melbet_head

عصبانیت؛ نقطه ضعف پرسپولیس در آسیا

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 762 ] - چهارشنبه, 2 مهر 1399

عصبانیت؛ نقطه ضعف پرسپولیس در آسیا

پرسپولیس به مانند بازی رفت با اشتباهات داوری، نتیجه را به تیم الدحیل واگذار کرد. طبق نظر کارشناسان داوری درصحنه منجر به گل، داور به اشتباه برای تیم قطری پنالت... 2 out of 5 based on 3 ratings.
عصبانیت؛ نقطه ضعف پرسپولیس در آسیا

پرسپولیس به مانند بازی رفت با اشتباهات داوری، نتیجه را به تیم الدحیل واگذار کرد. طبق نظر کارشناسان داوری درصحنه منجر به گل، داور به اشتباه برای تیم قطری پنالت...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس به مانند بازی رفت با اشتباهات داوری، نتیجه را به تیم الدحیل واگذار کرد. طبق نظر کارشناسان داوری درصحنه منجر به گل، داور به اشتباه برای تیم قطری پنالتی اعلام کرد. گرچه برخی هم معتقد بودند شجاع خلیل زاده بازیکن حریف را هل داده و تصمیم داور در تشخیص پنالتی درست بوده است، اما همان کارشناسان هم اذعان داشتند به خاطر اینکه بازیکنان الدحیل قبل از زدن سوت داور وارد محوطه جریمه شده اند ضربه پنالتی باید تجدید می شد. صرف نظر از این که پنالتی درست بوده یا نه، اما درمجموع دیلان پریرا قضاوت خوبی نداشت و صحنه های 50-50 را به سود حریف می گرفت و در برخی از صحنه ها از دادن اخطار به بازیکنان تیم قطری چشم پوشی کرد، که این اتفاق اعتراض کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس را به دنبال داشت. او داوری نبود که در حد و اندازه های این بازی بزرگ باشد، که در این مورد همه کارشناسان داوری با ما هم نظر هستند.

به طور مثال نوذر رودنیل گفته است: داور بالای 5 یا 6 خطا را به نفع پرسپولیس نگرفت و بیش از 5-4 اخطار را باید به بازیکنان الدحیل نشان می داد . در دقیقه 62 نیز داور باید به دروازه بان الدحیل کارت زرد نشان می داد تا در دقیقه 90+4 او را با اخطار دوم از زمین بازی اخراج می کرد و ببینید چقدر داور به این تیم کمک کرد! وی در ادامه افزود: داور سریلانکایی روز خوبی نداشت و در تشخیص خطاها دچار اشتباه شده و بسیار ضعیف عمل کرد و می توانیم بگوییم عامل باخت پرسپولیس ایران، داور بود.

حیدرسلیمانی معتقد است که اتفاقی که در AFC افتاد و بخشیده شدن کارت قرمز بن عطیه روی تصمیمات داور وعملکرد تیم پرسپولیس و الدحیل تأثیرگذار بوده است. این کارشناس داوری فوتبال کشورمان در ادامه بیان داشت: پرسپولیس با توجه به این تصمیم نسبت به خطاها ترسو و الدحیل نیز بی پروا بازی و حس کرد پشتوانه قوی ای پشتش هست. نمی دانم به استناد کدام بند در AFC بن عطیه بخشیده شد، اما وقتی تصمیمی به این سرعت عوض می شود نشان می دهد روی بازی نیز می تواند اثر گذاشته و آن را تغییر دهد. نیمه اول بسیار ضعیفی را از داور دیدیم و بسیاری از خطاها را نگرفته و یا به اشتباه به نفع تیم دیگری اعلام کرد.

متأسفانه در بازی رفت نیز تیم قطری باید در دقایق پایانی 10 نفره می شد اما این اتفاق نیفتاد، درحالی که طبق نظر کارشناسان بازیکن الدحیل به خاطر خطای شدید روی ترابی که منجر به مصدومیت و تعویض این بازیکن شد باید باکارت قرمز جریمه می شد. اما اتفاق تأثیرگذار بازی در دقیقه 5 رخ داد، جایی که داور ازبکستانی از خطای مانژووکیچ روی نادری چشم پوشی کرد تا الدحیل به گل برسد. پرسپولیس این بازی را در شرایطی با 2 گل واگذار کرد، که بازیکنان مثل دیدار اخیر تحت تأثیر اتفاقات داخل زمین عصبی بازی کردند. تا جایی که درصحنه گل اول مدافعان تیم جای اینکه توپ و مهاجم حریف را دنبال کنند، بازی را رها کرده و به داور معترض شدند که همین اتفاق به مانژووکیچ کمک کرد تا بدون مزاحم دروازه بیرانوند را باز کند.

بعد از اعلام پنالتی داور در بازی برگشت نیز این ماجرا دوباره تکرار شد و بازیکنان عصبی بازی را دنبال می کردند و اعتراضات آن ها افزایش گرفت که این موضوع روی کیفیت بازی تیم تأثیر منفی گذاشت. گرچه شاید عصبی بودن بازیکنان ریشه در اتفاقاتی داشت که قبل از بازی رخ داد. همان طور که در جریان هستید مهدی بن عطیه مدافع باتجربه الدحیل با تصمیم عجیب ای اف سی در فاصله 2 ساعت به آغاز بازی بخشیده شد و توانست برای تیمش به میدان برود. این مدافع مراکشی در بازی قبلی تیمش مقابل الشارجه به خاطر حرکت غیرورزشی اخراج شده بود. اما باشگاه الدحیل به این رای اعتراض کرد و توانست مجوز حضور بن عطیه را دریافت کند. کاری به درستی یا نادرستی این تصمیم نداریم.گرچه که کارشناسان داوری معتقدند داور به درستی مدافع الدحیل را باکارت قرمز جریمه کرده است و ای اف سی در صورتی می توانست بن عطیه را ببخشد که داور به اشتباه وی را به جای بازیکنی دیگری اخراج کرده بود و حتی کارشناسانی نظیر نوید مظفری و حیدر سلیمانی این مسئله را ناشی از قدرت و نفوذ قطری در کنفدراسیون فوتبال آسیا می دانند.

شاید اگر رای ای اف سی زودتر اعلام شده بود به این اندازه حساسیت ایجاد نمی کرد. هر تیمی جای پرسپولیس بعدازاین اتفاق ازنظر روحی به هم می ریخت. بماند که کادر فنی پرسپولیس برنامه های تاکتیکی تیمش را بر مبنای غیبت مدافع تأثیرگذار حریف قرار داده بود و حضور بازیکنی مثل بی عطیه که در تیم های بزرگی مثل بایرن مونیخ، رم و یووه بازی کرده چقدر در افزایش قدرت دفاعی الدحیل تأثیرگذار بود و دیدیم که بعد از اخراج این مدافع، مقابل الشارجه متحمل شکست سنگینی شد. در بازی اخیر حضور این مدافع باتجربه به تیم الدحیل کمک کرد تا دروازه اش را مقابل پرسپولیس بسته نگه دارد. اما از بحث فنی ماجرا که خارج شویم، نوع بخشش این بازیکن به شکلی بود که جنجال ساز شد.

البته شاید این را هم باید به نوعی زرنگ بازی میزبان بدانیم. مسوولان الدحیل با گرفتن اجازه بازی مدافع محروم خود با یک تیر، دونشان زدند.هم قدرت فنی تیم خود را بالا بردند و هم پرسپولیسی ها را وارد جنگ روانی کردند. دیدید که این موضوع چقدر تیم پرسپولیس را به هم ریخت. البته با وجود حق خوری صورت گرفته بازیکنان مسابقه را خوب شروع کردند و توپ و میدان دست پرسپولیس و به دروازه حریف حمله می کردند، اما بعد از گل دریافت گل، تیم تمرکز خود را از دست داد . برخلاف همیشه تعویض هایی گل محمدی جواب نداد. البته پرسپولیس در بازی با الدحیل بدشانس هم بود و سعید آقایی را قبل از مسابقه از دست داد تا بدون مدافع تخصصی مقابل حریف قرار بگیرد. البته این وضعیت در سمت راست تیم وجود داشت و گل محمدی در چند مسابقه اخیر به ناچار از سیامک نعمتی در خط دفاع بهره گرفته است. درواقع پرسپولیس با مدافع تخصصی برابر الدحیل قرار گرفت و به غیراز پنالتی بحث برانگیزی که نتیجه را رقم زد، شانس گلی به حریف نداد.

درهرصورت سرخپوشان این بازی را با نتیجه یک بر صفر به حریف واگذار کردند و صدرنشینی را از دست دادند تا برای صعود کار سختی داشته باشند. البته صعود پرسپولیس در دست خودش است و اگر بتواند الشارجه را در بازی آخر شکست دهد چه بسا بتواند به عنوان تیم اول به دوره به دور یک هشتم نهایی رقابت ها برسد. اما این به شرطی است که بازیکنان از اتفاقات بازی اخیر درس بگیرند و در برابر هر تصمیمی که علیه آن ها بود خویشتندار باشند. کاری به مسائل بیرونی نداریم اما نباید را ندیده گرفت که پرخاشگری بازیکنان در زمین چقدر به تیم در بازی های اخیر لطمه زده است. باشگاه اعتراض خود را نسبت به اتفاقاتی که دیدار با الدحیل رخ به ای اف سی مطرح کرد و حالا تنها کاری که کادر فنی و بازیکنان می توانند انجام دهند این است که باخت به الدحیل و اتفاقاتی که در این مسابقه رخ داد را به دست فراموشی بسپارند. و باید این فکر سمی را که داوران علیه آن ها هستند یا ای اف سی می خواهد پرسپولیس را حذف کند از خود دور کنند. زیرا اگر با همین ذهنیت مقابل الشارجه بازی کنند امکان اینکه بازیکنان مثل بازی با الدحیل عصبی و بی تمرکز بازی کنند وجود خواهد داشت.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

کدام گزینه را برای مدیرعاملی پرسپولیس بهتری می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن