melbet_head

خروج فوری از سایه برانکو

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1367 ] - پنجشنبه, 10 مهر 1399

خروج فوری از سایه برانکو

پرسپولیس در شرایطی وارد مسابقات لیگ قهرمانان شد که طی چهار فصل گذشته همواره ترکیب ثابت و نفرات نسبتاً مشخصی در ارنج اصلی اش می دید. در واقع اسکواد یا همان کاد... 5 out of 5 based on 7 ratings.
خروج فوری از سایه برانکو

پرسپولیس در شرایطی وارد مسابقات لیگ قهرمانان شد که طی چهار فصل گذشته همواره ترکیب ثابت و نفرات نسبتاً مشخصی در ارنج اصلی اش می دید. در واقع اسکواد یا همان کاد...

ارتش سرخ دات كام :

 پرسپولیس در شرایطی وارد مسابقات لیگ قهرمانان شد که طی چهار فصل گذشته همواره ترکیب ثابت و نفرات نسبتاً مشخصی در ارنج اصلی اش می دید. در واقع اسکواد یا همان کادر بازیکنان پرسپولیس در دوران برانکو بسیار کوچک و محدود بود که البته مدتی به خاطر محرومیت باشگاه این اتفاق به اجبار رخ داد. با این وجود همان زمان که پرسپولیس با محدودیت تعداد بازیکنان کارگشا به فینال لیگ قهرمانان 2018 رسید برخی اعتقاد داشتند اینکه پرسپولیس کلاً 14 بازیکن شناخته شده دارد با وجود محدودیت برای تغییرات اما در عوض هماهنگی بسیار بالایی را در تیم ایجاد کرده و همین مسأله یکی از دلایل اصلی موفقیت تیم بوده است.

حتی بعد از رفتن برانکو و طی فصل گذشته نیز ترکیب اصلی پرسپولیس تغییر چندانی نداشت و بسیاری علت قهرمانی مقتدرانه سرخ ها را همین پایبندی به حفظ اسکلت تیمی و عدم تغییرات می دانستند. در واقع پرسپولیس برخلاف بسیاری از تیم های بزرگ دیگر با کمترین تغییرات وارد لیگ شد و بازی ها را ادامه داد و به راحتی به عنوان قهرمانی رسید تا همگان بار دیگر روی این نکته اذعان داشته باشند که حفظ اسکلت تیمی مهم ترین مأموریت باشگاه و یحیی برای فصل آینده خواهد بود.

اما در آستانه از سرگیری رقابت های لیگ قهرمانان داستان طور دیگری ورق خورد و پرسپولیس بدون تغییرات تبدیل به تیمی شد که نیمی از ترکیب اش را برای مسابقات تغییر داده است. با حرکت سریع و اقدام شتابان در فصل نقل و انتقالات باشگاه پرسپولیس موفق شد 7 بازیکن جدید به خدمت در بیاورد و برای مسابقات آسیایی شکل و شمایلی تازه بگیرد. بازیکنانی که در فاصله دو تا یک هفته قبل از شروع مسابقات در دوحه به تیم اضافه شدند و با کمترین جلسه تمرینی و تنها یک مسابقه دوستانه به دوحه رفتند تا تیمی که در قعر جدول گروهش بود برای صعود مبارزه جدید را آغاز کند.

قبل از بازی اول و در شرایطی که به نظر می رسید به دلیل برخی محدودیت ها و مشکلات از جمله مصدومیت محمد نادری و جا ماندن مهدی شیری و البته با در نظر گرفتن سلایق کادرفنی، یحیی قصد دارد حداقل به 5 بازیکن تازه وارد در ترکیب اصلی بازی دهد؛ اتفاقی که تا لحظه خوانش ترکیب از سوی برخی اهالی فوتبال قابل باور نبود و رسانه ها و کارشناسان این حرکت کادر فنی پرسپولیس را ریسکی بزرگ و فوق العاده خطرناک می دانستند که احتمال جواب ندادنش بسیار بیشتر از جواب گرفتن از آن است.

با این وجود یحیی کار خودش را کرد و اتفاقاً ریسکش جواب داد. پنج بازیکن جدید خیلی زود تبدیل به نفرات اصلی تیم شدند و به شکل ناباورانه ای همگی در ترکیب جا افتاده و جواب دادند. از حامد لک درون دروازه گرفته تا سعید آقایی به عنوان مدافع چپ، احسان پهلوان و میلاد سرلک در میانه زمین و عیسی آل کثیر که به خوبی توانست جای علی علیپور را پر کند.

 اما چرا و چطور ریسک یحیی جواب داد؟
مهم ترین دلیل به شناخت ویژه یحیی گل محمدی از بیشتر بازیکنانی برمی گردد که جذب تیم شدند. از 5 بازیکن ترکیب اصلی سه نفر قبلاً با یحیی و کادرش کار کرده بودند و کاملاً با افکار تاکتیکی و خواسته های این کادر آشنایی داشتند. از این جهت خیلی زود خودشان را در ترکیب تیم و سیستم مورد علاقه ای که همواره دنبال مالکیت بالای توپ و پرس تیم حریف بوده مطابقت دادند. از شانس خوب پرسپولیس دو بازیکن دیگر هم درک درستی از شرایط و موقعیت تیم داشته و کاملاً در افکار تاکتیکی کادر فنی جای گرفتند و بازی به بازی ضمن هماهنگی بیشتر با نفرات قدیمی کارآیی بیشتری از خود بروز دادند.

مورد مهم تر اما مربوط به خود این بازیکنان است. این بازیکنان کیفیت و ذهن فوق العاده آماده ای برای یک چلنج بزرگ داشتند و در نهایت با هوش بالای خود ثابت کردند کادرفنی پرسپولیس در انتخاب ایشان اشتباه نکرده است. شاید بعد از جذب برخی از این نفرات تردیدهایی در خصوص موفقیت شان وجود داشت و مهم تر اینکه در مورد هیچ کدام از این 7 بازیکن هیچکس با قاطعیت نگفت خرید خوبی بوده است اما به مرور نظرات تغییر کرد و غیر از دو بازیکن از این جمع که دیرتر اضافه شدند حالا در مورد پنج بازیکن تازه وارد شده به ترکیب اصلی همه معتقدند پرسپولیس به خال زده است.

هر پنج بازیکن کیفیت بالایی از خود نشان دادند آن هم در تورنمنت معتبری که در بدو امر و شروع دوران شان با پرسپولیس می توانست یک چالش فوق العاده دشوار باشد. این بازیکنان ذهن و فکر آماده ای هم برای حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس داشتند و خیلی زود به این مهم پی بردند که دقیقاً چه کاری باید انجام بدهند و چگونه بازی کنند تا کیفیت فردی شان به کیفیت تیم بیفزاید.

ریسک یحیی جواب داد و طرف خوش قضیه برای او و تیمش اتفاق افتاد اما به نظر می رسد گل محمدی و کادرش از این ریسک دنبال یک هدف بزرگتر می گشتند و آن چیزی نبود جز خروج از سایه برانکو ایوانکوویچ. یحیی و کادرش موفق شدند پرسپولیس را به یکی از قاطعانه ترین قهرمانی های لیگ برسانند و برخی رکورد ها را جابجا کنند اما بعد از آن قهرمانی نیز بسیاری صلابت و شکوه سرخ ها در لیگ داخلی را به آنچه برانکو در این تیم ایجاد کرده بود پیوند زدند؛ موضوعی که چندان به مذاق گل محمدی و کادرش خوش نمی آمد و هنوز هم اگر آنها که موفقیت های شان به برانکو و کادر قبلی ارتباط داده می شود دلخور شده و با وجود اینکه سعی در پنهان کردن این موضوع دارند اما دوست داشتند بالاخره در نقطه ای این ذهنیت را تغییر دهند.

پیش تر هم گفته بودیم مهم ترین مأموریت یحیی برای فصل تازه خروج از زیر سایه نام برانکو و آنچه او برای پرسپولیس ساخته خواهد بود. اتفاقاً گل محمدی خیلی زود مأموریتش را برای این مهم کلید زد و با تغییر نیمی از ترکیب تیمش و جواب گرفتن از این ریسک خیلی زود از سایه برانکو خارج شد و تیم خودش را ساخت.

فارغ از سرنوشت نهایی پرسپولیس در لیگ قهرمانان 2020 آنچه یحیی و تیمش در دوحه نشان دادند با در نظر گرفتن تمام محدودیت ها، تغییرات و البته نامهربانی هایی که در حق این تیم صورت گرفت یک موفقیت کامل بود و پروژه خروج از سایه برانکو زودتر از آنچه تصور می شد کلید خورد و به نتیجه رسید.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    یحیی بازیکنایی انتخاب کرده واقعا هوشمند بوده سرلک و آقایی و آل کثیر همچنین پهلوان اما به نظر بنده مهمترین کار یحیی که پرسپولیس رو هم راه انداخته آزادی عمل به بشار رسن هست..اگه بشار سرحال باشه تیم از راست مخصوصا خوب عمل میکنه و از چپ هم پهلوان و آقایی خیلی زود مچ شدند..سیامک نعمتی خوب وزن کم کرده و در بهترین فرم قرار داره و تنها ایرادی که مشاهده میشه هنگام پریدن سیامک دستهاش رو بالا میاره و این خطرناکه هم هند و هم خطر آرنج زدن هست..یک نکته در تیم النصر شوت های زیاد این تیم هست آمار رو که می بینی تعداد شوتهاشون بالاست که البته با پرس شدید هافبک های دفاعی تیم بعیده فرصت داده بشه..بازیکن آمریکای لاتین و حمدالله افریفایی خطرناک ترین مهره ها هستند.و یک دفاع دارن فک کنم سلطان غانم هست بهترین بازیکن مرحله یکچهارم شده..دو تیم خط دفاع محکمی دارند..ولی روح تیمی دمیده شده در پرسپولیس هر تیمی رو تسلیم میکنه..امیدوارم بدنی کم نیاریم هرچند اونا هم این مشکل رو دارن و معمولا فشار رو نیمه اول میارن ..درکل به نظر نمیرسه قوی تر از پاختاکور باشن.از لحاط بدنی ضعیف تر از پاختاکور اما تکنیکی تر هستند..احساس میکنم پرسپولیس این بازی را هم راحت میبره..

نظرسنجی

به نظر شما ترک پرسپولیس توسط شجاع باعث به مشکل خوردن تیم می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن