melbet_head

گل محمدی: به وطن فروش ها درس خوبی دادیم!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1024 ] - سه شنبه, 15 مهر 1399

گل محمدی: به وطن فروش ها درس خوبی دادیم!

یحیی گل محمدی می گوید که دیدارهای پرسپولیس برای او حس حماسی داشتند و واکنش مردم بعد از برگشت نیز مثل این بود که انگار جنگ را برده و به ایران برگشته اند. یحیی ... 5 out of 5 based on 6 ratings.
گل محمدی: به وطن فروش ها درس خوبی دادیم!

یحیی گل محمدی می گوید که دیدارهای پرسپولیس برای او حس حماسی داشتند و واکنش مردم بعد از برگشت نیز مثل این بود که انگار جنگ را برده و به ایران برگشته اند. یحیی ...

ارتش سرخ دات كام :

یحیی گل محمدی می گوید که دیدارهای پرسپولیس برای او حس حماسی داشتند و واکنش مردم بعد از برگشت نیز مثل این بود که انگار جنگ را برده و به ایران برگشته اند.
یحیی گل محمدی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس که این تیم را به فینال لیگ قهرمانان آسیا 2020 رساند، در استودیوی برنامه فوتبال برتر حضور یافت و در خصوص وضعیت تیمش به اظهار نظر پرداخت. این گفتگو را در ادامه می خوانید:

* برگ برنده ما همبستگی بود
لطف خدا بود و ما انرژی مثبتی را از طریق فضای مجازی گرفتیم. اولین بار بود که در دنیا به این شکل برگزار می شد و در 20 روز 7 بازی به انجام می رسید. ما به این شرایط عادت نداشتیم و شرایط خیلی سخت بود، حدودیت هایی وجود داشت که از نظر روحی - روانی کار را سخت می کرد اما خیلی خوب با شرایط کنار آمدیم. قبل از آسیا فقط یک بازی دوستانه با شهرخودرو داشتیم اما جو داخل تیم عالی بود، بچه ها روحیه قوی داشتند و محیط انگیزشی حکم فرما بود. قدیمی های تیم خیلی خوب به جدیدها انگیزه داشتند و روحیه همبستگی  برگ برنده ما بود.

* دائم در حال آنالیز حریفان بودیم
ما در شروع بازی ها تیم آخر گروه بودیم، بازیرفت و برگشت با التعاون مرگ و زندگی بود و شاید حتی 4 امتیاز هم به دردمان نمی خورد. بازی اول را حامد لک با دو سیو نجات داد و بازی بعدی راحت تر کار کردیم. ما بازی به بازی بهتر شدیم و بچه ها باور داشتند که تا آخرین روز در قطر بمانند. استراحت، تغذیه و آنالیز هم خیلی خوب بود اما با این حال بازیکنان و کادر شرایط سختی داشتند. باید 5-6 بازی می دیدیم و دائم در حال آنالیز بودیم.

* بازی با شارجه مرگ و زندگی بود
شش امتیاز بازی با التعاون ما را صدرنشین کرد. ما انسجام تیمی خوبی داشتیم و موقعیت نمی دادیم. تلفیق بازیکنان جدید و قدیم ما خیلی خوب است، همه بچه ها عاشق پرسپولیس هستند و این اولین آیتم برای جذب بازیکن است؛ این که پرسپولیسی باشند. ما بازی با الدحیل را با یک پنالتی باختیم  که می توانست نگیرد. بازی آخر با شارجه هم مرگ و زندگی بود، گفتند که دو گل در امارات محاسبه نمی شود، از طرفی شارجه 10 گل در دو بازی زده بود. به بچه ها گفته بودم من بلد نیستم و برای مساوی بازی کنم و واقعا قاطی کرده بودم و وقتی فهمیدم حتما باید شارجه را ببریم، خوشحال شدم.

* النصر امید قهرمانی داشت
نبردها برای من یک حالت حماسی داشت. تنها انگیزه ما شاد کردن دل هواداران بود. بعد از سرگروهی، قلبا دوست داشتم با النصر بازی کنیم ولی وقتی در فینال با النصر روبرو شدیم فهمیدم که از السد قوی تر هستند. خط جلوی خیلی خوبی داشتند. حتی تعویضی های آنها هم عالی بودند.
السد هم میزبان بود و هزینه زیادی کرده بود. مثلا بازیکن 12 میلیون دلاری داشتند. اندازه 6 سال بودجه ما. واقعا تیم خوبی بود و امید قهرمانی داشتند. ولی ما در این بازی ها به یک دفاع تیمی خوب رسیدیم. هر بازیکن حریف مستاصل بود جلوی تیم ما. بازیکنانی در تیم های حزیف بودند که اگر فضا به دست می آوردند، خطرناک بودند.

* گفتیم به گوشه و محکم بزنید
ما فرصت هم برای تمرین پنالتی نداشتیم و بچه ها انقدر خسته بودند که ما باید دو روز ریکاوری می کردیم. سنگین ترین تمرین ما 5 دقیقه بود. بچه ها خیلی غیرت و شرف گذاشتند و انقدر انرژی گذاشته بودند که بعد از بازی نا نداشتند. نمی توانستند راه بروند و وقتی راه می رفتند، می افتادند. فکر نکنم هیچ وقت از یادها برود. در پنالتی ها هم بچه ها همانطوری زدند که در تمرین بود؛ می گفتیم به گوشه و محکم بزنید. آنالیزور ما مایکون را آنالیز کرده بود و ما گرا را دادیم.

* عده ای «وطن فروشی» کردند
10-15 دقیقه قبل از این که جلسه شروع شود، به ما گفتند عیسی نمی تواند بازی کند. ما آمدیم پایین و من در جلسه نشسته بودم که عیسی آمد و پچ پچ شنید و آمد پرسید می توانم بازی کنم؟ گفت امروز نمی توانی. جا دارد از او تشکر کنم قبل از بازی بی حسی می زد و در نیمه هم همینطور. جا دارد از مادرش بابت چنین فرزندی تشکر کنم. زبان آدم نمی چرخد که تشکر کند از چنین آدمی. اما خب از این مسئله توانستیم یک جور انگیزه برای بچه ها درست کنیم، گفتیم می خواهند نگذارند ما قهرمان شویم اما ما این لطف خدا و حمایت هواداران را پشت خود احساس می کردیم. همان کسی هم که رفت جای عیسی، گل زد و یک درس خوبی برای خیلی ها شد. بعد از بازی هم اتفاقات عجیبی در داخل ایران رخ داد و افرادی که «وطن فروش» که وجاهتی در فوتبال ندارند و حتی در باشگاه ها هم پست می گیرند، حرف هایی زدند که پرسپولیس به فینال نرود. خدا را شکر که این تیم انقدر بزرگ است خدا هم کمکش می کند. ما با تمام مشکلاتی که داشتیم، این تیم را با بدبختی و بدون تمرین بردیم و این غیرت بچه ها بود.

* مردم به این شادی نیاز داشتند.
یک حالتی بود که انگار رفتیم جنگ و پیروز برگشتیم. یک وضعیت خوبی بود و حتی خیلی از استقلالی ها هم به من پیغام می دادند چون یک بحث ملی بود. باتوجه به نامردی ها و اتفاقاتی که رخ داد، بحث کاملا ملی بود. مردم ما این شادی را باتوجه به بحث های اقتصادی نیاز داشتند.

* در امکانات بسیار ضعیف هستیم
بچه ها انقدر صمیمی بودند که حس برادری داشتند. در این فینال خیلی کمک کردند و همانطور که گفتم برگ برنده ما همین اتحاد بود. نظمو انضباط را بزرگترهای تیم به خصوص کالدرون کنترل کردند. همه می دانستند که ساعت 2 و 3 و 4 باید چه کار کنند. اصلا بی نظمی نداشتیم اما در شروع کار نمی دانستیم چطور است و شش تیم در هتل بودند. نمی گذاشتند 10 متر آن طرف تر از هتل برویم و هر دو روز تست کرونا بود. اما هرچه جلوتر رفتیم بچه ها این را پذیرفتند و در بحث امکانات تیم های ما هم خیلی ضعیف بود، ما یخ را داخل وان می ریختیم تا بازیکنان ریکاوری کنند. ما باید هزینه بیشتری کنیم، وقت و سرمایه و برنامه ریزی بیشتری انجام دهیم.

* لک می گوید حامد قدیم نیستم!
حامد یک پرسپولیسی به تمام معنی است و از سال 91 که در صبا با من کار می کرد، همش می گفت پرسپولیس. آن لحظه هم که با او قرارداد بستیم فقط گفت خداراشکر که به آرزویم رسیدم. این در کارش بسیار مهم بود و تمام تمرکزش در تمرین است. نمی دانم اصلا پیج دارد یا نه. رادو هم خیلی خوب کار می کند، حامد خیلی خوب جا افتاد و دو توپی که در مقابل التعاون گرفت تیم را نگه داشت و اعتماد به نفس خوبی داد. ما کلا دو گل خوردیم که از روی نقطه پنالتی بود. اما کارش تازه شروع شده و این فقط یک شروع خوب بوده و مهم است که ادامه دهد و خوب تمام کند. باید تمرکزش در تمرینات باشد و از نظر زندگی شخصی و خصوصی، عملکرد بهتری داشته باشد. او می تواند یکی از گلرهای تیم ملی باشد. من تغییرات مثبتی در او دیدم و این تغییر خیلی به او کمک کرد. اوایل که آمده بود و صحبت کرده بودیم گفت حامد قدیم نیستم. در بحث تمرینات عملکرد خوبی داشته و کتاب می خواند و تغذیه خوبی دارد. دست های کشیده و قد و هیکل خوب برای یک دروازه بان خیلی خوب است. باید قدر بداند و نباید زود اشباع شود. در بحث فوتبال دست بالای دست بسیار است و اگر شل بیایی، سفت می خوری.

* بازیکنان کار را جلو بردند
مشکلی هم برای آقای شیری به وجود آمد و ما در دفاع راست فقط سیامک را داشتیم. بیشتر بازی هایش برای ما سمت راست هافبک داشت و در دفاع راست هم عملکرد خیلی خوبی داشت. از نظر فیزیکی و نوع بازی، دفاع راست برایش خوب شد. فکر کنم تمام خصوصیات یک دفاع راست را دارد. سعید یکی دو بازی مصدوم شد اما یکی دو بازی را با کشیدگی بازی کرد و تا آخر خود را کشاند. او را بچه باغیرتی دیدم، هر موقع می آمدم بعد از 90 دقیقه بازی دیدم و گفتم چطوری؟ گفت خوبم. از هرکسی می پرسیدم که چطوری اصلا چیز دیگری به جز خوبم نگفتند. بازیکنان خودشان کار را جلو می بردند و من همچین جوی را در دوره مربیگری و بازیکنی ندیده بودم.

* کمال و احمد خیلی انرژی می گذارند
نمی توانستیم با دو هافبک دفاعی بازی را تمام کنیم چون احمد و کمال خیلی در بازی ها انرژی می گذارند. کمال در شروع کار مصدومیت داشت اما با حضور سرلک تقسیم انرژی انجام دادیم و هر کدام را که گذاشتیم وظایفش را انجام داد و هیچ نگرانی ای نداشتیم. هر کدام که بود خصوصیت خوبی را اضافه می کردند. ضمن این که ما سعید حسین پور را هم داشتیم که بازی نکرد اما آن طرف هم خیالمان راحت بود.

* به قول علی پروین؛ ماشالله به غیرتشان!
زوج وحید و عیسی خیلی زوج خوبی شد در این مسابقات. هر دو سرعت خوب، پرس خوب و کار ترکیبی خوبی داشتند و همدیگر را تغذیه می کردند. این زوج را خیلی دوست داشتیم. در دفاع بودند و در حمله هم عملکرد خوبی داشتند و 5-6 گل هم زدند. این دوندگی بیش از حد خیلی به ما کمک کرد. خصوصا وحید که اصلا خسته نمی شد. ما او را بردیم هافبک چپ اما تا دقیقه 120 می دوید. به قول آقای علی پروین واقعا ماشالله به غیرتشان. ممنون از آقای کلانی و دیگر پیشکسوتان که به استقبال آمدند، ما باید به دست بوسی می رفتیم. وحید امیری در فوروارد خوب جا افتاده و باتوجه به مشکل عیسی، در پست فوروارد به بازیکن نیاز داریم.

* شجاع پرسپولیسی است و می ماند
بشار روز قبل از بازی با شهرخودرو تازه به تیم اضافه شد. خیلی دور بود از تمرینات اما سعی کردیم او را حفظ کنیم. یک مصدومیتی هم داشت اما رفته رفته بهتر می شد و نسبت به دیگر بازیکنان بدنش راحت تر بود و پاس گل خوبی داد. هم سیدجلال و هم شجاع و هم کنعانی همین الان راحت می توانند در تیم ملی بازی کنند. برای خط دفاعی کار خیلی سخت بود چون حریفان مهاجمان میلیون دلاری داشتند. این که تورنمنت را بدون اشتباه پشت سر بگذارید، خیلی مهم است. شجاع می توانست زودتر هم دعوت شود و فکر کنم بحث هایی که درباره کارت زرد زیاد بود، مربیان تیم ملی در این باره خیلی حساس هستند و به نظرم روی بازیکنان این چنینی در بازی های بین المللی زیاد حساب باز نمی کنند. موضوع شجاع را دقیق نمی دانم، اتفاقاتی که بعد از بازی رخ داد، جو نگران کننده ای را به وجود آورد. ما در خط دفاعی بازیکنی را نخریدیم چون یک درصد هم فکرش را نمی کردیم. ته تهش او آنقدر پرسپولیس را دوست دارد که در تیم بماند.

* سه ماه پیش گفتم تکلیف را روشن کنید
همه می دانند مشکلات مالی پرسپولیس زیاد است. من سه ماه پیش گفتم تکلیف بازیکنان را مشخص کنید تا ما در نقل وانتقالات و قبل از آسیا تمرکزمان بهم نخورد. اولویت من این بود که تیممان حذف شود، بازیکنانی که ما خریدیم همگی در پست هایی بوده که بازیکن از دست دادیم. در ادامه مشکلاتی پیش آمد و مشکلات مالی هنوز هم ادامه دارند. وقتی بحث مالی بازیکن و باشگاه پیش می آید، یک جریان رسانه ای به وجود می آید که این ها پول می خواهند و ما را مقابل هواداران پرسپولیس قرار می دهند. هوادار فکر می کند چون ما پول می خواهیم و چون بدهی به برانکو و کالدرون هست، نباید به ما پول بدهند. وقتی قرار است موعد پرداختی و قرارداد باشد، این جو رسانه ای به وجود می آید. می دانم چه کسانی هستند اما نمی خواهم کام هواداران را تلخ کنم. اما درست نیست که بحث مالی بازیکنان و مربیان را مقابل بحث برانکو قرار دهیم؛ برانکو بنده خدا دو سال است پول نگرفته. من مصاحبه های زیادی از باشگاه دیدیم که گفته اند پولش آماده است و ده روز بعد می دهیم. چند بار گفتند بین پرداختی به بازیکنان و برانکو باید یکی را انتخاب کنیم در حالی که پرداختی به کل بازیکنان 5 میلیارد بوده و بدهی برانکو 30 میلیارد.

* با بحث اعتصاب به آسیا رفتیم
اگر بحث سه ماه پیش که گفتم همان موقع حل می شد، کار شجاع به اینجا نمی رسید. ما با مشکلات مالی به آسیا رفتیم و بحث اعتصاب هم بود. ما این مسائل را جمع کردیم و اگر قرار بود به این مسائل پرداخته شود، ما این مسائل را نمی دیدیم. زحمت خودشان را می کشند و پول هم می آورند اما کافی نیست. مشکلات مالی ادامه دارد و امیدواریم حل شوند.

* قراردادها را قبل از محرومیت ثبت کردیم
ما باید حتما دفاعیه و لایحه خوبی را بفرستیم و باید تیم حقوقی مجرب داشته باشیم اما باشگاه ما چند ماه است معاون حقوقی ندارد. این مسائل مسائلی نیست که حل شوند، وکلای خارجی همگی مجرب هستند و می آیند رایی که دوست دارند را انجام می دهند. اگر تیم حقوقی قوی نباشد، به مشکل می خوریم. در بحث عیسی با چند نفر از حقوق دان ها صحبت کردیم و گفتند اگر خوب دفاع شود، می توان کاری کرد. چیزی که مشخص است، ما همه قراردادها را تا بستیم رفتیم ثبت کردیم. رای محرومیت برای 22 شهریور بود اما ما قبل از آن همه قراردادها را ثبت کرده بودیم و مشکلی نیست. ما 21 ام از ایران رفتیم و قرارداد قبل از آن بسته شده بود.

* تیم ما را هم نگاه کنند
ما خیلی خسته هستیم، از فدراسیون خواستیم کمی تعامل داشته باشند. 5 بازیکن ما در تیم ملی هستند و بعد از آن هیچ استراحتی نخواهیم داشت. پنجم سوپرجام داریم، از فدراسیون و سازمان لیگ که خیلی هم زحمت می کشند در این بحث کرونا برنامه ریزی می کنند، یک مقدار تیم ما را هم نگاه کنند. ما هم دوست داریم آماده برویم و با استراحت خوب به لیگ برتر برویم. این بازیکنان 14-15 است بدون استراحت بازی می کنند.

* نباید ای اف سی و کشورها را با لفظ بد خطاب کنیم
وحید و عیسی و احسان را نداریم. امیدواریم اتفاقات خوبی بیفتد اما خواهشی از دوستان دارم که در بحث دفاع یک مقدار منطقی و با احترام بیشتر وارد شویم و به یک کشور دیگر و به ای اف سی توهین نکنیم، این ها تصمیم گیر هستند. باید برویم با احترام تصمیم گیری کنیم، این که آن ها را بد خطاب کنیم، صورت خوبی ندارد. ما پرسپولیس هستیم و این اسم پیشینه زیادی دارد. ما تمدن صادر می کردیم و صاحب آن هستیم. صورت خوشی ندارد با الفاظ بد کشورها را مورد خطاب قرار دهیم. این که با توهین کاری را انجام دهیم، کار بدتر می شود.

* از همه کسانی که زحمت کشیدند، تشکر می کنم
یک تیم در زمین بود و یک تیم قوی هم در نیمکت. آقای پیروانی خیلی زحمت کشیدند و بچه های ماساژور، پزشکی و... . پیشکسوتان خیلی حمایت کردند و با مصاحبه های خوبشان به ما دلگرمی دادند. درود و سلام و شادباش می فرستیم به روح کسانی که برای این تیم زحمت کشیدند و حالا در بین ما نیستند. روحشان شاد باشد و از خانواده هایمان هم تشکر می کنم که استرس زیادی را تجربه کردند. از همه بیشتر حرص خوردند و از تک تکشان تشکر می کنیم. دوباره دوست دارم از بازیکنان تشکر کنم که غیرت را معنی کردند. فقط می توانم از این جمله استفاده کنم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

موافق افزایش رقم قرارداد بازیکنان در حالی که قرارداد دارند هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 11 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن