melbet_head

رفیعی: خطری باشگاه پرسپولیس را تهدید نمی کند

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 808 ] - شنبه, 12 مهر 1399

رفیعی: خطری باشگاه پرسپولیس را تهدید نمی کند

کارشناس حقوقی فوتبال کشورمان معتقد است باشگاه پرسپولیس در چارچوب قوانین فیفا عمل کرده و تخلفی صورت نگرفته است. مهدی رسول پناه، مدیرعامل تیم پرسپولیس به تازگی ... 5 out of 5 based on 4 ratings.
رفیعی: خطری باشگاه پرسپولیس را تهدید نمی کند

کارشناس حقوقی فوتبال کشورمان معتقد است باشگاه پرسپولیس در چارچوب قوانین فیفا عمل کرده و تخلفی صورت نگرفته است. مهدی رسول پناه، مدیرعامل تیم پرسپولیس به تازگی ...

ارتش سرخ دات كام :

کارشناس حقوقی فوتبال کشورمان معتقد است باشگاه پرسپولیس در چارچوب قوانین فیفا عمل کرده و تخلفی صورت نگرفته است.

مهدی رسول پناه، مدیرعامل تیم پرسپولیس به تازگی در گفتگویی اظهار داشت که هنوز مطالبات برانکو ایوانکوویچ، سرمربی اسبق سرخپوشان پرداخت نشده است. اندکی بعد در فضای مجازی و بخصوص در صفحات عرب زبان هواداران تیم های النصر و ... تصاویری از صدور یک حکم منتشر شد که شمایلی مانند احکام فیفا را داشت و رسانه های عربی مدعی شدند که این حکم، متعلق به پرونده برانکو ایوانکوویچ است و در آن ذکر شده که باشگاه پرسپولیس به دلیل عدم پرداخت مطالبات سرمربی پیشین خود، محکوم به بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی شده و نباید از بازیکنان جدید خود در لیگ قهرمانان استفاده می کرده است و لذا تمام بازی های این تیم در این دوره از رقابت ها باید مردود اعلام گردد.

این ها در حالی است که اخیرا فدراسیون فوتبال رسما اعلام کرد پنجره نقل و انتقالاتی تیم پرسپولیس از روز 12 سپتامبر (معادل روز 22 شهریور) بسته شده است.

این موارد سوالاتی را بوجود آورد از قبیل این که باشگاه پرسپولیس در چه بازه زمانی مجاز به جذب بازیکن جدید بوده و آیا بازیکنان جدید این تیم که اتفاقا در لیگ قهرمانان بسیار موفق هم عمل کرده اند، اجازه حضور در این رقابت ها را داشته اند یا خیر.

در مورد این گونه مسائل که موجب نگرانی دوستداران فوتبال و بویژه هواداران تیم پرسپولیس شده است، سردبیر فوتبالی در برنامه وقت اضافه رادیو ایران گفتگویی با کارشناس حقوقی فوتبال کشورمان انجام داد که مشروح آن را در زیر می خوانید.

غلامرضا رفیعی، کارشناس حقوقی فوتبال در پاسخ به سوال که "آیا خطری تیم پرسپولیس را تهدید می کند؟" اظهار نمود: از آن جایی که مواد و قوانین نقل و انتقالات فیفا پیوسته دچار تغییرات می شود، تفسیر این قوانین تاحدودی دشوار شده است. بنده در حال حاضر بند 4 ماده 24 مکرر آیین نامه فعلی که حاکم بر ابلاغ های اخیر است را در اختیار دارم. فدراسیون فوتبال در بیانه اش اعلام کرد که رای فیفا در روز 22 مرداد به آن ها ابلاغ شده است. که اگر فرصت یک ماهه را درنظر بگیریم، باشگاه پرسپولیس تا 22 شهریور فرصت داشته طلب آقای برانکو را بپردازد. فصل نقل و انتقالات از روز 4 شهریور استارت خورد و باشگاه پرسپولیس قبل از روز 22 شهریور، یعنی پیش از منقضی شدن مهلت یک ماهه فیفا، بازیکنان جدیدش را به خدمت گرفت که در لیگ قهرمانان آسیا نیز شرکت کردند. سوالی که مطرح می شود این است که آیا محرومیت نقل و انتقالاتی پرسپولیس، از روز ابلاغ حکم یعنی 22 مرداد آغاز شده است و درنتیجه پرسپولیس اجازه استفاده از بازیکنان جدید را نداشته است، و یا اینکه بنابر اعلام فدراسیون فوتبال، پس از به اتمام رسیدن مهلت یک ماهه یعنی از روز 22 شهریور پنجره نقل و انتقالات بسته شده است.

وی در ادامه عنوان کرد: از نظر بنده اشکالی بر فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس وارد نیست، چرا که در بند 4 ماده 24 مکرر آیین نامه آمده: در صورتی که در پایان مهلت مقرر 45 روزه باشگاه موفق به پرداخت بدهی های خود نشود، پنجره نقل و انتقالاتش بسته خواهد شد. اما اعتقاد باشگاه های عربی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا بر این است که مجازات فیفا برای باشگاه پرسپولیس از روز ابلاغ حکم، یعنی از 22 مرداد آغاز شده است و این تیم نباید از بازیکنان جدید در لیگ استفاده می کرده است. در هرحال برداشت بنده از این آیین نامه خلاف ادعای تیم های عربی حاضر در آسیاست.

وی تصریح کرد: ما باید به هوش باشیم و اجازه ندهیم که حق و حقوق نماینده کشورمان در آسیا پایمال شود. من از دوستان حاضر در فدراسیون فوتبال و مسئولین باشگاه پرسپولیس تقاضا دارم اجازه ندهند حقوق این تیم ضایع شود. ما در بسیاری از موارد به این دلیل قادر نبودیم از حقوقمان دفاع کنیم که نتوانستیم الفاظ و واژگان بین المللی ورزش را درست تفسیر کنیم. ممکن است برخی بگویند باشگاه پرسپولیس که می دانسته قرار است پنجره نقل و انتقالاتی اش بسته شود، چرا زودتر و قبل از تاریخ 22 شهریور به پرداخت مطالبات برانکو اقدام نکرده است؟ بنابراین محرومیت باشگاه باید از همان روز ابلاغ رای یعنی 22 مرداد صورت بگیرد. شاید از نظر عقلانی این توجیه درست باشد، اما آنگونه که از سیاق و نگارش آیین نامه تعیین وضعیت فیفا برمی آید، محرومیت نقل و انتقالاتی از روزی اعمال شده که بدهی های باشگاه ظرف موعد مقرر یک ماهه پرداخت نشده باشد.

وی در پاسخ به سوال سردبیر فوتبالی که "چرا بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس از سوی فدراسیون فوتبال سه هفته بعد از این اتفاق اعلام شد و آیا احتمال دارد مسئولان باشگاه پرسپولیس بی اطلاع از محرومیت به جذب بازیکن اقدام کرده باشند" گفت: ما با یک عدم شفافیت مواجه هستیم. ما به طور قطع نمیدانیم که نامه فرستاده شده از طرف فیفا به باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال، رای کمیته تعیین وضعیت بوده یا کمیته انضباطی. زیرا قبل از اصلاحات آیین نامه روال بدین صورت بود که ابتدا کمیته تعیین وضعیت رای را به باشگاه ابلاغ می کرد، و در صورتی که باشگاه مربوطه طی موعد مقرر به پرداخت بدهی های خود اقدام نمی کرد، مسئله به کمیته انضباطی ارجاع داده می شد و این کمیته محدودیت را اعمال می کرد. اما در اصلاحات اخیر آیین نامه آمده که کمیته تعیین وضعیت می تواند در رای صادره خود، عواقب ناشی از عدم پرداخت بدهی های باشگاه را نیز ذکر کند. ما تا زمانی که رای ابلاغ شده به باشگاه پرسپولیس در مورد پرونده برانکو را نیبینیم نمیتوانیم با قاطعیت نظر دهیم.

او در ادامه عنوان کرد: از نظر عقلانی، منطقی نیست که باشگاه بدهکار به جای پرداخت مطالباتش آن هزینه را صرف جذب بازیکن جدید کند و از طرف فیفا برخوردی صورت نگیرد اما همانطور که اشاره کردیم از بند 4 آیین نامه اینگونه برمی آید که محرومیت پس از پایان مهلت پرداخت اعمال می گردد و فدراسیون فوتبال نیز اینگونه استدلال کرده است.

وی ادامه داد: تصاویری که از حکم فیفا در رسانه ها منتشر شده و آن را منتسب به پرونده برانکو می دانند، فارغ از اینکه به این پرونده مرتبط باشد یا نه، در بند دومش ذکر شده که به محض پایان یافتن فرصت یک ماهه، محرومیت نقل و انتقالاتی به طور خودکار اعمال می گردد.

وی در پایان اظهار داشت: با توجه به نوع نگارش این حکم که در فضای مجازی منتشر شده، حتی اگر به راستی بخشی از رای فیفا در مورد پرونده برانکو باشد، می توانیم نتیجه بگیریم که خطری متوجه باشگاه پرسپولیس نیست و این هجمه ای که علیه باشگاه در رسانه های عربی و آسیایی راه انداخته اند نادرست است.

مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

موافق افزایش رقم قرارداد بازیکنان در حالی که قرارداد دارند هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن