melbet_head

گروگانی به نام فوتبال

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 225 ] - یکشنبه, 20 مهر 1399
گروگانی به نام فوتبال

بازی اسپانیا و سوئیس که شروع می شود بر روی جایگاه تماشاچیان شعائری به چشم می خورد که حکایت از اتحاد در فوتبال می دهد . اسپانیائی ها می نگارند که ما فوتبال هست...

ارتش سرخ دات كام :

 بازی اسپانیا و سوئیس  که شروع می شود بر روی جایگاه تماشاچیان شعائری به چشم می خورد که حکایت از اتحاد در فوتبال می دهد . اسپانیائی ها می نگارند که " ما فوتبال هستیم و ما یک فدراسیون هستیم "

به مفهوم فدراسیون که در این عبارات می نگرم تنها  واژگانی چون " اتحاد " و " همدلی " و ... را می توانم تصور کنم و بیش از پیش تفاوت آن چه در فوتبال دنیا و حکایت های فوتبالفارسی مشاهده می کنم . فوتبال ما گروگان است . به تیمهای ما بنگرید همه غرق در بی کران مشکلات مدیریتی و اقتصادی و ناکاررائی هستند و بخوبی می توان فهمید فوتبال ما به چند پاره تقسیم شده است . مهمترین بخش فوتبال که در  همه جای دنیا عاشقان آن هستند اسیر گردانندگان این فوتبال و ورزش  هستند . مگر می توان تا این حد ناکاررائی و نابخردی را تحمل کرد . چهار دهه است که فوتبال را به گروگان گرفته اید . فوتبالی که قهرمان آسیا بود و به المپیک  و جام جهانی می رفت و باشگاه های صاحب امکانات و مدیران کار آمند چه در رده ملی و فدراسیون و چه در سطح باشگاه ها داشت و زمین و امکانات و راه کارهای در آمد زائی را درست کرده بود اما آنها را به گروگان گرفته و تا به امروز جز فقر و ندانم کاری و دروغ و رنج و غم به عاشقانش ندادید.

فوتبال  را به گروگان گرفتید  و عشق مردم را اسیر کردید و این هجمه از نفرت و خشونت ودشمنی را در نسلهائی رواج دادید که خبر از دوران طلائی دوستی و مهربانی و ثروت و خردمندی ندارند و همواره می پندارند فوتبال یعنی جهل و خیانت و دروغ و ناکار آمدی و از همه مهمتر رنجی که به طرفداران هر دم تزریق می شود.

به واقع شرم آور است آن چه بر سر باشگاههائی که رکوردار تماشاچی در سطح آسیا هستند هر دم می آوریم و همچنان اصرار به ادامه این روند دارید.

فوتبال ما و عشق میلیون ها جوان ایرانی را به گروگان گرفتید تا هر روز آن را بیشتر زیر تازیانه و شکنجه و ناکاررائی خود نابود کنید.

گروگان گیری از فوتبال حکایت از گروگانگیری عشق و بی گمان تنها دلخوشی مردمی دارد که نسل در نسل به دنبال تیمهای خود بودند اما به بهانه  " مردم " باشگاه های آنها را به گروگان اقتصاد دولتی سراسر از فساد و تباهی بردند  و حال که شرایط کرونائی برای دنیا بحران به وجود آورده است برای ما این بحران تبدیل به فاجعه شده است زیرا ما سالها است که در آغوش بحرانی هستیم که خود خالق و اسیر آنیم


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

به نظر شما ترک پرسپولیس توسط شجاع باعث به مشکل خوردن تیم می شود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن