان هم دور از واقعیت نبود و مدیران استقلال از قبل در تدارک مقدمات بازگشت این مربی به تهران بوده اند. خصوصاً که سعادتمند قبل از فینال حذفی تلویحاً اعلام کرد اگر استقلال مقابل تراکتور نتیجه نگیرد، روی گزینه های دیگر فکر می کنند، که این موضوع با واکنش تند مجیدی همراه شد و بیان داشت: سعادتمند با این مصاحبه ها قصد دارد به تیمش در آستانه فینال ضربه بزند. سرمربی استقلال که دعوت نهار مدیرعامل استقلال را رد کرده بود درباره اینکه چرا دعوت سعادتمند را نپذیرفته است، گفت: من تا 100 سال دیگر هم با این افراد ناهار نمی خورم. هیچ کاری هم در آن ساعت نداشتم اما دوره این نمایش های تبلیغاتی گذشته است تا اختلافات بین مدیریت و کادر فنی بیش از پیش علنی شود.

اما حاشیه های استقلال به همین جا ختم نشد و بعدازاینکه اعضای این تیم قهرمانی جام حذفی را از دست دادند در مواجه با هواداران معترض حاضر در فرودگاه مهرآباد دچار درگیری فیزیکی شدند و فرشید اسماعیلی با مشت به صورت یک هوادار کوبید! علی کریمی، محمد دانشگر، فرشید باقری و سیاوش یزدانی از دیگر نفراتی بودند که گفته می شود در متن این درگیری حضور داشتند. روز گذشته کمیته اخلاق فدراسیون از احضار بازیکنان خاطی خبر داد. این در حالی است که در مورد مشابه وقتی 2 بازیکن پرسپولیس در قطر با یک هوادار دچار درگیری لفظی شدند بلافاصله با دستور موقت کمیته اخلاق محروم شدند. اگر به خاطر داشته باشید چند سال قبل در جریان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا که پرسپولیس مقابل لخویا شکست خورد، چند هوادار به بازیکنان تیم معترض شدند که این اتفاق منجر به درگیری خانزاده با یک هوادار شد و درنهایت کمیته اخلاق در حکمی سختگیرانه این بازیکن را 9 ماه از حضور در فوتبال ایران محروم کرد. سوشا مکانی هم که به حمایت از خانزاده در متن درگیری بود، بااینکه مرتکب حرکتی نشد با 3 جلسه محرومیت تعلیقی جریمه شد. حال اما مسوولین کمیته اخلاق می گویند: ابتدا باید پرونده تشکیل شود، فیلم را تماشا کرده و حرف های خاطیان را بشنوند و بعد از بررسی دلایل، حکم صادر کنند!

چرا زمانی که محمدرضا خانزاده آن رفتار را انجام داد یا پیام صادقیان با داور درگیر شد، این صحبت ها نبود و چنین درک و تفکری وجود نداشت؟ حتی در فصل اخیر هم چند بازیکن ازجمله بیرانوند به خاطر برخورد با مامور نیروی انتظامی در حاشیه بازی با پارس جنوبی با دستور موقت از حضور در مسابقات محروم شدند. البته این قبیل رفتارها از جانب هر شخصی که صورت بگیرد زشت و ناپسند است و نباید از فرد خاطی دفاع کرد. ولی بحث این است که کمیته اخلاق چرا بین بازیکنان تفاوت قائل می شود و یکی را به شدت تنبیه و با دیگری رفتار ملایمت آمیزی دارد؟ چطور می شود که عارف غلامی و سیاوش یزدانی با یگان ویژه درگیر می شوند، ولی آب از آب تکان نمی خورد، اما زمانی که علیرضا بیرانوند همان عمل را مرتکب می شود با 3 جلسه محرومیت روبه رو می گردد؟ یا محمدرضا خانزاده به خاطر درگیری با هوادار خودی 9 ماه محروم و منشا که با یکی از هواداران در اهواز درگیر و موقتاً محروم شده بود، بلافاصله مورد بخشش قرار می گیرد؟ البته در این اتفاقات از نقش رسانه ها نباید گذشت. زمانی که محمدرضا خانزاده در قطر با یک هوادار درگیر شد، به سرعت فیلم این درگیری در فضای مجازی منتشر شد و بازخورد بدی داشت و ده ها نقد و نظر در این مورد نوشته شد. و رسانه ها فشار زیادی به کمیته اخلاق می آوردند که این بازیکن را مورد تنبیه قرار دهد و فضا جامعه به شدت علیه خانزاده بود و خیلی ها حتی خواستار برخورد جدی با سوشا مکانی بودند که عملاً درگیری نقشی نداشت. بعدها چه در جریان منشا و حتی همین ماجرای شاهد تلاش برخی رسانه ها در جهت تلطیف فضا به نفع بازیکنان استقلال هستیم.

جالب تر از همه بیانیه باشگاه استقلال بود که به جای تقبیح رفتار زشت بازیکنان خودی، از آن ها حمایت کرد و هواداران را مقصر دانست. در این بیانیه آمده است که پس از بازگشت تیم فوتبال استقلال به تهران، برخی افراد مجهول الهویه با حضور در مقابل خروجی فرودگاه مهرآباد اقدام به هتاکی، فحاشی و حمله به بازیکنان و اعضای کادر فنی استقلال کردند که نهایت واکنش مجموعه تیم استقلال را به همراه داشت. و باشگاه استقلال به این وسیله ضمن ابراز تأسف بابت اتفاق رخ داده و محکوم کردن رفتار آن عده قلیل، اعلام می کند در این ماجرا از منافع و حقوق مجموعه این تیم حمایت می کند!

چند بازیکن استقلال با هواداران درگیر شده اند، برفرض که آن ها افراد از طرفداران این تیم نبوده باشند، و به زعم خود آن ها مجهول الهویه باشند، آیا این تأثیری در زشتی رفتار استقلالی ها دارد؟ مگر نه این است آن چند نفر انسان بودند و مردم همین آب وخاک؟ بماند که پیراهن این تیم بر تن داشتند و گفته می شود چند لیدر استقلال هم در بین آن ها حاضر بودند. فصل قبل هم وقتی منشا با یک هوادار درگیر شد، آبی ها به دفاع از بازیکن خودی پرداخته و مشابه همین حرف ها را زدند که این رفتارها از جانب باشگاهی که خود را مدیون مردم و هواداران علاقمند به فوتبال می داند، جالب است. البته رفتارهای هواداران در جای خودش قابل نقد است و این احترام باید دوسویه باشد و هواداری که تیمش باخته باید بداند که بازیکن تیمش هم بعد از انجام یک بازی سخت تحت فشار است و به مانند آن ها از این ناکامی ناراحت. ولی یک باشگاه حرفه ای که داعیه فرهنگی دارد باید بداند که فوتبال برای هوادار و مردم است و اگر روزی به جای حمایت از آن ها واکنش منفی دید باید به دلجویی از آن ها اقدام کند، نه اینکه پشت بازیکنی که بد بازی کرده است و با هوادار درگیر شده دربیاید. حداقل صد رحمت به پرسپولیسی ها که در جای خودش با خانزاده برخورد کرده و وقتی این مدافع با هوادار درگیر شد زودتر از کمیته اخلاق دست به کار شدند و خانزاده را محروم و 30 درصد از مبلغ قراردادش را کسر کردند. حتی این بازیکن از هواداران و جامعه فوتبال عذرخواهی کرد و اعلام کرد که هر تصمیمی که باشگاه بگیرد را خواهد پذیرفت. درنهایت او از پرسپولیس کنار گذاشته شد و زمانی که به تراکتور رفت 3 ماه از دوران محرومیت اش کاسته شد!

مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
  • morteza morteza
    morteza morteza :
    یه سوال دارم واقعا استقلال میخواد بازم استراماچونی رو به خدمت بگیره؟ مگه خرید بازیکن و مربی خارجی برای تیم ها ممنوع نشده؟
    استراماچونی که قانونن دیگه سرمربی استقلال به حساب نمیاد که بخوان با او تمدید کنند؟!

نظرسنجی

پرسپولیس برابر السد به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 6 مهر 1399 / ساعت : 17:10
پرسپولیس
پرسپولیس
4 - 0
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : تاناشف (ازبکستان)
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن