جرم؛ عاشقی در شهر کوتوله ها

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1161 ] - 5 روز پیش

جرم؛ عاشقی در شهر کوتوله ها

 روز گذشته، خبرهایی دست به دست شد مبنی بر درخواست از هواداران پرسپولیس برای پرداخت مطالبات برانکو، آن هم در شرایطی که باشگاه فاصله ای تا دریافت حکم نهایی... 5 out of 5 based on 10 ratings.
جرم؛ عاشقی در شهر کوتوله ها

 روز گذشته، خبرهایی دست به دست شد مبنی بر درخواست از هواداران پرسپولیس برای پرداخت مطالبات برانکو، آن هم در شرایطی که باشگاه فاصله ای تا دریافت حکم نهایی...

ارتش سرخ دات كام :

 روز گذشته، خبرهایی دست به دست شد مبنی بر درخواست از هواداران پرسپولیس برای پرداخت مطالبات برانکو، آن هم در شرایطی که باشگاه فاصله ای تا دریافت حکم نهایی محرومیت از پنجره نقل و انتقالاتی ندارد و هر لحظه، امکان محرومیت و حتی کسر امتیاز توسط فیفا وجود دارد.

از آن خردادماه تلخ در تاریخ سرخ فوتبال ایران، بیش از یک سال است که می گذرد و مرد افسانه ای پرسپولیس، پس از الاهلی سعودی به نیمکت عمان رسیده و با تیم جدیدش در آستانه صعود به دور نهایی انتخابی جام جهانی 2022 قطر قرارگرفته است. اما در ایران، هواداران پرسپولیس مضطرب و نگران هستند.

باورش سخت است؛ اما هنوز هم دوشنبه موعود پس از گذشت بیش از 400 روز از راه نرسیده و شکایت برانکو ایوانکوویچ از باشگاه پرسپولیس، مراحل پایانی را طی می کند. همین امروز و فرداست که حکم نهایی محرومیت باشگاه پرسپولیس از پنجره یا پنجره های نقل و انتقالاتی روی میز مدیران بنشیند و بازهم به فوتبال ایران و هوادارانش ثابت کند که فرسنگ ها فرسنگ با به دوش کشیدن لقب «حرفه ای» فاصله دارد.

مرور دستاوردهای برانکو با پرسپولیس، تکرار مکررات است اما هرگز تکراری نمی شود. مردی که به جای ساخت مجسمه اش و یا حتی مورداستفاده قرار گرفتنش در ارکان باشگاه، سرانجام فعالیت خود در ایران را در دادگاه های بین المللی پیگیری می کند. حرفش چیست؟ دریافت 800 هزار یورو از مطالبات. به عبارت دقیق تر، 784 هزار یورو!

خنده دار نیست؟ سرمربی موفق ارتش سرخ برای دریافت حق وحقوقش به مشکل خورده است؛ آن هم درحالی که رقیب علاوه بر پرداخت تمام و کمال حق الزحمه مرد ایتالیایی بابت یک هفته صدرنشینی در لیگ به لطف آلودگی هوای تهران، قصد دارد قانون را نیز به خاطرش دور زده و او را به تهران بازگرداند. آری، خنده دار است؛ اما خنده دارتر از آن، صحبت به میان آوردن برخی، از تمایل هواداران مبنی بر پرداخت پول برانکو از جیبشان است.

ظاهراً، یادشان رفته که چندین و چند مرتبه، اعلام کردند پول برانکو آماده پرداخت است و با جدیت هرچه تمامتر، از تبلیغ همه جانبه برای کارگزار اسپانسری فروگذار نکردند. همان کارگزاری که اکانت رسمی باشگاه پرسپولیس که به نوعی هویت یک تیم و یک باشگاه در بستر فضای مجازی است را به گروگان خود درآورده و چوب حراج به اعتبارش زدند. حالا که هنگامه پرداخت مطالبات برانکو، آن هم با بیش از یک سال تأخیر به میان آمده است، کاسه “چه کنم چه کنم؟!” به دست گرفته و دست به دامان هوادار شده اند.

هوادار جانش را هم به پای عشق سرخش می دهد؛ اما چرا باید تاوان ندانم کاری های برخی به ظاهر دوست را از جیبش بپردازد؟ اصلاً مگر برای این دسته از مدیران، حرف هوادار کوچک ترین اهمیتی دارد؟! اگر آن ها فراموش کرده اند، ما خوب یادمان هست که هوادار پرسپولیس که یک چشمش آه بود و یک چشمش اشک، رو به روی ساختمان باشگاه قول فروش موتورش را می داد برای پرداخت حقوق عقب افتاده برانکو تا سرمربی محبوبش، بماند.

خیر، این بار به کاهدان زده اند. آخرین مرتبه ای که قرار شد از جیب هواداران، یک پرونده حقوقی در مجامع بین المللی را مختومه اعلام کنند، سرانجامش چه شد؟! مانوئل ژوزه هرگز گریبان پرسپولیس را برای دریافت مطالباتش رها نکرد. او سرمربی پرسپولیس در فصل دوازدهم بود؛ اما آن قدر نتایج ضعیف به دست آورد تا باشگاه مجبور شد اقدامات خود را برای دور کردن مانوئل از پرسپولیس داشته باشد.

محمد رویانیان تلاش می کرد بدون اینکه حکم اخراج به سرمربی بدهد، او را از هدایت سرخپوشان منصرف کند اما مانوئل فقط می گفت باید بماند و به کارش ادامه دهد یا اخراج شود و پولش را بگیرد. تا اینکه موضوع درگیری او با بوقچی ها به میان آمد و سپس از ژوزه خواسته شد برای بازی با ملوان به ورزشگاه نرود. ژوزه نیز با یک چمدان پر از مدرک، ایران را ترک کرد و یکسره برای شکایت به فیفا آماده شد.

در آن زمان برگ ریزان خزان، پرسپولیس تهدید به کسر امتیاز می شد و راه حل باشگاه، فراخوان برای انجام گل ریزان بود. وزارت ورزش نیز طبق معمول صریحاً به پرسپولیسی ها اعلام کرده بود نمی تواند در این زمینه به آن ها کمکی کند. باشگاه پرسپولیس نیز تمکین مالی آنچنانی نداشت که بخواهد 7 میلیارد تومانِ وقت را به سرمربی اسبق خود بدهد. سرمربی که دستاوردهایش برای ارتش سرخ را همه می دانند!

گاهی اوقات، برای یادآوری برخی اتفاقات، نیازی به داشتن یک حافظه تاریخی بسیار قوی و بلندمدت نیست. حکایت پرداخت مطالبات مانوئل ژوزه، حکایت کم وبیش آشنایی برای هواداران پرسپولیس است. آن زمان نیز چنین بحث هایی پیش آمد و بدون شک می توان گفت راه چاره نبود. طلب مانوئل از پرسپولیس 3 میلیارد بود و با گذر زمان، به 8 میلیارد تومان در سال 1392 رسید.

آن زمان که رفاه اقتصادی، مردم به نسبت بیشتر از حال بود و پرسپولیس هوادارانی داشت که پول های کلان به باشگاه کمک کنند؛ مبلغ دریافتی از 600 میلیون تومان تجاوز نکرد. حرفی نیست؛ اکنون هم شاید هواداران حاضر به کمک کردن باشند اما وظیفه ای در قبال جبران نامدیر بودن برخی افراد به پرسپولیس نداشته، ندارند و نخواهند داشت.

اصلاً مگر در باشگاه پرسپولیس، صورت حساب های مالی مشخصی وجود دارد؟! هوادار به چه پشتوانه ای می تواند کمک مالی کند؟! از کدام بستر قرار است پول های واریزی به دست برانکو برسد؟! اصلاً کجای دنیا را سراغ دارید که هواداران این گونه به باشگاه کمک مالی کنند؟!

یک عکاس ورزشی، در خلال دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا 2018 کاشیما و پرسپولیس، هنگامی که 100 هزار نفر با تمام وجود نام پروفسور را فریاد می زدند، عکسی از «میا»، دختر برانکو ایوانکوویچ گرفت که هنگام تشویق ایسلندی پدرش اشک می ریخت؛ لحظه ای غرور انگیز که قلب دخترک تاب نیاورده و باورش نمی شد وسط آن دیگِ جوشان، چطور جمعیت یک صدا نام پدرش را تکرار می کنند. برانکو، هر جای دنیا برود دشوار است بتواند دوباره چنین لذت و غروری را تجربه کند، پول بهتر را اما چرا، حتماً! زیرا برانکو، حرفش پول نیست؛ او احترام می خواهد و لیاقتش را نیز خیلی وقت است به دست آورده.

تصمیم او جدل میان عقل و دل بود که برود. جدال بین مشتی گری و حرفه ای گری! برخی از او می خواستند لوطی گری به خرج بدهد و به عشق هواداران تحمل کند. اما تا کی؟ فرستادن پول با کیف و چمدان؟! از این ها که بگذریم، شکایت باشگاه پرسپولیس از برانکو را کجای دل مان بگذاریم؟!

جرم برانکو چه بود؟! عاشقی؟! نمی دانیم؛ شاید هم او آیینه فروش شهر کورها شده بود. کسانی که لیاقتش را نداشتند؛ لیاقت این هواداران را هم ندارند. فقط خدا می داند چه در دل برانکو و هواداران گذشت. چه کردند نا مدیران با موفق ترین مربی تاریخ ارتش سرخ که حالا برای پرداخت مطالباتش، دست به دامان هواداران شده اند…


مرتبط با موضوع

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر التعاون کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 19:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن