melbet_head

مایلی کهن: این فینال به نام یحیی است نه برانکو

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 544 ] - یکشنبه, 13 مهر 1399

مایلی کهن: این فینال به نام یحیی است نه برانکو

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: صد در صد صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان برای یحیی گل محمدی است و برانکو هیچ سهمی در موفقیت های اخیر این تیم ندارد. محمد مایلی ک... 5 out of 5 based on 3 ratings.
مایلی کهن: این فینال به نام یحیی است نه برانکو

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: صد در صد صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان برای یحیی گل محمدی است و برانکو هیچ سهمی در موفقیت های اخیر این تیم ندارد. محمد مایلی ک...

ارتش سرخ دات كام :

پیشکسوت تیم پرسپولیس گفت: صد در صد صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان برای یحیی گل محمدی است و برانکو هیچ سهمی در موفقیت های اخیر این تیم ندارد.
محمد مایلی کهن در گفت وگویی، در باره صعود پرسپولیس ایران به فینال لیگ قهرمانان آسیا با برتری مقابل النصر عربستان اظهار داشت: بازی بسیار سختی بود. زیرا النصر تیم خوبی است که مهره های ارزشمندی را هم در اختیار دارد. امکانات این تیم هم به هیچ وجه قابل مقایسه با ما نبوده و نیست. بازیکنان پرسپولیس در طول این مسابقات خیلی خوب ظاهر شدند و این موضوع نشان می دهد تیم به خوبی جمع شده بود. در جذب بازیکنان جدید به خوبی عمل شده و کادر فنی این تیم هم که در راس آنها یحیی گل محمدی قرار داشت عملکرد خوبی داشتند.

پرسپولیس درون و بیرون زمین منضبط بود
وی ادامه داد: باید از کریم باقری، حمید مطهری، مهرداد خانبان و به ویژه آنالیزور پرسپولیس یعنی محمد عسگری که در تیم ملی امید با وی کار کردم و اعتقاد دارم با عملکرد مناسبش در پرسپولیس هم تأثیرگذار بوده، یاد کنم. ضمن این که افشین پیروانی، کادر پزشکی و تدارکات هم در ثبت این نتایج تأثیر زیادی داشتند. پرسپولیس با کار تیمی به اینجا رسید زیرا فوتبال کار گروهی است و مجموعه تیم باید برای رسیدن به موفقیت خوب باشد. پرسپولیس تیمی منضبط درون و بیرون زمین دارد و کاملا مشخص بود بازیکنان بر اساس دستورهای مربیان خود در زمین عمل می کنند و هر کسی ساز خودش را نمی زند.

پرسپولیس با وجود از دست دادن برخی نیروها در نقل و انتقالات با صلابت نشان داد
پیشکسوت تیم پرسپولیس افزود: با وجود تمام کمبودها که نه تنها در فوتبال بلکه در تمام زمینه ها آن را می بینیم، همیشه به عنوان فردی که استعدادها را خوب شناسایی می کند می گویم استعدادهای بی نظیری در فوتبال ایران وجود دارد که متأسفانه خیلی از مواقع آن ها را از دست می دهیم و هرز می روند. بسیاری از آنها خیلی مواقع به مرحله شکوفایی نمی رسند. پرسپولیس با وجود از دست دادن مهره های ارزشمندی مثل علی علیپور، مهدی ترابی و علیرضا بیرانوند با عملکردی خوب در نقل و انتقالات و دیدگاه مثبت کارشناسی صلابتی بیشتر از گذشته پیدا کرد.

نکته مهم صعود پرسپولیس با یک مربی ایرانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا است
مایلی کهن  ادامه داد: نکته مهم این است پرسپولیس با یک مربی ایرانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. در دین ما آمده است علم و دانش را هر جایی که هست به دنبالش باش. منکر دانش مربیان خارجی نمی شوم و این یک واقعیت است، اما وقتی می بینم فوتبال ایران با وجود خیلی از چیزهایی که دارد به سمت و سوی افراد خارجی می رود که با کمترین بازدهی بیشترین ارقام را می گیرند، آزرده می شوم. دیدید مجموعه کادر فنی پرسپولیس بسیار خوب بود و با عملکرد خود سبب شدند مردم با وجود تمام مشکلات اقتصادی و مسائلی که بیماری کرونا برای آنان ایجاد کرده شاد شوند. صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا برای ساعاتی مردم را از گرفتاری هایشان دور کرد و این نکته ارزشمندی است. باید به کادر فنی این تیم تبریک گفت و یادمان نرود نباید بیخودی پول هایمان را دور بریزیم.

منکر لابی بازی سعودی ها نمی شوم اما بد است سرپرست پرسپولیس به حریف اهانت کند
وی درباره تحرکات خارج از زمین تیم النصر و AFC تصریح کرد: بارها گفته ام فوتبال و ورزش برای ایجاد جنگ های جدید نیست، بلکه برای نزدیک کردن قلوب انسان ها با دیدگاه ها، رنگ ها و نژادهای مختلف است. متأسفانه باید بگوییم خود ما هم به این مسائل دامن می زنیم. منکر لابی بازی های خارج از زمین عربستانی ها نمی شوم، اما نگاه کنید که پس از محروم شدن عیسی آل کثیر تا چه اندازه به طرف مقابل توهین کردیم. من حتی شنیده ام رسول پناه که سرپرست باشگاه پرسپولیس است با لفظ بدی از مسؤولان کشور عربستان یاد کرده است. این موضوع بد است.

توهین به طرف مقابل ناپختگی مان را می رساند
هافبک اسبق تیم پرسپولیس خاطرنشان کرد: پی یر دو کوپرتن برای چه المپیک را پایه گذاشت؟ وی می خواست مردم کشورها را که درگیر جنگ بودند با المپیک به هم نزدیک کند. حلقه های المپیک یک عالم حرف دارد. این خیلی بد است که ما هم بخواهیم به حریف اهانت کنیم و توهین ما به طرف مقابل ناپختگی مان را می رساند.

ورزش جنگ نیست، برای دیکته کردن بازی باید به زمین برویم
وی درباره این که به هر حال تیم های عربستانی هم با کارشکنی های خود به دنبال ضربه زدن به تیم های ایرانی هستند، گفت: اگر خاطرتان باشد وضعیت تیم ملی ایران در جام ملت های 1996 با عربستانی ها بدتر از الان بود، اما چه اتفاقی افتاد که تیم ما توانست هم کاپ اخلاق را بگیرد و هم جایزه بهترین بازیکن، آقای گل و رتبه سومی را به دست آورد. شاید روابط سیاسی مان در آن زمان با عربستانی ها بدتر از آلان بود. من دیدگاه های خاصی نسبت به فوتبال و حتی ورزش دارم، اما اعتقاد دارم ورزش جنگ نیست. خیلی ناراحت می شوم که خیلی ها می گویند برای جنگیدن به زمین می رویم؛ این درست نیست بلکه باید به زمین برویم و تلاش کنیم تا قدرت خود را با ارائه بازی زیبا به حریف دیکته کنیم.
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: ورزش و فوتبال هنر است. شاید در خاطر خیلی ها باشد اما خدا پدر و مادر جمال قندور مصری که داور دیدار عربستان و ایران در جام ملت های 96 بود را بیامرزد. یک پنالتی هزار درصدی را برای ما روی حمید استیلی نگرفت، اما با وجود باخت در ضربات پنالتی به عربستانی ها در پایان بازی در حالی که همه و حتی خود من هم گریه می کردیم به بچه ها گفتم می رویم و به حریف تبریک می گوییم.

سعودی ها بازی روانی راه می اندازند اما به عنوان یک مسلمان حرمت اماکن مقدس را حفظ کنیم
مایلی کهن ادامه داد: این حرکت یک نمونه درخشان اخلاقی بود. هیچ گاه هم نگفتیم این گونه شد و آن گونه شد و به حریف هم اهانت نکردیم. هر عملی یک عکس العملی را در پی دارد. اهل اینستاگرام و تلگرام نیستم اما شنیده ام از روز گذشته توهین زیادی به حریف شده، به هر حال کشور عربستان مسلمان نشین است و مهم ترین اماکن مقدس ما در آنجا قرار گرفته است. باز هم تأکید می کنم سعودی ها به دنبال راه انداختن بازی روحی و روانی هستند و می خواهند به ما ضربه بزنند، اما ما هم نباید به حریف اهانت کنیم. البته اگر نفوذ آنها تا این اندازه بود داور یک پنالتی الکی برای النصر می گرفت و کاری هم از دست ما برنمی آمد.

AFC مته به خشخاش گذاشت و آل کثیر به عنوان یک عرب زبان به کسی توهین نمی کند
مایلی کهن با اشاره به محرومیت آل کثیر خاطرنشان کرد: خیلی مواقع ضعف های خود را به گردن حریف می اندازیم. عیسی آل کثیر از عرب های عزیز خوزستان ماست. وی هیچ گاه به کسی توهین نژادی نمی کند، ضمن این که تاکنون با ازبک ها مشکلی نداشتیم که عیسی بخواهد به آنها اهانت کند. این هم رأی ناعادلانه ای بود و AFC هم مته به خشخاش گذاشت. با تمام این تفاسیر و نگرانی ها وقتی خودمان باشیم به دلیل توانایی ها و استعدادهای فراوانی که در فوتبال و ورزش ایران وجود دارد می توانیم تیمی مانند النصر را هم به راحتی ببریم.

جانشین آل کثیر به آن سختی گل زد اما تاکنون چه قدر از توانایی هایش استفاده شده است؟
وی افزود: جانشین آل کثیر، مهدی عبدی بود که گل به آن زیبایی را به ثمر رساند. شاید تا حدی اینکاره باشم و می دانم عبدی برای به ثمر رساندن آن گل کار سختی انجام داد. وی روی سانتر ارسالی بشار بلندتر از توپ جهش کرد و سپس با جمع کردن خودش ضربه زد. این نشان از استعداد عبدی دارد. تاکنون چقدر از توانایی های وی استفاده شده است؟

هرچه حریفان از در ناسالم وارد شوند، با استعدادهای خود می توانیم ریشه حربه های شان را بخشکانیم
مربی اسبق تیم پرسپولیس ادامه داد: این مسائل را نمی گویم تا امثال این بازیکن جوان مغرور شوند و انواع و اقسام رفقایی که به نوعی مگس دور شیرینی هستند و اهداف مختلفی از حضور در کنار این بازیکنان جوان دارند دورشان جمع شوند. باز هم می گویم هر چه حریفمان از در ناسالم وارد شوند، اینقدر در کشور استعداد وجود دارد که می توانیم با توانایی های خودمان ریشه حربه آنها را بخشکانیم.

بیرون از زمین پرسپولیس را هزار بر صفر بازنده کنند، یعنی این تیم قهرمان است
مایلی کهن درباره این که باشگاه النصر پس از دیدار مقابل پرسپولیس با طرح شکایت از نماینده ایران مدعی شده پرسپولیس از برخی بازیکنان غیرقانونی در لیگ قهرمانان استفاده کرده است، اظهار داشت: اصلاً عربستانی ها با این اقدام به نتیجه برسند و خارج از زمین فوتبال ما را ببرند. وقتی پرسپولیس توانسته در زمین حریف مدعی اش را شکست بدهد، از نظر روح ورزشی به برتری رسیده و کار از این لحاظ تمام است. بیرون از زمین پرسپولیس را هزار بر صفر بازنده کنند، چه اثری در نتیجه ای در داخل زمین دارد. مهم شادی شب گذشته مردم بود که با این برد شیرین به دست آمد. اتفاقا اگر النصر از این طریق به نتیجه برسد یعنی پرسپولیس ایران قهرمان آسیا شده است.

صد در صد تیمی که به فینال آسیا رسید برای گل محمدی است و برانکو سهمی ندارد
وی افزود: باید بپذیریم نیاز به اصلاح داریم. خیلی از مشکلات جامعه ناشی از اشتباهات خودمان است. در همین پرونده برانکو هم ایراد از خودمان است که نتوانستیم با پرداخت به موقع پول این مربی کار را به اینجا نرسانیم. حتی همین الان هم به برانکو سهم می دهیم، آیا تیمی که به فینال لیگ قهرمانان رسید برای برانکو است و یا صد درصد برای یحیی گل محمدی است. این تیم نسبت به زمان برانکو چند تغییر داشته است؟

23 سال پیش به خداداد عزیزی پاداش 50 دلاری دادم
 وی خاطرنشان کرد: بچه های تدارکات تیم های ملی همیشه کمترین پاداش و دستمزد را می گیرند، اما از آنها بپرسید چگونه پاداش ها را بین آنها هم تقسیم می کردم. شاید جالب باشد بدانید به خداداد عزیزی که در بازی معروف 17 بر صفر ایران و مالدیو 7 پاس گل داد 50 دلار پاداش دادم. زیرا بیشترین از خودگذشتگی را نشان داد و از نظر من بهترین بازیکن زمین بود. آن زمان هم دلار به قیمت الان نبود که 50 دلار حدود 2 میلیون تومان بشود. ماجرا برای 23 سال پیش است. این مسائل بین بازیکنان انگیزه ایجاد می کرد و سبب انضباط تیمی می شد.

جای توهین به حریف، به سمت قوی تر کردن خودمان برویم
سرمربی اسبق تیم ملی افزود:  کارم را دوست داشتم . زودتر از همه به محل تمرین تیم ملی می رفتم و دیرتر از بازیکنان برمی گشتم. یک خانواده بودیم و بازیکنان تیم ملی را مثل بچه های خودم می دانستم. این گونه تیم ملی شکل گرفت. خواهش می کنم به حواشی که AFC ایجاد می کند دامن نزنید و به دیگران توهین نکنید. باید به سمتی برویم که خود را قوی تر کنیم، زیرا با وجود داشتن این همه استعداد فوتبال ایران از حریفانش در بعد فنی جلو است.

صعود پرسپولیس به فینال سبب می شود خانواده ها بیشتر فرزندان خود را سمت فوتبال بفرستند
مایلی کهن تصریح کرد: همین صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان سبب می شود بار دیگر خانواده ها فرزندان خود را به سمت فوتبال و آموزش آنها در مدارس فوتبال بفرستند. از همین موضوع می توان استعدادهای خوبی را پیدا کرد. علیرضا دبیر به عنوان رئیس فدراسیون کشتی بیشتر از این می نالد که خانواده ها کمتر فرزندانشان را به سمت کشتی می فرستند، اما خدا را شکر پدر و مادرها برای فوتبالیست شدن فرزندانشان علاقه دارند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

کدام گزینه را برای مدیرعاملی پرسپولیس بهتری می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن