اکسید هد

آرفی: اگر دایی یا کریمی مدیر بودند AFC جرأت محروم کردن نداشت

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 612 ] - شنبه, 17 آبان 1399

آرفی: اگر دایی یا کریمی مدیر بودند AFC جرأت محروم کردن نداشت

مهاجم سابق پرسپولیس گفت: می خواهم از طریق روزنامه شما و با قاطعیت بگویم فوتبال ایران با این اوضاع مدیریت، حال خوبی ندارد و با این شرایط رو به نابودی می رود.&n... 5 out of 5 based on 2 ratings.
آرفی: اگر دایی یا کریمی مدیر بودند AFC جرأت محروم کردن نداشت

مهاجم سابق پرسپولیس گفت: می خواهم از طریق روزنامه شما و با قاطعیت بگویم فوتبال ایران با این اوضاع مدیریت، حال خوبی ندارد و با این شرایط رو به نابودی می رود.&n...

ارتش سرخ دات كام :

مهاجم سابق پرسپولیس گفت: می خواهم از طریق روزنامه شما و با قاطعیت بگویم فوتبال ایران با این اوضاع مدیریت، حال خوبی ندارد و با این شرایط رو به نابودی می رود. 

برای گفت وگو در مورد شرایط پرسپولیس در فصل جدید لیگ برتر و در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا با اشپیتیم آرفی مهاجم سابق این تیم تماس گرفتیم. اشپیتیم ترجیح داد بیشتر در مورد مسائل مدیریتی حاکم بر فوتبال ایران صحبت کند که انصافاً هم حرف های جالبی به زبان آورد. 

*اوضاع این روزهای پرسپولیس را چطور می بینی؟ 
ببینید لیگ تازه شروع شده و اصلاً نمی شود حرفی زد. به نظرم باید چند هفته بگذرد تا بتوانیم تحلیل درستی از پرسپولیس و سایر تیم ها داشته باشیم. ولی می خواهم از طریق روزنامه شما و با قاطعیت بگویم فوتبال ایران با این اوضاع مدیریت، حال خوبی ندارد و با این شرایط رو به نابودی می رود. 

*بیشتر توضیح بده...
کافیست شما به وضعیت مدیریت دو باشگاه بزرگ ایران یعنی پرسپولیس و استقلال نگاه کنید. جز بدهی، حاشیه، بی پولی و ضعف مدیریت چیز دیگری می بینید؟ با این اوضاع قطعاً شرایط فوتبال ایران روز به روز بدتر می شود و من این موضوع را با قاطعیت می گویم. شاید این مدیرانی که سرکار هستند در حرفه خودشان موفق باشند ولی به درد فوتبال نمی خورند و من نمی دانم انتخاب این آدم ها بر چه اساس و معیاری است. درست است من ایرانی نیستم ولی وقتی بعضی چیزها را می بینم ناراحت می شوم. چون سال هاست در ایران زندگی می کنم و علاقه زیادی به کشور شما دارم. مثلاً در فوتبال دنیا در تیمی مثل پاری سن ژرمن مالک قطری آن شاید خیلی فوتبالی نباشد ولی مدیر فوتبالی مثل لئوناردو که سابقه زیادی در فوتبال دارد را کنار خودش دارد و از او استفاده می کند. من نمی دانم وقتی ایران آدم هایی مثل دایی، کریمی، عزیزی، مهدوی کیا، زندی و هاشمیان را دارد چرا از مدیران دیگر استفاده می کنند. یک سؤال از شما دارم. 

*بفرمایید!
مثلاً در همین قضیه محرومیت آل کثیر اگر فدراسیون قوی ظاهر می شد یا مثلاً آدمی مثل علی دایی رئیس آن بود و در جلسه با AFC حاضر می شد، آنها جرأت داشتند چنین رأی مسخره ای را صادر کنند؟ 

*شاید نه!
پس چرا این آدم ها خارج از گود هستند. هرطور شده آنهایی که تصمیم می گیرند باید از چنین نخبه هایی استفاده کنند تا اوضاع از این هم بدتر نشود. نباید بگویم ولی دلم می سوزد چون به ایران تعصب دارم. کشورهای عربی وقتی با مدیران ضعیف ایرانی مواجه می شوند به آنها و فوتبال ایران می خندند اما اگر علی دایی یا علی کریمی مدیر فوتبال تان بودند باز هم جرأت خندیدن و مسخره کردن را داشتند؟ قطعاً نه، چون مقابل اعتبار و شخصیت این اسطوره ها هیچ هستند و چیزی برای عرضه ندارند. در کل تاریخ فوتبال کشورهای عربی بازیکنی هم سطح دایی، کریمی، مهدوی کیا، باقری و... وجود نداشته و نیست. شاید خیلی ها از شجاع ایراد می گیرند و می گویند چرا رفت ولی هیچ کس از اصل ماجرا خبر ندارد که مدیریت ضعیف باعث این جدایی ها می شود. شجاع در این چند سال فوق العاده کار کرد و جام های زیادی را با پرسپولیس به دست آورد، پس طبیعی است که پیشنهادات زیادی داشته باشد. من واقعاً نمی دانم از تیم قطری چقدر گرفته ولی قطعاً چند برابر پیشنهاد پرسپولیس بود. او هم حق دارد به فکر آینده خودش و خانواده اش باشد. مدیران پرسپولیس پول بازیکنان را نمی دهند و با قرار دادن بازیکن روبه روی هوادار از او می خواهند که بماند. مدیران پرسپولیس از اسم بزرگ این تیم و هوادارانش سوءاستفاده می کنند. 

*ولی هواداران پرسپولیس از نحوه جدایی شجاع به خصوص در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا ناراحتند. 
من فقط چند بار شجاع را دیدم و باید بگویم رفاقتی با او ندارم ولی واقعاً کسی نباید شجاع را قضاوت کند. مگر او بدش می آمد در پرسپولیس بماند و در فینال بازی کند. مطمئن باشید آن قدر به او فشار آوردند و بدرفتاری کردند که مجبور به جدایی شد. ضمن اینکه باز هم می گویم شجاع به خاطر آینده اش حق داشت برود. چون پول خوبی به او می دهند. نمی خواهم اسم بیاورم ولی خودتان می دانید که همین الان چند پیشکسوت هستند که مشکل مالی دارند و بازیکنی مثل شجاع قطعاً نمی خواهد به سرنوشت آنها دچار شود. ضمن اینکه از کجا معلوم اگر در نیم فصل شجاع می خواست جدا شود همین پیشنهاد آن موقع هم به او می شد. 

*دوست صمیمی ات هم مدیر باشگاه پرسپولیس شد!
ابراهیم هم مدیر خوبی است و هم فوتبالیست بوده. به نظرم انتخاب خوبی است و امیدوارم موفق باشد ولی با این همه حاشیه و مهم تر از همه بی پولی موجود در باشگاه پرسپولیس ابراهیم چه کاری می تواند انجام دهد. فقط امیدوارم مشکلات پرسپولیس برطرف شود.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن