اکسید هد

چیزهایی هست که نمی دانیم

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 841 ] - پنجشنبه, 8 آبان 1399

چیزهایی هست که نمی دانیم

هنوز هم چیزهای زیادی هست که از آداب حرفه ای گری در میادین خارجی نمی دانیم. باید برای تیم های اعزامی کلاس های توجیهی برگزار شود اما این توقعات از فوتبالی که اس... 5 out of 5 based on 5 ratings.
چیزهایی هست که نمی دانیم

هنوز هم چیزهای زیادی هست که از آداب حرفه ای گری در میادین خارجی نمی دانیم. باید برای تیم های اعزامی کلاس های توجیهی برگزار شود اما این توقعات از فوتبالی که اس...

ارتش سرخ دات كام :

هنوز هم چیزهای زیادی هست که از آداب حرفه ای گری در میادین خارجی نمی دانیم. باید برای تیم های اعزامی کلاس های توجیهی برگزار شود اما این توقعات از فوتبالی که اسیر روزمرگی شده و تا خرخره مشکل دارد، کمی زیاد به نظر می رسید.

حقیقت آن است که بعد از اعلام محرومیت شش ماهه عیسی آل کثیر درست در آستانه بازی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به بهانه یک نوع شادی گل خاص، بسیاری از اهالی فوتبال صدور چنین حکمی را ناشی از نفوذ پشت پرده و قدرت لابی گری النصری ها دانستند. با این حال این نکته را نباید نادیده گرفت که اگر باشگاه عربستانی واقعا روی کنفدراسیون فوتبال آسیا نفوذ داشت، شکایتش از پرسپولیس به این سادگی رد نمی شد. النصر بعد از شکست در نیمه نهایی، از پرسپولیس بابت استفاده از بازیکنان جدید پشت پنجره بسته شکایت کرد اما AFC این شکایت را به خاطر وصول بعد از مهلت قانونی بررسی نکرد. در چنین مواردی باشگاه شاکی باید شکایتش را نهایتا ظرف 48 ساعت بعد از پایان مسابقه مطرح کند که این فرجه برای النصر از بین رفته بود. پس کنفدراسیون در این زمینه استقلال رای نشان داد. این موارد پرونده عیسی آل کثیر را پیچیده می کند و نشان می دهد شاید بر خلاف باور عمومی، محرومیت مهاجم پرسپولیس هم ربطی به بازی های پشت پرده نداشته است.

چرا دفاع از عیسی سخت است؟
اخیرا وکیل باشگاه در این پرونده توضیحاتی داده که جای تامل دارد. او می گوید اگر چه ما سابقه ای مفصل از شادی گل های مشابه آل کثیر داریم و می دانیم که مقصود او از اشاره به چشم هایش القای پیام های نژادپرستانه نیست اما تفهیم این موضوع به کنفدراسیون سخت است. در حقیقت برای AFC مهم نیست مهاجم پرسپولیس با چه فلسفه ای این کار را انجام داده، بلکه این موضوع اهمیت دارد که مخاطبان او چه برداشتی از این کار دارند. آیا همه آنها برادرزاده عیسی را می شناسند و می دانند که او برای شوخی با این پسر کوچک چنین کاری انجام می دهد؟ یا ممکن است تصور کنند مهاجم ایرانی به راحتی و آزادانه در حال انجام رفتارهای نژادپرستانه است؟

این توضیحات دو نکته را روشن می کند. نخست این که کار دفاع از آل کثیر آن طور که به نظر می رسید خیلی هم آسان نیست و شاید واقعا این بازیکن تا پایان سال 99 از میادین محروم باشد؛ آن چه یک فاجعه فنی برای پرسپولیس محسوب می شود. نکته دوم هم این که ما همچنان در تفهیم مسائل حرفه ای به بازیکنان مان ضعیف عمل می کنیم.

بازیکنان را توجیه نمی کنیم
فوتبالیست ها و حتی مربیان ایرانی باید بدانند وقتی در مسابقات بین المللی حاضر می شوند، کوچک ترین حرکاتشان هم رصد می شود و می تواند پیامدهای سنگین حقوقی به دنبال داشته باشد. در تورنمنت های بین المللی تا به حال به وفور دیده ایم که بازیکنان ایرانی شروع به مشاجره و بعضا حتی درگیری فیزیکی با هم کرده اند، در حالی که برخورد سختگیرانه داور یا ناظران بازی می توانسته منجر به اخراج یا محرومیت آنها شود. این مساله شامل ادبیات مربیان و مدیران هم می شود. در مجموع هنوز هم چیزهای زیادی هست که از آداب حرفه ای گری در میادین خارجی نمی دانیم. باید برای تیم های اعزامی کلاس های توجیهی برگزار شود اما این توقعات از فوتبالی که اسیر روزمرگی شده و تا خرخره مشکل دارد، کمی زیاد به نظر می رسید. در هر صورت امیدواریم عیسی از این دام برهد و کل این ماجرا تبدیل به تجربه ای برای آینده شود.»


برچسب ها : پرسپولیس Persepolis

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل نفت مسجدسلیمان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م.س
نفت م.س
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
صنعت نفت
صنعت نفت
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمدرضا اکبریان
شنبه, 1 آذر 1399 / ساعت : 16:20

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن