اکسید هد

وطنخواه: این ها چطور مدیرعامل پرسپولیس می شوند؟

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 527 ] - پنجشنبه, 1 آبان 1399

وطنخواه: این ها چطور مدیرعامل پرسپولیس می شوند؟

رضا وطنخواه می گوید بازیکن اگر پیشنهاد خوب دارد برود و هیچ وقت نباید مانع کسب درآمد بازیکن شد. البته او هم که 11 سال عمرش را در پرسپولیس گذاشته و از بزرگان شا... 5 out of 5 based on 5 ratings.
وطنخواه: این ها چطور مدیرعامل پرسپولیس می شوند؟

رضا وطنخواه می گوید بازیکن اگر پیشنهاد خوب دارد برود و هیچ وقت نباید مانع کسب درآمد بازیکن شد. البته او هم که 11 سال عمرش را در پرسپولیس گذاشته و از بزرگان شا...

ارتش سرخ دات كام :

رضا وطنخواه می گوید بازیکن اگر پیشنهاد خوب دارد برود و هیچ وقت نباید مانع کسب درآمد بازیکن شد. البته او هم که 11 سال عمرش را در پرسپولیس گذاشته و از بزرگان شاهین و موسسان پرسپولیس نوین است هم نظرش این است هر کسی هم می خواهد برود، صبر کند فینال لیگ قهرمانان تمام شود و بعد برود.
رضا وطنخواه از همه اخبار روز فوتبال و وضعیت پرسپولیس خبر دارد. با او در مورد حال و روز این روزهای تیم صحبت کردیم. گفت وگو با رضا وطنخواه بازیکن و مربی سابق پرسپولیس را در زیر می خوانید:

*به عنوان سوال اول می خواهم نظر شما را در این مورد بدانم که بی پول یا سوء مدیریت؛ کدام یک بیشتر برای پرسپولیس بحران سازی کرده؟
بگذارید من از شما یک سوال بپرسم، چرا بازیکنان نباید از تیم بروند؟ ببینید من زمانی که 11 سال در پرسپولیس بازی کردم، درس خواندم و استاد دانشگاه شدم، امروز حقوقم را می گیرم اما آن بازیکن که من مربی شاهین بوشهر بودم و وظیفه ام بود فوتبال یادش دادم، درس نخوانده، باید چه کار کند؟ آینده اش چطور تامین شود؟ شما از همان دوران علی پروین نگاه کنید، بچه ها فوتبال بازی کردند و درس نخواندند، بازیکن تیم ملی هم بودند اما الان بیکارند و درآمد ندارند. بازیکن امروزی، روزگار و عاقبت آن بازیکنان را می بیند که به دنبال آینده اش هست. یک عده تماشاگر متعصب که به آن ها احترام می گذارم می گویند هیچ بازیکنی نباید به خاطر پول از تیم جدا شود، ولی باید بگویم فردا این بازیکن بازی اش تمام شود آیا شما یک قِران به آن ها می دهید که تامین شود؟

*البته بازیکنان امروزی پول خوبی درمی آورند، در همین ایران هم درآمد چند میلیاردی فقط از فوتبال دارند.
وضعیت با دوره ما فرق می کند، همین شجاع خلیل زاده الان وضع مالی اش خوب است، پول خوب هم می گیرد اما با این گرانی ها باید به فکر زندگی اش باشد. این ها یک روزی فوتبال شان تمام می شود منِ رضا وطنخواه فوتبالم تمام شد. قبل از آن سراغ درس هم رفته بودم و زندگی ام با آن گذشت. اما یکی مثل شجاع خلیل زاده، چند سال برای پرسپولیس بازی می کند، بعد به یک تیم دیگر می رود که به فکر درآمدش باشد. مثل طارمی یا علیپور، این ها رفتند و از کنارش پولی هم به پرسپولیس رسید. چرا نباید بگذاریم بروند؟

*اما حالا، در آستانه فینال آسیا؟
این مساله جداست، یک استثناست. من هم می گویم بچه ها برای فینال آسیا بمانند ولی بعد اگر در کشورهای دیگر می توانند لژیونر شوند و پول بهتر بگیرند، بروند. تازه قهرمان آسیا بشوند که دو برابر گیرشان می آید.

*درواقع شما با اصل رفتن بازیکنان به خاطر درآمد بیشتر موافقید، اما نه در مقطع حاضر؟
بله من همیشه با اصل قضیه موافقم، الان بمانند و در فینال خوب بازی کنند تا پرسپولیس قهرمان آسیا شود. خودشان را بهتر هم نشان دهند. پرسپولیس هر بازیکنی را هم نمی گیرد، الان چرا این آل کثیر را آوردیم؟ چون بازیکن خوبی بود پرسپولیس جذبش کرد و در واقع هم این بازیکنان به پرسپولیس کمک می کنند و هم پرسپولیس به آن ها کمک می کند که بیشتر دیده شوند و این منت دوطرفه است. فقط کاش صبر کنیم آسیایی تمام شود و بعد بازیکنانی که پیشنهاد بهتر دارند، بروند. تازه رفتن این ها به پرسپولیس کمک مالی هم می کند.

*البته یکی مثل مهدی ترابی هم جوری می رود که چیزی به پرسپولیس نرسد.
مدیرعامل باید حواسش به این چیزها باشد که قبل از اتمام قرارداد بازیکن لژیونر شود که چیزی گیر باشگاه بیاید. قبلا هم گفته ام، باز هم می گویم. این حرف را از طرف من با تیتر درشت بنویسید. من نمی گویم بقیه نالایق هستند، یا مدیر فعلی خوب نیست، اما از نظر من مهندس عابدینی و دکتر دادگان باید بالای سر تیم باشند. کسانی که خاک تیم را خورده اند، هم بازیکن بودند، هم تحصیلکرده و هم تجربه مدیرعاملی و هم تجربه ریاست فدراسیون فوتبال را دارند. چرا این ها نباید در کار باشند و به این روز بیفتیم؟ فوتبال آسیا اینها را می شناسد، شاید در ماجرای آل کثیر هم با چنین مدیرانی می توانستیم به چیزی که می خواستیم برسیم. مدیری که 4 نفر در آسیا آن ها را بشناسند. مدیری باید باشد که فکر اقتصادی داشته باشد. ما الان وابسته به دولتیم، این دولت خودش کلی مشکلات دارد، دولت اجازه دهد تیم دست صاحبانش باشد و بعد باشگاه به تماشاگر بگوید ما الان وضع مالی ام خوب نیست، به تیم محبوب تان کمک کنید. خود من حتما کمک می کنم.

*البته جسارتا کسب درآمد در فوتبال راه های دیگری هم دارد، باشگاه ها با خیلی کارها درآمدزایی می کنند و اینطور نیست که از هواداران شان پول بخواهند.
اینجا نمی شود آن کارها را کرد. مگر تبلیغات داریم؟ مگر تلویزیون حق پخش به فوتبال می دهد؟

*مردم خودشان هزار مشکل دارند و در نان شب شان مانده اند، انصاف نیست باشگاه از آن ها پول بخواهد.
خیلی ها هستند به عشق پرسپولیس از راه های دور به ورزشگاه می آیند، آن ها با جان و دل کمک می کنند. حالا من نمی دانم دولت به استقلال پول می دهد و سیاست چیست.

*مشکل همین است که تعریف درستی در مورد مدیریت باشگاه ها وجود ندارد.
چه کسی مدیر امروز پرسپولیس را می شناسد؟ من نمی دانم این ها چطور مدیر پرسپولیس می شوند. یک روزی بالای سر این تیم علی عبدو بوده. من باز هم احترام می گذارم به این آقایان ولی این دو نفر (عابدینی و دادگان) باشند و کنارشان مهندس کلانی، علی پروین و مایلی کهن. من این بازی های خصوصی سازی را بلد نیستم چیست ولی تیم را بدهند به صاحبان اصلی اش.

*با این اوصاف فینال آسیا را چطور پیش بینی می کنید؟
من پیشگو نیستم من خیلی جاها مربیگری کردم، می دانم آن ها واقعا کار و سرمایه گذاری می کنند اما بچه های ما در زمین با جان شان بازی می کنند. آخر بازی با النصر گریه ام گرفت. ایرانی جماعت در هر زمینه استعدادش خیلی بالاست منتها حاشیه که درست شود بازیکن از چارچوبش خارج می شود. عده ای بازیکن را تحریک می کنند که فکرش خراب شود. این ها را باید مدیریت کرد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • ALI666 Mosavi
    ALI666 Mosavi :
    هر روز حاشیه درست میکنند و هوادار و بازیکن ها را مقابل هم قرار دادند کاملا مشخصه اتحاد همدلی رو نشونه گرفتند که تا الانم خوب پیش رفتن... با این اوضاع فردا روزی میرسه که هوادار با یحیی هم به مشکل میخوره
    اتحاد و همدلی و حمایت از پرسپولیس رو فراموش نکنید
    "پرسپولیس" یک نام بزرگ است که افتخار ایران است. پرسپولیس محبوب همه قلبها

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان پرسپولیس برابر نفت مسجدسلیمان راضی بودید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 10 آذر 1399 / ساعت : 16:15
نفت م.س
نفت م.س
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن