اولین عملکرد جدیدها: هیچ کدام ناامیدمان نکردند!

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1491 ] - 4 روز پیش

اولین عملکرد جدیدها: هیچ کدام ناامیدمان نکردند!

پرسپولیس در بازگشت به لیگ قهرمانان و بازی تعیین کننده مقابل التعاون با چهره ای جدید پا به ورزشگاه EDUCATION CITY گذاشت. اگر تعاون با دو خارجی تازه وارد به مصا... 5 out of 5 based on 2 ratings.
اولین عملکرد جدیدها: هیچ کدام ناامیدمان نکردند!

پرسپولیس در بازگشت به لیگ قهرمانان و بازی تعیین کننده مقابل التعاون با چهره ای جدید پا به ورزشگاه EDUCATION CITY گذاشت. اگر تعاون با دو خارجی تازه وارد به مصا...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در بازگشت به لیگ قهرمانان و بازی تعیین کننده مقابل التعاون با چهره ای جدید پا به ورزشگاه EDUCATION CITY گذاشت. اگر تعاون با دو خارجی تازه وارد به مصاف سرخ ها آمده بود و می شد بقیه ترکیب این تیم را حدس زد ولی یحیی 5 بازیکن جدیدش را به زمین فرستاد و مطابق پیش بینی ها نیمی از تیمش را تغییر داد.

مطابق انتظار با حضور 5 بازیکن جدید در ترکیب اصلی که کمتر از دو هفته از حضورشان در پرسپولیس می گذشت نیمه نخست هیچ چیز سر جای خودش نبود و تیم در حمله خالی از برنامه، کار ترکیبی و خلاقیت و در دفاع از هم گسیخته و ناموزون به نظر می رسید.

تیم یحیی خوش شانس بود که در اوج این لجام گسیختگی و ناهماهنگی گلی دریافت نکرد تا در نیمه دوم همچنان امیدوار به صعود باشد. اتفاق همین هم شد و با بهتر شدن شکل تیم در دفاع و حمله، التعاون در زمین خودش محبوس شد تا اینکه گل سرنوشت ساز از راه رسید و پرسپولیس به سه امتیاز ارزشمند دست یافت.

گل محمدی در این مسابقه 5 بازیکن تازه وارد را در ترکیب اصلی قرار داد و یکی را هم به عنوان نفر تعویضی به زمین فرستاد. علی شجاعی تنها بازیکن تازه وارد تیم به لیست این مسابقه راه پیدا نکرد چرا که به لحاظ بدنی عقب تر از سایر نفرات تیم است اما بعد از نمایش اول در مورد خریدهای پرسپولیس می توان تا حدودی قضاوت کرد هر چند این بازی به لحاظ زمان کوتاه حضور این بازیکنان در تمرینات و حضور در تنها یک مسابقه تدارکاتی، یک قضاوت سطحی و اولیه درباره آنها خواهد بود و تنها عملکردشان در این نود دقیقه بررسی شده است:

حامد لک: خب طبیعتاً همه نمایش او را دیده اند و به عبارتی می توان گفت لک خیلی زود جای خود را در دل هواداران باز کرده چرا که در یک مسابقه فینال گونه نمایش مثبتی داشت و دو سه بار دروازه تیمش را نجات داد تا پرسپولیس را در بازی نگه دارد. نمایش لک در این بازی درست بود اما نباید او و کادر فنی را ذوق زده کند چرا که روزهای سختی در انتظار این دروازه بان خواهد بود. لک همچنین باید اضافه کاری هایش در زمین را فراموش کند؛ کاری که یک بار در اواخر مسابقه انجام داد و بی دلیل خودش را روی زمین انداخت.

سعید آقایی: مدافع چپ آذری پرسپولیس در نیمه اول شروع بدی نداشت اما کم کم مشخص شد بین او و شجاع ارتباط درستی وجود ندارد. آقایی همچنین نتوانست با احسان پهلوان همکاری داشته باشد و تنها چند ارسال مواج داشت که چشم بسته انجام شد. او در نیمه نخست دو بار مقابل هافبک حریف وا داد و نزدیک بود تیمش بهای سنگینی بپردازد اما در نیمه دوم شرایط بهتری پیدا کرد و در مجموع نمایش ناامید کننده ای نداشت.

میلاد سرلک: اوایل مسابقه زیاد در جریان بازی نبود و به نظر می رسید نه می تواند از خط دفاع توپ بگیرد و به خط جلو برساند، نه ارتباط و همکاری خوبی با احمد نوراللهی داشت اما کم کم شرایط برای او هم بهتر شد. سرلک در نیمه دوم در حفظ و چرخش توپ و محاصره کردن حریف نقش بهتری ایفا کرد هر چند باید خیلی بهتراز اینها باشد تا بتواند همچنان کامیابی نیا را روی نیمکت نگه دارد.

احسان پهلوان: از او توقع بیشتری می رفت چرا که در بازی تدارکاتی با شهر خودرو کادر فنی را امیدوار کرده بود. پهلوان در نیمه نخست در جریان بازی نبود و تقریباً تمام کارهای ترکیبی و اقدامش برای حمله ناکام ماند. او در مواقعی که در موقعیت یک کار ویژه قرار می گرفت برای شوت زدن و دادن یک پاس تعیین کننده اعتماد به نفس لازم را نداشت هر چند ناهماهنگی ها بیشتر مانع خراب شدن ایده هایش می شد. در نیمه دوم به نظر می رسید پهلوان تعویض شود اما یحیی، بشار را بیرون کشید و پهلوان هم زمانی که نیاز به حفظ توپ بود مثبت بازی کرد.

عیسی آل کثیر: در نیمه نخست که پرسپولیس هیچ چیز برای ارائه نداشت می شد آل کثیر را مؤثرترین بازیکن تیم در فاز حمله دانست. هر چند او شوت به چارچوب نداشت و موقعیت خطرناکی خلق نکرد اما هم چند فرار خوب داشت هم یکی دو پاس خلاقانه داد هم در چند نوبت سعی کرد با ضربات غافلگیر کننده دروازه حریف را باز کند. یک بار هم که فرار و شوکش به دفاع حریف موقعیتی نصیب امیری کرد که وحید به موقع نرسید. در مجموع آل کثیر نمایش امیدوار کننده ای داشت آن هم وقتی بدانیم ناهماهنگی ها امکان رسیدن توپ به خط حمله را بسیار کم کرده و خود مهاجمان باید کاری می کردند.

آرمان رمضانی: مطابق انتظار برای بیست دقیقه پایانی و پلن B به بازی رفت تا بلکه پرسپولیس با سانتر از جناحین، اوت های بلند و بازی مستقیم کاری انجام دهد اما با گل شجاع دیگر نیاز به فعالیت چندان او در باکس جریمه حریف نبود چرا که پرسپولیس عقب رفت و مشغول حفظ گل زده اش شد و توپ چندانی به رمضانی نرسید.


مرتبط با موضوع

چيدمان به ترتيب :
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  آقاجدیدهاراولش
  بچسبیدبه نادری که استقلال میخوادببردش
 • محمد ابراهیم حبیبی
  محمد ابراهیم حبیبی :
  قرار مم نیست نا امیدمون کنن. تو بازی تعاون حتی بازیکنهای با تجربه ای مثل نوراللهی هم استرس داشتن چه برسه به تازه واردها و بعلاوه ناهماهنگی تیم خصوصا در نیمه اول تاثیر زیادی روی کیفیت بازیکنها گذاشته بود. من اعتقاد دارم بازیکنهای جدید خلاقیت و طراوت بیشتری به بازی پرسپولیس میدن. و این بازیکنها شاید توی بازی با التعاون 30 درصد توان واقعیشون رو هم به خاطر عواملی که گفتم ارائه ندادن.

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل الدحیل به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
التعاون عربستان
التعاون عربستان
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : مهند قاسم (عراق)
جمعه, 28 شهریور 1399 / ساعت : 22:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن