melbet_head

عرب نیوز: آل کثیر حکم مسی را دارد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 560 ] - شنبه, 12 مهر 1399

عرب نیوز: آل کثیر حکم مسی را دارد

جدال دو تیم بزرگ آسیایی، یکی نماینده ایران و دیگری نماینده عربستان سعودی تکلیف تیم راه یافته به فینال لیگ قهرمانان آسیا را مشخص خواهد کرد. شاید طرف سعودی هم م... 5 out of 5 based on 8 ratings.
عرب نیوز: آل کثیر حکم مسی را دارد

جدال دو تیم بزرگ آسیایی، یکی نماینده ایران و دیگری نماینده عربستان سعودی تکلیف تیم راه یافته به فینال لیگ قهرمانان آسیا را مشخص خواهد کرد. شاید طرف سعودی هم م...

ارتش سرخ دات كام :

جدال دو تیم بزرگ آسیایی، یکی نماینده ایران و دیگری نماینده عربستان سعودی تکلیف تیم راه یافته به فینال لیگ قهرمانان آسیا را مشخص خواهد کرد. شاید طرف سعودی هم موافق باشد که پرسپولیس مسیری سخت تر و فشاری به مراتب بیشتر را برای رسیدن به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و البته فینال غرب آسیا طی کرده باشد، اما در هر حال در فوتبال حرفه ای آنچه باقی می ماند تابلوی نتایج است و چیزی که به صورت آماری در ذهن مکتوب فوتبال به ثبت می رسد.

امروز ارتش سرخ برابر تیمی قرار می گیرد که بدون اغراق ثروتمندترین تیم باشگاهی آسیاست و حتی از الهلال غنی و تیم های بزرگ چینی هم ثروت بیشتر و امکانات عجیب تری در اختیار داشته و دارد. در این سوی میدان پرسپولیس اما دست کم در یک چهارم نهایی شاید ارزان قیمت ترین تیم لقب داشت و بازیکنانش با توجه به ارزش پول ملی کشور و در مقایسه با حقوق نجومی سایر بازیکنان در تیم های باشگاهی مختلف، به وضوح برای چیزی غیر از مسائل مالی می جنگند و بارها ثابت کرده اند که تیم شان را دوست دارند و این دوستی برایشان تصادفی نیست.

قرمزها اگر کثیرالصعود باشند این بار دیگر به صعود تا این مرحله راضی نخواهند بود و هواداران این تیم بزرگ فقط به خاطر حضور پرسپولیس تا این مرحله جشن نخواهند گرفت، توقع از بازیکنان بزرگ و اندیشه های بکر یحیی بالا رفته و میلیون ها هوادار پرسپولیس به قهرمانی در آسیا فکر می کنند نه فقط گذشتن از سد مهمی به نام النصر.

النصر با عبور احتمالی از سد پرسپولیس دست کم برای هر بازیکن خود 100 هزار دلار پاداش خواهد گرفت و این تنها بخشی از بودجه و وعده و پاداشی است که حامیان مالی، مالک این باشگاه و وزیر ورزش عربستان آن را وعده داده اند.

تا قبل از بازی های یک چهارم نهایی در تحلیل های فنی از پرسپولیس به خصوص نزد روزنامه های ورزشی عربستان مطالبی مثل سردرگمی در خط حمله، ضعف قدیمی در خط دفاعی و یا دروازه بانی که ممکن است به حاشیه کشیده شود به چشم می خورد اما اکنون رسانه های ورزشی عربستان یا کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، با احتیاط و دقت بیشتری درباره تیم شایسته پرسپولیس مطلب می نویسند.

عرب نیوز در پیش بازی خود تیم فوتبال النصر را نماینده باشکوه عربستان توصیف می کند البته خوب می داند که هواداران زیادی ندارد و عامل حذف الهلال چندان نزد جامعه فوتبالی عربستان محبوب نیست و نخواهد بود، اما اکنون وضعیت فرق دارد و موضوع، موضوع جدال فوتبالی دو کشور ایران و عربستان است. عرب نیوز در گزارش خود آورده است: «النصر باید مراقب 4 چیز مهم باشد، اول اینکه دوندگی زیاد را از یاد نبرد، این نباید برگ برنده تیم ایرانی باشد، دوم اینکه در نبرد تن به تن عقب نشینی نکند، بازیکنان پرسپولیس به خصوص در میانه میدان قوی، محکم و با تجربه هستند، مورد سوم این است که آل کثیر مهار شود، او حکم مسی پرسپولیس را دارد و نکته چهارم این است که مراقب سانتر از جناحین باشند و اجازه ندهند توپ به راحتی به ارسال کننده ها برسد.»

جان دردن، نویسنده بخش بین الملل عرب نیوز و ویراستار این روزنامه در یادداشتی کوتاه از این بازی بزرگ نوشته است: «کوته فکری است اگر از همین حالا النصر را در فینال لیگ قهرمانان آسیا ببینیم، دست کم نیمه اول این بازی باید بگذرد تا من بتوانم درباره النصر قضاوت کنم، پرسپولیس عالی بوده و بازی آخرش را تماشا کردم، خوب یکدیگر را پیدا می کنند و مربی تیم، برنامه ریزی دارد. تیم خوبی است اما همه ما امیدواریم النصر را در فینال مشاهده کنیم.»

نشریه عربستانی عربین بیزنس در گزارشی اقتصادی- ورزشی از دو تیم پرسپولیس و عربستان آورده است: «امکانات این دو باشگاه هرگز با هم قابل مقایسه نیستند، حقوقی که بازیکنان دریافت می کنند و پاداشی که به عنوان مثال به النصر بابت صعود به فینال وعده داده شده است نشان از برتری اقتصادی فاحش النصر نسبت به پرسپولیس دارد، اما نکند همین موضوع به نقطه ضعف نماینده عربستان تبدیل شود؟ بازیکنان یحیی گل محمدی، با انگیزه بالایی وارد میدان می شوند و به چیزی جز شاد کردن مردم ایران نمی اندیشند. در واقع چیز دیگری در کار نیست و آنها واقعا عاشقانه بازی می کنند اما امیدواریم همین تعهد و انگیزه را در بازیکنان النصر هم مشاهده کنیم.»

مجموعه رسانه ای ثروتمند و نزدیک به خاندان پادشاهی عربستان، عین الریاض eyeofriyadh در گزارشی درباره برتری های فنی دو تیم آورده است: «پرسپولیس بیشتر رو به بازی سرعتی می آورد، خوب پاسکاری کرده و یکدیگر را خوب در زمین پیدا می کنند، خط دفاعی با دروازه بان خود هماهنگ است و در میانه میدان بازیکنان سربالا و با تجربه ای دارند، در این سوی میدان هم النصر تیم کوچکی نیست و بازیکنانش خوش تکنیک هستند، آنها در نبرد تاکتیکی محکوم به کسب موفقیت هستند، راز این موفقیت هم در روحیه بالا و تمرکز روی تمرینات است، آنها در دو تمرین مهم اخیر خود روی ضربات پنالتی و ضربات ایستگاهی خیلی کار کرده اند و شاید به دنبال گرفتن خطا در محوطه جریمه یا اطراف آن از حریف ایرانی باشند.»

سعودی گازت چندان بازی را جدی نگرفته و تیتر اصلی و چند تیتر بعد از آن مربوط شده به جیرو ایتالیا، رقابت های تنیس فرانسه و اسب سواری اما در تنها رویکرد خود به این بازی بزرگ نوشته است: «تیمی که ال کلاسیکوی لیگ قهرمانان آسیا (به زعم نویسنده یعنی بازی الهلال و النصر) را پیروز شده نباید مقابل نماینده فوتبال ایران مشکل چندانی داشته باشد. آنها باید در همان نیمه اول کار را تمام کنند و بعد هم به خوبی دفاع کنند. النصر دفاع کردن را خیلی خوب بلد است.»

وب سایت wionews ویونیوز در خبری تحلیلی از این بازی بزرگ نوشته است: «تردید نداشته باشید که دو قدرت بزرگ فوتبال باشگاهی آسیا مقابل یکدیگر قرار گرفته اند و این برای خود در حد یک فینال بزرگ است، هیجان زیادی داریم که تیم پیروز این بازی بزرگ را مقابل نماینده شرق آسیا تماشا کنیم، بعید است تیم پیروز این بازی در فینال لیگ قهرمانان آسیا دچار مشکل شود.»


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

به نظر شما ترک پرسپولیس توسط شجاع باعث به مشکل خوردن تیم می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن