melbet_head

حالا پرسپولیس می گوید؛ التعاون چگونه بازی کند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 874 ] - 5 روز پیش

حالا پرسپولیس می گوید؛ التعاون چگونه بازی کند

پرسپولیس و التعاون اولین مصاف خود در طول تاریخ حیات شان را با پیروزی سرخپوشان پشت سر گذاشتند. این یازدهمین پیروزی پرسپولیس برابر تیم های عربستانی در تمام ادوا... 5 out of 5 based on 5 ratings.
حالا پرسپولیس می گوید؛ التعاون چگونه بازی کند

پرسپولیس و التعاون اولین مصاف خود در طول تاریخ حیات شان را با پیروزی سرخپوشان پشت سر گذاشتند. این یازدهمین پیروزی پرسپولیس برابر تیم های عربستانی در تمام ادوا...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس و التعاون اولین مصاف خود در طول تاریخ حیات شان را با پیروزی سرخپوشان پشت سر گذاشتند.
این یازدهمین پیروزی پرسپولیس برابر تیم های عربستانی در تمام ادوار و ششمین پیروزی در 10 سال اخیر بود.
2 تیم ظرف 72 ساعت و جمعه شب، بار دیگر در همان ورزشگاه به مصاف هم خواهند رفت. کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از متمرکز شدن بازی ها می توانست سلیقه به خرج بدهد و بازی های برگشت را به همان ترتیب بازی های رفت انجام دهد ولی این اتفاق روی نداد.
پرسپولیس، در آخرین بازی رفت به مسابقات برگشت، آن هم با تیمی که در 2 بازی اول خود گلی دریافت نکرده، 6 امتیاز را گرفته بود و الدحیل را با 2 گل مغلوب ساخته بود. پرسپولیس همچنان در مکان سوم جدول قرار دارد ولی این بار با 4 امتیاز.
بازی دوم 2 تیم در حالی انجام می شود که پرسپولیس به شدت نیاز دارد که استراتژی خود را برای نحوه کسب امتیاز مشخص کند. به صورت کلی هر مربی دیگری هم که جای یحیی باشد، خواهد گفت: ما بازی به بازی پیش می رویم و در هر بازی به دنبال کسب پیروزی هستیم. اما در دنیای واقعیت این طور نیست. قبل از این مسابقات در کنفرانس مربیان حاضر در لیگ قهرمانان بر سر این موضوع بحث بود. ما درباره تورنمنتی صحبت می کنیم که بازی های آن، هر 3 روز یک بار انجام می شود، پس شدنی نیست که مداوم با صددرصد توان بازی کنید. همین سه شنبه شب، پرسپولیس تیمی بود که مجبور شد انرژی بیشتری صرف کند.

*تلاش التعاون برای پیروزی مهم ترین تفاوت نسبت به بازی رفت
پرسپولیس در استراتژی خود کسب همه 3 امتیاز بازی با الشارجه را قرارداده است. از سوی دیگر باید با الدحیل بازهم در خانه اش بازی کنیم. با این اوصاف جمعه شب بزرگ ترین تفاوتی که می توان برای بازی قائل بود، این است که التعاون هم تمام قد برای کسب پیروزی می آید و پرسپولیس هم. سعودی ‎ها از رضایت به تساوی در بازی قبل، ضربه خوردند. تساوی می توانست پرسپولیس را تا حدودی از دور رقابت خارج و صعود را برای تیم عربستانی بیمه کند. حالا آن ها تیمی خواهند بود که خطر را احساس می کنند. یک بازی انتقامی با الدحیل پیش رو دارند و دیگر تساوی هم موقعیت آن ها را می تواند به خطر بیندازد. در مقابل پرسپولیس از ابتدا به این فکر کرده است که با 2 پیروزی پیاپی برابر التعاون، به صعود نزدیک شود. طبیعی است که این بار کسب پیروزی دشوارتر خواهد بود.

*هماهنگی بیشتر، برگ برنده پرسپولیس
البته در نقطه مقابل فراموش نکنیم که پرسپولیس با تعداد بالای تغییرات، در بازی دوم از شانس بیشتر برای هماهنگی بهره می برد.
سه شنبه شب شاهد بودیم که بازیکنان پرسپولیس چند بار برای رسیدن به گل یکی، دو گام کم می آوردند. از خواسته های هر تیمی این است که بازیکنانش بتوانند با گذر از مدافعات پاس های عرضی به موازات خط دروازه بدهد و بعد مهاجمان این توپ ها را قطع کنند. پرسپولیس در نیمه دوم بازی چند بار این کار را انجام داد ولی هماهنگ نبودن زمان بندی باعث شد نفرات مهاجم کم بیاورند وگرنه تعداد گل های پرسپولیس، افزایش می یافت. این هماهنگ تر شدن می تواند، برگ برنده نماینده اول ایران در رقابت ها باشد.

*سیستمی بر اساس نفرات موجود
یحیی در بازی قبل از شیوه 1-3-2-4 استفاده کرد که به نظر می رسد فعلاً تصمیم نهایی یحیی باشد. البته اگر علیپور نرفته بود چنین نمی کرد. این سیستم از زمان حضور برانکو، کنار گذاشته شده بود. در مقطع کنونی هم به نظر انتخاب خوبی باشد چون توأم بااحتیاط بیشتر است و نکته کلیدی برای پرسپولیس، حداقل در لیگ قهرمانان این است که در وهله اول تا امکان دارد گلی را دریافت نکنیم. یحیی در اولین بازی از این اقدام نتیجه گرفت. طبعا با آشنایی بیشتر بازیکنان با این روش و باهم انتظار این است که آن را بهتر اجرا کنند.
توپ هایی که حامد لک در نیمه اول گرفت و باعث شروع توفانی او در پرسپولیس شد به خوبی نشان می دهد که چه قدر امر ضروری است که ساختارهای دفاعی تیم مستحکم باشند. چون اگر همان توپ ها گل می شد، شرایط را برای پرسپولیس به شکل دیگری رقم می زد.

*پرسپولیس و یحیی را مجبور به انتحار نکنیم
بعضی هواداران شاید متوجه نباشند ولی در عمل برای سوق دادن تیم به سمت اشتباهی مرگبار تلاش می کنند. فعالیت ها در شبکه های اجتماعی بعضاً به این سمت وسو رفته بود. هیچ عمدی در کار نبود ولی تحریک تیم به سمت حرکت در مسیر غلط تلقی می شود.
در 2 بازی اول این فصل لیگ قهرمانان، پرسپولیس تا حدودی با این تفکر جلو رفته بود که در کنار کسب نتیجه، فوتبال زیبا و تماشاگرپسندی را ارائه کند. پرسپولیس اگر بااحتیاط بیشتری بازی کرده بود، الدحیل در قواره پیروزی این تیم نبود و شاید از الشارجه در خانه اش، 3 امتیاز می گرفتیم. در مقطع کنونی پرسپولیس حتی اگر با تغییرات روبرو نبود بازهم هر 3 روز یک بازی مانع می شود که هرگونه دوست دارید بازی کنید. کاملاً مجبور هستید به تعبیری، فوتبال را اقتصادی بازی کنید تا تیم تحلیل نرود. حالا اگر با تغییرات در همه خطوط روبرو هستیم این مهم، به امر حیاتی تری بدل می شود. فشار بیش ازحد توقعات اگر کادر فنی و بازیکنان را متقاعد کند که روش را عوض کنند می تواند خطرناک باشد. اگر در آن 2 بازی گفته بودیم یحیی با ایده خوبی وارد بازی نشد، حالا می گوییم کاملاً درست و به جا عمل کرد. پرسپولیس باید هوشمندانه بازی کند و نباید آن ها را مجبور به انتحار نکنیم.

*حفره های امنیتی در 18 قدم التعاون
مساله دیگر این است که حالا 2 تیم شناخت خوبی از ضعف و قوت های یکدیگر دارند. پس در آنالیزها باید روی ایرادهای خودمان هم متمرکز شویم. در تیم حریف نکته امیدوارکننده این است که آن ها روی شروع مجددها و همچنین پاسکاری های مداوم سرخپوشان بزرگی را از خود بروز می دادند و آن هم فضاهای خالی زیاد در یک سوم دفاعی و حتی 18 قدم بود. این مساله حتی در زمان دفاع با تعداد نفرات بالا دیده می شد. به نظر شما درصحنه منجر به گل پرسپولیس چند بازیکن حریف در 18 قدم بودند. همه ده نفر بودند و غیر از دو نفر که روی خط مراقب سرلک و پهلوان بودند 8 نفر دیگر به فاصله کمی از خط دروازه دفاع فعال داشتند. در مقابل 5 پرسپولیس و این در حالی بود که با وجود این همه نفر در 18 قدم یک فضای بسیار بزرگی بدون مراقبت مانده بود. این صحنه را می شود در چند حمله دیگر پرسپولیس هم دید. مشکلی که خود ما چند هفته به شدت درگیرش بودیم. این ضعف ظرف چند روز قابل رفع نیست و می توانیم برای استفاده از آن برنامه ریزی بیشتری کنیم.

*تمرکز و آرامش برگ برنده نگهبانان قلعه
و اما این بازی ازنظر فردی هم بسیار موردتوجه بود تا عملکرد بازیکنان جدید ارزیابی شود و البته دیده نشد که درباره چند موضوع صحبت شود. نوراللهی و آقایی نفراتی بودند که بیشتر زیر تیغ انتقاد رفتند. در سیستم مورداستفاده کنونی بدیهی است که یکی از هافبک های دفاعی قربانی می شود و با وجود نقشی که دارد شاید محو شود. علاوه بر این به نظر می رسد احمد زمان می خواهد با مسوولیت های جدید خود که کمی از فوتبال ذاتی او فاصله دارد هماهنگ شود. به آقایی هم باید زمان بیشتر دارد و بهترین توصیه برای او این است که ساده و راحت بازی کن.
در حال حاضر سید جلال حسینی هم نقش تعیین کننده ای دارد تا هم مدافعان میانی بهتر کار کنند و هم نفرات جدید راه بیفتند. امیری هم تلاش داشت نفرات را هماهنگ کند و ازاین جهت نقشی دارد که دیده نمی شود. حامد لک شروع عالی داشت ولی شروع عالی و ادامه متوسط در سابقه او وجود دارد. دلیلش فقط به میزان تمرکز برمی گردد. لک وقتی جا میفتد کمی سربه هوا می شود. اگر این رویه را تغییر دهد آینده برای او است و وزنه ای تعیین کننده برای موفقیت های بعدی است. کنعانی زادگان و بیشتر از همه خلیل زاده نفرات عالی تیم بودند. نتیجه حفظ تمرکز و آرامش غیرازاین نیست. نگهبانان قلعه به خوبی عمل کردند و درنهایت اردوگاه حریف خود را هم به آتش کشیدند. حالا 2 تیم در روز اول دور برگشت جنگ تمام عیاری برای بقا دارند. التعاون مجبور است آن طور بازی کند که پرسپولیس می خواهد و این بهترین فرصت است ولی همچنان مهم ترین مساله در وهله اول گل نخوردن خواهد بود.
پرسپولیس جدید می تواند یک ویژگی را در خود رشد دهد. دیگر حملات متکی به یکی ، دو نفر نیست.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

به نظر شما شرایط پرسپولیس در مرحله مقدماتی چطور خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
الشارجه امارات
الشارجه امارات
ورزشگاه : جاسم بن حمد دوحه
داور مسابقه : ؟؟؟
پنجشنبه, 3 مهر 1399 / ساعت : 21:30
پرسپولیس
پرسپولیس
0 - 1
الدحیل
الدحیل
ورزشگاه : اجوکیشن سیتی
داور مسابقه : دیلان پررا
دوشنبه, 31 شهریور 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن