melbet_head

یک شکایت و سه پیام

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1565 ] - یکشنبه, 20 مهر 1399

یک شکایت و سه پیام

سرانجام چند روز التهاب و نگرانی هواداران پرسپولیس خاتمه یافت و کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت باشگاه النصر علیه سرخپوشان را رد کرد. احتمال تغییر نتیجه بازی نیمه... 5 out of 5 based on 6 ratings.
یک شکایت و سه پیام

سرانجام چند روز التهاب و نگرانی هواداران پرسپولیس خاتمه یافت و کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت باشگاه النصر علیه سرخپوشان را رد کرد. احتمال تغییر نتیجه بازی نیمه...

ارتش سرخ دات كام :

سرانجام چند روز التهاب و نگرانی هواداران پرسپولیس خاتمه یافت و کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت باشگاه النصر علیه سرخپوشان را رد کرد. احتمال تغییر نتیجه بازی نیمه نهایی و حذف پرسپولیس از فینال، لحظات سختی برای هواداران این تیم درست کرده بود که حالا خوشبختانه ختم به خیر شده است. گام بعدی النصری ها شکایت به دادگاه عالی ورزش است که این فرایند زمانبر هم به احتمال بسیار زیاد به جایی نخواهد رسید. تا این دادگاه به پرونده رسیدگی کند، فینال برگزار شده و تازه حقی که النصر دنبال آن است، در صورت اثبات می تواند شامل السد، پاختاکور و حتی الشارجه و الدحیل هم بشود که این خودش نظم کل تورنمنت را به هم خواهد ریخت. پس موضوع از نظر عقلی و منطقی فیصله یافته تلفی می شود، اما از دل این غائله چند نکته به جا ماند.

 کنفدراسیون نه دیو است نه فرشته
تکلیف ما با کنفدراسیون فوتبال آسیا روشن نیست. آنها در مراحل حذفی کارت قرمز سیامک نعمتی را بخشیدند، اما ساعاتی پیش از بازی نیمه نهایی به بهانه ای واهی عیسی آل کثیر را محروم کردند. اگر قبول کنیم آن محرومیت چنان که از ابتدا برداشت شد در اثر اعمال نفوذ سعودی ها بوده، پس قاعدتا همین نفوذ می توانسته در پرونده شکایت از پرسپولیس هم به کار النصری ها بیاید. درحالی که می بینیم اینطور نشده است. از سوی دیگر حذف الهلال عربستان هم تصمیم عجیب و مهمی بود. شاید الهلالی ها با پشت سر گذاشتن قرنطینه می توانستند در مراحل بالاتر حذفی با یک تیم کامل مدعی صعود به فینال باشند، اما خب AFC آنها را کنار گذاشت. در مجموع شاید کنفدراسیون فوتبال آسیا بیشتر از آنکه یک نهاد فسادپذیر به حساب بیاید، یک مجموعه مدیریتی متزلزل و آشفته با مجموعه ای از تدابیر غلط است که هر از گاهی یک تیم را قربانی می کند.
 
مطالب داخل کشور رصد می شود
یک زمان داخل کشور هر چه دوست داشتیم به زبان می آوردیم و خیال مان جمع بود که کسی ما را نمی بیند. این حرف ها فقط مصرف داخلی داشت. به هر که دل مان می خواست بد و بیراه می گفتیم و استخوان سبک می کردیم. امروز اما آن روز و روزگار گذشته است. همین یک پرونده نشان داد در دنیای بدون مرز مجازی، همه چیز رصد و تبدیل به مدرک می شود؛ حتی مصاحبه فلان آدم پرت در رادیو. پس لازم است حواس مان جمع باشد. مخصوصا مسئولان رسمی در فدراسیون و باشگاه ها باید مراقب چیزهایی که می گویند باشند. بهره برداری گسترده و وحشتناک سعودی ها از یک پیام به ظاهر خیرخواهانه مهدی تاج در اینستاگرام می تواند مایه عبرت باشد. لقب ندهیم. به فحش نکشیم. توهین نکنیم. اینها در بزنگاه ها ممکن است به ضررمان تمام شود.

بدحسابی فاجعه درست می کند
گویا دلیل اصلی رد شدن شکایت النصر عربستان توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیر واصل شدن این شکایت بوده و AFC اصلا وارد محتوای ادعای النصری ها نشده است. این یعنی نفس کاری که پرسپولیس کرده در حکم بازی با آتش بوده و چه بسا واقعا دیرکرد در پرداخت طلب برانکو می توانست فینال به این شیرینی را از سرخپوشان بگیرد. در این صورت چه کسی پاسخگو بود؟ به طور کلی بدحسابی در پرونده های بین المللی بارها به باشگاه های ایرانی لطمه شدید وارد کرده و این بار هم می رفت تا یک فاجعه تمام عیار درست کند. کاش دوستان از تجربه بی هزینه اخیر درس بگیرند و اینقدر تسویه حساب در پرونده های خارجی را پشت گوش نیندازند. این مسئله در استقلال پنجره ها را در بدترین زمان ممکن بست و در پرسپولیس هم فاصله ای تا رقم زدن یک دردسر بزرگ نداشت. الان پرداخت طلب برانکو در چه مرحله ای است؟ کالدرون و بودیمیر و بقیه چی؟ کسی می داند؟


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

کدام گزینه را برای مدیرعاملی پرسپولیس بهتری می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن