ابراهیمی: یحیی شفاف بگوید چه دروغ هایی شنیده است

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 577 ] - دوشنبه, 17 شهریور 1399

ابراهیمی: یحیی شفاف بگوید چه دروغ هایی شنیده است

 مربی سابق پرسپولیس گفت: گل محمدی حق دارد نسبت به انجام نشدن تعهدات شاکی باشد اما صحبت های اخیر وی روی عملکرد پرسپولیس در لیگ قهرمانان تاثیر می گذارد. نا... 5 out of 5 based on 1 ratings.
ابراهیمی: یحیی شفاف بگوید چه دروغ هایی شنیده است

 مربی سابق پرسپولیس گفت: گل محمدی حق دارد نسبت به انجام نشدن تعهدات شاکی باشد اما صحبت های اخیر وی روی عملکرد پرسپولیس در لیگ قهرمانان تاثیر می گذارد. نا...

ارتش سرخ دات كام :

 مربی سابق پرسپولیس گفت: گل محمدی حق دارد نسبت به انجام نشدن تعهدات شاکی باشد اما صحبت های اخیر وی روی عملکرد پرسپولیس در لیگ قهرمانان تاثیر می گذارد.

ناصر ابراهیمی در گفت وگویی درباره اینکه یحیی گل محمدی اعلام کرده پس از لیگ قهرمانان آسیا در تیم پرسپولیس نمی ماند اظهار داشت: گل محمدی فقط می گوید از مسؤولان باشگاه دروغ می شنوم اما باید به شکل شفاف بگوید چه دروغی شنیده است. باید بررسی شود چه دروغ هایی به وی می گویند که سبب شده کار به اینجا برسد. البته می دانم بحث گل محمدی درباره مسائل مالی است.

وی افزود: بازیکن برای دریافت مطالباتش و اجرا نشدن تعهدات باشگاه به سرمربی مراجعه می کند. کالدرون و استراماچونی هم به دلیل همین دلیل یعنی عمل نشدن به تعهدات مالی از فوتبال ایران رفتند.

مربی اسبق پرسپولیس تصریح کرد: بازیکنانی که به تازگی به این تیم آمده اند با نظر گل محمدی جذب شدند، اما وقتی بازیکنی نزد گل محمدی و افشین پیروانی می آید و می گوید مطالبات من از سه سال قبل مانده است سرمربی و سرپرست تیم هم دچار مشکل می شوند. فوتبال ایران دچار بی ثباتی مدیریتی است. کاری به رسول پناه ندارم، اما چه رسمی در فوتبال ایران و وزارت ورزش وجود دارد که در این سالها باشگاه پرسپولیس 21 مدیرعامل داشته است. چرا مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود نمی کند؟

ابراهیمی اضافه کرد: در این مدت پرسپولیس از مدیرانی استفاده کرده که سابقه مدیریتی شان به 4 و 6 ماه هم نمی رسد. وقتی مدیری به بی پولی می رسد فرد دیگری را جایگزین وی کرده و می گویند با 4-3 میلیاردی که در اختیارت می گذاریم به امور باشگاه رسیدگی کن. در ادامه این مدیر از لحاظ مالی تأمین نمی شود.

وی افزود: در فوتبال 5 اصل مهم یعنی مدیریت، امور مالی، سرپرستی، کادر فنی و بازیکنان وجود دارند. حتماً خواسته های گل محمدی انجام نشده یا دروغ هایی که به وی گفته اند سبب شده وی در آستانه استعفا دادن قرار بگیرد. در فوتبال تنها آمادگی جسمانی و تاکتیکی مهم نیست. فوتبال ایران سال هاست در آسیا حرفی برای گفتن ندارد و یکی از مهم ترین دلایل آن هم بی ثباتی مدیریتی است.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: نمی گویم اگر این مشکلات مدیریتی وجود نداشته باشد تیم های ایرانی در آسیا به قهرمانی می رسند، زیرا خیلی از حریفانمان در قاره عقب هستیم. گل محمدی باید شفاف بگوید چه دردی در پرسپولیس دارد.

ابراهیمی در باره این که آیا با توجه به فرصت یک هفته ای پرسپولیس تا شروع لیگ قهرمانان آسیا اکنون زمان مناسبی برای طرح استعفا است، گفت: من هم اعتقاد دارم صحبت های گل محمدی از لحاظ روحی و روانی روی تیم تأثیر می گذارد، اما چه زمانی باید وی درددل هایش را مطرح کند؟ آیا پس از این که تیم در لیگ قهرمانان آسیا به موفقیت نرسد، می توان با شرایط فعلی باشگاه پرسپولیس تنها گل محمدی را مقصر دانست؟

وی خاطرنشان کرد: سال ها در پرسپولیس فعالیت کردم، سرمربی تیم ملی بودم و می دانم دردهای بزرگی در فوتبال ایران وجود دارد. بازیکن باید از لحاظ روحی و روانی جدا از آمادگی فنی و تکنیکی وضعیت مناسبی داشته باشد. وقتی یک بازیکن مدام از وضعیت مالی اش به سرمربی تیم گلایه می کند، مدیریت کردن وی سخت خواهد شد. زمانی من و علی پروین هم گرفتار چنین موضوعی شدیم.

مربی اسبق پرسپولیس اضافه کرد: در زمان مدیرعاملی مرحوم خطیب با برخی بازیکنان قرارداد بستیم و در ابتدای امر بخشی از پول آنها پرداخت شد، اما در ادامه وی به بازیکنان پولی پرداخت نکرد. همه آنها مدام نزد من آمده و می گفتند فلان مقدار طلب داریم. من در آن زمان سختی زیادی کشیدم و در نهایت هم تیم بهم ریخت و پرسپولیس نتیجه نگرفت. آن زمان خود گل محمدی بازیکن پرسپولیس بود، اما من و پروین وقتی دیدیم چنین وضعیتی وجود دارد تصمیم گرفتیم از پرسپولیس جدا شویم.

وی افزود: وعده و وعیدهای باشگاه گل محمدی را خسته کرده است و اگر مشکل گل محمدی مسائلی باشد که من می گویم حق را باید به وی بدهیم. اگر دولتمردان و وزارت ورزش نمی خواهند تیم داری کنند، فوتبال ایران را آماتوری کنند. چرا بازیکنان ما با پیشنهاد ات تیم های خارجی قصد جدایی دارند؟

مربی اسبق پرسپولیس گفت:  پدر مهدی طارمی در بوشهر کمک مربی من بود. خود مهدی در آن زمان 16 سال داشت و به پدرش گفتم این بازیکن آینده خوبی دارد. پس از اتمام خدمت سربازی اش با نظر علی دایی به پرسپولیس رفت و در ادامه هم با حضور در فوتبال قطر برای یک سال 8 میلیارد تومان پول گرفت. اکنون هم به یکی از بهترین مهاجمان فوتبال پرتغال تبدیل شده و به تیم بزرگی مثل پورتو با مبلغی مشخص رفته است. مهدی ترابی هم به دلیل این که 10 برابر قراردادش از پرسپولیس را در یک تیم قطری دریافت می کند به این کشور رفت.

ابراهیمی ادامه داد: اگر یک بازیکن در ایران یک میلیارد پول بگیرد در قطر دستکم 5-4 میلیارد دریافت می کند. تا وقتی فوتبال ما از لحاظ مدیریتی و اقتصادی به ثبات خوبی نرسد همین دردسرها را هم داریم.چه دلیلی وجود داشت که محمدحسن انصاری فرد پس از 4 ماه از آغاز مدیریت برود؟ چرا می خواهیم در تیم هایمان بی ثباتی ایجاد کنیم؟ مربی هم حق گلایه دارد، اما حرف های وی روی تیم تأثیر می گذارد.

وی تصریح کرد: از گل محمدی می خواهم دروغ هایی که به وی گفته اند را بازگو کند تا مردم پیشکسوتان، بزرگان مملکت، مسؤولان وزارت ورزش و نمایندگان مجلس بدانند چه اوضاعی در تیم های فوتبال ایران وجود دارد. اگر بحث اصلی مادیات است، ترسی از افشای آن نداشته باشد.

مربی اسبق پرسپولیس در باره انتقاد گل محمدی به عملکرد نقل و انتقالاتی پرسپولیس گفت: بازیکنانی که به تازگی به این تیم آمدند با نظر خود یحیی جذب شده اند. البته شاید بازیکنی هم در فهرست وی بوده که مدیران باشگاه نتوانستند آنها را جذب کنند. حالا هم گل محمدی باید پای انتخاب هایش بماند و به این شکل در باره وضعیت نقل و انتقالاتی صحبت نکند، البته از جهتی هم می توان به وی حق داد. زیرا ترابی و علیپور نفرات تأثیرگذاری بودند که از پرسپولیس جدا شدند.

ابراهیمی افزود: نکته دیگر این است که گل محمدی اعتقاد دارد باشگاه قول داده بود پس از عقد قرارداد با بازیکنان جدید به آنها پول بدهد، اما این کار هم انجام نشده و از این لحاظ هم می توان به سرمربی پرسپولیس حق داد. مسائل پیچیده ای در فوتبال ایران وجود دارد. یک بازیکن همیشه فوتبالیست نمی ماند و اگر نتواند در 8 تا 10 سالی که در اوج است پول خوبی بگیرد، دیگر درآمدی ندارد.

وی تصریح کرد: امثال پنجعلی ها، بیانی ها، محرمی ها، درخشان ها، با وجود کیفیت عالی که در زمان بازیگری شان داشتند درآمدی به دست نیاوردند، حتی برخی از بازیکنان خوب فوتبال ایران مجبور شدند به مسافرکشی روی بیاورند. تمام این مسائل را باید در نظر گرفت و به مربی و بازیکنان هم حق داد.

مرتبط با موضوع

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل الدحیل به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن