اکسید هد

کنعانی زادگان: پنالتی زدن به النصر سخت تر از استقلال بود

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 603 ] - یکشنبه, 11 آبان 1399

کنعانی زادگان: پنالتی زدن به النصر سخت تر از استقلال بود

مدافع پرسپولیس گفت: پوشیدن پیراهن پرسپولیس افتخاری بزرگ برای من و هر فوتبالیستی است. من هم دوست دارم با پیراهن پرسپولیس برای همیشه از فوتبال خداحافظی کنم اما ... 5 out of 5 based on 3 ratings.
کنعانی زادگان: پنالتی زدن به النصر سخت تر از استقلال بود

مدافع پرسپولیس گفت: پوشیدن پیراهن پرسپولیس افتخاری بزرگ برای من و هر فوتبالیستی است. من هم دوست دارم با پیراهن پرسپولیس برای همیشه از فوتبال خداحافظی کنم اما ...

ارتش سرخ دات كام :

مدافع پرسپولیس گفت: پوشیدن پیراهن پرسپولیس افتخاری بزرگ برای من و هر فوتبالیستی است. من هم دوست دارم با پیراهن پرسپولیس برای همیشه از فوتبال خداحافظی کنم اما باید شرایط را هم سنجید.
محمدحسین کنعانی زادگان مدافع 26 ساله پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا یکی از بهترین های این تیم بود. او کنار شجاع خلیل زاده بهترین خط دفاع این رقابت ها را ساخت؛ زوجی که در تیم ملی و بازی دوستانه با ازبکستان نیز کنار یکدیگر امتحان شدند و... 
حالا کنعانی زادگان باید بازی بدون شجاع را تمرین کند. البته سیدجلال حسینی به عنوان کاپیتان باتجربه پرسپولیس کنار کنعانی زادگان حضوردارد. مدافع باتجربه ای که شماره 6 پرسپولیس او را یک الگوی خوب برای بازیکنان جوان تر قرمزها می داند. دیروز در حالی با کنعانی زادگان همکلام شدیم که نگران وضعیت دو دوست خود بود که ظاهراً به کرونا مبتلا شده اند و...  با این مدافع بی پیرایه و دوست داشتنی دقایقی همکلام شدیم و از هر دری صحبت کردیم. ماحصل آن را می توانید در زیر بخوانید:

*اوضاع و احوال حسین کنعانی زادگان چطور است؟
خدا را شکر که سرحال و سلامت هستم اما نگران دو تن از دوستانم شدم. متأسفانه شنیدم مبتلا به کرونا شده اند و این ویروس شوم ظاهراً نمی خواهد دست از سر مردم ما و دنیا بردارد. 

*می دانیم خودت از جمله بازیکنانی هستی که خیلی رعایت می کنی؟
بله، من و اغلب بازیکنان پرسپولیس از همان روزهای اول این بیماری را جدی گرفتیم اما به هر حال جامعه به خاطر شیوع ویروس کرونا ملتهب است. دل هر آدمی با شنیدن خبر درگذشت هموطنانش به درد می آید. امیدوارم هرچه زودتر واکسن یا داروی این بیماری کشف و مردم جهان خلاص شوند. 

*می خواهیم ادامه مصاحبه را با یک سؤال درباره شجاع خلیل زاده آغاز کنیم. مدافعی که خیلی با هم اخت و هماهنگ شده بودید. درست است؟
دقیقاً همین طور است. من و شجاع چشم بسته همدیگر را در زمین پیدا می کردیم. البته آقاسیدجلال هم همین شرایط را دارد و خیلی وقت ها ما سه نفر با هم بازی کردیم. آقاسید هنوز به عنوان بزرگ تر ما در تیم حضور دارد و قوت قلب پرسپولیس است. 

*پس از قطعی شدن جدایی شجاع خلیل زاده به خودش چیزی نگفتی؟
نه، من دوست داشتم شجاع در پرسپولیس بماند و به تیم کمک کند. او یک فوتبالیست فنی و خوب است و اخلاق بسیار خوبی هم دارد اما این تصمیمی است که گرفته و امیدوارم موفق باشد. شجاع در سال های اخیر خیلی برای پرسپولیس زحمت کشید و این موضوع را نمی توان نادیده گرفت. او دوست خوبی برای من و همه بازیکنان پرسپولیس است. 

*حالا باید با سیدجلال زوج جدید مرکز خط دفاع پرسپولیس را تشکیل بدهید؟
یک چیزی را درباره آقاسید بگویم که واقعاً یک الگوست. همیشه یک ساعت و نیم یا حتی 2 ساعت زودتر از شروع تمرین سر زمین می آید. من حتی چند باری زود آمدم ببینم قبل از آقاسید به ورزشگاه محل تمرین رسیدم یا نه که دیدم او زودتر آمده است! اعتراف می کنم هیچ بازیکنی نمی تواند زودتر از سیدجلال حسینی سر تمرین حاضر شود. 

*در حال حاضر و پس از جدایی شجاع خلیل زاده، پرسپولیس فقط دو مدافع میانی به اسامی سیدجلال حسینی و محمدحسین کنعانی زادگان دارد. این موضوع شاید باعث نگرانی هواداران باشد. در این رابطه صحبتی نداری؟
احسان حسینی را از قلم انداختید. به نظرم احسان می تواند همین امسال پدیده ما شود. او سه، چهار سالی می شود در پرسپولیس بازی می کند و تجربه خوبی دارد. به نظرم در فصل جدید فرصت خوبی برای احسان حسینی فراهم شده که خودش را بیشتر نشان دهد و هواداران نگران نباشند. 

*ظاهراً تعداد مدافعان میانی شما به قدری کم است که یحیی گل محمدی و کریم باقری در بازی های درون تیمی به عنوان دفاع وسط پا به توپ می شوند؟
حقیقتش را بخواهید آقایحیی یک بار کنارم به عنوان دفاع وسط بازی کرد و یک مرتبه هم روبه روی من در این چند روز به عنوان مهاجم بازی کرده است. وقتی کنار هم به عنوان دو دفاع مرکزی بازی کردیم، برنده شدیم اما وقتی به عنوان مهاجم روبه رویم بازی کرد دیگر برنده ای در کار نبود. هرچند آقا یحیی در بازی های درون تیمی وقتی بازی می کند، خودش هم داور می ایستد و اصلاً هم دوست ندارد تیمش بازنده شود! هرجوری شده می خواهد برنده بازی درون تیمی شود و ( با خنده ادامه می دهد) البته این نشان از شخصیت برنده او دارد که از باخت بیزار است و این مسئله را در وجود ما هم نهادینه کرده است. 

*و کریم باقری؟
آقاکریم هم همین طور و خدا را شکر ما کادر فنی آماده و سرحالی داریم. حمیدخان مطهری یا آقاداود و بقیه مربیان ما همگی از لحاظ بدنی کاملاً آمادگی لازم را دارند. 

*پس اگر لازم باشد گل محمدی و باقری می توانند برای پرسپولیس بازی کنند؟!
این دو عزیز در حال حاضر مربیگری می کنند اما همان طور که گفتم فُرم خوب بدنی خود را حفظ کرده اند. می خواهی برای ما حاشیه درست کنی داداش؟!

*نه بابا! شوخی کردم. راستی ال کلاسیکو را دیدی؟
هم دیدم و هم با تمام احترامی که برای آقایحیی (گل محمدی) قائلم باید بگویم دوران حکومت بارسا در اسپانیا تمام شده است. رئال مادرید دوباره در اسپانیا آقایی می کند و خیلی هم راحت ال کلاسیکو را برد. 

*راموس هم پنالتی زد و گل شد.
راموس یک مدافع میانی کامل است که در دفاع، سرزنی و تکل زدن موفق است و گلزن ماهری است. هرچند من خودم ویرجیل فن دایک را ترجیح می دهم. دوستانم می گویند بازی ام شبیه مدافع لیورپول است. طفلکی در بازی با اورتون بدجوری مصدوم شد. 

*تو که طرفدار کمپانی بودی!
این لقبی بود که هواداران پرسپولیس به من دادند و از آنها ممنونم. کمپانی یکی از بهترین مدافعان تاریخ لیگ برتر انگلیس و منچسترسیتی بوده اما خودم فن دایک و راموس را ترجیح می دهم. 

*چرا مثل راموس پنالتی زن اول تیم نمی شوی؟
در پرسپولیس فرقی نمی کند چه کسی پنالتی بزند. سیامک یا بشار بزنند، انگار من زده ام. البته اگر آقایحیی دستور بدهد، حاضرم پنالتی زن پرسپولیس باشم. 

*یک سؤالی را می پرسم و می دانم جواب سرراستی می دهی. واقعاً در دربی حذفی تو و سیامک نعمتی از زدن پنالتی به استقلال ترسیده و خودتان را پنهان کردید؟
این هم از آن حرف هاست! نه من و نه سیامک از زدن پنالتی دربی ترسی نداشته و نداریم. شما دیدید در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا هم من و هم سیامک جلوی النصر پشت ضربه پنالتی ایستادیم. در بازی با استقلال اگر خاطرتان باشد من دو مرتبه به زمین افتادم چون دوقلوی پایم دچار گرفتگی شده بود. عضلاتم یاری نمی کرد پنالتی بزنم ولی در آینده مشکلی از این بابت ندارم. 

*یکی از خاطرات تلخ لیگ قهرمانان آسیا محرومیت 6 ماهه هم استانی ات عیسی آل کثیر بود. کاش به جای آن شادی گل دو نفری به سبک تو شادی می کردید تا محروم نمی شد.
اتفاقاً چند ساعت قبل از بازی با النصر عربستان که هنوز خبر محرومیت عیسی نیامده بود، این موضوع را به او گفتم. من و عیسی هم اتاق بودیم و قرار گذاشتیم از این به بعد فقط رقص محلی برای شادی پس از گل انجام دهیم اما...  قبل از بازی نیمه نهایی اعلام شد عیسی آل کثیر محروم شده و دنیا بر سر این همبازی زحمتکش ما خراب شد. عیسی جزو بهترین های ایران است و امیدوارم با لایحه دفاعی باشگاه بخشیده شود. او پسر زحمتکش و باغیرتی است که با انگشت پای شکسته برای پرسپولیس بازی کرد. 

*درباره اتفاقات حاشیه ای اخیر پرسپولیس و تغییرات مدیریتی صحبتی نداری؟
ببینید من بازیکن پرسپولیس هستم و وظیفه دارم فقط خوب تمرین کنم. این مسائل خیلی به من بازیکن مربوط نمی شود و امیدوارم هر تغییری صورت پذیرفته، به سود تیم پرسپولیس باشد. 

*خودت هم ظاهراً یکسری مشکلات مالی داشتی. حل شد؟
من قبل از لیگ قهرمانان آسیا صحبتی با مدیران باشگاه داشتم ولی یک مقدار بدقولی شد. با این وجود من عاشق پرسپولیس و مدیون این تیم و هوادارانش هستم. مشکلات حل شد و من هم تمام قد در خدمت تیم محبوبم هستم. 

*دوست داری با پیراهن پرسپولیس از فوتبال خداحافظی کنی؟
پوشیدن پیراهن پرسپولیس افتخاری بزرگ برای من و هر فوتبالیستی است. من هم دوست دارم با پیراهن پرسپولیس برای همیشه از فوتبال خداحافظی کنم اما باید شرایط را هم سنجید. شاید آن زمان باشگاه من را نخواهد و...  با این حال خداحافظی با پیراهن پرسپولیس هم یک افتخار بزرگ و بسیار باشکوه خواهد بود. 

*به عنوان سؤال آخر می دانی 29 آذر چه روزی است؟
ان شاءالله روز قهرمانی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا خواهد بود. شما هم دعا کنید!


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن