اکسید هد

رافت: همه مشکلات روی سر پرسپولیس و یحیی ریخته

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 222 ] - یکشنبه, 18 آبان 1399

رافت: همه مشکلات روی سر پرسپولیس و یحیی ریخته

پایان رأفت، مهاجم سابق پرسپولیس در مصاحبه ای از موارد فنی بعد از تغییرات و کیفیت تیم در دیدار با سایپا می گوید :   *پرسپولیس چهار پنج فرصت خوب برای گلزنی... 5 out of 5 based on 1 ratings.
رافت: همه مشکلات روی سر پرسپولیس و یحیی ریخته

پایان رأفت، مهاجم سابق پرسپولیس در مصاحبه ای از موارد فنی بعد از تغییرات و کیفیت تیم در دیدار با سایپا می گوید :   *پرسپولیس چهار پنج فرصت خوب برای گلزنی...

ارتش سرخ دات كام :

پایان رأفت، مهاجم سابق پرسپولیس در مصاحبه ای از موارد فنی بعد از تغییرات و کیفیت تیم در دیدار با سایپا می گوید :
 
*پرسپولیس چهار پنج فرصت خوب برای گلزنی داشت که همگی را از دست داد!
 بله متأسفانه ضربه عبدی به تیرک خورد. ضربه سر کنعانی زادگان گل نشد و شوت عالی سرلک هم با واکنش خوب دروازه بان سایپا تبدیل به گل نشد. البته به غیر از این سه فرصت، پرسپولیس چند موقعیت دیگر هم برای گلزنی داشت که آنها را از دست داد و در کمال بدشانسی در هفته اول از رسیدن به پیروزی محروم ماند.

*اما بعضی از مشکلات در هفته اول وجود دارد و شاید تا حدودی طبیعی باشد.
  بله بالاخره بازی اول بود و مشکلاتی هم وجود داشت. در دیدار مقابل سایپا بعضی از بازیکنان تیم نظیر احمد و کمال کمی عصبی بودند.
 
*آنها از عملکرد داوری ناراضی بودند ، در چند صحنه هم داوری بدون ایراد نبود!
 بالاخره مشکلاتی در داوری وجود داشت اما بازیکن پرسپولیس با وجود همه فشارهایی که برای نتیجه گیری روی او است و این هم کاملاً قابل درک است باید بیشتر خودش را کنترل کند تا به لحاظ تمرکز بهتر بتواند بازی کرده و خواسته های کادر فنی را اجرا کند.

*در بازی اول در غیاب عیسی و شجاع به نظرتان تساوی برای مدافع عنوان قهرمانی و تیم پوکرزن ناامید کننده نبود؟
 با یک یا دو سه بازی نمی توان در مورد یک تیم نظر داد و از قهرمانی ناامید شد اما آنچه مسلم است پرسپولیس حتماً در خط دفاع و حمله نیاز به تقویت دارد. عبدی در خط حمله تنهاست و جای خالی عیسی در پرسپولیس مشهود است. از طرف دیگر شجاع هم بازیکنی در خط دفاعی بود که یک جاهایی کار را برای تیمش در می آورد و حتی گاهی در فاز حمله هم گل های سه امتیازی برای پرسپولیس به ثمر می رساند. سید و کنعانی بازیکنان بسیار خوبی هستند اما پرسپولیس به یک مدافع ششدانگ دیگر نیاز دارد.مشکل دیگر کرونا است. جایی که پرسپولیس تا حدودی  راه قهرمانی را رفته بود اما امسال با وجود شدت کرونا و نبود تماشاگر قطعاً پرسپولیس به عنوان پرتماشاگرترین تیم ایران و آسیا از غیبت تماشاگر بیشترین لطمه را می بیند. این مسأله و تأثیرش حتی در بازی اول پرسپولیس هم محسوس بود.

*آیا تکرار قهرمانی با شرایط و کمبودهای فعلی سخت نیست؟
 پرسپولیس در چند سال گذشته شخصیت بالایی در امر قهرمانی داشته و نشان داده شخصیت بازیکنانش با قهرمانی عجین شده است و به نوعی بازیکنانش به قهرمانی عادت کرده اند و یاد گرفته اند که در سخت ترین شرایط بجنگند و پیروز شده و بالاترین کیفیت را از خودشان ارائه دهند. امسال هم قهرمانی سخت تر شده چون مصدومیت ها بیشتر و بیماری و نداشتن بازیکنان به دلیل کرونا مشکلی است که پرسپولیس و همه تیم ها را تهدید می کند و البته در پرسپولیس این مسأله بیشتر به چشم خواهد آمد.

*اما به نظر مشکلات پرسپولیس فراتر از چیزهایی است که شما مطرح کردید.
 بعد از قهرمانی در رقابت های باشگاه های غرب آسیا که انصافاً همه هم لذت بازی های پرسپولیس و نتایج بسیار خوبش را بردیم متأسفانه کوهی از مشکلات سر باشگاه و تیم و در رأس آنها سرمربی پرسپولیس ریخت. مثلاً مشکل مالی و خطر محرومیت و جنگ عصبی که برای همه پرسپولیسی ها درست شد موجب گردید بعد از کلی کش و قوس فقط پول برانکو پرداخت شده در حالی که هنوز پول کادر و بازیکنان و حتی طلبکاران خارجی دیگر باقی مانده است.یحیی هم در این بین فعلاً تنهاست چون برای او حداقل تا این لحظه کمک قابل ذکری انجام نشده یعنی تیمش به لحاظ روحی و مالی و بازیکن تقویت نشده است و او شدیداً تحت فشار است. مربی خوب و زحمتکش و کاربلدی که شایستگی هایش را در پرسپولیس به اثبات رسانده و ان شاءالله با قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا که برای اولین بار  در ایران، آن را کسب خواهد کرد من امیدوارم این افتخار بزرگ هم به پرسپولیس و یحیی برسد.

*برای قهرمانی آسیا با توجه به شرایط  فعلی و فاصله ای که تا فینال مانده چقدر امیدوارید؟
 تیمی که از شرق به فینال می رسد قطعاً دغدغه مسائل مالی و بقیه موارد را نخواهد داشت. مثلاً خوب یادم می آید سالی که کاشیما به مصاف پرسپولیس برانکو رفت یک تیمش را در ژاپن برای لیگ ژاپن نگه داشت و تیم اصلی اش در رقابت فینال به مصاف پرسپولیس رفت. اتفاقاتی که در فاصله زمانی اندکی رخ داد و همه نشان از برنامه ریزی دقیق شرق آسیایی ها و تفاوتش با فوتبال ما دارد.

*چه پیشنهادی برای کمک به یحیی در زمینه مسائل فنی دارید؟
 یحیی مربی خونسرد، با دانش و آرامی است. او  و دستیارانش کار سختی پیش رو دارند و من می دانم در شرایطی که بازیکن خوبی در حد پرسپولیس هم بیرون نمانده اما سرمربی پرسپولیس و کادر خوبش باز هم در حال رایزنی هستند تا دو بازیکن خیلی خوب را برای تقویت تیم پیدا کنند. متأسفانه ممنوعیت جذب بازیکن خارجی در شرایط فعلی بدجوری به مشکلات پرسپولیس اضافه کرده در حالی که پرسپولیس نماینده ایران در آسیاست. در حال حاضر کمک به پرسپولیس واقعاً به درد این تیم می خورد و قهرمانی در آسیا می تواند روزهای زیادی موجب خوشحالی هواداران پرسپولیس و مردم ایران در این شرایط سخت شود. انصافاً خود من هم الان کسی را نمی بینم که بیرون مانده باشد و در حد پرسپولیس باشد اما با تغییراتی در تیم که خود آقا یحیی و دستیارانش استاد آن هستند قطعاً با همین مجموعه فعلی که بهترین هستند قادراست بهترین کارآیی را از بازیکنانش بگیرد اما باز هم توصیه من این است که از شجاعی به عنوان هافبک چپ ببشتر استفاده کند و از سعید آقایی در دفاع چپ بهره بگیرد.

*و حرف آخرتان.
 من فکر می کنم در فاصله زمانی باقی مانده تا فینال، بازیکنان و کادر پرسپولیس تمام تمرکز خودشان را روی بازی های لیگ متمرکز کنند تا به آمادگی خوب و بالا برسند و با همان آمادگی خیلی خوب خودشان را برای فینال و ان شاءالله قهرمانی آماده کنند به همین دلیل بازیکنان فعلاً باید به طور موقت از فکر فینال بیرون آمده و تمام و کمال در لیگ بازی کرده و بجنگند تا با بهترین درصد آمادگی به بازی فینال برسند و ان شاءالله با پیروزی در فینال بعد از آنکه سال هاست در لیگ برتر ایران ترکتازی می کنند و رکورد می زنند در آسیا هم با قهرمانی کاری کنند کارستان و ماندگاری بیشتری برای تیمشان و هوادارانشان رقم بزنند.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن فصل بیستم پرسپولیس؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال دوشنبه
استقلال دوشنبه
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:35
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن