melbet_head

مطهری: شادی مردم در ایران اشک ما را درآورد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 408 ] - سه شنبه, 15 مهر 1399

مطهری: شادی مردم در ایران اشک ما را درآورد

دستیار یحیی گل محمدی در پرسپولیس گفت: بار دیگر این موضوع ثابت شد که بازیکن و مربی ایرانی برای آنکه رؤیا های یک ملت را محقق کنند، نیاز به اعتماد و امکانات دارن... 5 out of 5 based on 2 ratings.
مطهری: شادی مردم در ایران اشک ما را درآورد

دستیار یحیی گل محمدی در پرسپولیس گفت: بار دیگر این موضوع ثابت شد که بازیکن و مربی ایرانی برای آنکه رؤیا های یک ملت را محقق کنند، نیاز به اعتماد و امکانات دارن...

ارتش سرخ دات كام :

دستیار یحیی گل محمدی در پرسپولیس گفت: بار دیگر این موضوع ثابت شد که بازیکن و مربی ایرانی برای آنکه رؤیا های یک ملت را محقق کنند، نیاز به اعتماد و امکانات دارند.
حمید مطهری، دستیار مورد اعتماد یحیی گل محمدی و مربی سرخپوشان یکی از عوامل صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا بود. او در کنار سایر اعضای کادر فنی، عصای دست یحیی شد و در حساس ترین دقایق بازی های این تیم، مهم ترین نکات ممکن را به گل محمدی می گفت تا سرمربی جوان تیم برای ایجاد هر تغییری در زمین بازی ذهنش باز باشد.

مربی و بازیکن ایرانی نیاز به اعتماد دارند
به همین بهانه دقایقی با مطهری به صحبت پرداختیم. او در ابتدا گفت: «به همه پرسپولیسی ها، این افتخار بزرگ را تبریک می گویم. بار دیگر این موضوع ثابت شد که بازیکن و مربی ایرانی برای آنکه رؤیا های یک ملت را محقق کنند، نیاز به اعتماد و امکانات دارند. ما در فضایی دوستانه و آرام، کاری کردیم که همه طرفداران مان افتخار کنند. این پیروزی و موفقیت را می توانیم به همه مردم ایران هدیه دهیم زیرا اعضای تیم پرسپولیس نیز بخشی از بدنه مردم این کشور هستند.»

شاهکار خلق کردیم
مطهری حرف هایش را این طور ادامه داد: «کاری که پرسپولیس کرد، برای همیشه در تاریخ ماندگار می شود. ما 3 روز یک بار بازی کردیم. چند بازیکن مصدوم داشتیم و نسبت به 2 بازی ابتدایی، تغییراتی در ترکیب و اسکلت اصلی تیم مان به وجود آمده بود، اما بچه ها با غیرت و تلاش و تعصبی که داشتند، یک شاهکار بزرگ را خلق کردند. آن ها نشان دادند هر کاری از دست شان برمی آید و تنها نیاز به حمایت و دریافت انرژی های بیشتر دارند تا خودشان را ثابت کنند.»

به خاطر شادی مردم اشک ریختیم
مربی پرسپولیس با اشاره به جشن های خیابانی که در شهر های مختلف کشورمان به راه افتاد، افزود: «از این اتفاق واقعاً خوشحالیم. بعد از بازی با النصر عربستان، وقتی به هتل رسیدیم، به تماشای این جشن بزرگ نشستیم. چه افتخاری از این بالاتر که مردم کشورت را این طور شاد کنی و چه خوشحالی بالاتر از اینکه ایرانی ها را تا این حد خوشحال ببینی. ما با دیدن این لحظات و شادی مردم، در دوحه قطر اشک می ریختیم، چون خدا به ما این عزت را داد که مسبب شادمانی مردم و به راه افتادن این جشن های خیابانی در شرایط بسیار بد اقتصادی شویم.»

شرایط خاصی را تجربه کردیم
از مطهری در مورد عملکرد بازیکنان در دیدار آخر با النصر هم پرسیدیم که اضافه کرد: «هرکس که بازی را دید، می تواند در این مورد قضاوت کند. بازیکنان ما مثل یک قهرمان جنگیدند و از جان شان برای رسیدن به پیروزی استفاده کردند. در طول 90 دقیقه و همچنین دو وقت اضافه، شرایط خاصی را تجربه کردیم ولی خدا خواست تا در نهایت به فینال برسیم. در نهایت، با انتخاب بهترین و باروحیه ترین بازیکنان برای زدن ضربه پنالتی، بازی را بردیم. جا دارد از حامد لک هم تقدیر کنیم که یک پنالتی سخت و به موقع را مهار کرد.»

محرومیتی که ما را شوکه کرد
او افزود: «بگذارید یک ماجرایی را برای تان تعریف کنم. حدود 25 دقیقه مانده به شروع جلسه فنی، افشین پیروانی با من و یحیی تماس گرفت و گفت عیسی آل کثیر محروم شده است. یک لحظه خودتان را به جای ما بگذارید؛ همه برنامه های مان به هم ریخت و مشکل دیگر این بود که باید روحیه بازیکنان را بالا نگه می داشتیم. بالاخره عیسی بازیکن کوچکی برای پرسپولیس نبود، او واقعاً برای تیم زحمت کشید و در کنار سایر بازیکنان، باعث صعودمان به نیمه نهایی شد ولی با این حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا، همه شوکه شدیم. در آن زمان، باید دو کار را انجام می دادیم، اول اینکه فوراً با شرایط کنار بیاییم و در ثانی ترکیب را تغییر بدهیم. ما این کار ها را به سرعت انجام دادیم در جلسه فنی بود که برخی بازیکنان موضوع محرومیت را متوجه شدند. یعنی طوری مدیریت کردیم که در آن جلسه، هیچ بازیکنی احساس کمبود نکند. خدا را شکر که مهدی عبدی در زمین بود و گل تساوی را زد تا جای خالی عیسی را پر کند. همه بازیکنان به خاطر این محرومیت، بیشتر از حد توان شان دویدند و خیلی از مسائل را ثابت کردند.»

برای فینال برنامه ریزی می کنیم
مطهری ادامه داد: «حالا دیگر باید منتظر فینال لیگ قهرمانان آسیا باشیم. روز 29 آذر باید در فینال مقابل نماینده شرق آسیا به میدان برویم که بدون تردید کارمان سخت است ولی مطمئن باشید برای فینال برنامه ریزی درستی می کنیم تا بار دیگر برای کشورمان افتخار جدیدی به دست بیاوریم. حق این تیم بود که به فینال برسد و خدا را شکر توانستیم حق مان را بگیریم. هنوز کارمان تمام نشده و باید منتظر اتفاقات بهتری باشیم.»


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

کدام گزینه را برای مدیرعاملی پرسپولیس بهتری می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن