اکسید هد

مدافعی مدرن در قلب خط دفاعی

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 2188 ] - سه شنبه, 6 آبان 1399

مدافعی مدرن در قلب خط دفاعی

یحیی بعد از تغییر پست مثبتی که باعث شکوفایی سیامک نعمتی شد، اکنون یک برنامه ویژه برای جانشینی شجاع خلیل زاده در تیمش دارد؛ سرلک در پست دفاع میانی! طی هفت سال ... 5 out of 5 based on 11 ratings.
مدافعی مدرن در قلب خط دفاعی

یحیی بعد از تغییر پست مثبتی که باعث شکوفایی سیامک نعمتی شد، اکنون یک برنامه ویژه برای جانشینی شجاع خلیل زاده در تیمش دارد؛ سرلک در پست دفاع میانی! طی هفت سال ...

ارتش سرخ دات كام :

یحیی بعد از تغییر پست مثبتی که باعث شکوفایی سیامک نعمتی شد، اکنون یک برنامه ویژه برای جانشینی شجاع خلیل زاده در تیمش دارد؛ سرلک در پست دفاع میانی!

طی هفت سال اخیر تنها در فصلی که فولاد قهرمان لیگ برتر ایران شده، تیمی که برترین خط دفاعی را داشته نتوانسته به جام دست یابد. پرسپولیس به پشتوانه خط دفاعی قدرتمند خود طی چهار فصل اخیر توانسته شرایط را برای دستیابی به قهرمانی مهیا سازد و همین مساله عاملی بوده که پوکر قهرمانی به نام آنها ثبت شود.

خط دفاعی قدرتمند پرسپولیس اما اکنون در آستانه فصل بیستم با چالش بزرگی مواجه شده است؛ جدایی شجاع خلیل زاده به عنوان یکی از ستون های اصلی خط دفاعی و در کنار آن وضعیت تقریبا نامشخص محمد انصاری و محسن ربیع خواه و البته جدایی محمد نادری باعث شده تا در این فصل آنها شرایط سختی را پیش روی خود ببینند.

در حال حاضر در خط دفاعی پرسپولیس سیدجلال حسینی، محمدحسین کنعانی زادگان به عنوان دو مدافع تخصصی میانی حاضر هستند و احسان حسینی جوان و کم تجربه نیز دیگر بازیکن حاضر در این پست محسوب می شود که قطعا از نظر کیفی فاصله زیادی با دو نفر دیگر دارد. 

یحیی گل محمدی بعد از جدایی شجاع خلیل زاده که سهم زیادی در صعود تیمش به فینال لیگ قهرمانان آسیا داشت، هنوز نتوانسته به نتیجه لازم در خصوص این بخش از فاز دفاعی تیمش برسد و از سوی دیگر نیز جذب هفت سهمیه لیگ برتری در کنار بسته شدن پنجره نقل و انتقالات، دست او را برای انتخاب نفر دیگر در این پست بسته است.

پرسپولیس طی شروع فصل آماده سازی برای لیگ بیستم، تاکنون دو بازی تدارکاتی را پشت سر گذاشته است. آنها مقابل مس رفسنجان لیگ برتری و ملوان بندرانزلی دسته اولی قرار گرفتند و یک برد و یک شکست با نتیجه مشابه 3-0 را ثبت کرده اند. نکته جالب توجه اینکه در هر دو بازی احسان حسینی در نیمه اول بهمراه سیدجلال حسینی در قلب دفاعی حاضر شده است. بازیکنی که البته بسیار بعید است در دیدارهای حساس فصل و لیگ قهرمانان آسیا بتواند کارگشای این تیم باشد و همانطور که گفته شد از نظر فنی فاصله زیادی با دیگر نفرات حاضر در این پست دارد.

پرسپولیس که طی فصول گذشته از زمان برانکو ایوانکوویچ تا به امروز همواره از حیث در اختیار داشتن مدافعان میانی، لیست پر و پیمانی داشته، ناگهان شرایط برایش با تغییرات وسیع و البته نگران کننده همراه شده است. مدافع میانی سابق تیم ملی و پرسپولیس که اکنون هدایت نیمکت سرخ ها را برعهده گرفته به خوبی به اهمیت این پست و تاثیر آن در فصل آگاه است و طی این مدت در تلاش بوده با آزمون و خطای لازم به نتیجه لازم در این پست دست یابد.

در بازی روز گذشته پرسپولیس مقابل تیم دسته اولی ملوان، در نیمه این دیدار یحیی گل محمدی دست به تغییر و آزمون جالب توجهی زد. حضور میلاد سرلک در پست دفاع میانی در کنار محمدحسین کنعانی زادگان. اتفاقی که معمولا انتظار می رود و بسیاری از هافبک دفاعی ها در تیم ها و حتی پرسپولیس به عنوان مدافع میانی نیز بکار گرفته شده بودند که نمونه آخر آن محسن ربیع خواه در این تیم بود. 

میلاد سرلک که در نقل و انتقالات تابستانی از شهرخودرو به پرسپولیس پیوسته، طی این مدت در دیدارهای لیگ قهرمانان توانسته طی هفت بازی این تیم، در 5 بازی به عنوان بازیکن ثابت و دو بازی هم تعویضی فرصت بازی به دست بیاورد و البته در تمامی این دیدارها در نقش هافبک دفاعی ظاهر شد. او با قدرت پاسوری و جنگندگی بالا توانست از حیث آماری نیز عملکرد مثبتی از خود به جا بگذارد و همین مساله عاملی شده تا اکنون در شرایطی که یحیی گل محمدی احمد نوراللهی و کمال کامیابی نیا را به عنوان زوج تکراری و موفق این سال ها در خط میانی و پست هافبک دفاعی در اختیار دارد، ایده ای تازه را در ذهن دنبال کند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس برابر پدیده به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : رضا کرمانشاهی
دوشنبه, 10 آذر 1399 / ساعت : 16:15
نفت م.س
نفت م.س
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن