اکسید هد

معدنچی: این اسم پرسپولیس است که به ما آبرو داده

- نظرات : بدون نظر - بازدید [ 645 ] - پنجشنبه, 22 آبان 1399

معدنچی: این اسم پرسپولیس است که به ما آبرو داده

مهرزاد معدنچی بعد از خداحافظی از دنیای فوتبال با لباس فجرسپاسی سرانجام بعد از 5 سال دوری از فوتبال به عنوان یکی از اعضای کادر فنی این تیم ریشه دار فوتبال ایرا... 5 out of 5 based on 4 ratings.
معدنچی: این اسم پرسپولیس است که به ما آبرو داده

مهرزاد معدنچی بعد از خداحافظی از دنیای فوتبال با لباس فجرسپاسی سرانجام بعد از 5 سال دوری از فوتبال به عنوان یکی از اعضای کادر فنی این تیم ریشه دار فوتبال ایرا...

ارتش سرخ دات كام :

مهرزاد معدنچی بعد از خداحافظی از دنیای فوتبال با لباس فجرسپاسی سرانجام بعد از 5 سال دوری از فوتبال به عنوان یکی از اعضای کادر فنی این تیم ریشه دار فوتبال ایران مشغول به کار شد. معدنچی در خصوص  شرایط خود و تیم فجر سپاسی گفت: من در سال آخر فوتبال خود در خدمت تیم فجر سپاسی بودم. متاسفانه در پایان لیگ 93-92 ما به لیگ دسته یک سقوط کردیم و با توجه به اینکه من علاقه ای برای بازی در لیگ یک نداشتم و چون هیچ پیشنهاد لیگ برتری نداشتم از فوتبال خداحافظی کردم. اما در بحث مربیگری بسیاری از بازیکنان بعد از اتمام فوتبال خود معمولا دوست دارند مربیگری را از تیمی شروع کنند که فوتبال را در آن آغاز کرده اند. من هم دوست داشتم در کنار تیم فجرسپاسی باشم و تجربیات خود را به این تیم منتقل کنم. اما متاسفانه برخی از دوستان و مربیانی که بودند بنا به هر دلیلی علاقه نداشتند تا من در تیم شهر خودم کار کنم و این نبوده که من علاقه ای به فوتبال و مربیگری نداشته ام. من نیز مثل سایر دوستان در این عرصه دوست دارم تا کار کنم. فوتبال هر شهر و استان باید از داشته ها و سرمایه خود استفاده کند. این امر محقق نشد تا جایی که آقای مهابادی با من صحبت کردند تا من بعد از 5 سال دوباره به فوتبال برگردم و این بار مربیگری را تجربه کنم تا همچون دوران بازیگریم، در این عرصه نیز برای نخستین بار با فجرسپاسی وارد دنیای مربیان شوم و امیدوارم در این مسیر بتوانم به فوتبال شهرم کمک کنم تا بار دیگر این تیم به لیگ برتر صعود کند.

معدنچی در مورد حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا و شرایط این تیم اظهار داشت: من در 3 سال حضورم در پرسپولیس خاطرات بسیار خوب و شیرینی با تیمی که از بچگی عاشق آن بودم داشتم و از کودکی همیشه آرزویی من این بود تا در این تیم بازی کنم. اکنون به عنوان یک هوادار دوستدار این تیم هستم. اگر چه پرسپولیس شروع خوبی در بازی های لیگ نداشت اما مطمئن هستم این تیم امسال نیز باز مدعی اصلی قهرمانی است. یکی از سرنوشت سازترین بازی های تاریخ این تیم نیز دیدار فینال لیگ قهرمانان آسیا می باشد. آرزویی قلبی من و میلیون ها هوادار پرسپولیس این است که این تیم قهرمان آسیا شود چرا که با وجود اینکه برخی از ستاره های این تیم جدا شده اند اما آنها شایسته قهرمانی هستند. این حرف را نه بعوان یک پرسپولیسی بلکه به عنوان یک ایرانی می گویم. امیدوارم از تیم حمایت شود چرا که این یک بحث ملی می باشد و قهرمانی پرسپولیس در آسیا یک افتخار ملی محسوب می شود.

ستاره سابق پرسپولیس در مورد جدایی خود از این تیم گفت: در حال حاضر چندین سال از این ماجرا می گذرد و من هم پخته تر شدم و هم با تجربه. اما در آن سالها کم تجربه بودم و من این موضوع رو همیشه به بازیکنان جوان تاکید میکنم سعی کنید بهترین تصمیم  را بگیرد. کسانی را کنار خود قرار دهید و از آنها مشاوره بگیرید که واقعا دلسوز شما باشند و کسانی باشند که مشاوره خوبی به شما بدهند.

وی ادامه داد: در زمان من انتخاب ها و پیشنهادات بسیار محدود بود. من در مورد حضور در فوتبال امارات نمی خواهم بگویم صددرصد اشتباه کردم. اما بعد از بازگشت به ایران دو اشتباه بزرگ کردم که باعث شد فوتبال من نابود شود. شاید اگر بعد جام جهانی مشاوران خوب و پیشنهادات اروپایی داشتم شرایط برای من جور دیگری رقم می خورد. متاسفانه شرایط جوری شده است که بسیاری از بازیکنان از جمله خود من برای گرفتن پول بیشتر راهی کشورهای عربی می شوند. البته اشاره کنم در حال حاضر نسبت به زمانی که ما در امارات بودیم. قطری ها و اماراتی ها بسیار پیشرفت کرده اند تا جایی که قطر قهرمان آسیا می شود و میزبانی جام جهانی را از آن خود می کند. متسفانه از لحاظ کیفیت فوتبال و امکانات آنها نسبت به ما پیشرفت کرده اند. به هر حال یک سری اشتباهان که من نیز آنها را انجام دادم باعث می شود شما در ادامه راه ناکام بمانید.

مهرزاد معدنچی درباره جدایی مهدی ترابی و شجاع خلیل زاده از پرسپولیس و انتقال آنها به فوتبال قطر بیان کرد: من در سن و سال پایین تری نسبت به شجاع راهی فوتبال امارات شدم و تقریبا هم سن مهدی ترابی بودم. البته گفتم فوتبال قطر پیشرفت زیادی در فوتبال داشته است و متاسفانه ما دیگر در فوتبال آسیا حرف اول را نمی زنیم. قطر امکانات فراوانی دارد تا جایی  که  پول خرج می کند و مربیان و بازیکنان بزرگی به این کشور می روند تا فعالیت کنند و قطر لیگ قوی دارد. اما به هر حال پرسپولیس موفق شده به فینال لیگ قهرمانان صعود کند و قطعا پرسپولیس تیم بزرگی نسبت به تیم های قطری می باشد.

او توضیح داد: گغتم مسئله اصلی در حال حاضر پول است. دلال ها و مدیر برنامه ها وقتی می بینند بازیکن با ملحق شدن به تیم عربی پول بیشتری می گیرد، می گوید او را لژیونر میکنیم و پول بیشتری به جیب خواهیم زد.  اگر با دلار امروز حساب کنیم بازیکنی که یک قرارداد یک میلیون دلاری می بندد به پول ما نزدیک به 30 میلیارد تومان دریافتی دارد که نه تنها برای او بلکه برای تامین نیازهای کل خانواده او کفایت می کند و باید این را هم در نظر گرفت.  به صراحت و رک بگویم من هم اگر جایی ترابی و شجاع بودم من هم همان کاری را می کردم که آنها کردند. برای این تصمیم خود نیز دلیل دارم. نمی خواهم فضا را احساسی کنم اما در برخی موارد بازیکن از خود گذشتگی می کند برای خانواده و اطارفیانش. فردا روزی فوتبال شما تمام شود دیگر کسی به شما توجه ندارد و دیگر تحویلت نمیگیرند. من 6 سال در فجر بودم 3 سال در پرسپولیس 1 سال در استیل آذین بودم ولی روی هم رفته 200 میلیون پول هم نگرفتم. اما به هرحال نحوه جدایی این دو از پرسپولیس درست نبود و می توانستند با خاطره خوش از تیم جدا شوند. همه ما یک روز به پرسپولیس می آیم و می رویم این نام پرسپولیس است که می ماند و اگر ما هم آبروی داریم از نام پرسپولیس است.

بازیکن سابق تیم ملی در خصوص لژیونر شدن بازیکنان ایرانی گفت: با توجه شرایط امروز بهتر است بازیکنان به فوتبال اروپا بروند تا راهی قطر شوند. از فوتبال اروپا می شود راهی فوتبال کشورهای عربی شد و پول گرفت اما انتقال از فوتبال قطر و امارات به اروپا سخت است و همه علی کریمی نیستند که از الاهلی راهی بایرن مونیخ شوند.

هافبک سابق پرسپولیس در خصوص حواشی به وجود آمده بعد از بازگشتش به این تیم و جدایی تلخ خود عنوان کرد:  من همیشه اعتقاد دارم اشتباهاتی خود شخص می کند را نباید گردن دیگران انداخت. من یک اشتباه کردم و آن این بود که حرف آقای رویانیان را گوش دادم و در پرسپولیس ماندم. ایشان به من  گفتند در پرسپولیس بمان و من نباید این کار را می کردم و اگر مثل جواد کاظمیان که من و او در لیست مازاد گل محمدی بودیم تیم را ترک می کردم شرایط بهتری برای من رقم می خورد.  من از دست آقا یحیی ناراحت نیستم چرا که این حق هر مربی است که بازیکن مورد علاقه خود را انتخاب کند.اما رویانیان به من گفت در تیم بمان و بجنگ. من گفتم سرمربی تیم به من اعتقادی ندارد. ایشان گفتن ما با تو قرارداد دو ساله داریم شاید در پایان فصل گل محمدی از پرسپولیس برود. من نباید می ماندم. اما برخی از نامهربانی ها مرا آزار داد. من با آقای گل محمدی در جام جهانی 2006 هم بازی بودم. فرشاد احمد زاده در آن زمان 17 سال سن داشت. ولی من باید پشت دروازه تمرین می کردم. من خودم قبول دارم در آن زمان کیفیت سال های قبل خود را نداشتم اما دوست داشتم حرمت من حفظ شود. اتفاقا من با آقا یحیی دیدار داشتم و صحبت هم کردیم و باز هم می گویم اشتباه من بود که به حرف رویانیان گوش دادم.

وی در پایان در خصوص اینکه با توجه به تجربه ای که به دست آورده آیا در عرصه مربیگری موفق خواهد شد اظهار داشت: من جایی این حرف را نزدم. اما وقتی فوتبال من در فجر تمام شد. صادقانه بگویم همیشه دوست داشتم تا از سوی باشگاه دعوت به همکاری شوم. این امر محقق نشد. شاید برخی از دوستانه می ترسیدند با توجه به روزمه ای که من دارم بعد از 2 شکست جایی آنها را بگیرم. در این سالها بارها منتظر بودم تا من را صدا کنند تا در کنار تیم باشم. من هم با توجه به سابقه خودم حضور در تیم ملی و جام جهانی داشتم نمی توانستم  بروم جلوی در باشگاه بنشینم و بگویم من می خواهم کار کنم. خدا  رحمت کند محمود خان یاوری را من اول مدیون ایشان و آقای پیروانی هستم چرا که آنها من را به فوتبال ایران معرفی کردند. حالا هم می گویم اگر روزی به لطف خدا در عرصه مربیگری موفق شوم قطعل مدیون داوود مهابادی هستم که من را صدا زد تا در کنار ایشان کار کنم. ما با فجرسپاسی شروع کردیم و با فجر هم فوتبال خود را تمام کردم. من را در فوتبال با اسم فجرسپاسی و پرسپولیس می شناسند و برچسب هیچ تیم دیگری روی ما نیست.


مرتبط با موضوع

تبلیغات
اکسید نیوز

نظرسنجی

پرسپولیس در مقابل نفت مسجدسلیمان به چه نتیجه ای دست پیدا خواهد کرد؟

نتیجه بازی ها

بازی قبلی
بازی بعدی
نفت م.س
نفت م.س
-
پرسپولیس
پرسپولیس
ورزشگاه : بهنام محمدی
داور مسابقه : اشکان خورشیدی
پنجشنبه, 6 آذر 1399 / ساعت : 16:35
پرسپولیس
پرسپولیس
1 - 0
صنعت نفت
صنعت نفت
ورزشگاه : آزادی
داور مسابقه : محمدرضا اکبریان
شنبه, 1 آذر 1399 / ساعت : 16:20

گلزنان برتر پرسپولیس

سیامک نعمتی
# نام بازیکن تعداد گل
1سیامک نعمتی1

گالری تصاویر

Copyright © 2006 - 2020 by arteshesorkh.com.All Right Reserved.
:: طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت توسط پارس میهن