melbet_head

باقری: بعد از رفتن ستاره ها زانوی غم بغل نگرفتیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 953 ] - سه شنبه, 15 مهر 1399

باقری: بعد از رفتن ستاره ها زانوی غم بغل نگرفتیم

کریم باقری مربی پرسپولیس در کنار یحیی گل محمدی و بقیه عوامل کادر فنی مجموعه ای بسیار یکدست و کاربلد را تشکیل داده اند و نقش بسیار مهمی در پیروزی های بزرگ پرسپ... 5 out of 5 based on 5 ratings.
باقری: بعد از رفتن ستاره ها زانوی غم بغل نگرفتیم

کریم باقری مربی پرسپولیس در کنار یحیی گل محمدی و بقیه عوامل کادر فنی مجموعه ای بسیار یکدست و کاربلد را تشکیل داده اند و نقش بسیار مهمی در پیروزی های بزرگ پرسپ...

ارتش سرخ دات كام :

کریم باقری مربی پرسپولیس در کنار یحیی گل محمدی و بقیه عوامل کادر فنی مجموعه ای بسیار یکدست و کاربلد را تشکیل داده اند و نقش بسیار مهمی در پیروزی های بزرگ پرسپولیس داشته اند. به بهانه موفقیت پرسپولیس در آسیا و رسیدن این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت و گویی اختصاصی با کریم باقری داشتیم که ماحصل این گفت و گو از نظرتان می گذرد.
 
*واقعاً با توجه به تیم جدید پرسپولیس و جدایی چند تن از ستاره های تیم قبل از لیگ قهرمانان آسیا، فکر می کردید در لیگ قهرمانان بدرخشید و به فینال صعود کنید؟
 من فکر می کنم رمز موفقیت ما تیم پرسپولیس بود، تیمی که بازیکنان و کادر فنی اش فقط و فقط یک هدف داشتند و آن هدف هم چیزی جز موفقیت نبود. در واقع از روزی که ما وارد مسابقات شدیم هدف مان این بود که به فینال آسیا صعود کنیم و خدا را شکر که به این مهم هم رسیدیم. بازیکنان ما سه روز، سه روز تحت شرایط سخت و فشرده بازی کردند و با انرژی زیادی که گذاشتند اتفاق خوبی برای ما افتاد و به فینال صعود کردیم. در واقع اتفاق خوبی که دنبالش بودیم برای ما رخ داد. بازیکنان ما در همه بازی ها خوب بودند و تنها در یک بازی در شرایطی که مستحق باخت هم نبودیم با یک ضربه پنالتی، نتیجه بازی را واگذار کردیم. در واقع اشتیاق و عزم زیاد برای موفقیت، تصمیم جمعی بود و بازیکنان مان دنبال این بودند که آخرین تیمی باشند که از دوحه به ایران بازمی گردد که همینطور هم شد. بازیکنان مان با وجود خستگی زیادی و فشار از جان مایه گذاشتند و به موفقیتی بزرگ رسیدند.

*نکته عجیب و قابل تحسین به این موضوع باز می گشت که بازیکنان جدید در کمترین فرصت زمانی خودشان را با تیم آدابته کردند و در ترکیب پرسپولیس هم عالی کار کردند، در حالی که خیلی انتقادها متوجه بازیکنان جدید در بدو ورود و به خدمت گرفتن شان شد!
 هر زمان تغییری در تیم به وجود بیاورید آمارها و حرف های بدی زده می شود که کارشناسی نیست و متأسفانه بعضی ها هم بی حساب و کتاب کارشناسی می کنند، این در حالی بود که بازیکنان جدید با وسواس زیادی گرفته شده و اصلاً الکی جذب نشدند و اصلاً اینطور نبود که کادر فنی به بازیکنان مدنظرش بگوید تو بیا و تو هم بیا و به تیم ما اضافه شو. در مورد آدابته شدن بازیکنان جدید هم باید بگویم که بازیکنان جدید درک خیلی خوبی از شرایط و موقعیت تیم داشتند و هر بازیکنی در هر پستی که به میدان رفت واقعاً عالی بازی کرد و در قالب کار تیم هماهنگی بالایی را به نمایش گذاشت و ارائه داد.

*شما اما در کمال فروتنی گفتید که کمترین نقش را در پیروزی تیم در لیگ قهرمانان آسیا داشتید!
 بله من واقعاً کمترین نقش را داشتم. در کنار تیم بودم و سعی کردم مراقب بازیکنان باشم تا خدایی نکرده اتفاق ناگواری برای بازیکنی رخ ندهد و به نوعی اگر حاشیه ای هم بود آن را جمع کنیم. در واقع همه کارها برعهده آقا یحیی و بقیه بچه های کادر فنی و مدیر تیم بود که زحمات زیادی را برای تیم و موفقیت بچه ها کشیدند.

*اما همه می دانند شما کریم باقری هستید و هیچ کسی نمی تواند منکر این موضوع شود.
این نظر لطف شماست اما طبق همان چیزی که گفتم کمترین نقش را در پیروزی و موفقیت تیم داشتم و برایم مانند بقیه کادر و بازیکنان موفقیت تیم مهم بود که به آن هم رسیدیم و آن را تقدیم ملت و مردم ایران کردیم.

*محرومیت عیسی آل کثیر شوک بدی به تیم تان وارد کرد. در این خصوص و اعمال نفوذ عربستانی ها که به شدت مورد تقبیح فوتبال دوستان ایرانی هم واقع گردید چه صحبتی دارید؟
 من فکر می کنم در خصوص محرومیتی که پیش آمد کل منطقه غرب آسیا فهمیدند که چه اتفاق غیر فوتبالی رخ داده و این حرکت را حرکتی عادی ندانستند. در واقع کاملاً مشخص شد که دست های پشت پرده ای در کار بوده که می خواستند پرسپولیس را حذف کنند در حالی که این محرومیت عزم و اراده بازیکنان ما را دو چندان و مضاعف ساخت تا به هر شکل ممکن با پیروزی از زمین خارج شوند و دیدید که بازیکنان چه نمایشی را ارائه دادند و با ده نفره شدن هم چیزی از اراده آنها برای پیروزی کم نشد و بازیکنان تا سرحد جان شان تلاش کردند چون هم قسم شده بودند که جای خالی عیسی را پر کنند و پیروز شوند و بردشان را هم به مردم و هواداران فوتبال تقدیم کنند که خدا را شکر همینطور هم شد.

*اما باز هم مسئولان النصر دست بردار پرسپولیس نیستند و گفته اند قرارداد بازیکنان جدید پرسپولیس بعد از بسته شدن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس منعقد شده و باید پرسپولیس بازنده اعلام شده و آنها به جای پرسپولیس به فینال بروند!
 این مسائل به مدیریت باشگاه و پس از آن فدراسیون فوتبال مربوط می شود. ما باید بهترین نتایج را کسب می کردیم که به همت بچه ها و اتحاد و همدلی و کار تیمی و گروهی عالی به این مهم رسیدیم و خداراشکر بازیکنان مان حماسه خلق کردند و دل یک ملت را هم شاد کردند و در این شرایط سخت کرونایی و اقتصادی مردم را خوشحال کردند که این مسأله واقعاً ارزش زیادی دارد و ما هم از این امر بسیار خشنودیم و خدای خودمان را شکر می کنیم که موفق شدیم مردم و هواداران تیم مان را خوشحال کنیم.

*ستاره تیم پرسپولیس در آسیا را چه بازیکنی می دانید؟
 اصلا نمی توانم از یک بازیکن نام ببرم و فکر می کنم ستاره پرسپولیس کار تیمی بسیار خوب همه بازیکنان بود و به جای یک بازیکن من تیم پرسپولیس را بهترین می دانم و معرفی می کنم.

*فکر می کنید بازیکنان جایگزین موفق شدند جای ستارهای بزرگی مانند بیرانوند و ترابی و علیپور را پر کنند؟
 بازیکنانی که شما از آنها نام بردید همگی تأثیرگذار بودند و در زمان خودشان بهترین کارآیی را نشان دادند اما هر کدام به دلایل شخص از تیم ما رفتند با این وجود بعد از جدایی شان طبق قانون حرفه ای ما نباید زانوی غم بغل می گرفتیم، از همین رو بازیکنان جایگزین آمدند و در کنار سایر بازیکنان خوب کار کردند. به هر حال هر بازیکنی یک روز به تیمی می آید و شاید روزی دیگر هم از تیم جدا شود و باز هم بازیکنان جایگزین بازی کنند و به تیم اضافه شوند. این قاعده حرفه ای تیم هاست و در فوتبال حرفه ای هم امری اجتناب ناپذیر است.

*اگر عیسی بخشیده نشود در لیگ فرسایشی و بقیه مسابقات به مشکل برنمی خوردید؟
 مسئولان پیگیر این مسأله هستند و دنبال حل مشکلند اما دیدید که بازیکنی مانند عبدی وقتی به تیم ما اضافه شد در مقابل النصر گل خوبی زد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

موافق افزایش رقم قرارداد بازیکنان در حالی که قرارداد دارند هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن