سلطانی: پرسپولیس در همه پست ها بازیکن می خواهد

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 673 ] - سه شنبه, 18 شهریور 1399

سلطانی: پرسپولیس در همه پست ها بازیکن می خواهد

بهروز سلطانی دروازه بان اسبق پرسپولیس و تیم ملی در گفت وگویی به شدت از مدیریت پرسپولیس گلایه می کند و حق را به سرمربی پرسپولیس می دهد. در رابطه با مسائل مختلف... 5 out of 5 based on 2 ratings.
سلطانی: پرسپولیس در همه پست ها بازیکن می خواهد

بهروز سلطانی دروازه بان اسبق پرسپولیس و تیم ملی در گفت وگویی به شدت از مدیریت پرسپولیس گلایه می کند و حق را به سرمربی پرسپولیس می دهد. در رابطه با مسائل مختلف...

ارتش سرخ دات كام :

بهروز سلطانی دروازه بان اسبق پرسپولیس و تیم ملی در گفت وگویی به شدت از مدیریت پرسپولیس گلایه می کند و حق را به سرمربی پرسپولیس می دهد. در رابطه با مسائل مختلف پرسپولیس گفت وگویی با سلطانی داشتیم.
 
*یحیی گل محمدی استعفا داده، بعضی ها آن را فرار رو به جلو قبل از بازی های آسیایی دانستند و برخی دیگر هم به او حق دادند. شما به عنوان پیشکسوت پرسپولیس چه نظری دارید؟
من به یحیی گل محمدی حق می دهم و از مدیریت باشگاه به شدت گلایه می کنم چون ایشان مدیر نیستند و تخصص شان دندانپزشکی است. بنابر این از ایشان نمی توان توقع زیادی داشت، از همین رو من حق را تا حدود زیادی به گل محمدی می دهم و می گویم اگر به جای سرمربی پرسپولیس بودم به جای استعفا، فرار می کردم چون حرف ها و خواسته های سرمربی برآورده نمی شود و او هم واقعاً در تنگنا افتاده است به همین دلیل طبیعی است مربی برای آینده تیمش و خودش شرایط خیلی سختی را پیش بینی کند و در واقعیت ببیند که نمی تواند خواسته های چهل میلیون هوادارای را برآورده سازد که در چند سال اخیر به قهرمانی عادت کرده اند و به هیچ وجه باز هم به چیزی کمتر از قهرمانی راضی نخواهند شد.

*خریدهای پرسپولیس را چگونه ارزیابی می کنید؟
ببینید من به شخصیت بازیکنان جدید و خواسته های سرمربی تیم پرسپولیس احترام می گذارم اما این عین واقعیت است که حامد لک به دلیل فقر دروازه بانی به پرسپولیس آمد چون ما اصلاً دروازه بان خوب به اندازه کافی و اصلاً حتی به اندازه پنج دروازه بان هم در ایران نداریم و بعد از آنکه مظاهری نشد و بیرانوند هم رفته بود، سرمربی پرسپولیس به ناچار لک را انتخاب کرد. من فکر می کنم جدا از بیرانوند و مظاهری و یکی دو دروازه بان دیگر ما اصلاً سنگربان خوب دیگری نداریم که بخواهیم به آنها تکیه کنیم.

*شخصاً فکر می کنید چه دروازه بانی برای پرسپولیس مناسب تر بود؟
من فکر می کنم علرضا حقیقی برای پست دروازه بانی از گزینه های دیگر بهتر بود، چه بسا که او قبلاً در پرسپولیس بوده و جو باشگاه و فضای تیم را بهتر می شناسد و می توانست از بقیه گلرها شرایط بهتری داشته باشد اما متأسفانه باشگاه این کار را نکرد و جدا از مدیریت پرسپولیس که من به دلیل فوتبالی نبودن خیلی ایشان را دخیلی نمی دانم از یحیی هم گلایه دارم که چرا از پیشکسوتان پرسپولیس برای انتخاب دروازه بان یا انتخاب بقیه بازیکنان کمک و مشاوره نگرفت. موضوعی که می توانست با مشاوره دادن خیلی به سرمربی پرسپولیس کمک کند.

*شما فکر می کنید یحیی با شاگردانش در آسیا و مسابقات بعد موفق می شود؟
من فکر می کنم بقیه مدعیان شرایط بهتری را برای خودشان مهیا ساخته اند در حالی که به نظرم پرسپولیس در تمام پست ها نیاز به بازیکن دارد و از خط دروازه تا خط حمله پرسپولیس به جذب بازیکن ششدانگ نیاز دارد، هر چند که پرسپولیس فقط می تواند دو بازیکن جدید جذب کند و این یعنی عملاً پرسپولیس از جذب بازیکن درجه یک جا مانده است.

*جدایی ستاره ها و تبعات احتمالی اش را چگونه ارزیابی می کنید؟
مسلماً جدایی بازیکنانی مانند ترابی و بیرانوند و علیپور تبعات بد و منفی فراوانی برای پرسپولیس به همراه خواهد داشت. بازیکنان جدید بد نیستند اما ستاره هم نیستند ضمن اینکه تا بیایند و به جو و شرایط بازی در پرسپولیس که هواداران بسیار زیادی دارد و به نوعی پر طرفدارترین تیم ایران است عادت کنند زمان زیادی می برد و این زمان ممکن است به بهای از دست رفتن قهرمانی و موفقیت های بزرگ باشد که اصلاً برای پرسپولیس و هوادارانش به هیچ وجه قابل هضم نیست و مخاطرات زیادی را به همراه خواهد داشت. متأسفانه در این بین هم باشگاه درش را به روی همه بسته و سخت است که در چنین فضایی بتوان افق خوب و روشنی را برای پرسپولیس متصور بود.

*شما گفتید در حال حاضر پنج دروازه بان خوب هم در فوتبال ایران نمی بینید، علت این ضعف را چگونه ارزیابی می کنید؟
بزرگترین ضعف و ایراد را در فدراسیون می بینم که متأسفانه فدراسیون قبلی و فدراسیون جدید به هیچ وجه از دروازه بان های بزرگ کمک نگرفتند تا آنها استعدادها را پیدا کرده و پرورش دهند تا الان به اینجا نرسیم که ما جز بیرانوند و مظاهری و پیام نیازمند دروازه بان ششدانگ دیگری نداشته باشیم و تیم های بزرگ ما با چالش انتخاب دروازه بان مواجه باشند. ما در کشورمان امثال عابدزاده و چند دروازه بان بزرگ دیگر را داریم اما هیچ وقت از آنها دعوت نکردیم که بیایند و راهکارشان را بپرسیم تا الان به این شرایط دچار نشویم و به طور جدی با معضل دروازه بان ششدانگ مواجه نشویم.

*به پرسپولیس برگردیم. حضور رادو، لک و دروازه بان دیگر نمی تواند دروازه پرسپولیس را بیمه کند؟
رادو دروازه بان بدی نیست اما او در کنار بیرانوند شاخص بود و به عنوان گلر دوم نقش خودش را به خوبی ایفا می کرد چون بیرانوندی بود که رادو می دانست باید همیشه خیلی خوب باشد که شاید به او فرصت بازی برسد اما در حال حاضر و با تمام احترامی که برای لک قائل هستم باید بگویم سن او زیاد است و به نوعی او نمی داند که دروازه پرسپولیس و حراست از آن چقدر سخت است و چه انتظار بالایی از او وجود دارد. من لک را نفی نمی کنم اما جای او بودم به پرسپولیس نمی رفتم.

*اما شما این را هم باید بپذیرید که گزینه چندانی برای یحیی وجود نداشت که بخواهد انتخاب کند!
بله این را هم قبول دارم و فدراسیون فوتبال و بی کفایتی اش را همانطور که گفتم در پرورش دروازه بان جدید و ششدانگ در این چند ساله دخیل می دانم.

*عملکرد رادو را در دربی چگونه ارزیابی کردید؟
رادو باید روی گل دوم که روی خط شش قدم بود از دروازه خارج می شد و به قولی فریاد می زد که توپ برای اوست تا مدافع تیم استقلال فرصت گلزنی پیدا نکند و بازی برده با تساوی در دقایق تلف شده تغییر نکند اما رادو این اشتباه را انجام داد؛ دروازه بانی که به قولی از چارچوب خارج نمی شود و متأسفانه اصلاً در خروج ها موفق نیست.

*حرف آخر و...
پرسپولیس باید سراغ بازیکنانی می رفت که وزنه بود و به قولی می توانستند بازی را برای پرسپولیس درآورند اما این امر متأسفانه از سوی باشگاه عملی نشد تا دست یحیی از ستاره خالی بماند. این در حالی است که تراکتور و بقیه مدعیان خیلی بهتر و حساب شده تر در امر نقل و انتقالات اقدام کرده اند. به همین دلیل من برای یحیی و پرسپولیس سال بسیار سختی را پیش بینی می کنم و چشم انداز خیلی روشنی را برای پرسپولیس و موفقیتش قائل نیستم.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    آقایان فوتبالی مث پیروانی و باقری لااقل نظری بدن..تیم بدون فوروارد چطور موفق میشه.تازه با حضور ترابی و عایپور علیپور هم سخت گل می زدیم..واقعا یحیی چه فکری کرده؟!هر چی فکر می کنم به غیر علیپور و مغانلو کس دیگه ای نیست.جدول گلزنان 12 تیم رو ببینید گلزنی که تو 30 بازی 7 8 گل زده باشه هم پیدا نمیشه..بازیکن خارجی هم ممنوعه..حالا تو آسیا پرسپولیس میتونه مقابل الدوحیل قرار بگیره یا السد..!!

نظرسنجی

به نظر شما شرایط پرسپولیس در مرحله مقدماتی چطور خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : دیلان پررا
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن