melbet_head

عبدی گزینه بهتری برای تغییر نتیجه نبود؟!

- نظرات : 4 اظهار نظر - بازدید [ 1290 ] - سه شنبه, 1 مهر 1399

عبدی گزینه بهتری برای تغییر نتیجه نبود؟!

یحیی گل محمدی و کادرش همواره در بازی های لیگ و در نیمه های دوم واکنش های مناسبی به آنچه در نیمه نخست گذشته بود نشان می دادند و بازی های پرشماری را با تدابیر و... 5 out of 5 based on 11 ratings.
عبدی گزینه بهتری برای تغییر نتیجه نبود؟!

یحیی گل محمدی و کادرش همواره در بازی های لیگ و در نیمه های دوم واکنش های مناسبی به آنچه در نیمه نخست گذشته بود نشان می دادند و بازی های پرشماری را با تدابیر و...

ارتش سرخ دات كام :

 یحیی گل محمدی و کادرش همواره در بازی های لیگ و در نیمه های دوم واکنش های مناسبی به آنچه در نیمه نخست گذشته بود نشان می دادند و بازی های پرشماری را با تدابیر و تغییرات رخ داده در نیمه دوم به سود خود تمام کردند. حتی در دو بازی قبلی مقابل التعاون هم تیم در نیمه دوم به گل رسید که تغییرات اعمال شده در ترکیب برای رسیدن به گل و بعد از آن حفظ برتری مؤثر و محسوس بود.

واکنش یحیی به عقب افتادن از دحیل اما یک ایراد بزرگ داشت. پرسپولیس تا قبل از دریافت گل از دحیل بازی نسبتاً پایاپای و روانی ارائه می داد و بعضاً از ساده ترین روش ها موقعیت گل می ساخت و به اندازه تیم پرستاره حریف خطرناک بود اما یحیی به دست خود کاری کرد تا این هارمونی از بین برود.واکنش کادر فنی پرسپولیس به گل خورده فوری و به موقع بود اما ورود آرمان رمضانی به زمین کاری کرد تا شکل بازی تیم به گونه ای تغییر کند که یک مهاجم نوک آن جلو دارد. مهاجمی که تنها با بازی مستقیم و توپ های ارسالی از کناره ها کارآیی اش را نشان خواهد داد و در سایر موارد چنانچه قرار باشد تیم با کار ترکیبی و روی اصول قبلی اش جلو برود کاری از پیش نخواهد برد.

آرمان رمضانی که در دو بازی قبلی هم نشان داده بود مهاجمی نیست که بلد باشد با حفظ توپ، چرخش به موقع و شرکت در کارهای ترکیبی کاری از پیش ببرد همواره رو به زمین خودی بود و هرگز نتوانست گزینه مؤثری در تغییر شرایط مسابقه باشد. در عین حال پرسپولیس هرگز نتوانست بازی مورد علاقه او را انجام دهد و غیر از یکی دو اوت بلند و یکی دو ضربه ایستگاهی اتفاقی نیفتاد تا همه به درخشش جرقه ای این مهاجم بلندزن دل خوش کنیم.

یحیی در شرایطی آرمان رمضانی را به بازی برد که میانه میدانش را پر کرده بود از هافبک های توپ نگه داری که همه در عرض بازی می کنند و دوست دارند با پاس های کوتاه کوتاه جلو بروند اما نه در این زمینه موفق بودند نه قدرت بردن توپ به کناره ها و ارسال از جناحین را داشتند.

پرسپولیس با تعویض آرمان رمضانی از دقیقه 65 از اصل خود فاصله گرفت در حالی که مطابق استانداردهای قابل انتظار، با توجه به شرایط تیم در آن موقعیت ورود یک هافبک خلاق دیگر مثل عالیشاه یا مهدی عبدی برای پر کردن جای آل کثیر در آن دقیقه از مسابقه می توانست گزینه محتمل تر و احتمالاً کارگشاتری باشد.مهدی عبدی با اینکه تجربه بازی در لیگ قهرمانان را ندارد اما حداقل اینکه با تیم فعلی هماهنگ تر است و روی زمین بهتر و مؤثرتر از رمضانی بازی می کند. او برعکس رمضانی پشت به دروازه حریف نیست و از درهای دفاعی می تواند عبور کند و مهاجمی نیست که تنها منتظر ارسال یا اوت های بلند بماند.

هر چند با این دفاع فشرده دحیل، خستگی مفرط بازیکنان پرسپولیس و نقصی که در دفاع چپ تیم ایجاد شده بود شاید ورود عبدی به جای رمضانی نیز نمی توانست اتفاق بهتری رقم بزند اما یحیی با این تغییر طرفی نبست و شکل بازی پرسپولیس در 30 دقیقه پایانی بدتر از 60 دقیقه قبلش شد در حالی که باید با ریتم بهتری به دروازه حریف نزدیک می شد و گل خورده را جبران می کرد.

پرسپولیس در شرایطی این بازی را باخت که مالکیت توپ این تیم نسبت به حریف پرمهره و قطری اش بیشتر بود و سرخ ها 53 درصد زمان مسابقه توپ را در اختیار داشتند و تعداد پاس های شان هم بیشتر بود اما ضربات در چارچوب این تیم نسبت به حریف کمتر بود. در مقابل 5 شوتی که حریف به دروازه پرسپولیس زد سرخ ها فقط دو بار ضربه در چارچوب داشتند اما هم ضربات داخل و بیرون چارچوب مربوط به زمانی بود که تیم به روال عادی خود بازی می کرد و تغییرات در ترکیب اعمال نشده بود.
 

مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
 • امین مرادی
  امین مرادی :
  صددرصد عبدی بھترہ
 • ایبو صامت
  ایبو صامت :
  نمیخواهم درکارسرمربی دخالت کنم که اولهترازمن میداند
  امااحساس میکنم اگربه جای آل کثیرپهلوان اربیرون میکشید ووحیدرابه جای اوبازی می داد وعبدی میآمد درکنارآل کثیرشایدبهترمی شد
 • Amir Persepolis66
  Amir Persepolis66 :
  سبک بازی تیم مشکل داره.بعد بازی با سایپا هم گفتم.تیم نباید انقدر کند بازی کنه.باز تو نیمه اول پاس های تک ضرب می دادن ولی نیمه دوم افتضاح بودیم.با این ریتم کند فکر کردین تیمی عین الدحیل نمی تونه نیم ساعت دفاع مطلق کنه تا ببره؟صد رحمت به تیم کالدرون که کمتر از 8 ثانیه گل میزدیم.یحیی نمی دونم چرا اصرار به بازی مالکانه داره.تا مجبور نشن بازیکنان اصلا پاس نمی دن.اصرار هم دارن که بازی رو از دفاع شروع کنن.صد درصد مقابل الشارجه حداقل 3تا خواهیم خورد.تیم های اسیایی سرعت بالایی دارند.توپ رو راحت از چپ به راست و برعکس به سرعت انتقال میدن.ای کاش کالدرون نمی رفت.
 • morteza morteza
  morteza morteza :
  بنظرم بدترین خرید پرسپولیس آرمان رمضانی بود.
  نمیدونم چرا بعد از دو بازی که آرمان رمضانی رو بجای آل کثیر به بازی آوردند و هیچ سودی واسه پرسپولیس نداشت چرا در بازی مهمی مثل بازی با الدحیل بازم او رو وارد زمین کردند.
  یا نباید آل کثیر رو تعویض میکردند یا اگر می خواستند تعویض کنند بجاش عبدی رو میووردند

نظرسنجی

کدام گزینه را برای مدیرعاملی پرسپولیس بهتری می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن