melbet_head

بدهی چندصد هزار دلاری و اندکی احترام!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1228 ] - شنبه, 29 شهریور 1399

بدهی چندصد هزار دلاری و اندکی احترام!

شیوه مواجهه پرسپولیس با پرونده برانکو، سمبلی از نحوه مدیریت امور در سطوح مختلف است. یک معضل یا آسیب، گویا تا زمانی که به بحرانی حاد بدل نشود، ارزش رسیدگی را ن... 5 out of 5 based on 6 ratings.
بدهی چندصد هزار دلاری و اندکی احترام!

شیوه مواجهه پرسپولیس با پرونده برانکو، سمبلی از نحوه مدیریت امور در سطوح مختلف است. یک معضل یا آسیب، گویا تا زمانی که به بحرانی حاد بدل نشود، ارزش رسیدگی را ن...

ارتش سرخ دات كام :

شیوه مواجهه پرسپولیس با پرونده برانکو، سمبلی از نحوه مدیریت امور در سطوح مختلف است. یک معضل یا آسیب، گویا تا زمانی که به بحرانی حاد بدل نشود، ارزش رسیدگی را ندارد، حتی اگر این معضل، خواسته به حق سرمربی باشد که نامش در برگ های طلایی تاریخ قرمزها به چشم می خورد.

تبعات رفتار نه چندان متعهدانه پرسپولیس با معمار نسلی که پرسپولیس پس از یک سال هم با تکیه بر بقایای آن به افتخارآفرینی هایش ادامه می دهد، به محرومیت از پنجره نقل وانتقالاتی که باشگاه خریدهای خود را در آن انجام داده ختم نمی شود؛ بلکه بزرگترین از دست رفته در این ماجرا، احترام متقابل میان پرسپولیس و برانکو است.

پروفسور محبوب سرخ پوشان، بابت همین احترام خدشه دار شده با وعده های بی سرانجام بود که حاضر به صرف نظر از شکایت خود نشد. جانشین وی، گابریل کالدرون هم هنگامی که به جای پاداش 800 هزار دلاری که در قراردادش ذکر شده بود، کارت های هدیه 500 هزار تومانی دریافت می کرد، مکررًا می گفت: «من چیزی جز احترام نمی خواهم.» هنوز از یادمان نرفته که بعدها سرمربی آرژانتینی را با اتهام به قهر به خاطر قهوه دلخورتر هم ساختند.

این حقیقت که مشکلات ارزی فوتبال ایران مانع سرسخت پرداخت معوقات مربیان خارجی تمام تیم ها است، قابل درک است اما مدیران پرسپولیس هم باید درک کنند که طرف حساب آنها صرفاً دو کادر خارجی که «پولشان را می گیرند و می روند» نیستند. حتی اگر مسئولین قرمزها، این را که برانکو و کالدرون تیم را قهرمان و صدرنشین تحویل دادند را هم کنار بگذارند، برانکو ماه ها پای بی پولی باشگاه ایستاد. کالدرون مانند یک عضو کادر تدارکاتی برف ها را از کنار زمین می روبید. اکنون نیز جز آنچه به آنان تعهد داده شده را نمی خواهند. آیا چنین بزرگانی سزاوار این هستند که پاسخ عرق و تعصبی که به باشگاه نشان دادند، با بدقولی و خلف وعده چندین باره داده شود؟

هوادار پرسپولیس که سخن و عمل را از مدیران باشگاهش می بیند، حق دارد که به جمله «نگران نباشید» آنان قانع نباشد. چه می شد اگر همین افرادی که یک سال فرصت داشتند و با ندانم کاری پرسپولیس را در آستانه تنبیه های شدیدتر و بی سابقه ای هم گذاشته اند، صورت حساب درآمدهای ارزی باشگاه را منتشر می کردند و شفاف می ساختند که با هزینه جدایی بیرانوند و پاداش های آسیایی پارسال و سال قبل ترش، چند دست کت وشلوار خریداری شده و چه مقدار از معوقات برانکو و سایر خارجی های سابق و کنونی تیم صاف شده. در بدترین وضعیت، آنها صادقانه به سرمربی تاریخ سازشان می گفتند پول نداریم. شاید در این صورت هم محرومیت گریبانشان را می گرفت اما حداقل اعتبارشان در نزد برانکو نمی شکست.

ماجرای تلخ چند روز اخیر، پرده آخر مشکلات مالی قرمزهای پایتخت نخواهد بود. همه می دانیم پرونده شکایت کالدرون هم به زودی بر بار بدهی های ارزی هنگفت پرسپولیسی ها خواهد افزود. مدیران پرسپولیس شاید به هر نحوی که شده از گردنه مطالبات برانکو بگذرند اما با مثبت نشان دادن مصنوعی جو قطعاً پشت سد کالدرون گیر خواهند کرد و بابت ناامیدساختن هوادار از خود تاوان سنگینی خواهند پرداخت؛ مگر آنکه شیوه حل مشکلاتشان را بیشتر به آنچه مردم از آنان مطالبه می کنند، تغییر دهند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

کدام گزینه را برای مدیرعاملی پرسپولیس بهتری می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن