melbet_head

نوبری: اتفاق عیسی یک معجزه بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 612 ] - سه شنبه, 22 مهر 1399

نوبری: اتفاق عیسی یک معجزه بود

فینالیست آسیا اسیر حاشیه های فراوانی است. تیمی که قرار است اواخر پاییز مقابل تیم برتر شرق آسیا قرار بگیرد و این بار کار ناتمام سال 2018 را تمام کند، هرلحظه من... 5 out of 5 based on 1 ratings.
نوبری: اتفاق عیسی یک معجزه بود

فینالیست آسیا اسیر حاشیه های فراوانی است. تیمی که قرار است اواخر پاییز مقابل تیم برتر شرق آسیا قرار بگیرد و این بار کار ناتمام سال 2018 را تمام کند، هرلحظه من...

ارتش سرخ دات كام :

فینالیست آسیا اسیر حاشیه های فراوانی است. تیمی که قرار است اواخر پاییز مقابل تیم برتر شرق آسیا قرار بگیرد و این بار کار ناتمام سال 2018 را تمام کند، هرلحظه منتظر خبر بدی است که از فیفا بیاید. بعد از پنجره بسته، حالا کسر امتیاز و حتی سقوط به دسته پایین تر در انتظار سرخپوشان است.

اینطور که پیداست حتی فینالیست شدن در این شرایط سخت هم باعث نشده به کمک پرسپولیس بیایند و درنهایت دلهره همه در مورد طلب برانکو، مردی که پرسپولیس را 3 دوره متوالی قهرمان ایران و همچنین نایب قهرمان آسیا کرد، تمام شود.

با لیث نوبری تماس گرفتیم. یکی از بازیکنان عرب زبان ادوار گذشته پرسپولیس تا از او در مورد وضعیت فعلی و محرومیت دیگر بازیکن عرب زبان تیم بپرسیم. گفت وگو با پیشکسوت تیم را در زیر می خوانید:

*بازی ها را حتما دنبال کردید. در قطر پرسپولیس دست به کار بزرگی کرد و با اقتدار به فینال آسیا رسید.
پرسپولیس دور از انتظار ظاهر شد. من خودم شخصا توقع نداشتم این طوری نتیجه بگیرد. مهم ترین ویژگی این تیم، جنگندگی اش بود که آن 3 تیم دیگر شهرخودرو، سپاهان و استقلال که حذف شدند، نداشتند. 50 درصد از موفقیت پرسپولیس به آن تلاش و جنگیدن تا لحظه آخر برمی گشت. حتی گلی که عیسی آل کثیر دقیقه 88 به السد زد نتیجه جنگندگی90 دقیقه ای تیم بود. خوبی پرسپولیس این است که نیمه اولش برعکس بقیه تیم ها و خصوصا استقلال است که در طول 90 دقیقه یکنواخت بود، با نیمه دومش فرق زیادی داشت. پرسپولیس نیمه دوم برعکس باقی تیم های ایرانی بهتر عمل می کرد.

* می خواهید از آنالیز خوب حریف از سوی کادرفنی بگویید؟
مهم ترین دلیل موفقیت یک تیم آنالیز است که این کار از سوی آنالیزورها و کادرفنی پرسپولیس به خوبی انجام شد. به نظر من، این تیم فوق العاده بود. بچه ها از فرصت هایی که پیش می آمد خوب استفاده کردند. می دانم آنجا بچه ها چه کار سختی در قطر داشتند. از طریق دوستانم در قطر در جریان قرار گرفتم که به خاطر کرونا، چه سختگیری هایی برای تیم ها شده و آن ها حتی برای صرف غذا هم نباید دور هم جمع می شدند. پرسپولیس در این شرایط سخت کار فوق العاده ای انجام داد، هیچ تیم ایرانی نمی تواند از این شرایط سخت بگذرد. در مصاحبه یحیی گل محمدی و افشین پیروانی هم به این موضوعات اشاره شد.

*مساله دیگر اضافه شدن بازیکنان جدید به تیم بود.
پرسپولیس کمبود بازیکن داشت و باید یحیی گل محمدی حتما از نفرات جدیدش استفاده می کرد. آن ها اولین بازی شان برای پرسپولیس، مسابقه ای سنگین در سطح باشگاه های آسیا بود اما همه از این آزمون سخت سربلند بیرون آمدند.

*شما یکی از بازیکنان عرب زبان پرسپولیس بوده اید. ستاره تیم در این فصل لیگ قهرمانان آسیا هم عیسی آل کثیر عرب زبان بود.
عیسی آل کثیر و بشار رسن عرب زبان هستند. من هم همین شرایط را داشتم. البته در گذشته با من بدرفتاری می شد.

*به لحاظ عرب زبان بودن؟
نه اصلا هیچ ربطی به این موضوع نداشت. من کادرفنی گذشته تیم را می گویم. خیلی ها نمی دانستند چه اتفاقاتی در گذشته رخ برای من رخ داد. کادرفنی وقت، با من نامهربانی کرد. وقتی من به پرسپولیس آمدم، بازیکن ملی بودم، قبل از آن هم در پاس بازی کرده بودم، با بچه های تیم دوست بودم، بگذریم. از بحث دور نمی شوم. عیسی اگر الان در پرسپولیس فوق العاده ظاهر می شود و اینطور گلزنی می کند، اگر او به یکباره از یک تیم معمولی لیگ در لیگ قهرمانان آسیا آن گل های حساس را می زند، من این را معجزه می دانم. برای اینکه ایمان دارم خدایی هست و چنین اتفاقاتی کار خداست. کار آسانی نیست که یک بازیکن معمولی در لیگ برتر، این گل ها را برای پرسپولیس به ثمر رساند. آل کثیر با این گل ها یکدفعه بُعد ملی و بین المللی پیدا می کند و همه جا صحبت از او می شود. ضمن اینکه باشگاه پرسپولیس به نظر من حاشیه هایش خیلی کمتر از بقیه تیم هاست و بازیکن راحت می تواند به ستاره تبدیل شود. خداراشکر آل کثیر با درخشش اول توانست به پرسپولیس کمک کند و هم اینکه خودش الان جزو بازیکنان نامی فوتبال ایران شده است.

*شما هم محرومیتش را بی انصافی می دانید؟
محرومیت عیسی یک کار بچگانه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا بود که تحت فشار عده ای قرار گرفتند. همه ما می دانیم که قضیه چه بود. ما فوتبالی هستیم و متوجه می شویم که اگر فوروارد گلزن پرسپولیس برابر النصر حضور پیدا نکند، این تیم آسیب می بیند. این اتفاق هم افتاد ولی خب دیدیم که وقتی یک جمع متحد باشند و برای موفقیت تیم هم قسم باشند، خدا کمک می کند. خدا در واقع دست این تیم را گرفت و به فینال برد.

* تبرئه می شود؟ او را در فینال خواهیم داشت؟
صددرصد. این ها فقط می خواستند این بازیکن برابر النصر نباشد. قبلا این حرکت را در صنعت نفت و در نفت تهران هم انجام داده و حتی کانال الکاس به من یک ساعت قبل از بازی پرسپولیس زنگ زد و می خواسند هرطور شده یک عکس قدیمی از شادی گل آل کثیر برای آن ها بفرستم که از حقانیت پرسپولیس دفاع کنند. از کانال الکاس قطر هم تشکر می کنم که مظلومیت پرسپولیس در این محرومیت را نشان داد و این واقعا برایم جالب بود.

*حالا همین تیمی که در مورد فینالیست شدنش صحبت می کنیم شاید به دسته پایین تر سقوط کند و یا لیگ آینده را با کسر امتیاز شروع کند.
بالاخره هر اشتباهی تاوانی دارد. پرسپولیس تاوان قرارداد حرفه ای نبستن و پایبند نبودن به تعهداتش را می دهد. آن ها تبعاتش را باید در نظر بگیرند.

*شاید فینالیست آسیا برود در دسته پایین تر بازی کند!
شاید درس عبرت شود برای دیگران، وقتی یک مدیرعامل با 750 هزار تومان یک باشگاه را ترک می کند!

* عاقبت پرسپولیس در فینال آسیا چطور می شود؟
من دوست دارم اتفاقات 2018 تکرار نشود و حرفه ای تر بازی کنیم. دوست داریم قهرمان شویم، شاید بعدش هم برویم دسته پایین تر. نمی دانم چه بگویم، ما که دوست نداریم این اتفاق بیفتد و تیم سقوط کند اما این کار هر سال تکرار می شود، یک جایی باید تیم های ایرانی جدیت نهادهای بین المللی فوتبال را ببینند و شاید دیگر این موضوعات تکرار نشود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

کدام گزینه را برای مدیرعاملی پرسپولیس بهتری می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن