melbet_head

پهلوان: زود هماهنگ شدیم چون هدف بزرگی داشتیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 654 ] - چهارشنبه, 16 مهر 1399

پهلوان: زود هماهنگ شدیم چون هدف بزرگی داشتیم

پرسپولیسی ها یکشنبه شب در شرایطی که هواداران، پیشکسوتان و مسئولان ورزش کشور به فرودگاه امام خمینی(ره) رفته بودند تا از فینالیست رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اس... 5 out of 5 based on 2 ratings.
پهلوان: زود هماهنگ شدیم چون هدف بزرگی داشتیم

پرسپولیسی ها یکشنبه شب در شرایطی که هواداران، پیشکسوتان و مسئولان ورزش کشور به فرودگاه امام خمینی(ره) رفته بودند تا از فینالیست رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اس...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیسی ها یکشنبه شب در شرایطی که هواداران، پیشکسوتان و مسئولان ورزش کشور به فرودگاه امام خمینی(ره) رفته بودند تا از فینالیست رقابت های لیگ قهرمانان آسیا استقبال کنند پس از سه هفته به کشورمان برگشتند تا از همین حالا خودشان را برای سوپر جام لیگ برتر بیستم و البته فینال رقابت های آسیایی آماده کنند. هرچند حرف وحدیث ها و شایعاتی که این چند روز درخصوص شکایت النصر عربستان از پرسپولیس بابت استفاده غیرقانونی از بازیکنان جدیدش در رسانه ها و شبکه های اجتماعی به راه افتاده به شدت کام هواداران سرخ را تلخ کرده و باعث شده که خنده بر لبان شان خشک شود، اما بازیکنان و کادرفنی این تیم بدون توجه به این حواشی با روحیه ای بالا همچنان از حضور در فینال لیگ قهرمانان آسیا لذت می برند. البته در این بین بازیکنان تازه وارد پرسپولیس حال و هوای دیگری دارند و با توجه به اینکه در اولین تجربه پوشیدن پیراهن سرخ توانسته اند تا فینال بازی های آسیایی را هم تجربه کنند، کمی از قدیمی تر های سرخ که تجربه حضور در فینال و نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا را در کارنامه دارند، خوشحال تر هستند و هیجان بیشتری دارند. احسان پهلوان یکی از این بازیکنان است که در این بازی ها هم پاس گل داد، هم کارت زرد گرفت و هم اخراج شد. بعد از بازگشت کاروان سرخ به ایران فرصتی دست داد تا با این هافبک طراح صحبت کنیم. گفت وگو با پهلوان را در ادامه می خوانید.

*ابتدا از حضور در این تورنمنت سنگین و فشرده صحبت کن. به نظر می آید پرسپولیس از مرحله گروهی تا فینال غرب آسیا با قرعه های سختی روبه رو شد.
همان طور که اشاره کردید با توجه به فشردگی بالایی که این بازی ها داشت کار تیم هایی که به مراحل بالاتر می رفتند، سخت تر می شد. فکر می کنم این بازی های بسیار پرفشار برای پرسپولیس سخت تر هم بود چراکه در مرحله مقدماتی تیم های قدرتمندی همگروه ما بودند و گروه مرگ این رقابت ها لقب گرفته بودیم. همچنین چون بازی ها سه روز یک بار انجام می شد کار برای تیم هایی که بازی های سنگین تری انجام می دادند سخت تر هم شده بود ولی همه اعضای تیم می دانستند که برای چه کاری به دوحه رفته اند و چون هدف مان مشخص بود با تلاش مضاعف توانستیم فعل خواستن را صرف کنیم و درنهایت به هدف نهایی که رسیدن به فینال بازی های لیگ قهرمانان آسیاست، برسیم.

*یکی از انتقادهایی که از یحیی پیش از شروع این بازی ها می شد این بود که نفرات جدید عجولانه انتخاب شده اند و کیفیت لازم را ندارند. اما در عمل دیدیم که بازیکنان تازه وارد عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند. تو از عملکرد خودت راضی هستی؟
وقتی که یک تیم در یک تورنمنت قهرمان می شود یعنی تمام اعضای آن تیم عملکرد خوب و قابل دفاعی داشته اند. من نمی توانم راجع به عملکرد خودم صحبت کنم اما خدا را شکر که به فینال این بازی ها رسیدیم و این را خوب می دانم که همه بازیکنان از جان مایه گذاشته اند و من هم تمام تلاشم را کردم تا بتوانم بهترین بازی ها را برای پرسپولیس انجام بدهم و در هدفی که برای تیم تعیین شده بود که همان حضور در فینال بازی ها بود، نقش قابل توجهی داشته باشم. امیدوارم که کادرفنی و هواداران پرشمار پرسپولیسی از من راضی باشند.

*نکته ای که حتی تعجب کارشناسان فوتبالی را هم در ایران برانگیخته کرده بود هماهنگی خوبی بود که بازیکنان جدید با نفرات قدیمی تیم ایجاد کرده بودند. این موضوع دلیل خاصی داشت؟
بله، واقعا گاهی خودمان هم احساس می کردیم سال هاست در کنار یکدیگر بازی می کنیم و بازیکنان جدید خیلی زود خودشان را با تاکتیک های آقا یحیی و شرایط پرسپولیس وفق دادند. وقتی یک بازیکن وارد تیمی بزرگ می شود که تمام هدفش قهرمانی و کسب جام برای هواداران پرشمارش است، اگر می خواهد از قافله عقب نماند و موثر واقع شود باید حتما خیلی زود خودش را با شرایط این تیم و تفکرات حاکم بر آن وفق بدهد و همین تفکر حرفه ای که در بین نفرات جدید پرسپولیس وجود داشت باعث شد هماهنگی بین بازیکنان جدید و قدیمی تر زودتر شکل بگیرد. البته یک موضوعی را هم نباید نادیده بگیریم و آن هم جو بسیار خوب و دوستانه ای است که در تیم پرسپولیس وجود دارد و البته شخصیت بالای بزرگ ترهای تیم که خیلی به بازیکنان کمک کرد تا به این موفقیت دست پیدا کنند.

*فکر می کنم بدترین لحظه ای که تو در این جام تجربه کردی صحنه ای بود که منجر به اخراجت در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا شد. تصمیم داور را قبول داری؟
خب ما چه در برابر پاختاکور و چه در بازی برابر النصر شاهد یک بازی فیزیکی همراه با دوندگی فراوان بودیم و وقتی کار به وقت های اضافه کشیده شد واقعا بدن هایمان رو به تحلیل رفته بود و احساس خودم بر این است که اگر خسته نشده بودم و بدنم جواب می داد آن خطا را انجام نمی دادم که کارت زرد دوم را برایم به همراه داشته باشد. اما درخصوص کارت زرد اول بر این باورم که داور می توانست در این صحنه به من کارت ندهد اما هرچه بود خدا را شکر می کنم که اخراج من باعث نشد تیم به مشکل برخورد کند و درنهایت پیروز میدان لقب گرفتیم. البته باید از هم تیمی هایم هم تشکر کنم که بعد از اخراج من تلاش شان را مضاعف کردند و اجازه ندادند کمبود یک بازیکن در زمین حس شود و درنهایت این حماسه شکل گرفت.

*قبل از دیدار نیمه نهایی حرف وحدیث درخصوص قدرت النصر زیاد بود و از این تیم یک غول ساخته بودند. واقعا این تیم در این حدی که در ایران از آن تعریف می شد، بود؟
شما وقتی به نام و قیمت ستاره های النصر نگاه می کنی و متوجه می شوی که چه هزینه ای برای ساخت این تیم صورت گرفته، باور می کنید که پرسپولیس با یک تیم قدرتمند به معنای واقعی مصاف داشته است. نماینده عربستان به معنای واقعی یک باشگاه حرفه ای بود که ما توانستیم با غیرت ایرانی و دعای خیر هواداران مان از دور رقابت ها حذف شان کنیم.

*در فاصله 3 ساعت به شروع بازی با النصر خبر محرومیت عیسی آل کثیر به اردوی پرسپولیس رسید. طبعا حسابی این خبر ناراحت تان کرد؟
واقعا این خبر شوکه کننده بود. ما در جلسه فنی پیش از بازی بودیم که این خبر اعلام شد و نمی دانستیم باید در مقابل این تصمیم نادرست چه اقدامی بکنیم. همه ما می دانستیم که عیسی بی گناه است و دیده بودیم که او در تیم های قبلی اش هم همین شادی گل را انجام می داد. این تصمیم AFC اوج نامردی و نابرابری بود که در آن شرایط ضربه شدیدی به بازیکنان و کادرفنی تیم وارد کرد. اما ما درنهایت توانستیم با این موضوع کنار بیاییم و حتی همدل تر از قبل با یکدیگر هم قسم شدیم که به خاطر عیسی و این حکم ناعادلانه هم که شده بازی را ببریم و فینالیست شویم. خدا را شکر می کنم که توانستیم در مقابل این توطئه هایی که برای تضعیف پرسپولیس چیده بودند بایستیم و نشان بدهیم که نمی توانند پرچم پرسپولیس را پایین بیاورند. فکر می کنم ان شاءالله به زودی محرومیت آل کثیر هم لغو می شود و می توانیم در فینال او را در کنار خود ببینیم.

*به عنوان سوال آخر می خواهیم از فضای ورزشگاه در زمان به ثمر رسیدن پنالتی ها بپرسیم. در ایران که هواداران تان استرس زیادی را متحمل شدند.
واقعا کل این بازی پر از استرس بود، خصوصا وقت های اضافه و البته ضربات پنالتی. واقعا من شخصا تا امروز با این همه سابقه بازی در لیگ برتر چنین استرسی را تجربه نکرده بودم و خوشحالم که خداوند عزت داد تا بتوانیم با تمرکز بالا از این مرحله سخت عبور کنیم و به فینال برسیم. در آخر تبریک می گویم به کادر فنی زحمتکش تیم، بازیکنان، سایر اعضای تیم و همه هواداران سرخ دل و مردم ایران زمین، به امید قهرمانی پرسپولیس در آسیا.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

موافق افزایش رقم قرارداد بازیکنان در حالی که قرارداد دارند هستید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
یکشنبه, 11 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن