اکسید هد

ذولفقارنسب: این پرسپولیس انگیزه آسیا را نداشت

- نظرات : 1 اظهار نظر - بازدید [ 577 ] - شنبه, 17 آبان 1399

ذولفقارنسب: این پرسپولیس انگیزه آسیا را نداشت

تیم پرسپولیس دیروز در اولین بازی خود در لیگ برتر در زمین شهید دستگردی به مصاف سایپا رفت و به یک امتیاز این دیدار بسنده کرد. پرسپولیس در این دیدار نشانی از آن ... 5 out of 5 based on 2 ratings.
ذولفقارنسب: این پرسپولیس انگیزه آسیا را نداشت

تیم پرسپولیس دیروز در اولین بازی خود در لیگ برتر در زمین شهید دستگردی به مصاف سایپا رفت و به یک امتیاز این دیدار بسنده کرد. پرسپولیس در این دیدار نشانی از آن ...

ارتش سرخ دات كام :

تیم پرسپولیس دیروز در اولین بازی خود در لیگ برتر در زمین شهید دستگردی به مصاف سایپا رفت و به یک امتیاز این دیدار بسنده کرد. پرسپولیس در این دیدار نشانی از آن تیم آماده و سرحال لیگ قهرمانان آسیا نداشت و چه بسا اگر سایپایی ها می توانستند از موقعیت های خلق شده استفاده لازم را ببرند، سرخ ها همین یک امتیاز را هم از دست می دادند و افتتاحیه خود را در لیگ برتر با باخت همراه می کردند. درخصوص این بازی با کارشناس فوتبال کشورمان دقایقی همکلام شدیم. گفت وگویی با بیژن ذوافقارنسب را در ادامه می خوانید.

*در ابتدا می خواهیم تحلیل شما را از دیدار پرسپولیس با سایپا بدانیم و اینکه ازنظر شما پرسپولیس لیگ برتر با تیمی که در لیگ قهرمانان آسیا دیدیم، چقدر تفاوت داشت؟
پرسپولیسی که ما در بازی برابر سایپا دیدیم ازلحاظ چیدمان نفرات تقریبا 80 درصد تیمی بود که در آسیا دیده بودیم، اما آنها نتوانستند از این ثبات استفاده لازم را ببرند و بزرگ ترین تفاوتی که این تیم با تیم آسیا داشت، انگیزه و میل به بازی و پیروزی بود که من در ساق پای شاگردان یحیی گل محمدی ندیدم. البته نمی توان گفت که آنها دل شان نمی خواست فوتبال باانگیزه ارائه دهند و اگر هم در آسیا آنها را خیلی پرتلاش و دونده می دیدیم و فوتبال جانانه شان را تماشا کردیم به دلیل شرایطی بود که بازی های حساس برای بازیکنان ایجاد کرده بود و این بازی به دلیل شرایط چمن ورزشگاه کار را برای پرسپولیسی ها سخت کرده بود. باتوجه به اینکه شاگردان گل محمدی به بازی مالکانه اعتقاد ویژه ای دارند و در یک سوم دفاعی حریف گردش توپ خوبی ایجاد می کنند، زمین ورزشگاه دستگردی این اجازه را از شاگردان گل محمدی گرفته بود که بتوانند فوتبال زیبا و مواجی را ارائه کنند. البته این حرف ها هم شبیه بهانه است و ازنظر من شاگردان یحیی باید بازی جذاب تری به نمایش می گذاشتند.

*پرسپولیس در این دیدار چه کم وکسری هایی داشت که به چشم می آمد؟
نبود شجاع خلیل زاده که در ترکیب این تیم جا افتاده بود و البته فوروارد قهار و گلزنی مثل عیسی آل کثیر کاملا به چشم می آمد و ازنظر من این تیم که نماینده کشورمان در فینال لیگ قهرمانان آسیا است، باید به فکر چاره ای برای حل این معضلات باشد. ضمن اینکه آنها اگر می خواهند در لیگ برتر برای پنجمین سال مدعی باشند، باید باانگیزه تر پای به میدان رقابت های لیگ برتر بگذارند.

*باتوجه به اینکه تیم های لیگ برتری چهره خود را شناخته اند و جذب بازیکن خارجی هم ممنوعیت دارد، یحیی چگونه می تواند جای خالی این نفرات را در تیم پر کند؟
ببینید، این تیم پرسپولیس است و باتوجه به انتظاراتی که هوادارانش از آن دارند، باید تقویت شود. حالا اینکه این تیم نماینده ایران در فینال آسیا هم محسوب می شود هم یک امر جداگانه ای است که باید به آن توجه شود. من واقعا ایده ای برای اینکه پرسپولیس تقویت شود ندارم، اما می توانند برای این تیم جذب بازیکن خارجی را آزاد کنند یا سایر تیم ها در انتقال بازیکن به پرسپولیس همکاری کنند تا آنها بتوانند نماینده شایسته ای برای کشورمان در فینال لیگ قهرمانان باشند.

*بیشترین ایرادی که ازنظر شما در بازی پرسپولیس دیده شد مربوط به کدام خط بود؟
پرسپولیس در خط دفاع آن ساختار همیشگی را نداشت و من فکر می کنم یحیی باید به دنبال یک مدافع سرعتی باشد. این بازیکنان روی هوا مشکلی نداشتند، اما در ضدحمله ها و زمان سرعت گرفتن بازی، پرسپولیس به یک عنصر سرعتی در دفاع نیاز دارد که این تیم از آن بی بهره است.

*موضوع اخراج کمال کامیابی نیا از زمین هم تبدیل به یک بحث تکراری شده است.
بسیار متعجب هستم که چطور این همه مربی به پرسپولیس آمده و رفته اند، این همه افراد منضبط مثل برانکو، پیروانی، باقری و یحیی گل محمدی که حضور داشته اند یا حضور دارند، اما نتوانسته اند این حرکات عمدی و ناجوانمردانه کامیابی نیا را خاتمه ببخشند. او اشتباه نمی کند، بلکه عمدا حرکت غیرورزشی انجام می دهد که هرکدام آن می تواند ماه ها او را از فوتبال دور کند. انتظار من و هواداران پرسپولیس این است که باشگاه با یک اهرمی بتواند او را متقاعد کند که دست از این رفتارهای غیرحرفه ای بردارد.

*از تیم سایپا بگویید. تفاوتی با فصل گذشته خود کرده است؟
من واقعا به کادر فنی جدید این تیم تبریک می گویم که توانسته اند یک تیم تا این حد جوان را با این هماهنگی و انگیزه به زمین بازی بفرستند. من هیچ نشانی ای از تیم فصل قبل سایپا در این تیم نمی بینم و به نظر کادر فنی توانسته تفکرات خود را در ساق پای بازیکنان پیاده کند و چه بسا اگر پرسپولیس خوش شانس نبود، آنها می توانستند بازی را با 2 گل به نفع خود به پایان برسانند. با ادامه این روند آنها می توانند برای تمام تیم های مدعی مشکل ساز شوند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز
چيدمان به ترتيب :
  • amir abedyan
    amir abedyan :
    اصلا اون ایم همدل و باانگیزه چه شد..بی روح و بی انگیزه و از همه بدتر اون نظم هافبک ها رو نداشتیم..امیدوارم تمرینات خوبی رو پشت سر گذاشته باشن ..تیم برانکو و حتی کالدرون آمادگی پیش فصل 7وبی داشتن..از نان شب مهمتر فوروارد گلزن میخوایم..زاهدی و همین بابایی هم خوبه..ولی خدایی تیمی که برا آسیا بسته میشه.باید فورواردش این باشه..این رسول پناه پرسپولیس رو بدبخت کرد..تا وقت هست با تیمهای لیگ اگه شده بازیکن عوض کنیم فورواردی بگیریم..عبدی بی تجربه ست و آرمان هم مثل جزیره ای جدا از تیمه.اصلا فاصله ش با بازیکن کنار رو رعایت نمیکنه و به قول معروف هرز میدوه.نیود سیامک هم خیلی موثر بود.امسال تیمهایی مثل سایپا زیادن باید بازیکن گلزن داشته باشیم .بازیکنی که بازی رو دربیاره..من اصلا میخواستم پرسپولیس رو ویران کنم سه بازیکن در میاوردم ترابی و علیپور و شجاع بودن..انگیزه و روحیه شجاع بی نظیر بود..

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر صنعت نفت آبادان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م.س
نفت م.س
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
صنعت نفت
صنعت نفت
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمدرضا اکبریان
شنبه, 1 آذر 1399 / ساعت : 16:20

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن