اکسید هد

رفیعی: CAS در خصوص آل کثیر سند محکمی در اختیار دارد

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 1761 ] - دوشنبه, 19 آبان 1399

رفیعی: CAS در خصوص آل کثیر سند محکمی در اختیار دارد

 کارشناس حقوقی فوتبال گفت: دادگاه CAS ترجیح می دهد حکم مربوط به یک پرونده را سریع صادر کند تا اینکه رای ابتدایی را تعلیق کند. غلامرضا رفیعی در گفت و گویی... 2 out of 5 based on 5 ratings.
رفیعی: CAS در خصوص آل کثیر سند محکمی در اختیار دارد

 کارشناس حقوقی فوتبال گفت: دادگاه CAS ترجیح می دهد حکم مربوط به یک پرونده را سریع صادر کند تا اینکه رای ابتدایی را تعلیق کند. غلامرضا رفیعی در گفت و گویی...

ارتش سرخ دات كام :

 کارشناس حقوقی فوتبال گفت: دادگاه CAS ترجیح می دهد حکم مربوط به یک پرونده را سریع صادر کند تا اینکه رای ابتدایی را تعلیق کند.

غلامرضا رفیعی در گفت و گویی، درباره اقدام باشگاه پرسپولیس برای پیگیری پرونده عیسی آل کثیر در دادگاه CAS اظهار داشت: به هر حال باشگاه پرسپولیس باید از آخرین راهکار حقوقی اش هم برای احقاق حق خود استفاده کند و این راهکار هم پیگیری پرونده از طریق دادگاه CAS است. برای استفاده از آل کثیر در دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا هم باید این اعتراض سریع تر مطرح شود ولی حتی اگر رسیدگی دادگاه حکمیت ورزش به پرونده طولانی شود، دست کم می توان امیدوار بود شش ماه محرومیت این بازیکن از بین برود.

وی درباره اینکه آیا دادگاه CAS می تواند موقتا محرومیت شش ماهه آل کثیر را لغو کند، توضیح داد: این امر در شرایطی امکان پذیر است و بستگی به کیفیت دعوا و مستندات ما دارد اما معمولا این دادگاه برای جلوگیری از اجرای حکم خیلی سخت گیرانه عمل کرده و ترجیح می دهد در رسیدگی سریع تر عمل کند تا اینکه دستور موقت بدهد. به همین دلیل احتمال اینکه رای خود را زودتر صادر کند بیشتر است تا اینکه بخواهد حکم کمیته استیناف AFC را تعلیق کند.

کارشناس حقوقی فوتبال درباره احتمال تعلیق موقت محرومیت آل کثیر پس از گذشت سه ماه از صدور حکم کمیته انضباطی AFC عنوان کرد: این موضوع جزو اختیارات مرجع صادر کننده حکم است و تکلیفی در زمینه تعلیق موقت یا بخشش حکم ندارد.

رفیعی درباره میزان امیدواری باشگاه پرسپولیس برای بخشش آل کثیر از طریق ارجاع پرونده به دادگاه  CAS با توجه به تایید محرومیت وی از سوی کمیته انضباطی و استیناف AFC گفت: هرچند دو مرجع قاره ای این رای تایید کرده اند اما احتمال شکستن رای در دادگاه بین المللی ورزش است زیرا اسناد و مدارک زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه آل کثیر قصد توهین نژادی نداشته و قبلا هم این شادی ها را در لیگ داخلی انجام داده است.

وی درباره اینکه برخی حقوقدان ها اعتقاد دارند دادگاه CAS بیشتر به منطوق قانون توجه دارد تا مفهوم اقدام بازیکن، اظهار داشت: با توجه به تصاویر و فیلم هایی که از شادی گل آل کثیر در لیگ داخلی ایران وجود دارد پیدا کردن مفهوم حرکت این بازیکن کار پیچیده ای نیست و اگر  دادگاه CAS بخواهد به این تصاویر و فیلم ها توجه کند، سند معتبری در اختیار دارد.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

بهترین بازیکن پرسپولیس برابر تراکتور کدام بازیکن بود؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
مس رفسنجان
مس رفسنجان
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : شهدای صنعت مس
داور مسابقه : جواد رحیم زاده
جمعه, 4 تیر 1400 / ساعت : 19:15
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
تراکتور
تراکتور
ورزشگاه : آزادی - فینال
داور مسابقه : علی صفایی
یکشنبه, 30 خرداد 1400 / ساعت : 19:50

گلزنان برتر پرسپولیس

احمد نورالهی
# نام بازیکن تعداد گل
1احمد نورالهی6
2سیدجلال حسینی4
3وحید امیری3
4مهدی عبدی3

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2021 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن