اکسید هد

نظر سه وکیل ورزشی: بخشش بعید است شاید تخفیف بدهند!

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 1872 ] - یکشنبه, 11 آبان 1399

نظر سه وکیل ورزشی: بخشش بعید است شاید تخفیف بدهند!

باشگاه پرسپولیس برای رهایی عیسی از این محرومیت نابهنگام و تلخ اقدامات لازم را انجام داده. باشگاه بعد از درخواست گراند رأی (شرح تفصیلی رأی محرومیت) در یک کارگر... 5 out of 5 based on 5 ratings.
نظر سه وکیل ورزشی: بخشش بعید است شاید تخفیف بدهند!

باشگاه پرسپولیس برای رهایی عیسی از این محرومیت نابهنگام و تلخ اقدامات لازم را انجام داده. باشگاه بعد از درخواست گراند رأی (شرح تفصیلی رأی محرومیت) در یک کارگر...

ارتش سرخ دات كام :

 باشگاه پرسپولیس برای رهایی عیسی از این محرومیت نابهنگام و تلخ اقدامات لازم را انجام داده. باشگاه بعد از درخواست گراند رأی (شرح تفصیلی رأی محرومیت) در یک کارگروهی اقدام به تهیه لایحه ای کرد و به کمیته استیناف ای اف سی فرستاد تا بلکه با استناد به این لایحه و مدارک مستند باشگاه، رأی تغییر کند یا آل کثیر بخشیده شود. قرار است جلسه استماع این پرونده پنجشنبه آینده در کمیته استیناف ای اف سی برگزار شود و بعد از آن رأی این کمیته اعلام خواهد شد اما طی روزهای گذشته در فضای رسانه ای ورزشی به این موضوع اشاره شده که احتمال بخشش محرومیت آل کثیر پایین است و حتی شایعه شده احتمال کنار گذاشتن این بازیکن از لیست تیم وجود دارد و با باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه شاید یحیی مهاجم دیگری جای آل کثیر جذب کند. در این خصوص سراغ سه وکیل حاذق حقوق ورزشی رفتیم که به اخبار و اتفاقات فوتبالی کاملاً آگاه و مطلعند و اتفاقاً مورد محرومیت آل کثیر را دنبال کرده اند. جالب اینکه یکی از آنها می گوید عیسی بخشیده می شود، دیگری معتقد است احتمال بخشش وجود ندارد و نفر سوم معتقد است شاید فقط تخفیف شامل حال مهاجم خوزستانی پرسپولیس شود.
 
رفیعی: احتمال بخشیده شدن است
دکتر غلامرضا رفیعی یکی از وکلای مشهور در زمینه حقوق ورزشی است که در این باره می گوید: «به نظر من احتمال بخشیدن آل کثیر است چون تصاویر ویدئویی عدیده ای از این حرکت ایشان در لیگ داخلی وجود دارد و با دفاعیات آقای آل کثیر حسن نیت ایشان محرز شده و با دفاعیت موجهی که باشگاه انجام می دهد احتمال بخشیده شدن ایشان وجود دارد. این نظر من است و امیدوارم پیش بینی ام به تحقق بینجامد.» وی با اشاره به اینکه بعد از جلسه استماع باید منتظر رأی نهایی کمیته استیناف کنفدراسیون فوتبال آسیا باشیم می گوید: «کمیته استیناف یا کمیته تجدید نظر رأی خودشان را صادر می کنند اما آل کثیر حق تجدید نظر در دادگاه عالی ورزش را هم دارد.»
 
غزالی: آنها کاری با نیت ندارند
مهدی غزالی وکیل پایه یک دادگستری که در زمینه حقوق ورزشی و قراردادهای ورزشی فعالیت می کند نیز در این خصوص می گوید: «پیش از این علاهبیل بازیکن تیم ملی بحرین هم با چنین مسأله ای محروم شده بود. به طور کلی ای اف سی در این زمینه سختگیری می کند. نکته ای که وجود دارد این است که که آنها خیلی با نیت بازیکن کار ندارند . متأسفانه همه به نوع شادی گل ایشان در صنعت نفت اشاره می کنند و می گویند قصد وغرضی نداشته اما آنها با سختگیری عمل می کنند.»
این وکیل دادگستری ادامه می دهد: «صحبت کردن در این خصوص نیاز به اطلاعات و آمادگی دارد و وقتی می خواهیم حقوقی صحبت کنیم باید داشته هایی در اختیارمان باشد و اینطور نشود که مثل قضیه ویلموتس و اخباری که در مورد قراردادش می شنیدیم پیش برویم اما کلیت قضیه این است که ای اف سی به نیت فرد نگاه نمی کند. ما یک جرم مطلق داریم و یک جرم مقید که یعنی فرد حتماً به طرف ضرر زده باشد. این را به عنوان مثال می گویم. یعنی اگر برای آنها احراز شود که عمل نژادپرستانه باشد کار سخت خواهد شد. من از یک طرف به عنوان یک ایرانی امیدوارم با لوایحی که وکلا می دهند موضوع ختم به خیر شود اما از یک طرف شواهد و واقعیات چیز دیگری می گوید.»
 
هدایتی: شاید تخفیف بدهند
هومن هدایتی دیگر وکیل حاذق در امور حقوق ورزشی در این خصوص توضیح می دهد: «اولاً متأسفانه من آن گراند رأی را ندیده ام و ندارم تا بدانم مستندات ای اف سی برای محرومیت چه بوده اما می دانیم که این را یک رفتار غیر ورزشی دانسته اند و طبق ماده 58 به عنوان اعمال نژادپرستانه محکوم کرده اند.» وی ادامه می دهد: «نکته ای که ما باید به آن توجه کنیم این است که چه کاری از نظر ما نژادپرستی هست یا خیر. قطعاً ما می دانیم نظر آل کثیر این نبوده که عمل نژادپرستانه انجام دهد اما باید بدانیم از نظر مصداقی کار نژادپرستانه بوده یا خیر. فاکتورهای این عمل مشخص است. مسخره کردن و تصنع کردن رنگ پوست، زبان و چهره از اقسام اعمال نژادپرستارانه محسوب می شود. یعنی فیفا این را مد نظر قرار می دهد که بازیکن بعد از شادی گل، گروهی از مردم در یک جایی از دنیا را تقبیح می کند یا نه. حالا این اتفاق در بازی با تیم ازبکستانی رخ داده کما اینکه باید دید یک نفر در چین، مغولستان، فیلیپین و هر کشوری که مردمش چشم بادامی هستند با دیدن این تصویر ناراحت می شود یا خیر.» هدایتی می گوید: «ما یکسری فیلم داریم که نشان می دهد آل کثیر ده سال است این شادی را انجام می دهد اما این مشکلی را حل نمی کند. فکر می کنم باشگاه پرسپولیس هم وارد این فضا شده است و گفته اند این بازیکن پارسال و پیرارسال هم این کار را می کرده اما اگر آن موقع هم انجام داده، خطا و اشتباه کرده است. یک نفر می آید از روی میز من خودکارم را برمی دارد. از او می پرسم چرا برداشتی، می گوید من چهار سال است که دارم این کار را انجام می دهم. خب 4 سال است دارد خطا می کند. این کار هم مصداق بارز نژادپرستی محسوب می شود.» این وکیل دادگستری ادامه می دهد: «اما اینکه یک)ایشان برای این کار فعل مادی نژادپرستی انجام داده یا خیر مهم است و دوم)کسی که این کار را مرتکب شده نیتی برای نژادپرستی داشته یا نه که این رکن معنوی است. باشگاه پرسپولیس باید ثابت کند بازیکن نیتی نداشته است اما از آنجایی که این کار فیزیکی نیست و روانی است کار دشواری به حساب می آید. در واقع نیت خوانی و قصدخوانی یعنی کشف درون هر فرد کار دشواری است چون نگاهی به احساسات ندارند و اصلاً این یک نکته منفی محسوب می شود و می تواند کار را دشوار کند.» هدایتی ادامه می دهد: «باشگاه پرسپولیس قبلاً اعلام کرده بود نمی توانیم عذرخواهی کنیم چون این نشان می دهد عملاً قبول کرده که این کار اشتباه را انجام داده اما باید ثابت کنند چنین هدفی نداشته ضمن اینکه عذرخواهی از جهات مخففه محسوب می شود. باشگاه پرسپولیس سه روز فرصت داشت برای تجدیدنظرخواهی اقدام کند و 5 روز فرصت داشت هزینه آن را بپردازد. اینکه فیلم عذرخواهی آل کثیر را ضمیمه لایحه کرده باشند می تواند باعث تخفیف در رأی شود. همانطور که گفتم عذرخواهی از جهات مخففه است چون ما نمی توانیم به ای اف سی ثابت کنیم فردی که در مغولستان آن صحنه را دیده فیلم عذرخواهی آل کثیر را هم دیده و پذیرفته باشد و در واقع ای اف سی نماینده آن مغول خواهد بود.» هدایتی در پایان می گوید: «ممکن است تخفیف بدهند اما امکان بخشش کم خواهد بود. بازیکنان باید به قوانین حرفه ای آشنا باشند. رعایت قوانین و مقررات در بحث لباس پوشیدن، تبلیغات، نقل و انتقالات و ... همه مورادی است که معنی فوتبال حرفه ای می دهد و فقط این نیست که شما از 45 متری شوت بزنید.»


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    مسخره ترین شادی گلی که دیدم اینه!اعجاب انگیزه...متاسفانه سطح فرهنگی بازیکنان پایینه..امیدوارم ختم به خیربشه.وقتی آدم بدون پیش زمینه میبینه واقعا نژادپرستاته هست..مثل اینه بخوای معلولی رو شاد کنی اداش رو دربیاری..

نظرسنجی

بهترین بازیکن فصل بیستم پرسپولیس؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال دوشنبه
استقلال دوشنبه
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:35
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن