اکسید هد

داور الیت حرف زدن با بازیکن را بلد نیست!

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 732 ] - یکشنبه, 18 آبان 1399

داور الیت حرف زدن با بازیکن را بلد نیست!

پرسپولیس دو امتیاز از بازی اول را در اکباتان جا گذاشت. آنهایی که نسبت به آمار و خرافات حاصل از کنار هم قرار دادن اعداد حساسند و دوست دارند بر اساس آن نتیجه گی... 5 out of 5 based on 7 ratings.
داور الیت حرف زدن با بازیکن را بلد نیست!

پرسپولیس دو امتیاز از بازی اول را در اکباتان جا گذاشت. آنهایی که نسبت به آمار و خرافات حاصل از کنار هم قرار دادن اعداد حساسند و دوست دارند بر اساس آن نتیجه گی...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیس دو امتیاز از بازی اول را در اکباتان جا گذاشت. آنهایی که نسبت به آمار و خرافات حاصل از کنار هم قرار دادن اعداد حساسند و دوست دارند بر اساس آن نتیجه گیری کنند حالا برنده نشدن پرسپولیس در بازی هفته اول برخلاف چهار فصل گذشته - که همواره بازی نخست شان را می بردند- را نشانه بدی برای تیم یحیی می دانند اما واقعیت این است که هم کادر فنی هم بازیکنان از کیفیت بازی پرسپولیس راضی اند و با وجود تمام محدودیت ها شامل کمتر استراحت کردن و کمتر تمرین کردن نسبت به بقیه تیم ها، از دست دادن چندین بازیکن کلیدی و البته حاشیه هایی که بعد از فینالیست شدن گریبان تیم را گرفته بود، معتقدند بدشانسی، زمین بد و داوری ضعیف مانع از پیروزی تیم شان مقابل سایپا شده است.

سایپا اصرار داشت بازی در زمین اکباتان برگزار شود و آنجا از پرسپولیس میزبانی کنند که البته اصرار آنها برای این اتفاق بی دلیل هم نبود. زمین چمن ورزشگاه دستگردی تازه ترمیم شده و به گفته اعضای تیم پرسپولیس شرایط این ترمیم در نقاط مختلف زمین متفاوت بود تا جایی که توپ پله می کرد و ارسال پاس های ساده هم دشوار می شد.

در عین حال زمین چمن این ورزشگاه سفت بود و عملاً سرعت بازی را می گرفت. در اصطلاح مربیان توپ روی زمین می ماند و بازیکنان برای پاس دادن باید انرژی زیادی پشت توپ می گذاشتند. پرسپولیسی ها می گویند در قطر و بازی های لیگ قهرمانان قبل از بازی زمین را آب می دادند تا سرعت بازی بیشتر شود اما اینجا عمداً در زمین سفت بازی می اندازند تا شکل بازی ما را خراب کنند که البته این برای سایپا که با یک بازیکن بیشتر در 15-10 دقیقه پایانی مشغول دفاع بود بد هم نشد.

غیر از مشکل زمین، پرسپولیسی ها از قضاوت حسن اکرمی داور وسط این بازی به شدت گله داشتند. آنها معتقدند با اینکه اکرمی جزو داوران الیت و منتخب فوتبال ایران است اما رفتار و حرف زدن با بازیکنان را بلد نیست و البته در سوت ها و تصمیماتش همچنان ضعف عمده ای دارد.

بازیکنان و مربیان پرسپولیس معتقدند رفتار اکرمی از ابتدای بازی روی اعصاب بازیکنان بود و همین باعث شده بود بازیکنان عصبی شوند و این مسأله روی کیفیت بازی شان تأثیر منفی بگذارد.

شاید کمتر به خاطر داشته باشید یا اصلاً به خاطر نیاورید که وحید امیری با آن منش و اخلاق مثال زدنی در تمام فصول گذشته گلایه و شکایتی از داوری کرده باشد اما بعد از این بازی صراحتاً به مشکلات داوری اشاره کرد. یا شاید هیچ وقت احمد نوراللهی کم حاشیه و آرام را اینقدر عصبانی و پرخاشگر ندیده بودیم که در این بازی بعد از کارت زرد بی موردی که اکرمی به او داد، دیدیم.

پرسپولیسی ها معتقدند چطور ممکن است یک داور منتخب و الیت نحوه درست صحبت کردن و رفتار با بازیکنان درون زمین را بلد نباشد و از روانشناسی داوری برای مدیریت میدان استفاده نکند؟
با وجود تأیید کارت زرد دوم کامیابی نیا توسط برخی کارشناسان داوری اعضای تیم پرسپولیس معتقدند اکرمی تحت تأثیر داد و فریاد نیمکت سایپا و البته مشاوره رادیویی داور چهارم از کارت زردش استفاده کرده در حالی که پای کمال به پای بازیکن حریف برخوردی نداشت. همچنین پرسپولیسی ها معتقدند در صحنه ای مشابه بازیکن سایپا پای سیدجلال را درو کرد و اگر قرار بود تکل کمال اخطار داشته باشد باید در آن صحنه هم به بازیکن سایپا کارت می داد.

اعتراض دیگر تیم پرسپولیس به وقت اضافه ای که داور گرفت و خودش زودتر سوت زد و به آن عمل نکرد، برمی گردد. اکرمی برای نیمه دوم چهار دقیقه وقت اضافه گرفت که با توجه به 6 تعویضی که در این نیمه اتفاق افتاد و کولینگ برکی که او گرفت – البته مشخص نیست در نیمه پائیز و هوای خنک تهران چرا اصلاً باید کولینگ برک گرفته شود و ریتم بازی بیفتد- کم هم بود اما عجیب اینکه او در دقیقه 20/ 3 ثانیه و در حالی که پرسپولیس در حال حمله بود سوت پایان را زد و تیم یحیی چیزی حدود 40 ثانیه از او طلبکار شد!

نکته دیگر اینکه حسن اکرمی در قبال وقت تلف کردن های بیش از اندازه اکبرمنادی گلر موفق سایپا در این بازی بیش از حد انعطاف نشان داد. این دروازه بان در نیمه دوم بارها و بارها وقت تلف کرد و در شروع بازی تأخیر ایجاد می کرد اما داور حتی یک تذکر هم به او نداد چه برسد به کارت زرد!

اخطار اکرمی به نوراللهی هم به شدت سختگیرانه و عجیب بود تا جایی که صدای شماره 8 آرام پرسپولیس را در آورد و در نهایت اعتراض به اخطار دوم کمال باعث شد تا حمید مطهری متین و خوش اخلاق هم عصبانی شده و از اکرمی کارت بگیرد و پرسپولیسی ها با خاطره ای تلخ از این داور اکباتان را ترک کنند.
 

مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

نتیجه دربی نود و پنجم؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال
استقلال
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمد رضا اکبریان
جمعه, 24 اردیبهشت 1400 / ساعت : 19:30
سپاهان
سپاهان
1 - 1
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : نقش جهان
داور مسابقه : بیژن حیدری
یکشنبه, 19 اردیبهشت 1400 / ساعت : 20:25

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4میلاد سرلک2

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن