melbet_head

پیروزی بر ازبکستان با ترفند خوارزمی

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 883 ] - پنجشنبه, 10 مهر 1399

پیروزی بر ازبکستان با ترفند خوارزمی

بحث بر سر تابعیت خوارزمی ریاضی دان شهیر یکی از مناقشات ایرانی ها و ازبکها در سالهای اخیر است. خوارزمی ریاضی دان و فیلسوفی که محل تولد او خوارزم است جائی که ام... 5 out of 5 based on 10 ratings.
پیروزی بر ازبکستان با ترفند خوارزمی

بحث بر سر تابعیت خوارزمی ریاضی دان شهیر یکی از مناقشات ایرانی ها و ازبکها در سالهای اخیر است. خوارزمی ریاضی دان و فیلسوفی که محل تولد او خوارزم است جائی که ام...

ارتش سرخ دات كام :

بحث بر سر تابعیت خوارزمی ریاضی دان شهیر یکی از مناقشات ایرانی ها و ازبکها در سالهای اخیر است. خوارزمی ریاضی دان و فیلسوفی که محل تولد او خوارزم است جائی که امروز به ازبکستان تعلق دارد. بازی پرسپولیس ایران و پاختاکور ازبکستان از دیدگاهی می توانست نزدیکی این دو ملت را به این دانشمند شهیر به آزمون بگذارد زیرا پرسپولیسی ها بعد از پنج بازی با نمایندگان کشورهای عربی باید با فلسفه دیگری به میدان حریف آسیای میانه ای خود می آمدند و برای این کار نیاز به محاسبه و ریاضیات جدیدی داشتند.

ازبکها بر خلاف فوتبال اعراب و ستارگان عمدتا آمریکای جنوبی و لاتین از تکنیکهای فردی کمتر بهره ای دارند اما قدرت بدنی و توپهای بلند و حفظ توپ از راه جنگهای تن به تن که ارثیه ای از دوران فوتبال آنها در اتحاد جماهیر شوروی سابق است بخوبی بهره می برند و پرسپولیس می دانست که برای عبور از پاختاکور باید هم فلسفه و هم ریاضیات در زمین را به نوعی دیگری پیاده کند و برای این کار آنها به حفظ توپ با ساختن چند ضلعی هاو محاسبه حفره های چند ضلعی سیستم تدافعی پاختاکور مبادرت کردند که البته در این میان اخراج جلال الدین ماشاریپوف این فرصت را به پرسپولیسی ها داد که مساحت بیشتری از زمین را صاحب شوند. اتفاق قابل توجه این بازی فرصت هائی بود که پرسپولیس در نیمه اول با استفاده از فلسفه پاختاکوری ها یعنی استفاده از ضربات سر توسط عیسی آل کثیر و کنعانی زادگان به دست آورد.

در نیمه دوم پرسپولیسی ها شعاع و محیط انتقال توپشان را دورتر از محوطه هیجده قدم خودی و نزدیک تر به دروازه ازبکستان بردند. ضعف قوای جسمانی و بی گمان روحی پاختاکور آنها را وادار به اشتباهات می کرد و حرکات پرسپولیسی ها خصوصا دو مدافع کناری این تیم یعنی سیامک نعمتی و سعید آقائی در کنار وینگرهای راست و چپ یعنی رسن و پهلوان و بازی بدون توپ امیری فرصت به مهاجم و پدیده جدید پرسپولیسی ها یعنی عیسی آل کثیر داد که به نوعی یاد آور فرشاد پیوس مهاجم سالهای گذشته این تیم باشد.

آل کثیر که هر روز بهتر از روز گذشته می شود این بار بر خلاف دو بازی گذشته از روی زمین پرسپولیس را به گل رساند تا نشان دهد پرسپولیس و اصولا فوتبال ایران تا چه حد نا آگاهانه به نیروی وطنی بی توجه و پول را برای خارجی ها به هدر داده است! در ادامه پرسپولیسی ها با دوندگی و پوشش اجازه خود نمائی به ازبکها ندادند تا به نیمه نهائی برسد و در بازی شنبه خود با فلسفه و ریاضیات دیگری به مصاف النصر بروند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
  • morteza morteza
    morteza morteza :
    قبل از بازی پرسپولیس و پاختاکور یک کارشناس قطری گفته بود که بنظرم از بین این 4 تیم النصر به نیمه نهایی سعود میکنه و بین پرسپولیس و پاختاکور من شانس پاختاکور رو خیلی بیشتر میدونم که به نیمه نهایی سعود کنه
    من هم نظر دادم که در همان روز به پاختاکور و این کارشناس قطری که خیلی در اشتباهند و پرسپولیس کبیر در بازی به این کارشناس قطری اینو ثابت میکنه که بهترین تیم آسیاست و پاختاکور رو شکست میده که همینطور هم شد خدا رو شکر...

نظرسنجی

موافق افزایش رقم قرارداد بازیکنان در حالی که قرارداد دارند هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن