melbet_head

عیسی در گروه کثیر الگلزن های تاریخ پرسپولیس!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 799 ] - پنجشنبه, 10 مهر 1399

عیسی در گروه کثیر الگلزن های تاریخ پرسپولیس!

عیسی آل کثیر با چهار گلی که در شروع کار با پیراهن سرخ ثبت کرده، خود را در میان بهترین مهاجمان تاریخ این باشگاه که استارت این چنینی داشتند، قرار داده است. کمتر... 5 out of 5 based on 3 ratings.
عیسی در گروه کثیر الگلزن های تاریخ پرسپولیس!

عیسی آل کثیر با چهار گلی که در شروع کار با پیراهن سرخ ثبت کرده، خود را در میان بهترین مهاجمان تاریخ این باشگاه که استارت این چنینی داشتند، قرار داده است. کمتر...

ارتش سرخ دات كام :

عیسی آل کثیر با چهار گلی که در شروع کار با پیراهن سرخ ثبت کرده، خود را در میان بهترین مهاجمان تاریخ این باشگاه که استارت این چنینی داشتند، قرار داده است.

کمتر کسی باور می کرد که خریدهای جدید تیم فوتبال پرسپولیس تا این حد بدرخشند و در قامت ستاره برای تیم خود ظاهر شوند. پس از این که در سه بازی نخست، مهاجمان پرسپولیس از گلزنی مقابل التعاون و الدحیل باز ماندند، انتقادات بسیار زیادی به آن ها وارد شد اما حالا پس از گذشت شش بازی، مهاجم نوک سرخپوشان در نزدیکی صدر جدول گلزنان دیده می شود.

عیسی آل کثیر که شب گذشته در دو صحنه بدون مکث و با ضربات استادانه دروازه پاختاکور را باز کرد، در حالی خود را چهار گله می بیند که بعد از جدایی علی علیپور، بسیاری از هواداران نگران جایگزین وی و هماهنگی او با دیگر بازیکنان بودند اما آنچه که برای مهاجم شماره 72 رقم خورده، چیزی فراتر از تصور خوشبین ترین هوادار پرسپولیس بود؛ گلزنی مقابل الشارجه، السد و پاختاکور.

این چهار گل، عیسی آل کثیر را در جایگاه ویژه ای قرار می دهد. او در کنار فرشاد پیوس، علی دایی و محسن خلیلی قرار می گیرد که در شروع کار مثل این مهاجم دزفولی خیلی زود گلزنی های خود را آغاز کردند و توانستند در ترکیب پرسپولیس بدرخشند.

اولین بازی علی دایی با پیراهن پرسپولیس؛ او شماره 12 را برتن کرد و تا پایان فصل توانست 15 گل بزند.

فرشاد پیوس پس از این که در سال 1364 پیراهن پرسپولیس را برتن کرد، سه فصل متوالی آقای گل جام باشگاه های تهران شد و البته در 4-5 بازی اول به شکلی عمل کرد که علی پروین سرقفلی پست مهاجم نوک را به او داد و پیوس نیز آقای گلی خود را تا سال 1373 و زمانی که با 20 گل کفش طلا را به دست آورد، ادامه داد. جالب است بدانید که این 20 گل، همچنان بهترین آمار مهاجمان پرسپولیس در لیگ برتر است. او در آن سال ها مثل یک مار زنگی برای پرسپولیس گلزنی می کرد و دروازه رقبا را یکی پس از دیگری به تسخیر خود درمی آورد.

اما پس از فرشاد پیوس که در سال 1364 شروع فوق العاده ای با سرخ ها داشت، پرسپولیس در آخرین سال آقای گلی فرشاد پیوس ستاره ای اردبیلی را به خدمت گرفت که در همان سال نخست یعنی 1373 درخشش خود برای پرسپولیس را استارت زد و در پایان فصل با 15 گل پایین تر از فرشاد پیوس، دومین گلزن برتر لیگ آزادگان شد.

فرشاد پیوس که استارتی فوق العاده با پیراهن پرسپولیس داشت، توانست 153 گل تا پایان دوران فوتبالش با پیراهن این تیم بزند؛ این رکورد حتی برای علیپور که از 18 سالگی با پیراهن پرسپولیس گلزنی کرد نیز غیرقابل دستیابی است.

اما سال ها بعد از این دو مهاجم بود که پرسپولیس دوباره ستاره ای در قواره آقای گلی به خدمت گرفت. بازیکنی که از همان بازی نخست، نشان داد که اسبش را برای کسب کفش طلا زین کرده؛ یعنی محسن خلیلی. او البته آماری بهتر از عیسی آل کثیر دارد. خلیلی در شش بازی اول فصل 86-87 توانست دروازه فجرسپاسی، پیکان، ابومسلم و صنعت نفت را باز کند و با شش گل، صدر جدول گلزنان را به خود اختصاص دهد.

محسن خلیلی، گلزنی مقابل 100 هزار پرسپولیسی را آرزوی همیشگی خود می دانست؛ سرانجام در آخرین بازی های لیگ هفتم به این آرزو دست یافت و با 16 گل کفش طلا را از خود کرد.

البته نباید فراموش کرد که بازی های لیگ برتر و لیگ قهرمانان در میزان سختی به هیچ عنوان برابر نیستند. همچنین شاید اگر بازی های لیگ قهرمانان در ایران برگزار می شدند، ال کثیر می توانست زودتر به فرم خوب برسد.

حالا پرسپولیسی ها انتظار دارند که این روند فوق العاده برای مهاجم دزفولی ادامه پیدا کند و او در بازی هفتم خود هم بتواند همانطور که دوئل با بونجاح را با پیروزی پشت سر گذاشت، عبدالرزاق حمدالله را نیز شکست دهد؛ انتظاری که اگر به حقیقت بپیوندد، آل کثیر را مدعی جدی آقای گلی در لیگ قهرمانان می کند و پرسپولیس را در آستانه نخستین قهرمانی اش در ACL قرار می دهد.

 عیسی آل کثیر برای هر بازی خوشحالی خاص خود را دارد؛ او حالا امیدوار است تا پایان لیگ قهرمانان 2021 رکورد 11 گل آسیایی پیوس را بشکند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

کدام گزینه را برای مدیرعاملی پرسپولیس بهتری می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن