اکسید هد

پول برانکو از کجا جور شد؟

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1329 ] - سه شنبه, 6 آبان 1399

پول برانکو از کجا جور شد؟

پرسپولیس در آستانه پشت سر گذاشتن یک سد بلند و غیرقابل ترک خوردن است. دیگر چیزی از بدهی کلان باشگاه به برانکو نمانده و به نظر می رسد باشگاه در حال پشت سر گذاشت... 5 out of 5 based on 5 ratings.
پول برانکو از کجا جور شد؟

پرسپولیس در آستانه پشت سر گذاشتن یک سد بلند و غیرقابل ترک خوردن است. دیگر چیزی از بدهی کلان باشگاه به برانکو نمانده و به نظر می رسد باشگاه در حال پشت سر گذاشت...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس در آستانه پشت سر گذاشتن یک سد بلند و غیرقابل ترک خوردن است. دیگر چیزی از بدهی کلان باشگاه به برانکو نمانده و به نظر می رسد باشگاه در حال پشت سر گذاشتن ماجرایی است که تا همین یک ماه قبل گذشتن از آن غیرممکن به نظر می رسید.

باشگاه پرسپولیس بعد از پرداخت و تسویه حساب با دستیاران برانکو که خود مبالغ آنها با جرایم شان عدد قابل توجه و سنگینی می شد باید از غول بدهی به برانکو می گذشت.

بعد از مدتی و در آستانه محرومیت باشگاه از فیفا، پرسپولیس تنها موفق شده بود 230 هزار یورو از رقم یک میلیون و 150 هزار یورویی به برانکو را پرداخت کند و عمده طلب این مربی باقی مانده بود.

با این وجود طی یک ماه گذشته و درست همزمان با بالا گرفتن شدید نرخ ارز پرسپولیس موفق شد بخش عمده ای از طلب برانکو را پرداخت کند. در واقع با قسط 80 هزار یورو پرداخت شده در ابتدای هفته جاری حالا فقط 40 هزار یوروی دیگر باقی مانده تا طلب برانکو تسویه شود.

در واقع پرسپولیس تا اینجای کار چیزی حدود یک میلیون و 110 هزار یورو از بدهی برانکو را پرداخت کرده که اگر مبلغ یورو را 34 هزار تومان در نظر بگیریم بودجه ای بالغ بر 38 میلیارد تومان به دست آورده تا این پول را پرداخت کند و با در نظر گرفتن اینکه 40 هزار یورو (حدود 1/4 میلیارد تومان باقیمانده طلب برانکو + 60 هزار فرانک جریمه فیفا (حدود 1/8 میلیارد تومان) به چیزی حدود 3/2 میلیارد تومان دیگر نیاز دارد تا پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه را باز کند.

مشخص بود باشگاه پرسپولیس برای فراهم کردن این پول کلان کار دشواری در پیش خواهد داشت و رسول پناه همواره از این مسأله به عنوان مهم ترین معضل باشگاه یاد می کرد. او در صحبت هایش به این نکته اشاره داشت که هیچ کس برای تهیه این پول و پرداخت بدهی برانکو کمک نمی کند و همه آنهایی که در این خصوص هشدار می دهند یا وعده کمک و همراهی داده اند هرگز پا پیش نگذاشته اند.

باشگاه پرسپولیس 230 هزار یورو اولیه را از دریافتی کارگزار اسانسری دریافت کرد و به واقع بخشی از مطالبات خود از کارگزارش را پیشخور کرد تا اصطلاحاً بدهی برانکو را زخمی کرده باشد و به FIFA ثابت کند قصد پرداخت پول ایوانکوویچ را دارد. با این حال چیزی بالغ بر 5 برابر آن پول هم باید تهیه می شد تا این پرونده بسته شود.

گفته می شود باشگاه پرسپولیس برای تهیه باقیمانده بودجه لازم از بانک گردشگری که اسپانسر باشگاه به حساب می آید یک وام 9/6 میلیارد تومانی گرفته است. البته دریافت این وام بی حساب و کتاب نبوده است و باشگاه امتیاز کارت هواداری را به این بانک سپرده تا به نوعی آن وام کلان را با این امتیاز یر به یر کند هر چند پرداخت سود وام هم برعهده باشگاه پرسپولیس خواهد بود.

پیش از این باشگاه پرسپولیس در همکاری با بانک کوثر که یکی از اسپانسرهایش بود این کارت هواداری که می توانست برای دارندگانش تخفیف ها و امتیازاتی قائل شود را صادر می کرد که این همکاری به جایی نرسید و اصلاً مشخص نشد چه تعداد کارت صادر شد و دارندگان این کارت ها بهره ای از آن بردند یا خیر اما حالا بانک گردشگری برای این مهم پا پیش گذاشته و از حدود دو هفته قبل با تبلیغ این کارت و امتیازات و مزایایش در حال جذب هواداران برای دریافت این کارت است.

اما داستان به همین جا ختم نمی شود چرا که باشگاه بعد از پرداختی اول کارگزار و این وام از اسپانسر به چیزی حدود 20 میلیارد تومان دیگر دست یافته که موفق شده تا اینجای کار پیش بیاید. گفته می شود باشگاه این مبالغ را از تعدادی افراد حقوقی قرض کرده و به ازای این دیون به آن افراد چک داده است. حالا پرسپولیس در آستانه تسویه کردن این بدهی سنگین است اما هم سود وام را باید بپردازد و هم سود قرض هایی که از اشخاص دریافت کرده را باید در مدتی مشخص پرداخت کند که طبیعتاً کار راحتی نیست.

در واقع به نظر می رسد تنها راهکار مدیریت وقت باشگاه این بوده که به هر نحوی شده از این بحران فرار کند و با پرداخت بدهی برانکو و جریمه FIFA شرایط را برای باز شدن پنجره فراهم کند اما تمام مشکلات و بدهی سنگین روی دوش مدیر بعدی خواهد افتاد و تعهدات تازه ای برای باشگاه ایجاد می شود که تیم مدیریتی بعدی باید فکری به حال آن کند. این را بگذارید کنار مطالبات کالدرون و دستیارانش، بودیمیر و بازیکنان و کادر فنی فعلی تا مشخص شود مدیرعامل بعدی قرار است در بدو ورود به باشگاه با چه کوهی از بدهی و مشکل مواجه شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

از عملکرد بازیکنان پرسپولیس برابر نفت مسجدسلیمان راضی بودید؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
شهرخودرو
شهرخودرو
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : ؟؟؟
دوشنبه, 10 آذر 1399 / ساعت : 16:15
نفت م.س
نفت م.س
0 - 0
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن