melbet_head

خودکشی اجباری!

- نظرات : 2 اظهار نظر - بازدید [ 1334 ] - دوشنبه, 21 مهر 1399

خودکشی اجباری!

برنامه هایی که فراروی پرسپولیس قرار دارد، چیزی مثل یک خودکشی اجباری است. فقط چند روز پس از اتمام ماراتن تقریباً مرگبار لیگ قهرمانان غرب آسیا در خاک قطر، سرخ ه... 5 out of 5 based on 4 ratings.
خودکشی اجباری!

برنامه هایی که فراروی پرسپولیس قرار دارد، چیزی مثل یک خودکشی اجباری است. فقط چند روز پس از اتمام ماراتن تقریباً مرگبار لیگ قهرمانان غرب آسیا در خاک قطر، سرخ ه...

ارتش سرخ دات كام :

برنامه هایی که فراروی پرسپولیس قرار دارد، چیزی مثل یک خودکشی اجباری است. فقط چند روز پس از اتمام ماراتن تقریباً مرگبار لیگ قهرمانان غرب آسیا در خاک قطر، سرخ ها خود را مهیای دو میدان عمده و مهم و ضربتی می کنند. اولی یک تک مسابقه مقابل تراکتور و بر سر سوپرجام ایران است که روز 5 آبان برگزار می شود و دومی که مشتمل بر 30 بازی در یک بازه زمانی حداقل 9 ماهه است، همان لیگ برتر و به واقع دوره بیستم این پیکارها است که از 10 آبان ماه کلید می خورد. قرمزها در قطر در فاصله 21 روز 7 مسابقه دشوارتر از دشوار را مقابل رقبایی اغلب آماده و پر مهره و خطرناک انجام دادند و اول شدند و حالا در انتظار تیم نخست شرق قاره اند تا در روز 29 آذر بر سر قهرمانی قاره کهن مصاف کنند. این عنوانی است که هرگز نصیب سرخ های تهرانی نشده و با اینکه در پیشینه آنها مسابقه فتح جام در جام آسیا در سال 1991 دیده می شود اما لیگ قهرمانان آسیا به عنوان جام اول قاره چیز دیگری است و قرمزها می دانند فرصت مساعد امسال برای فتح آن بعد از فرصت مشابه از دست رفته در سال 2018 که یادگار زمان برانکو ایوانکوویچ و محصول همت و دانش او بود، باید از هر جهت مقتنم شمرده شود زیرا شاید به این زودی ها تکرار نشود.
 
راهی سرشار از سنگلاخ
با این حال پس زمینه هایی که قرمزها باید سپری کنند تا به آن بازی ویژه دو ماه و اندی بعد برسند، سرشار از سنگلاخ است. بازگشایی لیگ برتر از 10 آبان به این معنا است که باید به جبران عقب ماندگی 3 ماهه این رقابت ها نسبت به زمان معمول (که محصول ملاحظات کرونایی است) همانند سایر تیم های لیگ هر چهار پنج روز یک بار بازی کنند تا به حد نصاب هایی برسند که معمولاً در این موقع از سال در ارتباط با لیگ برتر حاصل می آید. اگر همین ها و موارد ذکر شده در بالا تنها مشکل سرخ ها بود باز جای نگرانی مفرط نداشت اما مسأله این است که قرمزها از شروع تیرماه در یک تلاش دائمی به سر می برده اند تا اولاً چهارمین قهرمانی متوالی خود را در لیگ برتر حتمی کنند و سپس مهیای پیکارهای غرب آسیا شوند. بر این اساس پرسپولیس در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان از شروع تیر تا حدود 10 مهر برگزار کننده 22 مسابقه متوالی در یک روند به شدت فرسایشی و در یک معبر زمانی بسیار سخت بودند. 14 دیدار باقیمانده در لیگ فقط یک شکست برای شان در برداشت، تک دیدارشان در نیمه نهایی جام حذفی مقابل استقلال در نیمه نهایی هر چند به مسابقات بعدی کشیده نشد و حذف قرمزها را موجب گشت اما سوهان روح بود و سپس در 7 دیدار کمرشکن در قطر پرسپولیس فقط یک باخت را متحمل شد و تنها دو گل آن را هم از نقطه پنالتی خورد و شش دیدار دیگر را فتح کرد تا کاری کارستان کند و بخصوص انجام این مهم با احتساب حضور اجباری 7 بازیکن تازه وارد در تیم کار بسیار سخت و مهمی بود که پرسپولیس به انجام آن نائل آمد.

 الطاف ویژه اسکوچیچ
وجه بد و قسمت منفی ماجرا همانطور که قبلاً به آن اشاره شد، این است که پرسپولیس به درجه ای از فرسودگی رسیده که برطرف کردن آن و تبدیل کسالت عظیم حاصله به نشاطی تازه و همتی عظیم و به واقع به یک معجزه نیاز دارد. دراگان اسکوچیچ هم در اقدامی عجیب و مضر برای سرخ های تهرانی به جای ملاحظه حال آنان و معاف کردن شان از دیدار ملی اخیر با ازبکستان الطاف ویژه خود را شامل حال آنان و از شش بازیکن قرمز استفاده کرد و بیم آن می رود که در دیدار بعدی با کشور آفریقایی مالی در کشور ترکیه نیز چنین کند و به این ترتیب خستگی و جان های تحلیل رفته در قرمزها افزون و تتمه نیروی شان محو گردد.
 
تقاص سخت موفقیت
ریکاوری اصل و اصولی دارد و قطعاً یحیی گل محمدی و دستیارانش در این خصوص اندیشیده و طرح هایی را ریخته اند اما اولین اصل مورد نیاز برای انجام این کار بسیار ضروری و مهم در هر ورزشی داشتن وقت کافی و استراحت دادن محسوس و طولانی به بازیکنان است و این کاری است که با توجه به ضیق وقت و تعدد مسابقات عقب افتاده و انباشته شده پرسپولیس امکانپذیر نیست. درست است که نیمه دوم اسفند 1389 و سه ماه اول سال 1399 بدون هیچ بازی رسمی و حتی دوستانه و با استراحت نسبی و تعطیلی اجباری تمرینات گروهی با هدف مصون ماندن از کرونا سپری شد و بازیکنان پرسپولیس مثل سایر تیم ها استراحتی اجباری و مفید شامل حال شان شد اما با بازگشایی فعالیت ها در تابستان و تسریع و تشدید در برگزاری دیدارهای عقب افتاده هرچه استراحت کرده بودند، به اصطلاح «از دهان شان درآمد» و تقاص سختی بابت موفق بودن خود دادند. از آن به بعد مردان گل محمدی بدون حتی یک روز استراحت در حال تمرین و تلاش و عبور از سدهای متوالی بوده اند و شهد ناشی از رسیدن به اهداف مقرر به روح ها آرامش بخشیده اما خستگی فیزیکی کشنده ناشی از این همه مسابقه و سفر و مصدومیت و محرومیت و رویارویی های فیزیکی و روحی با امثال عربستان و برخی کج مدارهای دیگر غرب آسیا هم دیگر توش و توان برای یاران سید جلال حسینی و احمد نوراللهی باقی نگذاشته و فقط خدا می داند چطور می توانند در این زمان تنگ و اندک مهیای فصل بعدی لیگ، سوپرجام ایران مقابل تراکتور، فینال لیگ قهرمانان آسیا و شروع فصل بعدی این لیگ قاره ای از اواخر بهمن ماه شوند.
 
سخت ترین تنگنای تاریخ پرسپولیس
بدتر اینکه بازی های بارها به عقب افتاده تیم ملی مقابل کامبوج، هنگ کنگ، بحرین و عراق در دور دوم مقدماتی جام جهانی 2022 هم از اسفندماه سرانجام به جریان می افتد و بعید است که سهم قرمزها در اردوی ملی در آن زمان بازه کمتر از شش هفت بازیکن باشد. مدیریت این همه مسابقه و فعالیت به گونه ای که تیم هم سرحال بماند و هم به نتایج مورد نظر برسد، کار حضرت فیل است و به درایتی عظیم و البته معجزه ای نیاز دارد که پیش تر هم از آن یاد کردیم و به همه موارد فوق بیفزایید احتمال خسران های جدید وارده به تیم و مردان داخل میدان بر اثر سوءمدیریت سران باشگاه در خصوص بدهکاری های خارجی و سایر مسائل تیم را. این از سخت ترین تنگناهایی است که پرسپولیس در عمر تقریباً 56 ساله خود تجربه کرده است و نجات از ورطه آن به غایت سخت خواهد بود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news
چيدمان به ترتيب :
 • ALI666 Mosavi
  ALI666 Mosavi :
  اعتراف مقام رسمی به تبعیض بین دو تیم حکومتی
  زارع رئیس کمیته فوتبال مجلس: هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بدهی مالیاتی بالایی داشتند که ما در این زمینه بیشتر به استقلال بیشتر کمک کردیم!!!
  استقلالی های روان پریش دست از تهمت های بی اساس بردارید.
  پرسپولیس هم مشلات داره حتی بیشتر از تیم شما اما بازیکن های باغیرت و کادر فنی خوب داره که هوادار همیشه ازشون حمایت کرده کاری که شما میکنید.
  پرسپولیس ده روز پیش سربلند بود و پرچم ایران رو بالا برد اما امروز بخاطر صاحب منصبان بی عرضه با کوهی از مشکلات رو به رو شده

  راستی چخبر از 2.5 میلیون دلار پاداش آسیایی که گم شد؟!
 • ALI666 Mosavi
  ALI666 Mosavi :
  رمز موفقیت سالهای اخیر پرسپولیس حمایت همه جانبه هوادارها از کادر فنی و بازیکنان بوده این موضوع رو فراموش نکنید.
  #حمایت

نظرسنجی

کدام گزینه را برای مدیرعاملی پرسپولیس بهتری می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن