اکسید هد

ستاره هایی که جدا شدند و پرسپولیسی که ماند

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1789 ] - دوشنبه, 5 آبان 1399

ستاره هایی که جدا شدند و پرسپولیسی که ماند

در ٥ سال اخیر بازیکنان زیادی از پرسپولیس جدا شدند که نگاهی به ترکیب منتخب این بازیکنان جدا شده می اندازیم. خیلی ها معتقدند پرسپولیس به این دلیل طی سال های اخی... 5 out of 5 based on 5 ratings.
ستاره هایی که جدا شدند و پرسپولیسی که ماند

در ٥ سال اخیر بازیکنان زیادی از پرسپولیس جدا شدند که نگاهی به ترکیب منتخب این بازیکنان جدا شده می اندازیم. خیلی ها معتقدند پرسپولیس به این دلیل طی سال های اخی...

ارتش سرخ دات كام :

در ٥ سال اخیر بازیکنان زیادی از پرسپولیس جدا شدند که نگاهی به ترکیب منتخب این بازیکنان جدا شده می اندازیم.
خیلی ها معتقدند پرسپولیس به این دلیل طی سال های اخیر موفق بوده که در تیمش ثبات داشته و نفرات کلیدی خود را هر سال حفظ می کرد. موضوعی که طرفداران تیم رقیب همیشه از آن گلایه داشتند و معتقد بودند خروجی استقلال بیشتر از پرسپولیس بوده و همین موضوع در چند سال اخیر باعث شد آنها قافیه قهرمانی را به رقیب سنتی ببازند. در این گزارش می خواهیم به سراغ ستاره های جداشده پرسپولیس طی ٥ فصل اخیر برویم و ببینیم این تیم چه بازیکنان با ارزشی را در این سال ها از دست داده است. البته علت جدایی هر کدام از این بازیکنان متفاوت است که فعلاً موضوع بحث ما نیست.

گلر؛ علیرضا بیرانوند
گلر شماره یک تیم ملی ٤ سال فوق العاده را به همراه پرسپولیس گذراند و با سرخپوشان قهرمان لیگ شد. او همچنین ٣ سوپرجام، یک جام حذفی و البته یک نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا را با پرسپولیس تجربه کرد و بعد از کسب کلی افتخار فردی و تیمی به فوتبال اروپا رفت تا آرزویش را محقق کند. بیرو چند هفته مانده به پایان فصل قبل راهی بلژیک و باشگاه آنتورپ شد.

مدافع راست؛ رامین رضاییان
مدافع راست فعلی الدحیل قطر دو فصل بسیار خوب را در پرسپولیس گذراند و به غیر از کسب یک عنوان قهرمانی و یک نایب قهرمانی در لیگ توانست با عملکرد عالی خود در جمع سرخپوشان به مهره فیکس تیم ملی هم تبدیل شود. رامین که در مدت زمان حضورش در پرسپولیس حواشی مختلفی داشت چند هفته مانده به پایان لیگ شانزدهم بعد از درگیری با علی علیپور در دبی توسط برانکو از پرسپولیس کنار گذاشته و بلافاصله هم جدا شد.

مدافع چپ؛ صادق محرمی
هر چند محرمی در اصل یک مدافع راست است ولی به اجبار در ترکیب ما در سمت چپ خط دفاعی قرار می گیرد. محرمی ریزنقش و تکنیکی بعد از درخشش در ملوان توسط برانکو کشف شد و به پرسپولیس آمد و دو فصل فوق العاده را به همراه این تیم گذراند. عملکرد صادق آنقدر خوب بود که هم لژیونر شد و هم به تیم ملی رسید و قطعاً یکی از امیدهای ما در راه رسیدن به جام جهانی خواهد بود. گفتنی است محرمی در پایان فصل هفدهم در حالی از پرسپولیس جدا شد که پنجره نقل و انتقالاتی این تیم بسته بود.

مدافع میانی؛ محمد انصاری
حاجی پرسپولیسی ها که بعد از عمل جراحی زانویش و پاره شدن رباط صلیبی مدت هاست نتوانسته بازی کند همین چند روز قبل توسط یحیی گل محمدی کنار گذاشته شد تا این بازیکن بی حاشیه را به احتمال فراوان فصل آینده در تیم دیگری ببینیم. انصاری که توسط برانکو به پرسپولیس آمد ٥ فصل درخشان را با این تیم تجربه کرد و ٨ جام مختلف را به دست آورد. او همچنین بعد از درخشش با پیراهن پرسپولیس توسط کی روش به تیم ملی هم دعوت شد.

مدافع میانی؛ حسین ماهینی
بعد از سال ها حضور در پرسپولیس و رسیدن به بازوبند کاپیتانی این تیم نیم فصل سال قبل توسط گل محمدی از پرسپولیس کنار گذاشته شد تا ماهینی سال های پایانی فوتبالش را در تیمی جز پرسپولیس تجربه کند. ماهینی که تجربه حضور در جام جهانی ٢٠١٤ را در کارنامه دارد ٣ قهرمانی لیگ، ٣ قهرمانی سوپرجام و یک قهرمانی جام حذفی را به همراه پرسپولیس به دست آورد.

هافبک؛ فرشاد احمدزاده
به او لقب پسر برانکو و پرسپولیس را داده بودند ولی درست زمانی که تیمش که در آن رشد کرد به او نیاز داشت و پنجره نقل و انتقالاتی اش بسته بود پرسپولیس و برانکو را ول کرد و به فوتبال لهستان رفت. احمدزاده بعد از یک فصل حضور ناموفق در اروپا دوباره در ابتدای لیگ نوزدهم به پرسپولیس برگشت ولی نه استقبال خوبی از او شد و نه توانست به ترکیب ثابت پرسپولیس راه پیدا کند. به همین خاطر بعد از یک نیم فصل راهی فولاد شد که انصافاً در آنجا عملکرد بسیار خوبی از خودش نشان داد.

هافبک؛ سروش رفیعی
هافبک تکنیکی شیرازی که در حال حاضر در سپاهان حضور دارد بعد از درخشش در فولاد و تراکتور پرسپولیسی شد و یک نیم فصل در این تیم درخشید و قهرمانی لیگ را هم به دست آورد. سروش بعد از آن به فوتبال قطر رفت تا به لحاظ مالی تأمین شود. سپس دوباره به پرسپولیس برگشت و باز هم با این تیم قهرمان شد تا اینکه چند روز قبل از آغاز لیگ نوزدهم و در حالی که به همراه تیم در اردوی ترکیه حضور داشت توسط کالدرون کنار گذاشته شد و پرسپولیس را ترک کرد.

هافبک؛ محسن مسلمان
شاید خیلی ها او را با حواشی ریز و درشتش به یاد بیاورند ولی محسن دوران فوق العاده ای به لحاظ فنی در پرسپولیس داشت و البته بسیار محبوب بود. اواسط لیگ هفدهم میانه مسلمان و برانکو شکراب شد و برانکو بهترین پاسور تیمش را نیمکت نشین کرد و هر قدر هم سکوها خواهان بازی کردن مسلمان بودند مرغ برانکو یک پا داشت و اعلام کرد نیازی به محسن ندارد. این بازیکن هم در پایان فصل به خواست برانکو از جمع سرخپوشان جدا شد.

هافبک؛ مهدی ترابی
باید اعتراف کنیم یکی از اصلی ترین دلایل چهارمین قهرمانی سرخپوشان مهدی ترابی بود و بازی های زیادی را با گل های سه امتیازی اش به اصطلاح فوتبالی ها درآورد. ترابی که برای لیگ بیستم هم با پرسپولیس قرارداد داشت در فاصله چند روز مانده تا شروع لیگ قهرمانان آسیا با استفاده از بندی در قراردادش یک طرفه با پرسپولیس فسخ کرد و نتوانست جلوی پیشنهاد اغواکننده قطری ها مقاومت کند. شاید به لحاظ مالی این انتقال خیلی به نفع ترابی شده باشد ولی هواداران پرسپولیس به شدت از او و به خصوص نحوه جدایی اش ناراحت هستند.

مهاجم؛ علی علیپور
یکی از افرادی که در همه موفقیت های چند سال اخیر پرسپولیس حضور داشت علی علیپور بود. این بازیکن که همه جام های داخلی را با سرخپوشان برد و آقای گل لیگ برتر هم شد قبل از شروع مجدد بازی های آسیایی در حالی که قراردادش به پایان رسیده بود عطای حضور در پرسپولیس را به لقایش بخشید و راهی ماریتیمو پرتغال شد تا شانسش را در فوتبال اروپا امتحان کند. علیپور که ٦ سال در پرسپولیس حضور داشت جزو بهترین گلزنان تاریخ این باشگاه به حساب می آید.

مهاجم؛ مهدی طارمی
یکی از مهم ترین کشف های علی دایی بدون شک مهدی طارمی بود. استعداد ناب بوشهری در پرسپولیس دیده شد، رشد کرد و به یکی از ستاره های فوتبال ایران تبدیل شد. طارمی که دو فصل پیاپی آقای گل لیگ برتر شد بعد از محرومیتی که به خاطر قرارداد با ریزاسپور نصیبش شد از پرسپولیس رفت تا لژیونر شود. طارمی که یکی از بازیکنان تأثیرگذار تیم ملی به حساب می آید بعد از درخشش در ریوآوه در نقل و انتقالات تابستانی راهی پورتو قهرمان پرتغال شد تا این فصل مهدی را در لیگ قهرمانان اروپا ببینیم.

سرمربی؛ برانکو ایوانکوویچ
پرافتخارترین سرمربی پرسپولیس در تاریخ ٢٠ ساله لیگ برتر کسی نیست جز برانکو ایوانکوویچ. پروفسور که هفت جام مختلف و البته صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال ٢٠١٨ را به همراه پرسپولیس تجربه کرد با وجود داشتن قرارداد در لیگ نوزدهم به دلیل پرداخت نشدن پولش از این تیم جدا شد تا مدیران وقت پرسپولیس برای همیشه و تا ابد به خاطر این جدایی از چشم هواداران پرسپولیس بیفتند. برانکو انقدر بین هواداران پرسپولیس محبوب بود که وقتی خبر جدایی اش منتشر شد تا چند روز هواداران برای بازگشتش جلوی باشگاه تجمع کردند ولی نه تنها بازگشتی در کار نبود بلکه مدیران پرسپولیس تا همین الان هم نتوانستند مطالبات او را بپردازند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • صادق فرازان
    صادق فرازان :
    با سلام
    برای هم دوره های من که اسطوره هایی مثل سلطان علی پروین و حمید درخشان و محمد مایلی کهن و عباس کارگر و ده ها بازیکن بزرگ رو در تمیممون دیدیم.کسانی که با عشق واقعی و نه پوشالی واسه تیم جون میدادن و بلاخره دوران بازی کردن هاشون به پایان رسید و پرسپولیس ماند و پرچم سرخ عاشقی رو بزرگانی چون مهدی مهدویکیا علی کریمی سلطان قلبها کریم باقری علی دایی یحیی گلمحمدی افشین خان پیروانی و..... بالا نگه داشتن.دوستان درسته بازی خوردن توسط افراد منفعت طلبی مثل شجاع برامون درد اوره ولی در سایه اتحاد همیشه گی ما این پرچم تا ابد بالاست.پرسپولیس افتخار ایران❤❤❤❤❤❤

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پدیده کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نساجی مازندران
نساجی مازندران
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : وطنی قائمشهر
داور مسابقه : ؟؟؟؟
یکشنبه, 16 آذر 1399 / ساعت : 15:00
پرسپولیس
پرسپولیس
3 - 0
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 10 آذر 1399 / ساعت : 16:15

گلزنان برتر پرسپولیس

میلاد سرلک
# نام بازیکن تعداد گل
1میلاد سرلک1
2احمد نورالهی1
3سیدجلال حسینی1
4سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن