melbet_head

پرسپولیس، زخم خورده اما سربلند

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 408 ] - یکشنبه, 13 مهر 1399

پرسپولیس، زخم خورده اما سربلند

شنبه 12 مهر برای پرسپولیسی ها خیلی طولانی تر از یک روز بود. همه چیز از لحظه اعلام حکم محرومیت عیسی آل کثیر روی دور کُند رفت. انگار اتفاقات با صحنه آهسته به نم... 5 out of 5 based on 6 ratings.
پرسپولیس، زخم خورده اما سربلند

شنبه 12 مهر برای پرسپولیسی ها خیلی طولانی تر از یک روز بود. همه چیز از لحظه اعلام حکم محرومیت عیسی آل کثیر روی دور کُند رفت. انگار اتفاقات با صحنه آهسته به نم...

ارتش سرخ دات كام :

شنبه 12 مهر برای پرسپولیسی ها خیلی طولانی تر از یک روز بود. همه چیز از لحظه اعلام حکم محرومیت عیسی آل کثیر روی دور کُند رفت. انگار اتفاقات با صحنه آهسته به نمایش درمی آمد. یک شوک ناگهانی مثل شلیک به پای اسب مسابقه. قرمزها انتظار هر اتفاقی را می کشیدند جز این که ستاره تازه یافته شان محکوم به رفتار نژادپرستانه شده باشد. موضوعی که بسیار بعید است حتی به مغز آل کثیر خطور کرده باشد. شیطنت داخلی و خارجی و بی کسی در AFC و البته رندی رقیبان نیش پرسپولیس را کشید. شبیه ماری شدند که زهر نداشت. حالا خیلی ها خودشان را آماده کرده بودند که شکست احتمالی را بیندازند گردن این ضربه شوکه آور.

فوتبال اما خیلی بازی عقلانی ای نیست. گاهی یک تیم چند بار به تیر می زند، مالکیت کامل بازی را بر عهده دارد اما یک اشتباه، یک شوت ناگهانی یا یک معجزه از راه می رسد و تیمی که می گفتند شکست می خورد بازی را می برد. آن چه در شنبه 12 مهر برای پرسپولیس رخ داد ورای فوتبال بود. ترکیب جنگیدن تا آخرین نفس، فرصت طلبی، بخت خوب و البته هوشمندی یحیی گل محمدی.

وقتی یحیی به پرسپولیس برگشت در تحسین او نوشتم، متهم شدم به مخالفت با مربیان خارجی. وقتی لیگ را فتح کرد، یادداشت نوشتم، گفتند کاری نکرده، این تیم محصول برانکو - کالدرون است و حتی یک ناشی هم می توانست آن را قهرمان کند. وقتی مقابل استقلال شکست خورد و گفت از قبل برنامه ریزی شده بود استقلال ببرد، نقدش کردم و نوشتم: «حمله کردن و تاختن به او بعد از یک شکست حتی با عملکرد بد، منصفانه نیست. او از کسانی است که آینده فوتبال ایران به شمار می روند. این شکست را می شود فراموش کرد و فوتبال فرصت جبران می دهد اما حرف ها و بهانه جویی ها را نه!»

یحیی فوتبال ایران را روسفید کرد. نشان داد یک چهره ممتاز است. خونسرد، زیرک، آگاه به فوتبال روز، متین و موقر، منعطف زیر فشار و هوشمند در خرید بازیکن و به کارگیری آنها. او از حامد لک، میلاد سرلک، عیسی آل کثیر، احسان پهلوان و سعید آقایی به شکلی بازی گرفت که انگار سال هاست در ترکیب پرسپولیس بوده اند. حالا پرسپولیس به سبک یحیی به فینال لیگ قهرمانان راه یافته است و در یک قدمی کسب عنوانی است که بی تابانه در آرزوی فتحش هستند.

آنها که فینال پرسپولیس – کاشیما را به خاطر می آورند یادشان هست که موقع اهدای مدال تیم نایب قهرمان در ورزشگاه آزادی، درست وقتی که هواداران یک صدا تیم شکست خورده و برانکو را تشویق می کردند، محمد انصاری مدافع پرسپولیس که در آن بازی مصدوم شد با عصا خودش را بالا کشاند، کنار بازیکنانی که بعضی از آنها گمنام بودند و هنوز هم شهرتی ندارند. آن نایب قهرمانی با پنجره بسته و بازیکنان جوان و ... برای قرمزها کمتر از قهرمانی نبود. این بار یحیی گل محمدی با یک محرومیت عجیب، با یک بازیکن اخراجی، در روزهای کرونایی و در شرایطی که تیم حریف به معنای واقعی یک تیم تاکتیکی و مسلط بود، توانست در ضربات پنالتی پرسپولیس را به فینال ببرد.

پرسپولیس در ضربات پنالتی توانست 6-5 النصر عربستان را شکست دهد. در شبی که محمدحسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، میلاد سرلک، شجاع خلیل زاده و علی شجاعی بهترین پنالتی های عمرشان را زدند تا جمع کثیری از ایرانیان برای دقایقی غم نان و فردا را از یاد ببرند و عده قلیلی که AFC را با کامنت های انگلیسی تحریک کردند و آنها که پشت پرده با لابی و بزرگنمایی زمینه محرومیت آل کثیر را فراهم آوردند، بروند آب و صابون بخرند و صورتشان را بشویند.

این پیروزی مبارک همه آنها که تسلیم نمی شوند، با همه وجود برای تحقق رویاهایشان می جنگند و با اطمینان به راهشان ادامه می دهند وقتی از همه طرف به سمت شان سنگ پرتاب می شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
  • مهدی ادیب
    مهدی ادیب :
    رو سیاهی و داغ ننگ تا ابد بر چهره میهن فروشان استقلالی، سپاهانی و تراکتوری باقی خواهد ماند.

نظرسنجی

موافق افزایش رقم قرارداد بازیکنان در حالی که قرارداد دارند هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 11 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن