اکسید هد

سلطان اخراج

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 965 ] - دوشنبه, 19 آبان 1399

سلطان اخراج

پرسپولیسی ها در هفته نخست لیگ بیستم و در یک بازی خارج از خانه نتوانستند از پس سایپا بربیایند و درنهایت با یک تساوی بدون گل بازی را به پایان رساندند تا دشت اول... 5 out of 5 based on 1 ratings.
سلطان اخراج

پرسپولیسی ها در هفته نخست لیگ بیستم و در یک بازی خارج از خانه نتوانستند از پس سایپا بربیایند و درنهایت با یک تساوی بدون گل بازی را به پایان رساندند تا دشت اول...

ارتش سرخ دات كام :

پرسپولیسی ها در هفته نخست لیگ بیستم و در یک بازی خارج از خانه نتوانستند از پس سایپا بربیایند و درنهایت با یک تساوی بدون گل بازی را به پایان رساندند تا دشت اول آنها یک امتیاز باشد. برای هواداران پرسپولیس اما مهم تر از 2 امتیاز از دست رفته سبک بازی سرخ ها بود که با ارائه یک بازی کم جان و سر در گم اسباب نگرانی شان فراهم شد.
پرسپولیسی ها در دقیقه 79 بازی با از دست دادن یک بازیکن به دلیل دریافت کارت قرمز کم جان تر از قبل این دیدار را به انتها رساندند و با توجه به اینکه بازیکن اخراج شده از زمین کمال کامیابی نیا بود که پیش از این هم در شرایط حساس تیمش را 10 نفره کرده بود، بیشتر مورد انتقاد کارشناسان و هواداران سرخ قرار گرفت.

 کارت زرد دوم؛ درست یا اشتباه؟

کامیابی نیا در نیمه دوم دیدار با سایپا 2 بار با کارت زرد داور مواجه شد که اولی آن در دقیقه 49 از جیب داور بیرون آمد و کارت زرد دوم را نیز در دقیقه 79 دریافت کرد تا مجبور شود زمین بازی را ترک کند اما پرسپولیسی ها به دریافت کارت دوم اعتراض داشتند و آن را به صورت مکتوب به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال هم ارائه دادند تا امیدوار باشند این کارت زرد که به زعم آنها اشتباه بوده بخشیده شود و کمال بتواند در دیدار هفته دوم سرخ ها مقابل صنعت نفت آبادان در ورزشگاه آزادی، پرسپولیس را همراهی کند.
حرف و حدیث ها راجع به کارت های زرد دریافتی کامیابی نیا در این دیدار زیاد شده و برخی کارشناسان داوری برخلاف نظر پرسپولیسی ها بر این باورند که کارت های زرد کمال درست بوده و او حتی می توانست یک دقیقه زودتر از دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شود. کمال پیش از صحنه کارت زرد دوم، در یک صحنه برای زدن ضربه ای آکروباتیک به هوا پرید و با نوک استوک به بازیکن سایپا ضربه زد که از نگاه کارشناسان داور با او مهربانانه رفتار کرد و به دلیل اینکه یک اخطاره بود با او برخورد سفت و سختی نداشت. با توجه به اینکه در قوانین آمده تنها اشتباهات فاحش داوری شامل حال بخشودگی بازیکن می شود، باید دید درنهایت کمیته انضباطی این تصمیم داور بازی را در رده تصمیمات اشتباه فاحش قرار می دهد یا اینکه رای قاضی میدان را تایید می کند.

 سلطان اخراج
کامیابی نیا در این سال هایی که پیراهن سرخ را بر تن کرده بارها با کارت قرمز داور مواجه شده و در اکثر موارد هم با خطاهای بی مورد که حاصل بی احتیاطی این بازیکن بوده از زمین بازی اخراج شده است. همین موضوع باعث شده هواداران پرسپولیس که از قضا اعتقاد خاصی هم به بازی کمال دارند به ستوه بیایند و از حرکات بدون منطق این بازیکن انتقاد کنند.
علاوه بر کارت های قرمزی که او دریافت کرده در بسیاری از موارد هم بدون توجه به بازی های حساس بعدی، با دریافت کارت های زرد بی مورد، پرسپولیس را از داشتن خودش محروم کرده که شاید مهم ترین این بازی ها یکی از دربی های حساس پایتخت بوده است.
بد نیست بدانید که کامیابی نیا در بازی برابر سایپا در هفته اول لیگ بیستم با دریافت کارت قرمز، پنجمین کارت قرمز خودش در پرسپولیس را تجربه کرد و توانست به صدر جدول بازیکنان اخراج شده پرسپولیس در لیگ برتر برسد.
پیش از این علی انصاریان با 5 کارت قرمز در صدر جدول قرار داشت و شیث رضایی با 4 بار اخراج در رده دوم بود و حالا کامیابی نیا توانسته در لیگ برتر به رکورد کارت قرمزهای انصاریان برسد و البته این فرصت را هم دارد که با ادامه روند چندسال گذشته، خودش را به تنهایی در صدر بازیکنانی قرار دهد که بیشترین کارت قرمز را با پیراهن پرسپولیس دریافت کرده اند.
البته کامیابی نیا سابقه اخراج در لیگ قهرمانان آسیا را هم دارد که با محاسبه این کارت قرمز، باید او را سلطان کارت قرمزی های پرسپولیس بدانیم.

 عامل بازدارنده برای کمال وجود ندارد!
موضوعی که این روزها به سوژه اصلی منتقدان کارت های قرمز شماره 11 پرسپولیس تبدیل شده، دریافت کارت های بی دلیل ازسوی این بازیکن است و آنها بر این باورند که هافبک دفاعی سرخ ها در رفتارهایش در زمین بازی دقت لازم را ندارد و با بی توجهی به اینکه ممکن است با هرکدام از این خطاهای بی مورد تیمش را دچار مشکل کند، کارش را در زمین دنبال می کند.
شاید این رفتارهای کمال در زمین بیشتر به این دلیل باشد که مدیران باشگاه، کمیته انضباطی پرسپولیس و کادرفنی برخورد خاصی با کارت های زرد و قرمز کمال در زمین نکرده اند و او نیز وقتی این حاشیه امنیت را برای خودش می بیند، تصمیمی برای اصلاح رفتار خود در زمین نمی بیند.
اکثر کارشناسان خبره فوتبال بر این باورند که باید در قرارداد این بازیکن که سابقه دریافت کارت های بی مورد دارد، بندی گنجانده می شد که درصورت دریافت کارت های بی مورد، مبلغی از قراردادش به عنوان جریمه کسر شود یا کمیته انضباطی باشگاه باید پیش از این با او برخورد جدی می کرد یا با حضور نفراتی مثل گل محمدی، باقری و پیروانی در کادر تیم، با این حرکات او بخورد جدی صورت می گرفت تا حساب کار دست این بازیکن آمده و دیگر رفتارهای این چنینی را در زمین مسابقه از خودش بروز نمی داد.

 رضایی: هر بازیکنی با یک سبک خاص بازی می کند
شیث رضایی هم یکی از بازیکنانی بود که فوتبال پرحاشیه ای را پشت سرگذاشت و نامش به عنوان یکی از یاغی های پرسپولیس هنوز هم بر سر زبان هاست. او نیز به واسطه توجه زیاد به حواشی در زمین بازی، یکی از نفراتی بود که زیاد کارت های زرد و قرمز دریافت می کرد و به همین دلیل نامش به عنوان دومین بازیکن در لیست نفراتی که بیشترین کارت قرمز را دریافت کرده اند، دیده می شد.
شیث که با 4 کارت قرمز به کارش در پرسپولیس خاتمه داد، درخصوص اینکه رکورد کارت قرمزهایش توسط کمال کامیابی نیا شکسته شده گفت: «مگر کارت قرمز گرفتن هم رکورد دارد؟ اگر واقعا برای کارت های زرد و قرمز هم رکورد ثبت می کنند باید بگویم که این رکورد مبارک کامیابی نیا باشد.»
او در ادامه به کارت هایی که خودش در زمین بازی گرفته بود، اشاره کرد و گفت: «نمی توانیم خیلی راحت یک بازیکن را قضاوت کنیم و اگر راجع به بازیکنی حرف می زنیم باید بتوانیم فوتبال او را هم تجزیه و تحلیل کنیم. من اگر کارت زیاد گرفتم به خاطر نوع فوتبالی بود که بازی می کردم. من دوست داشتم فوتبال را محکم و درگیرانه بازی کنم و به همین دلیل خیلی زیاد توسط داوران جریمه می شدم. این موضوع هم فقط مختص به من نیست و هر بازیکنی که فوتبال را قلدر و درگیرانه بازی کند قطعا دچار اشتباه محاسباتی هم شده و توسط داور جریمه می شود.»
مدافع پیشین سرخ ها درپایان خاطرنشان کرد: «من نمی توانم نصیحت خاصی به کمال بکنم و قطعا او خودش می داند که چه کاری درست است و چه کاری غلط. اما امیدوارم او در آینده کمتر با کارت های زرد و قرمز مواجه شود تا بتواند تمام و کمال درخدمت پرسپولیس باشد.»


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر پیکان کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
پرسپولیس
پرسپولیس
-
استقلال دوشنبه
استقلال دوشنبه
ورزشگاه : جمهوری
داور مسابقه : ؟؟؟
سه شنبه, 23 شهریور 1400 / ساعت : 19:34
پیکان
پیکان
0 - 2
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای شهرقدس
داور مسابقه : موعود بنیادی فرد
جمعه, 8 مرداد 1400 / ساعت : 21:15

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی10
2مهدی عبدی9
3شهریار مغانلو4
4سیدجلال حسینی4

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن