melbet_head

مهاجرانی: پرسپولیس می تواند قهرمان آسیا شود

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 584 ] - شنبه, 19 مهر 1399

مهاجرانی: پرسپولیس می تواند قهرمان آسیا شود

 حشمت مهاجرانی سرمربی اسبق تیم ملی در خصوص بازی تیم ملی کشورمان مقابل تیم ملی ازبکستان و پیروزی مقابل این تیم، همچنین بازی های پرسپولیس در قطر که در نهای... 5 out of 5 based on 4 ratings.
مهاجرانی: پرسپولیس می تواند قهرمان آسیا شود

 حشمت مهاجرانی سرمربی اسبق تیم ملی در خصوص بازی تیم ملی کشورمان مقابل تیم ملی ازبکستان و پیروزی مقابل این تیم، همچنین بازی های پرسپولیس در قطر که در نهای...

ارتش سرخ دات كام :

 حشمت مهاجرانی سرمربی اسبق تیم ملی در خصوص بازی تیم ملی کشورمان مقابل تیم ملی ازبکستان و پیروزی مقابل این تیم، همچنین بازی های پرسپولیس در قطر که در نهایت منجر به رسیدن قهرمان لیگ برتر ایران به فینال شد توضیحات لازم را به ما ارائه داده و به تمام سؤالات ما پاسخ داد.
 
*در رابطه با دیدار تیم ملی مقابل ازبکستان چه صحبتی به لحاظ فنی دارید؟
بازیکنان ایرانی برای دیدار با ازبکستان فقط به سه جلسه تمرین که دو جلسه اش مربوط به مرور کارهای فنی و یک جلسه اش هم مربوط به کارهای تئوری بود به کار و تمرین پرداختند اما با این وجود به پیروزی رسیدند که این مسأله پیروزی در مقابل ازبکستان خصوصاً در خانه حریف را مهم و با ارزش می سازد. موضوعی که خیلی می تواند به تیم ملی ما کمک کند و بسیار امیدوارکننده باشد.

*در رابطه با انتخاب بعضی از بازیکنان به اسکوچیچ انتقاداتی وارد شد، در این رابطه شما چه نظری دارید؟
در مورد انتخاب بازیکن، نظر سر مربی تیم مهم است چه بسا که در بیشتر این سال ها شاهد این بودیم که بعد از اعلام و منتشر شدن هر لیستی عده ای صحبت از حضور فلان بازیکن و گروهی هم نامی از بازیکنان دیگر می آوردند اما واقعیت امر این است که سرمربی تیم ملی بر اساس سیستم و روش و برنامه هایی که مد نظر دارد بهتر می تواند بازیکنان مدنظرش را انتخاب کند و بازیکنان منتخبش را انتخاب کند.

*تیم ملی ما در روش مد نظر اسکوچیچ با روش 2-4-4 کار کرد که این امر با توجه به حضور ثابت دو مهاجم به نظر اتفاق خیلی خوبی برای تیم ملی ما شد؟
دیدارمان مقابل ازبکستان اولین بازی تیم ملی ما زیر نظر اسکوچیچ بود و در قدم اول با توجه به زمان کمی که سرمربی تیم ملی در اختیار داشت بازیکنان مان در روش مد نظر سرمربی تیم ملی کار کردند. با این وجود در قدم اول کار مطلوب نبود اما با توجه به اینکه سرمربی تیم ملی ما برای اولین بازی بود که تیم ملی را در اختیار گرفته و بازی هم در خارج از کشور و در زمین ازبکستان برگزار می شد من به تیم ملی و اسکوچیچ در اولین تجربه سرمربیگری اش نمره مثبت می دهم. در مورد حضور سردار آزمون و طارمی در کنار هم باید این توضیح را بدهم که آنها در دو کشور اروپایی بازی می کنند و بهترین نمایش ها را هم ارائه داده اند. خط حمله در کنار سایر بازیکنان بسیار خوبی که در اختیار دارد نقطه قوت تیم ملی محسوب می شود و این دو مهاجم در کنار هم می توانند کارآیی بسیار خوبی از خود نشان دهند و همانطور که شاهد بودیم در مقابل ازبکستان هم دو گل زدند و چند بار دیگر هم شانس گلزنی داشتند و نشان دادند که قادرند برای تیم ملی بهترین کارآیی را داشته باشند و بدرخشند.

*نقطه ضعف تیم ملی را چگونه ارزیابی کردید؟
طبیعی است که با تیم نسبتاً جدیدی که سرمربی تیم ملی در اختیار داشت ایرادات و ضعف هایی وجود داشته باشد اما این ضعف ها حتماً در بازی های دیگر کمتر شده و با انجام بازی ها و تمرینات بیشتر به کمترین حد خودش خواهد رسید.

*تیم ملی ما با اسکوچیچ می تواند از پس بازی و رویارویی با حریفان سرسختی نظیر بحرین و عراق بگذرد؟
ما باید به این مسأله توجه جدی داشته باشیم که شرایط بازی های دوستانه با بازی های تدارکاتی متفاوت است و ما هم در بازی مقابل ازبکستان برتری مطلق بر تیم میزبان نداشتیم اما نگاه ما به بازی های آینده است که بهترین تیم را روانه مسابقات رسمی سازیم. تیم ملی ما با گذشته خیلی فرق کرده و این امر می طلبد که بازیکنان بیشتر و بیشتر در اختیار مربی تیم ملی باشند و بیشتر با افکار سرمربی جدید آشنا شوند و بهترین کارآیی را از خودشان ارائه دهند.

*از تیم ملی جدا شویم و به پرسپولیس بپردازیم. بازی های پرسپولیس را در قطر چگونه ارزیابی کردید؟
یحیی گل محمدی با توجه به نائل ساختن پرسپولیس به چهارمین قهرمانی نشان داد که مربی بسیار خوب و کاربلدی است چه بسا که قبلاً در تیم های دیگر تحت هدایتش هم نشان داده بود مربی خوبی است و می توان به او اعتماد کرد. مربی ای که افکار تهاجمی دارد و موفق شد در مصاف با تیم های متمول و بسیار خوب عربی بهترین نتایج را بگیرد و تیمش را با شایستگی و استحقاق کامل به فینال آسیا برساند.

*چطور یحیی توانست بازیکنان جدید را در کمترین مدت با بازیکنان قدیمی هماهنگ سازد و از آنها بهترین کارآیی را بگیرد؟
یحیی بازیکنان ایرانی را خوب می شناسد و از توانایی آنها هم به خوبی شناخت دارد. مربی ایرانی از نیروهای انسانی که خدا را شکر در فوتبال ایران به وفور هم وجود دارند بهترین استفاده را کرد و به نوعی استعداد آنها را شکوفا ساخت. چند تن از بازیکنان جدید به خدمت گرفته هم بازیکنانی بودند که قبلاً شاگرد یحیی بودند، به همین دلیل سرمربی پرسپولیس موفق شد بهترین کارآیی را از بازیکنان جدیدش بگیرد و درک متقابل قوی این بازیکنان هم منجر به این شد که آنها بهترین کارآیی را از خود نشان دهند و در کمترین مدت خودشان را با بازیکنان دیگر هماهنگ سازند. حضور بازیکنان خوب و به نوعی بزرگترهای تیم پرسپولیس که جدیدها را خوب در جمع خودشان پذیرفته بودند موجب شد تا بازیکنان جدید به خوبی ارزش خودشان را نشان دهند و در پرسپولیس همراه با سایر بازیکنان بدرخشند.

*پرسپولیس در فینال می تواند طلسم قهرمانی خودش و سایر تیم های ایرانی را در لیگ قهرمانان آسیا بشکند؟
پرسپولس با بازی های بسیار خوب و قدرتمندانه مقابل تیم های بزرگ نشان داد که قدرتی قابل احترام در آسیاست، تیمی که حتماً می تواند قهرمان آسیا شود و لیاقت قهرمانی و قرار گرفتن بر قله فوتبال آسیا را دارد. امیدوارم بعضی از مشکلات توسط باشگاه حل شود تا سرخ پوشان با دغدغه کمتر خودشان را برای فینال در بهترین شرایط قرار داده و دوباره خوشحالی بزرگی را به مردم ایران هدیه دهند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
 • ALI666 Mosavi
  ALI666 Mosavi :
  جمله آخر با نکته جالبی همراه بود
  امیدوارم بعضی از مشکلات توسط باشگاه حل شود تا سرخ پوشان با دغدغه کمتر خودشان را برای فینال در بهترین شرایط قرار داده و دوباره خوشحالی بزرگی را به مردم ایران هدیه دهند.
  ظاهرا عاقایون نمیخوان شادی به مردم و جامعه تزریق بشه چرا که هیئت مدیره دروغگو مربی و بازیکن و هوادار رو سر کار گذاشتند
  دو ساله طلب برانکو رو نمیدهند
  دستمزد بازیکن ها رو نمیدهند
  اجاره خونه بازیکن ها رو نمیدهند
  بشار و رادو رو میخوان فراری بدهند
  با شجاع و کمال تمدید نمیکنند
  پرونده ها شکایت ها تسویه نمیکنند
  به هوادارها دروغ میگن بهش استرس وارد میکنند
  همه کار میکنن تا تیم رو زمین بزنند اما با غیرت کادر فنی و بازیکن ها و حمایت هوادارها هرگز به هدفشون نمیرسند

نظرسنجی

به نظر شما مشکلات پرسپولیس با انتخاب سمیعی مرتفع خواهد شد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن