اکسید هد

چهره جدید قهرمان: بدون ستاره با صلابت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1031 ] - یکشنبه, 30 شهریور 1399

چهره جدید قهرمان: بدون ستاره با صلابت

ثبات و تیم های ایرانی، معمولاً مانند دو خط موازی اند؛ ولی در پرسپولیس، این دو برای چند سالی به هم رسیدند و در کنار یکدیگر قرار گرفتند؛ تا امسال. پس از چند فصل... 5 out of 5 based on 4 ratings.
چهره جدید قهرمان: بدون ستاره با صلابت

ثبات و تیم های ایرانی، معمولاً مانند دو خط موازی اند؛ ولی در پرسپولیس، این دو برای چند سالی به هم رسیدند و در کنار یکدیگر قرار گرفتند؛ تا امسال. پس از چند فصل...

ارتش سرخ دات كام :

 ثبات و تیم های ایرانی، معمولاً مانند دو خط موازی اند؛ ولی در پرسپولیس، این دو برای چند سالی به هم رسیدند و در کنار یکدیگر قرار گرفتند؛ تا امسال. پس از چند فصل، یحیی گل محمدی ناگزیر به اعمال تغییرات گسترده در بدنه بازیکنان ثابت پرسپولیس شد تا جای خالی بیرانوند، ترابی و علیپور جداشده و محمد انصاری همیشه مصدوم را پر کند. خرید حامد لک، آل کثیر، پهلوان و سعید آقایی و در کنار آنان، میلاد سرلک که در شهرخودرو نیز یحیی رویش حساب ویژه ای باز می کرد، نسل جدیدی از پرسپولیس را تکمیل کرد که روی میراث برانکو بنا شده؛ نسلی که تنها 6 بازیکن آن عضو تیمی بودند که در لیگ شانزدهم به حسرت 9ساله قرمزها پایان بخشید.

در دو دیدار رفت و برگشت مقابل التعاون که از این پرسپولیس نو رونمایی شد، تفاوت ها با تیم دوران برانکو و کالدرون واضح بودند؛ از جمله اینکه دیگر خبری از مهاجمان و بال های تند و تیز و چابک و در نتیجه سرعت بالای انتقال از دفاع به حمله نیست. احسان پهلوان و زوج امیری – آل کثیر قابلیت های دیگری بروز دادند که به یحیی این امکان را می دهند که سبک مورد نظر خودش را در زمین پیاده کند.

پرس سنگین از بالا (که در لیگ پانزدهم نیز به شدت به چشم می خورد) و حفظ مالکیت با حرکت دادن توپ در عرض زمین، پایه های فوتبالی هستند که یحیی برای نمایش آن خیلی سریع به خریدهای جدیدش چراغ سبز نشان داد و با پنج تغییر نسبت به ترکیب ثابت قهرمان لیگ نوزدهم، تیمش را به میدان فرستاد. وجه مشترک تحسین برانگیز پرسپولیس یحیی و پرسپولیس برانکو در لیگ های شانزدهم و هفدهم، طمأنینه و صبوری بازیکنان در اجرای بازی مالکانه است؛ خصیصه ای که دستاورد آن در دو بازی با نماینده عربستان، رد و بدل شدن 1063 پاس با دقت 83 درصد (به گواه سایت متریکا) بوده است.

همانطور که اشاره شد، پرسپولیس امسال هرچند با ایده های یحیی و بازیکنانی متفاوت با سال های قبل، روی میراث برانکو بنا شده. این حقیقت، در دفاع قرمزها پررنگ تر است؛ جایی که دفاع منطقه ای قهرمان لیگ برتر، سرمربی فرانسوی تازه وارد التعاون را به اعتراف به ناتوانی شاگردانش در ایجاد موقعیت روی این خط دفاع واداشت. جمله «با حمله قوی می توانی ببری و با دفاع قوی می توانی قهرمان شوی» همچنان سرمشق ارتش سرخ است. هرچند جایگزینی شیری و انصاری در کناره ها با نعمتی و آقایی و همچنین اضافه شدن لک و سرلک باعث شده پرسپولیس برای رسیدن به اوج هماهنگی در دفاع به زمان نیاز داشته ‎باشد. کیفیت بالای جایگزین ها تضمین می کند که این زمان طولانی نخواهد بود.

در میان تازه واردهای پرسپولیس، بزرگ ترین شگفتانه بی شک میلاد سرلک است؛ یک رقیب جدی برای زوج نوراللهی – کامیابی نیا. محصول آکادمی سپاهان نه تنها یک هافبک دفاعی تخریبی کاربلد است، بلکه در لیگ نوزدهم دقت پاس 90درصد را ثبت کرده. این یعنی مهارتی خواستنی در کنترل نبض بازی و انتقال سالم توپ از دفاع به حمله که با توجه به علاقه یحیی به بازی با چینش 2-4-4 خطی، سرمربی سرخپوشان را به بازی دادن به وی تشویق می کند؛ به گونه ای که گل محمدی حاضر شود برای گذاشتن سرلک در ترکیب آغازگر، نوراللهی یا کمال را روی نیمکت بگذارد.

کادر فنی گل محمدی بابت تطبیق پذیری سریع، باکیفیت و البته فروتنانه شان برابر تغییرات ناخواسته ترکیب اصلی تیم شایسته ستایش هستند. تزریق تفکرات تاکتیکی به بازیکنان جدید در زمان کم و فشار بالای مسابقات امسال لیگ قهرمانان آسیا و آن هم برابر رقبای آینده پرسپولیس در دور گروهی، ما را به آینده درخشان سرخ های پایتخت با یحیی و بدون سه ستاره مهم شان در لیگ نوزدهم امیدوار خواهد ساخت.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پدیده به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 10 آذر 1399 / ساعت : 16:15
نفت م.س
نفت م.س
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن