melbet_head

تفسیرهای متناقض و بی پایان از نقل و انتقالات

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 704 ] - چهارشنبه, 19 شهریور 1399

تفسیرهای متناقض و بی پایان از نقل و انتقالات

تفسیرهای متناقض درباره مسائل نقل و انتقالات باعث سردرگمی باشگاه ها و بازیکنان شده است. از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هر دم خبر و تصمیمی مطرح می شود که جز بح... 5 out of 5 based on 2 ratings.
تفسیرهای متناقض و بی پایان از نقل و انتقالات

تفسیرهای متناقض درباره مسائل نقل و انتقالات باعث سردرگمی باشگاه ها و بازیکنان شده است. از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هر دم خبر و تصمیمی مطرح می شود که جز بح...

ارتش سرخ دات كام :

تفسیرهای متناقض درباره مسائل نقل و انتقالات باعث سردرگمی باشگاه ها و بازیکنان شده است. از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هر دم خبر و تصمیمی مطرح می شود که جز بحران های تازه حاصل دیگری برای فوتبال ندارد.

از تصمیم فکر نشده ممنوعیت استخدام بازیکن و مربی خارجی که بگذریم و از آشفتگی و بلبشوی بازار نقل و انتقالات که پیامد همین تصمیم است نیز اگر بگذریم، می رسیم به اخبار و تفسیرها. در حالی که فدراسیون فوتبال اعلام کرده پنجره نقل و انتقالات 11 تیم لیگ برتری بسته شده اما همزمان از همین فدراسیون خبر می رسد که پنجره نقل و انتقالات برای تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا باز است. این تصمیم احتمالاً با ظاهر کمک به تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا گرفته شده اما تبعیض آمیز است و تیم های دیگر لیگ برتر می توانند به آن اعتراض کنند.

فوتبال باشگاهی عرصه اتخاذ تصمیمات به ظاهر ملی نیست، بلکه باشگاه های متخلف باید در هر شرایطی جریمه شوند، نه اینکه با نگاه به موقعیت شان در لیگ قهرمانان آسیا تصمیمات تبعیض آمیز برای آنها گرفته شود. یکی از بزرگ ترین عوامل بحران های مالی و ترویج سوءرفتار مدیریت مالی در باشگاه های ایرانی همین مماشات فدراسیون فوتبال است که ای اف سی نیز در اعتراض به همین رفتارها فدراسیون فوتبال را جریمه کرد.

نکته عجیب این است که کارمند دیگری در سازمان لیگ اعلام می کند که باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان می توانند با قراردادهای جدید، بازیکنان جدید خود را به لیگ قهرمانان آسیا ببرند اما این قراردادها برای فصل آینده اعتبار ندارند. این یکی دیگر از عجایب است. بازیکنی که مثلاً با استقلال یا پرسپولیس قرارداد جدید می بندد، یکباره پنجره بسته نقل و انتقالات برایش باز می شود و می تواند در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند اما با شروع لیگ برتر او سرگردان است و قراردادش روی هواست. این قوانین را در فوتبال ایران کشف کرده اند. همین نوع نگاه فدراسیون فوتبال تبدیل به تصمیمات متناقض دیگر می شود.

مهدی ترابی از پرسپولیس جدا شد و با العربی به توافق رسیده است. بر همین اساس علی کریمی، روزبه چشمی و محمد دانشگر نیز می توانند از استقلال جدا شوند اما کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال با تفسیر جدیدش از قوانین اعلام کرده که این 3 بازیکن موظف اند در لیگ قهرمانان آسیا برای استقلال بازی کنند. تصمیمات فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هربار تغییر می کنند و هر کدام از اعضای فدراسیون نظری می دهند و قوانینی را اعمال می کنند. به این شیوه آیا فوتبال آماتور را اداره می کنند؟ اگر چشمی و دیگر بازیکنان استقلال حق فسخ ندارند، بنابراین پرسپولیس می تواند علیه ترابی، فدراسیون فوتبال ایران و تیم بعدی ترابی طرح شکایت کند. آنچه از کمیته های مختلف فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ به عنوان قوانین نقل و انتقالات، ممنوعیت ها و تبعیض ها و تناقض ها می شنویم، تفسیرهای چند کارمند در این نهادهاست که در مصاحبه های شبانه روزی با رسانه ها اعلام می کنند.

فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید تصمیمات خود و قوانین را روی سایت رسمی اش منتشر کند و نیازی به چندین سخنگو در هر کمیته ندارد. این عادت عجیب در خبرنگاران ورزشی نیز ایجاد شده که روزی چندین بار باید مصاحبه های چند خطی، بی اهمیت و پر از تناقض را از کارمندهای فدراسیون فوتبال بنویسند و آنها نیز خوشحال اند که همیشه انبوهی از سوژه های رنگ و وارنگ برای مصاحبه پیدا می کنند.

*فرشاد کاس نژاد

مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر السد کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : ---
داور مسابقه : ---
پنجشنبه, 10 مهر 1399 / ساعت : 00:00
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
السد قطر
السد قطر
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : کو هیونگ (کره جنوبی)
یکشنبه, 6 مهر 1399 / ساعت : 17:10

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن