اکسید هد

منافی: اولویت نادری پول بود و رفت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1191 ] - یکشنبه, 11 آبان 1399

منافی: اولویت نادری پول بود و رفت

شاید اگر آن سانحه تلخ در سال 1373 برایش رخ نمی داد جواد منافی یکی از ماندگارترین و بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران می شد. به بهانه جدایی نادری از پرسپولیس،... 5 out of 5 based on 8 ratings.
منافی: اولویت نادری پول بود و رفت

شاید اگر آن سانحه تلخ در سال 1373 برایش رخ نمی داد جواد منافی یکی از ماندگارترین و بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران می شد. به بهانه جدایی نادری از پرسپولیس،...

ارتش سرخ دات كام :

شاید اگر آن سانحه تلخ در سال 1373 برایش رخ نمی داد جواد منافی یکی از ماندگارترین و بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران می شد. به بهانه جدایی نادری از پرسپولیس، مدافعی که در تراکتورسازی زیر نظر منافی سابقه بازی داشت و جدایی شجاع و سایر موارد پرسپولیس گفت و گویی مفصل با مدافع چپ سابق تیم ملی و پرسپولیس داشتیم.
 
*بازیکنان تأثیرگذاری از پرسپولیس جدا شدند که در رأس آنها شجاع قرار داشت. مسبب این جدایی ها را چه کسی می دانید؟

 بازیکنانی که جدا می شوند بیشتر به دلایل مدیریتی هستند که تصمیم به جدایی می گیرند. معضلی که سال هاست گریبان پرسپولیس را گرفته است. بازیکن خوب می داند که پرسپولیس بهترین ویترین برای دیده شدن توانایی هایش است به همین دلیل بازیکن حتی با ارائه دو بازی خوب در پرسپولیس خیلی زود دیده شده و حتی به تیم ملی هم دعوت می شود. حرفم این است مدیریت باید با بازیکن طوری قرارداد ببندد که او نتواند بعد از مدتی از پرسپولیس جدا شود. بازیکن راحت بیاید در قراردادش بند لحاظ کند و بعد هم مثل آب خوردن از پرسپولیس جدا شود.

*بعد از جدایی شجاع، سید جلال و کنعانی می توانند با همان استحکام سابق خط دفاع پرسپولیس را باز هم به ثبات برسانند؟
 شجاع در سال هایی که در پرسپولیس بود همه تلاشش را انجام داد و انصافاً برای پرسپولیس بسیار مثمرثمر واقع شد اما در این بین اتفاق هایی رخ داد که دقیقاً نمی دانم چه کسی را بتوان مقصر دانست اما یک نکته را قاطعانه می توانم مطرح کنم که مدیریت می توانست طوری قرارداد ببندد که بازیکنانی مانند علیپور و شجاع و ترابی و ... نتوانند به راحتی از پرسپولیس جدا شوند. بازیکن روزی به پرسپولیس می آید و طبعاً بالاخره روزی هم از پرسپولیس جدا خواهد شد اما این باشگاه است که باید به صورت حرفه ای در زمان انعقاد قرارداد عمل کند تا حقی از پرسپولیس ضایع نشود و باشگاه مانند تمام باشگاه های حرفه ای از جدایی بازیکنان منفعت ببرد نه اینکه بعد از جدایی به چه کنم و چه بازیکنی را جایگزین بازیکن جدا شده سازم بربخورد.

*بعضی از هواداران پرسپولیس به شجاع انگ بی تعصب زدند و معتقدند که او اگر می خواست جدا هم شود باید بعد از فینال جدا می شد و در شرایط حساس کنونی از پرسپولیس جدا نمی شد.
 نه به نظر من شجاع بی تعصب نبود و مدیریت باشگاه باید برای او هم شرایطی به لحاظ مالی به وجود می آورد که او هم مانند بازیکنان جدید و بعضی دیگر از بازیکنان با رقم قابل قبولی قراردادش را منعقد سازد. در واقع شجاع نباید سه میلیارد می گرفت و چند بازیکن دیگر چند برابر او پول قراردادشان بود. در واقع مدیریت در این موضوع خیلی ضعیف کار کرد و موجب جدایی شجاع شد از همین رو هم به نظرم شجاع بی غیرت نبود. باشگاه ضعیف عمل کرد چه بسا که قبلاً در مورد ترابی هم این اشتباه بزرگ را تکرار کرده بود که بازیکن راحت جدا شد و هیچ پولی هم گیر پرسپولیس پس از جدایی نیامد.

*در خصوص جدایی محمد نادری چه صحبتی دارید مدافعی که زیر نظر شما در تراکتور هم  کار کرده بود.
بالاخره جریان محمد نادری با شجاع و جدایی اش کاملاً متفاوت است. هواداران پرسپولیس به هیچ وجه جدایی بازیکن تیمشان و پیوستنش به تیم رقیب را نمی پسندند چه بسا که چنین کاری از سوی هواداران استقلال هم مورد قبول واقع نمی شود. محمد نادری در مقطعی که من در تراکتور مربی اش بودم بازیکن آرام و بی حاشیه ای بود اما به هر حال پول برای او در اولویت قرار داشت به همین دلیل او قید پرسپولیس را زد و به تیم رقیب رفت. اتفاقی که باز هم اگر قرارداد محکمی با این بازیکن بسته می شد شاید به این راحتی رخ نمی داد. به هر حال نادری باید رودرروی پرسپولیس و هوادارانش قرار بگیرد که روزهای سختی را برای او رقم خواهد زد هر چند که من معتقدم پرسپولیس در جناح چپ بر خلاف دفاع وسط مشکل خاصی حتی با وجود جدایی نادری نخواهد داشت. تعصب به باشگاه بیشتر مربوط به قدیم است و متأسفانه پول بیشتر جای تعصب را گرفته است. محمد نادری هم به پول بیشتر فکر می کرد و از پرسپولیس جدا شد و به تیم رقیب پیوست.

*در خصوص سعید آقایی که در دفاع چپ جایگزین نادری شده چه نظری دارید؟
 سعید آقایی بازیکن خوبی در آسیا نشان داد هر چند که او هنوز در پرسپولیس یک مدافع چپ ششدانگ خودش را نشان نداده. بازیکنی که در برگشت ها ضعیف عمل می کند و در برداشتن یار مقابل هم ضعف هایی دارد اما در مجموع سانترهای خوبی دارد و در صورت کار و تلاش بیشتر مایه پیشرفت و تبدیل شدن به یک مدافع چپ ایده آل را دارد.

*محمد انصاری مدافعی است که دو بار رباط داده. آیا پرسپولیس باید منتظر این مدافع باشد؟
 من فکر می کنم پرسپولیس باید پای بازیکنی مانند انصاری بایستد چون این بازیکن در شرایط سخت به پرسپولیس کمک کرده بنا براین نباید به راحتی از کنار زحماتش گذشت. فوتبال سلیقه ای است و اگر به ربیع خواه نیاز نداشتند باید با احترام با او برخورد می کردند. در خصوص انصاری هم باید بگویم او باید حفظ شود. مدافعی که حتماً تا چند مدت دیگر می تواند برای پرسپولیس بازی کند.

*میلاد سرلک هم در پست دفاع میانی چند بار تست داده. آیا او می تواند در دفاع وسط کارآی خوبی داشته باشد؟
 میلاد سرلک در هافبک میانی خوب کار کرد و تأثیرگذاری خوبی در خط میانی در بازی های پرسپولیس در قطر داشت اما بازی در پست دفاع میانی خصوصیات خاص خودش را دارد و زمان می برد بازیکنی از پست هافبک دفاعی بتواند در خط دفاع میانی کارآیی لازم را داشته باشد.

*در صورت مصدومیت و محرومیت سیدجلال نیاز است که بازیکنی دیگر بتواند جای آنها را پر کند!
 کنعانی و سیدجلال بازیکنان خوبی هستند اما سیدجلال با همه تجربه بالا و هدایت خوبی که دارد کمی سن و سالش بالا رفته با این وجود سید هنوز هم می تواند به پرسپولیس کمک کند اما به نظرم جای خالی شجاع شاید به نوعی هنوز در دفاع میانی پر نشده است. موضوعی که امیدوارم برای آن فکری اساسی شود تا پرسپولیس از این منطقه دچار مشکل نشود.

*در خط حمله هم اگر محرومیت آل کثیر بخشیده نشود پرسپولیس با مشکل مواجه خواهد شد!
 امیدوارم محرومیت عیسی بخشیده شود چون پرسپولیس در غیاب عیسی فقط رمضانی را دارد که او هم بیشتر برای ضربات سر تبحر دارد و بیشتر به درد یک بازیکن جایگزین می خورد. با این حال من خیلی به قهرمانی پرسپولیس در آسیا امیدوارم.

*در خصوص مدیریت جدید و حضور شکوری چه نظری دارید؟
 از مدیرعامل جدید شناختی ندارم اما از حضور شکوری خوشحال شدم.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن