melbet_head

مدیریت باشگاه با اعانه؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 646 ] - 7 روز پیش

مدیریت باشگاه با اعانه؟

در بحبوحه مشکلات مالی، هفته گذشته مدیران هراسان پرسپولیس اقدام به انتشار شماره حساب باشگاه برای دریافت کمک های نقدی و مستقیم از مردم کردند. با این همه موج انت... 4 out of 5 based on 4 ratings.
مدیریت باشگاه با اعانه؟

در بحبوحه مشکلات مالی، هفته گذشته مدیران هراسان پرسپولیس اقدام به انتشار شماره حساب باشگاه برای دریافت کمک های نقدی و مستقیم از مردم کردند. با این همه موج انت...

ارتش سرخ دات كام :

در بحبوحه مشکلات مالی، هفته گذشته مدیران هراسان پرسپولیس اقدام به انتشار شماره حساب باشگاه برای دریافت کمک های نقدی و مستقیم از مردم کردند. با این همه موج انتقادها از این اقدام چنان بود که باشگاه خیلی زود منصرف شد و شماره حساب اعلام شده را حذف کرد. در این سال ها بسیار پیش آمده که مدیران مستاصل سرخابی ها دست نیاز به سمت مردم دراز کنند؛ اقدامی که معمولا هم عایدی چندانی برای باشگاه نداشته و به آبروریزی اش نمی ارزیده است. در عین حال اما این حرکت از نظر منطقی، حرفه ای و اخلاقی چند اشکال اساسی دارد.

* ایراد اول؛ نخست آنکه همه می دانند بخش زیادی از هواداران فوتبال را طبقه ضعیف جامعه تشکیل می دهد. بنابراین آیا رواست که کارگر و کارمند، آن هم در این شرایط بسیار وخیم اقتصادی از جیبش به باشگاه کمک کند تا قرارداد چند میلیاردی یک بازیکن تمدید شود؟ آیا از این بی رحمانه تر امکان دارد؟ هر چقدر هم که از این محل پول جمع شود و منفعت حاصل بیاید، باز فلسفه و اساس این کار اشکال جدی دارد.

* ایراد دوم؛ همه جای جهان پول اداره باشگاه از جیب هواداران تامین می شود و در این شکی نیست؛ اما آنچه در دنیای مدرن اتفاق می افتد به شکل غیرمستقیم و در قالب بهره مندی از سرویس های باشگاه است. هواداران بلیت ورود به ورزشگاه یا موزه باشگاه را می خرند، در رستوران طرف قرارداد تیم شام می خورند، با تاکسی های اینترنتی شریک باشگاه جابه جا می شوند، پوشاک و اقلام هواداری را از فروشگاه های رسمی تهیه می کنند یا بابت تماشای تلویزیونی بازی ها حق اشتراک می پردازند. در نهایت این پول به باشگاه می رسد، اما حالت «اعانه» ندارد و هوادار هم در قبال پرداخت آن، سرویس گرفته است. شکل مستقیم دریافت کمک از مردم اما شبیه تکدی گری است و هرگز صورت خوشی ندارد.

* ایراد سوم؛ درست در روزی که مدیران پرسپولیس برای دریافت کمک های مردمی شماره حساب اعلام کردند، کارگزار طرف قرارداد باشگاه با صدور بیانیه ای جزئیات پرداختی چندده میلیارد تومانی اش را به سرخپوشان افشا کرد. خب سوال اینجاست که این پول از کجا آمده؟ مگر کارگزار عاشق چشم و ابروی باشگاه است که به آن پول مفت بدهد؟ همین مردم بنا به دعوت باشگاه، از امکانات کارگزار همچون اپلیکیشن استفاده کرده اند و بخشی از سود حاصل از آن به تیم رسیده است. پس چرا انتظار دارید مردمی که این کمک را کرده اند، به شکل مستقیم هم برای باشگاه پول کارت به کارت کنند؟ آیا بهتر نیست مثلا با بانک طرف قراردادتان برای شریک شدن در تراکنش های اختصاصی هواداران قرارداد ببندید؟ چرا همیشه ساده ترین راه را انتخاب می کنید؟

* ایراد چهارم؛ اگر قرار است پول اداره باشگاه از طریق کارگزار و اسپانسر و پاداش آسیایی در بیاید و هر جا هم که کفگیر به ته دیگ خورد مردم کمک کنند، پس مدیران باشگاه چه می کنند؟ آیا کاری که آنها در این فرم انجام می دهند، چیزی غیر از «مدیریت هزینه» است؟ پس خلاقیت برای کسب درآمد بیشتر چه می شود؟ خب اگر این طور است یکی مثل جناب رسول پناه، سرپرست موقت باشگاه چرا در روز اهدای جام قهرمانی باید روی استیج برود؟ بابت کدام شاهکار، کدام گره گشایی؟ حداقل به پرنسیب های لازم برای جایگاهتان کمی توجه کنید لطفا!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
melibet_news

نظرسنجی

کدام گزینه را برای مدیرعاملی پرسپولیس بهتری می دانید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
سایپا
سایپا
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : دستگردی
داور مسابقه : ؟؟؟
جمعه, 16 آبان 1399 / ساعت : 16:30
پرسپولیس
پرسپولیس
6 - 4
النصر عربستان
النصر عربستان
ورزشگاه : جاسم بن حمد
داور مسابقه : محمد الجعفری (سنگاپور)
شنبه, 12 مهر 1399 / ساعت : 18:30

گلزنان برتر پرسپولیس

علی علیپور
# نام بازیکن تعداد گل
1علی علیپور12
2مهدی ترابی11
3وحید امیری6
4مهدی عبدی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن